Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#28945
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
N-am FB :))

Pentru HCM și Minaur, la sala!

#28946
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
la sala, la sala, dar ce te faci cand se joaca csm bucuresti- hcm baia mare sau steaua- minaur ?Posted Image

#28947
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003
Nu stiu de ce va plangeti atat! RCS-ul e afacerea tipic romaneasca!
Se lanseaza, creste, creste, creste si cand ajunge undeva sus se trezeste patronul ca el e cel mai tare si  mai destept pentru ca uite ce firma mare si valoroasa a facut el. Clientii?? Niste fraieri, sa taca ca ei nu stiu nimic altceva decat sa se planga. Sa-si plateasca abonamentele pentru ca uite ce firma mare am facut el pentru ei. Si ce abonamente mici au.
Pachete de programe? Ce sunt alea? Ce tot vor de la mine? Sa zica merci ca le dau 120 de canale. Ca sunt cele mai naspa... asta nu conteaza! Sunt 120.
Voi nu vedeti ca usor, usor RCS-ul se duce la vale? In ultimul an ce a facut RCS-ul si ce a facut competitia? Ceilalti au bagat multe canale noi in grila, unele HD, au mai achizitionat si competitii sportive.
RCS-ul? A cumparat posturi de radio Posted Image Astea erau importante acum. N-a bagat niciun canal si a mai si pierdut competitii sportive.
O sa avem DigiFM 4K. HD-ul e depasit.
Eu zic ca RCS-ul intr-un an maxim 2 isi va pierde locul 1. Prea ne trateaza cu flit.

Edited by dacianova, 23 December 2014 - 18:00.


#28948
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007
Daca piederea canalelor Discovery a fost inlocuita cu altele cel putin la fel de calitative (as spune ca sunt un pic peste), daca pentru Liga 1 am un interes minim (tinde spre deloc), daca F1 se vede inca pe RTL (si pe net), iata ca acum primesc lovitura de gratie. Daca pan' la anu' in toamna, UCL si UEL nu se vor vedea si pe DigiSport voi fi nevoit sa-mi trag satelit de la Telekom. Posted Image

Edited by tudor75, 23 December 2014 - 20:20.


#28949
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,916
  • Înscris: 05.07.2007
cum nu au murit abonatii upc, dolce, cand competitiile sportive importante erau la digi, nici clientii digi nu vor muri cand aceste competii vor fi la concurenta. desigur ca vor fi un procent de abonati care vor migra, dar per total cred ca va fi mai ieftina migrarea lor decat achizitionarea drepturilor pentru competitiile sportive. sa nu uitam ca aici vorbim despre o afacere si nu despre o institutie de binefacere.

#28950
majestyx5

majestyx5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 21.08.2012

View Posttudor75, on 23 decembrie 2014 - 20:18, said:

Daca piederea canalelor Discovery a fost inlocuita cu altele cel putin la fel de calitative (as spune ca sunt un pic peste), daca pentru Liga 1 am un interes minim (tinde spre deloc), daca F1 se vede inca pe RTL (si pe net), iata ca acum primesc lovitura de gratie. Daca pan' la anu' in toamna, UCL si UEL nu se vor vedea si pe DigiSport voi fi nevoit sa-mi trag satelit de la Telekom. Posted Image
fratello, nu te grabi cu concluziile, intotdeauna cei care s-au grabit, au pierdut !!

lovitura de gratie :))) ma faci sa rad

Edited by majestyx5, 23 December 2014 - 21:24.


#28951
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008

View Postskilton, on 23 decembrie 2014 - 14:26, said:

Era o simpla ironie Posted Image

Ce faci, acum te scoti,prea tarziu :P:P:P:P

#28952
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Postmajestyx5, on 23 decembrie 2014 - 21:22, said:

fratello, nu te grabi cu concluziile, intotdeauna cei care s-au grabit, au pierdut !!
lovitura de gratie Posted Image)) ma faci sa rad

Era o figura de stil. :) Nu ma grabesc, sper sa reactioneze si cei de la RDS. Daca ma gandesc mai bine ies mult mai ieftin cu platforma Telekom TV Web & Mobile decat cu DTH-ul. :)Posted Image

#28953
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
E ok pretul, si pot sa il distribui apoi pe TV cu ChromeCast! ;)

#28954
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013
Nu ninge afara, dar ninge in sigla TVR HD. :)

#28955
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Apropo, superb filmul de pe TVR, nu stiu de ce nu il dau si pe TVR HD.

Edited by eminemscu, 23 December 2014 - 23:06.


#28956
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,444
  • Înscris: 29.04.2010
Cea mai buna comedie amara de dupa '89: A fost sau n-a fost, C. Porumboiu.

Edited by dincadan78, 24 December 2014 - 00:01.


#28957
Cuneo

Cuneo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 22.05.2010

View Postsashamiha, on 23 decembrie 2014 - 15:46, said:

Pentru mine e clar: ”Prin intermediul platformei Telekom TV Web & Mobile, clienții noștri se pot bucura de o experiență nouă și unică urmărind meciurile celor două competiții internaționale – de oriunde, pe orice tip de ecran și exclusiv pe Dolce Sport. ”

Probabil ca vom avea un comunicat simplu prin care îl hulim pe Platini că nu ne-a contactat (rcs) pentru o nouă colaborare... Lăsând gluma la o parte, puroiul clocotește și dă să spargă buba... Nu vei ține clientii aproape fără calitate. Iar fotbal de calitate inseamna UCL ȘI NU LIGA2 !!!

Ce dracu' puneţi botu' la minciunile lui enăchescu? CL 2015-2018 va fi transmis şi pe PROTV!
http://www.prosport....ce-tvr-13736666

Edited by Cuneo, 24 December 2014 - 01:14.


#28958
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
da, free to air, iau locu lui tvr, care nu au bani pentru cl.

#28959
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Intreb si eu...anu` asta cand drepturile erau "exclusiv" la rcs, nu s-a vazut CL si la Dolce? (si nu ma refer la meciurile de pe TVR).
Sau cand Liga I era "exclusiva" nu s-a vazut si pe Dolce?

#28960
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Exact asta spuneam și pe celălalt thread.

Să așteptăm până în august.

#28961
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
Pai hai sa vedem...cat de neghiobi dpdv managerial sunt?
Cand toata lumea s-a dat de ceasul mortii c-au iesit programele Discovery cati clienti au pierdut? Cu toata galagia, probabil nesemnificativi, pt ca au lansat propriile programe concurente si lumea nu doar ca s-a calmat, dar multi au trecut si de partea lor.
Cand au pierdut PL, au negociat si pastrat Eurosporturile in grila si indirect si PL si Bundesliga.
Anul asta s-au tinut tare si n-au pus botul la vrajeala Look Tv. Asa ca pe mine nu m-ar mira sa ia in februarie, (mai) moka drepturile pt. liga 1 dupa ce Paszkany n-o sa aiba bani sa le plateasca si sa faca schimb Liga 1 pt. partide din CL, luand si bani de la UPC cu miscarea asta.

Oare e chiar asa SF scenariul asta? http://www.tolo.ro/2...a-dupa-inca-10/

P.S. Si "pozeaza" si in salvatorii fotbalului romanesc odata cu miscarea asta

Edited by Clayman, 24 December 2014 - 09:58.


#28962
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postblue_taty, on 23 decembrie 2014 - 21:52, said:

E ok pretul, si pot sa il distribui apoi pe TV cu ChromeCast! Posted Image
Nu inteleg, ce poti distribui pe Chromecast?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate