Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Dreptul la studiu

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Vreau si eu sa vad, daca exista asa ceva, o lege referitoare la obligatiile parintilor de a finanta studiile copilului. Auzisem undeva ca parintii sunt obligati sa finanteze copiii pe perioada scolii, liceului si - ce ma intereseaza in principal - a studiilor superioare. Si un link oficial daca se poate. :arigato:

#2
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010

View PostLoox, on 5th February 2011, 10:52, said:

Vreau si eu sa vad, daca exista asa ceva, o lege referitoare la obligatiile parintilor de a finanta studiile copilului. Auzisem undeva ca parintii sunt obligati sa finanteze copiii pe perioada scolii, liceului si - ce ma intereseaza in principal - a studiilor superioare. Si un link oficial daca se poate. :arigato:


sunt obligati daca parintii tai sunt divortati (unul din ei sau fiecare) atata vreme cat esti inscris/a la o forma de invatamant si pana la 25 de ani.

daca sunt in relatii bune si nu vor sa te dea la facultate : get a job , nu ii obliga nimeni

#3
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Nu e cazul meu, vorbeam la general, ma interesa pt cineva care nu prea e in relatii bune cu parintii si tot ii scoate ochii ca il tin in scoala. Si totusi... nu e nimic oficial scris pe net? Mersi. :)

#4
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View Postdjpadrecito, on 5th February 2011, 11:15, said:

sunt obligati daca parintii tai sunt divortati (unul din ei sau fiecare) atata vreme cat esti inscris/a la o forma de invatamant si pana la 25 de ani.

daca sunt in relatii bune si nu vor sa te dea la facultate : get a job , nu ii obliga nimeni
obligati sa plateasca pensie alimentara pana termini tu facultatea, nu sa-ti plateasca facultatea

#5
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005

View Postblueunicorn, on 23rd March 2011, 15:10, said:

obligati sa plateasca pensie alimentara pana termini tu facultatea, nu sa-ti plateasca facultatea

Si doar unul dintre ei, care ii da celui care te intretine, din cate stiu eu.

#6
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Am inteles. Mersi tuturor!  :hug:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate