Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11978 replies to this topic

#11971
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013

Vizualizare mesajRaySefo, pe 19 noiembrie 2023 - 11:10, a scris:

Nesimtitul cu Fordul alb..pt care prioritatea nu exista

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pWHlgpVIbFA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asa si te-a durut ca ai pus frana....tipic romanesc sa-l faci pe ala nesimtit....

#11972
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Și la tine acordarea de prioritate e ceva opțional și/sau se face în funcție de gabarit?


#11973
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Tocmai m-am întors dintr-o vacanță de 10 zile in Bali, in care m-am plimbat kilometri buni in trafic. Nu am condus eu, aveam masina cu șofer inchiriată. Traficul din insula este unul pe lângă care traficul din București poate fi asemuit cu cel din Fierbinți la 2:00 noaptea. O grămadă de mașini și scutere se înghesuie pe drumuri înguste și virajate, intră unii peste ceilalți, ba pe un sens ba pe celălalt..cu toate astea, nu am văzut NICIUN accident. Nici măcar o zgârietură. Am studiat de curios și mașinile parcate, deși purtau urmele anilor trecuți peste ele, nu aveau urme de evenimente în trafic.
De ce? Pentru ca oamenii de acolo, pun factorul uman deasupra multor altor aspecte, inclusiv cel legal. Pentru ca nu sunt orgolioși și se ajută între ei in loc sa se înjure și să sară la scandal. Chiar și când depășești, sau schimbi banda peste vreunul, ăla claxonează doar ca să te facă atent ca e și el acolo și frânează să îți facă loc. Am învățat ca legea are rolul ei, cu beneficiile aferente, însă factorul uman este mult mai benefic.
De exemplu, la ei un astfel de topic nu ar fi existat, pentru ca pe ei nu îi enervează nimeni în trafic 🤷 .

#11974
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010

View Postraducut123, on 11 februarie 2024 - 00:40, said:

Asa si te-a durut ca ai pus frana....tipic romanesc sa-l faci pe ala nesimtit....

In opinia ta aia care nu acorda prioritate nu sunt nesimtiti? Sau ti se apre normal..

Altul..macar asta are o scuza ca e francez..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xpQM3casy1E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11975
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,591
  • Înscris: 15.06.2007
Observ in trafic foarte multa lume care nu se uita la drum, stau cu ochii in telefon cand conduc, si conduc prost.
Am patit cu unul, a uitat sa cedeze trecerea, era cu ochii telefon si intrase deja in intersectie. Am oprit si am claxonat, ca urma sa ma tamponeze.  Parca era buimac, a franat si a dat cu spatele.. si femeile nu fac nici ele exceptie de la telefon.

#11976
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,591
  • Înscris: 15.06.2007
Astazi doua cazuri am avut, in care cu cel mai jegos tupeu mi s-a taiat calea, iesind dintr-o parcare, unul era BMW, din anii 2000, al doilea , culmea un X3, model vechi, sa vireze stanga intr-o intersectie eu fiind din sens opus.   Da' un tupeu jegos, de parca intai au fost BMW urile apoi prioritatea.

#11977
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,443
  • Înscris: 13.02.2006
Si in Bucuresti a fost ceva in aer.
Plecat de pe rosu de la semafor (deci plecat, nu fortat rosu).In 500 m doua cazuri, auto diferite (o duba su un Grand Cherooke)

#11978
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Doar frantuzii astia lipistiti de respect si multa nesimtire


https://youtu.be/8OZ...rJk7ej-mE5D6LnX

Edited by RaySefo, 03 April 2024 - 14:23.


#11979
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,573
  • Înscris: 13.06.2004
Idiotul ăla de şofer de camion de pompieri care era cât pe ci să facă maşina să se "pupe" cu un tren de călători, când a forţat trecerea la nivel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate