Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
40065 răspunsuri în acest subiect

#28963
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 981
  • Înscris: 31.08.2009

View Posttudor75, on 23 decembrie 2014 - 21:40, said:

Daca ma gandesc mai bine ies mult mai ieftin cu platforma Telekom TV Web & Mobile decat cu DTH-ul. Posted ImagePosted Image

Facam referire la postarea asta. Adica poti sa distribui de pe PC pe TV canalele Dolce de pe abonament Telekom TV Web. Got it?

#28964
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.240
  • Înscris: 14.03.2008

View PostClayman, on 24 decembrie 2014 - 09:56, said:

Pai hai sa vedem...cat de neghiobi dpdv managerial sunt?
Cand toata lumea s-a dat de ceasul mortii c-au iesit programele Discovery cati clienti au pierdut? Cu toata galagia, probabil nesemnificativi, pt ca au lansat propriile programe concurente si lumea nu doar ca s-a calmat, dar multi au trecut si de partea lor.
Cand au pierdut PL, au negociat si pastrat Eurosporturile in grila si indirect si PL si Bundesliga.
Anul asta s-au tinut tare si n-au pus botul la vrajeala Look Tv. Asa ca pe mine nu m-ar mira sa ia in februarie, (mai) moka drepturile pt. liga 1 dupa ce Paszkany n-o sa aiba bani sa le plateasca si sa faca schimb Liga 1 pt. partide din CL, luand si bani de la UPC cu miscarea asta.

Oare e chiar asa SF scenariul asta? http://www.tolo.ro/2...a-dupa-inca-10/

P.S. Si "pozeaza" si in salvatorii fotbalului romanesc odata cu miscarea asta

Daca nu iau nici Liga 1 si nici UCL si UEFA or sa aibe o mare problema! Sa ai 3 canale de sport fara continut premium.... (ramane din fotbal Spania, Italia, ceva handbal si tenis, prea putin....). Si asta se adauga la lipsa oricarei miscari pe partea de grila, toti s-au miscat si au bagat variantele HD ale pachetului HBO, mai putin RDS, plus ca in contiinuare nu exista o comunicare cu abonatii si cu doleantele lor. E posibil, din primavara, daca raman aceste date sa piarda abonati.

#28965
dreaqulah

dreaqulah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 180
  • Înscris: 13.09.2003

View Posttudor75, on 23 decembrie 2014 - 20:18, said:

Daca piederea canalelor Discovery a fost inlocuita cu altele cel putin la fel de calitative (as spune ca sunt un pic peste), daca pentru Liga 1 am un interes minim (tinde spre deloc), daca F1 se vede inca pe RTL (si pe net), iata ca acum primesc lovitura de gratie. Daca pan' la anu' in toamna, UCL si UEL nu se vor vedea si pe DigiSport voi fi nevoit sa-mi trag satelit de la Telekom. Posted Image

Corect, la fel gandesc si eu...Discovery si Liga 1 sunt pierderi nesemnificative, F1 se vede la alte posturi, dar UCL si UEL...Totusi prevad o "exclusivitate" in stil mioritic - Telekom va da meciurile tari din fiecare etapa, iar din cele care raman isi va alege si RCS 2-3/etapa (cel putin in faza grupelor). Incep sa ma bucur ca am lasat montata parabola de pe vremea Boom.

View Postberliotz, on 24 decembrie 2014 - 13:13, said:

Daca nu iau nici Liga 1 si nici UCL si UEFA or sa aibe o mare problema! Sa ai 3 canale de sport fara continut premium.... (ramane din fotbal Spania, Italia, ceva handbal si tenis, prea putin....). Si asta se adauga la lipsa oricarei miscari pe partea de grila, toti s-au miscat si au bagat variantele HD ale pachetului HBO, mai putin RDS, plus ca in contiinuare nu exista o comunicare cu abonatii si cu doleantele lor. E posibil, din primavara, daca raman aceste date sa piarda abonati.

Termenul de "continut premium" e foarte relativ. De ex. pentru mine "premium" inseamna: UCL&UEL, F1, ligile de fotbal straine, euroliga la handbal si baschet masculin. Liga 1 o consider o mizerie inutila, ce se afla in grila doar de umplutura.

#28966
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postblue_taty, on 24 decembrie 2014 - 12:29, said:


Facam referire la postarea asta. Adica poti sa distribui de pe PC pe TV canalele Dolce de pe abonament Telekom TV Web. Got it?
Eu am abonament telekom tv web si iti spun ca nu merge sa vezi posturile prin chromecast. Poti sa vezi pagina dar din pacate postul nu se vede. Poate vor face aplicatia compatibila cu chromecast.
Totusi se poate vedea pe tv cu un laptop cu iesire hdmi.

#28967
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Pai nu se lanseaza pagina din browser? Daca se lanseaza din browser atunci nu vad de ce nu s-ar putea. In plus exista posibilitatea de screen mirroring prin Chrome Cast.

Si daca nu merge, exista cablu HDMI, asa cum ai zis :)

#28968
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postblue_taty, on 24 decembrie 2014 - 16:36, said:

Pai nu se lanseaza pagina din browser? Daca se lanseaza din browser atunci nu vad de ce nu s-ar putea. In plus exista posibilitatea de screen mirroring prin Chrome Cast.

Si daca nu merge, exista cablu HDMI, asa cum ai zis :)
merge doar cu hdmi-ul, crede-ma. In browser poti vedea pagina dar nu iti arata stream-ul video.

#28969
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.387
  • Înscris: 24.10.2009
Merge si streamingul video, in bara de adrese se trece calea catre fisierul video  si functioneaza.

#28970
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.256
  • Înscris: 04.06.2009

View Posttudor75, on 23 decembrie 2014 - 20:18, said:

Daca piederea canalelor Discovery a fost inlocuita cu altele cel putin la fel de calitative (as spune ca sunt un pic peste), daca pentru Liga 1 am un interes minim (tinde spre deloc), daca F1 se vede inca pe RTL (si pe net), iata ca acum primesc lovitura de gratie. Daca pan' la anu' in toamna, UCL si UEL nu se vor vedea si pe DigiSport voi fi nevoit sa-mi trag satelit de la Telekom. Posted Image
Si eu sunt de acord cu tine, fara UCL parca nu mai are farmec,dar cand mam uitat si am vazut ca ma costa cam 100 roni sau mai mult pe telekom, aproximativ  pentru aceleasi canale m-i se cam taie cheful de telekom. 60-70 roni in plus pentru UCL, chiar nu merita pentru mine, deocamdata, cand o sa piarda campionatele din spania si italia, caci o sa le piarda si pe alea, atunci poate ma razgandesc.

#28971
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006
Wtf, eu plătesc 120 pentru TV Full cu toate extraoptiunile active, inclusiv Liga1,pachet HD, 2 decodoare IPTV, router Wi-Fi, net FTTH 200Mbps, Voce.

La RDS plăteam 90, aveam în plus net mobil pe stick, dar grila TV era dezastru față de Telekom.

#28972
alin2o

alin2o

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 567
  • Înscris: 10.05.2007

View Postchris_t, on 24 decembrie 2014 - 19:40, said:

Wtf, eu plătesc 120 pentru TV Full cu toate extraoptiunile active, inclusiv Liga1,pachet HD, 2 decodoare IPTV, router Wi-Fi, net FTTH 200Mbps, Voce.

La RDS plăteam 90, aveam în plus net mobil pe stick, dar grila TV era dezastru față de Telekom.
Da poti trai fara canalele digi?

#28973
Cuneo

Cuneo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 178
  • Înscris: 22.05.2010
Eu mă întreb de unde îşi va scoate Telekomul banii, din moment ce n-au clienţi în marile oraşe? Ori vor cabla întreaga ţară în lung şi lat, într-un timp record, cea ce nu prea cred, ori vor negocia cu cabliştii, transmiterea canalelor Dolce, că nu văd eu împânzirea oraşelor, cu "ligheane" Dolce.
Ar mai fi o variantă, cea urmată de Arpy bacsi, falimentul!Posted Image

#28974
cristiboss70

cristiboss70

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.733
  • Înscris: 29.02.2008
Eu "eram" un sustinator infocat al rds-ului ...dar directia in care se indreapta ...ma face sa ma gandesc bine...in momentul de fata in nici un caz nu  se indreapta spre bine...

#28975
Trackerrr

Trackerrr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 955
  • Înscris: 12.02.2012
Primesc ieri mesaj cica surpriza pt. abonatii digi de Craciun. Cu un bob de speranta urmez link-ul, cind colo vad ca au cumparat niste posturi radio de la un trust care are probleme cu impozitele. Nu asta asteptam!

Editat de Trackerrr, 25 decembrie 2014 - 10:02.


#28976
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.837
  • Înscris: 07.02.2003

View PostTrackerrr, on 25 decembrie 2014 - 09:53, said:

Primesc ieri mesaj cica surpriza pt. abonatii digi de Craciun, cu un bob de speranta urmez link-ul, cind colo vad ca au cumparat niste posturi radio de la un trust care are probleme cu impozitele, nu asta asteptam!
Da, e neasteptata miscarea asta... e ca o surpriza :)

#28977
Trackerrr

Trackerrr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 955
  • Înscris: 12.02.2012
Neplacuta din pacate, cu banii dati pe posturi de radio se puteau achizitiona alte competitii si introduce canale tv noi si mai bune in grila...

Editat de Trackerrr, 25 decembrie 2014 - 09:57.


#28978
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.837
  • Înscris: 07.02.2003
Posibil dar de ce sa dai bani gramada pe ceva care pana si TVR-ul a refuzat sa-i mai ia... lasa-i pe altii sa dea si sa planga ca si cu liga lui Mitica care are audiente demne de discovery desi o gramada plangeau dupa ele. Fotbalul este o afacere pana la urma si nu prea e rentabila pentru operatori sa cumpere pachete complete si sa le dea la liber. Eu cred ca in viitor poate nu asa apropiat dar oricum, o sa se discute la paytv cu ligile astea... campionatele astea sunt folosite ca momeala de clienti din ce in ce mai mult.

Editat de andreic, 25 decembrie 2014 - 10:02.


#28979
Trackerrr

Trackerrr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 955
  • Înscris: 12.02.2012
Nici n-am zis de liga I, vreau NBA, F1 si cum am zis canale noi cu continut de calitate, dar vad ca cei din managementul digi iau decizie proasta, dupa decizie proasta, multi mai asculta radio doar blocati in trafic.

Editat de Trackerrr, 25 decembrie 2014 - 10:17.


#28980
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.068
  • Înscris: 28.04.2004
come-on..oricat de mult mi-ar placea mie si NBA si F1 hai sa fim seriosi...ce audienta fac? Mai ales NBA care se intampla noaptea....cine dracu sta sa se uite la 4 dimineata ca sa-l faca rentabil pt. operator. Cate femei se uita la asa ceva? Ce reclame bagi in pauze? In continuu reclame la bere?  Credeti ca de prosti au renuntat la WRC?

Nu face nimeni fapte de binefacere, deci ce inseamna decizie proasta? Si pentru cine, pentru noi sau pentru ei?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate