Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11980 replies to this topic

#11503
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,435
  • Înscris: 08.12.2006
Asa e la noi romanii, e mai usor intotdeauna sa dam vina pe altcineva..

#11504
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 02.02.2006

View Post41ex, on 21 ianuarie 2017 - 17:29, said:

Nu era vorba că nu trebuie să oprești la trecerile de pietoni, ca să nu poluezi orașul? Acum compensezi cu plecat cu scârț la semafoare? Păi frumos... să știi că poluezi mai mult așa, decât dacă ai alege banda corect (și legal, și respectuos) în intersecții, și ai opri și la trecerile de pietoni.

Fără supărare, chiar nu vreau să mi-o iei în nume de rău. Dar replicile tale pe aici aduc a bizon cu aere de ”io trec cum vreau și pe unde vreau, voi să vă dați, că eu de fapt vă ajut și fluidizez traficul”.

#11505
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,008
  • Înscris: 09.05.2009

View Post41ex, on 21 ianuarie 2017 - 17:29, said:

...doar isi pune "ambitia" in intersectie, probabil sa-si aminteasca si el cum e o plecare mai serioasa si la timp.
Poate pentru ca el a stat deja trei semafoare si tu vrei sa te bagi din mers?

Edited by DannyMC, 21 January 2017 - 17:54.


#11506
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
am zis destul de clar cred. nu e nevoie de niciun scartz daca nu sta la panda melcul. si deci nici incomodat n-ar fi. si am vazut inclusiv la altii de aveau banda 1 cu masini parcate si tot au fost panditi si turati. cred ca e un nou sport, liniuta de intersectie. :/

Edited by 41ex, 22 January 2017 - 01:24.


#11507
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Al naibii melc, cum sare el, tusti, peste intersectie...

#11508
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014
M-a inervat un bou cu Audi. Credea ca merg prea incet cu 50 km/h pe un drum o singura banda de sens unde viteza maxima admisa era 50 km/h si linie continua intre sensuri. Se grabea in p**a m*-*ii cu căruța lui cu 200 de cai frumoși. Flash-uri si claxoane. Trebuia sa se faca sofer de ambulanta.

#11509
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
poti mari pana la 60km/h. sau poate i se parea ca-i poti face loc? nu prea inteleg cum l-a retinut linia.

Edited by 41ex, 22 January 2017 - 17:46.


#11510
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014

View Post41ex, on 22 ianuarie 2017 - 17:45, said:

poti mari pana la 60km/h. sau poate i se parea ca-i poti face loc? nu prea inteleg cum l-a retinut linia.
Ei da, adica eu sa depasesc limita sa-i fac loc bizonului? Era noapte, eram obosit. Ajunsesem in oras in sfarsit.

Avea loc căcălău dacă tot se grăbea și ținea morțiș. Probabil il enerva ca eu cu dungi sport albastre pe ascutitoarea mea argintie mergeam cu viteza legala. Dupa ce am schimbat strada l-am vazut in retrovizoare calcând bine cu scârț.

Edited by LeopardSurd, 22 January 2017 - 18:17.


#11511
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
observ multe masini de politie prin oras, e ceva national? abia sa tarasc, incurca circulatia, iar pe aia opriti pe banda 1 nu-i deranjeaza.Posted Image

#11512
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Este un complot național împotriva ta! :peacefingers:

#11513
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

View Post41ex, on 25 ianuarie 2017 - 23:31, said:

observ multe masini de politie prin oras, e ceva national? abia sa tarasc, incurca circulatia, iar pe aia opriti pe banda 1 nu-i deranjeaza.Posted Image

Aia opriti pe banda 1 sunt cu Audi si BMW pe avarii...ele sunt mereu defecte sau soferul cocalar.

Prin Bucuresti nu sunt deloc, cocalarii sunt la locul lor pe linia de tramvai...peste linia continua cand e rosu...normalitate.

#11514
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
asta era inainte, acuma toti impodobesc banda. eu o sa sun la politie sa spun pe ce bulevard sunt in acel moment, ca daca nimeni nu-i deranjeaza de-asta nici politia nu-si face treaba. si la primarie o sa sun sa sesisez si le propun sa dea banda autobuzelor, sa fie ca la vestici bus lane, nu manelistic lane.

azi intr-o intersectie simpla, 3 taxiuri oprite fiecare pe sensuri diferite in cativa metri practic, alti tarani..asa ceva...Posted Image inteleg ca pe clienti ii doare undeva/sunt prosti si cer in intersectie, dar astia ar trebui amendati cand opresc unde are chef clientul si ilegal.

Edited by 41ex, 26 January 2017 - 23:51.


#11515
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View Post41ex, on 21 ianuarie 2017 - 17:29, said:

indiferent ca e vorba de prima banda sau cea din stanga, daca dai de bizonul potrivit la fel tureaza. problema e ca defapt nu l-as incomoda cu nimic, ca oricum pleaca la secunde dupa verde si abia accelereaza, se vede dupa intersectie ca revine la mersul de melc al majoritatii. doar isi pune "ambitia" in intersectie, probabil sa-si aminteasca si el cum e o plecare mai serioasa si la timp.
pe mine ma inerveaza marlanii care depasesc coloana pe principiul 'eu oricum ma bag in fata, deci nu incomodez pe nimeni'.

@41ex, daca tot nu are continuitate banda ta, de ce nu te asezi din timp pe alta banda?

#11516
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
pt ca eu nu plec dupa 3 secunde dupa verde cu 1300rpm cum fac majoritatea, eu plec la timp si normal de la semafor, ba chiar cu demaraj ca deh, benzina buna pun. nu incomodez pe nimeni, traversez intersectia pana se pun in miscare majoritatea.

ca idee, am facut(demult) scoala pe o dacie pe gpl, dar dacie de-aia deconectata de la realitate. si pana si instructorul ma lauda cum plecam primul si ii lasam in urma pe toti(pana dupa intersectie cel putin, ca deh gpl..instructor), fara sa-i turez masina ca altfel m-ar fi certat.

Edited by 41ex, 27 January 2017 - 01:02.


#11517
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Si daca dai de unul care pleaca exact ca tine de pe banda 2, il injuri. E melc care accelereaza ca sa-ti faca tie in ciuda.
Cica pe sosea, doar eu sunt perfect. Cei care merg mai incet sunt prosti, iar aia care merg mai tare sunt tampiti. Cam asta e mentalitatea...

#11518
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
daca se vrea se intelege ca nu e cazul, simt cand cineva face ceva intentionat, si dupa cum reactioeanaza la plecare si dupa ce trece intersectia. eu nu devin melc dupa intersectie si evident m-as baga dupa el fara probleme daca n-ar intrerupe turatia cand ar vedea ca nu mai vreau in fata. scopul astora e sa te blocheze, cu acceleratie sau frana.

dar nu ma mai plang, am fost uimit sa zic asa, acum ma gandesc ca e chiar distractiv sa trezesti si sa scoti untul dintr-un melc. Posted Image

Edited by 41ex, 27 January 2017 - 18:18.


#11519
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
ironia e ca datorita lui dragnea isi poate schimba harbul mai usor:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_QEQ1cFzq7U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11520
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 02.02.2006
Ironia e că aia e dubă de firmă, nu a lui personală. Deci comentezi pe lângă subiect. Iar politica se face în alt loc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate