Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11982 replies to this topic

#11467
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View PostBarboso, on 18 octombrie 2016 - 15:42, said:

Incredibil cum pot parca unii !  Mi-au trebuit 6 (sase) manevre pt un viraj stanga... teoretic in unghi drept, practic devenise ascutit.   Iar spatiul de manevra lasat...   Posted Image
Asta e clasic in Bucuresti . Frumos este sa te si claxoneze altii ca te esti varza ...Abia atunci nervi ....
Ce zici de alta faza : ieri eram parcat la bordura , si in interval de 30 de minute , doi care avea masina parcata perpendicular , in parcare , pe partea cealalta , mi-au spus sa mut masina ca nu pot da cu spatele ... Strada goala , si distanta intre masina lor si a mea 7-8 m !  Loc in parcare , loc pe strada ...dar ei nu aveau . Asta se intimpla intr-un cartier rezidential (!) de fite ...

#11468
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,266
  • Înscris: 24.01.2008

View Postmaximg, on 25 octombrie 2016 - 17:32, said:

Asta e clasic in Bucuresti . Frumos este sa te si claxoneze altii ca te esti varza ...
Am reinceput sa merg si eu destul, zilnic, se mai intampla, uneori (nu chiar frecvent), sa-mi trebuiasca doua sau trei, da' sa am nevoie de sase manevre inca nu mi s-a intamplat.

Edited by Barboso, 25 October 2016 - 21:21.


#11469
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
Ieri era sa ajung pe la biroul de daune multumita unui cercopitec conducator de lighean alb B 176 ALS.
https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro
Eu pe banda a doua, cu semnalizare dreapta de o caruta de timp, intentionand sa intru pe Dacia. El pe banda 1 cu viteza. Cercopitecul, asa cum se poate observa si pe google maps, are obligatoriu dreapta, eu dreapta si inainte. Cu toate astea, cercopitecul nu are si creier suficient ca, atunci cand vrea sa mearga pe Bastiliei, ingnorand marcajele proaspat pictate pe asfalt, sa foloseasca banda a doua. Claxoane, frana, vociferari; nu a stat sa-i explic cum sa-mi suga... ciorapii sau ca am nevoie de vopsea noua la masina. Multa sanatate, mai ales cand o face la fel vreunui autobuz!

#11470
GenYtribe

GenYtribe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.02.2016
Buna,
doar o sugestie cu privire la numele threadului. Corect este ENERVAT, nu Invervat. http://scri.ro/enerv...ervat-1061.html

#11471
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,299
  • Înscris: 13.03.2015

View PostGenYtribe, on 27 noiembrie 2016 - 08:38, said:

Buna,
doar o sugestie cu privire la numele threadului. Corect este ENERVAT, nu Invervat. http://scri.ro/enerv...ervat-1061.html

Bună. O sugestie pentru tine: crezi că nu a realizat nimeni în atâția ani? Și nu crezi că a fost scris cu intenție așa câtă vreme e și cu majusculă?

Uite că TU ești cel/ cea care m-a Inervat azi!

#11472
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010
Un filmulet postat pe youtube.
Dorel uita sa semnalizeze faptul ca pe un tronson circulatia se desfasoara in ambele sensuri.
Autorul, cu noroc, reuseste sa scape de un accident frontal.
Si acuma apare specificul natiei binecuvantate. Toti ne plangem dar nimeni nu face nimic. Pe pariu ca nimeni nu a sunat la politie sa anunte pericolul? Fiindca daca am scapat noi nu ne intereseaza de ceilalti.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PbKyKuubSeY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ticusor, 14 December 2016 - 22:08.


#11473
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,196
  • Înscris: 19.09.2005
la 0.57 si 1:02 trec masini pe banda aia, dar graba......

#11474
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,200
  • Înscris: 28.06.2005

View PostGenYtribe, on 27 noiembrie 2016 - 08:38, said:

Buna,
doar o sugestie cu privire la numele threadului. Corect este ENERVAT, nu Invervat. http://scri.ro/enerv...ervat-1061.html
De ce-am spune/scrie "enervat" în loc de "invervat"?

#11475
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,196
  • Înscris: 19.09.2005
Pentru ca unii se enerveaza si alti se inerveaza. Ca in cazul de fata.

#11476
tiomarami

tiomarami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 24.11.2015

View Postticusor, on 14 decembrie 2016 - 22:07, said:

Dorel uita sa semnalizeze
Am apreciat ce frumos crosetezi matale in sensul giratoriu ., ai ales trasa ideala. Pun pariu ca erai atent in oglinda retrovizoare ( bineinteles doar cea din stanga).Deasemeni m-a impresionat ce fain treci pe langa o cedeaza trecerea , folosesti cum scrie la carte " banda de accelerare " si te duci direct pe banda2 , la axul drumului, ce paula noastra .
Dorel era mic copil in comparatie cu raiserul .

#11477
AndreiMarianCiprian

AndreiMarianCiprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.02.2014
am intalnit si eu semnalizarea lui dorel 1:16
https://youtu.be/BwLVPFINLx4?t=1m16s

#11478
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,778
  • Înscris: 13.06.2004
Azi seară când mergeam cu autobuzul am avut parte de 3 inervări:
1) Un bou de taximetrist parcase lângă o shawormerie chiar, chiar în faţa staţiei de autobuz, aşa că şoferul a trebuit să aştepte să treacă maşinile;
2) Unul cu un "HAudi" parcase chiar în staţia de autobuz (altă staţie);
3) Un BeeMWeu dădea cu spatele chiar când venea autobuzul.

Mi-am amintit de tramvaiul care în aceiaşi intersecţie, dar în 2 locuri diferite şi la momente diferite a încasat 2 maşini.

#11479
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,778
  • Înscris: 13.06.2004
Unul dintre 2 şoferi de troleibuz. Că eram în 85 şi în faţa mea erau alte 2, iar unul dintre şoferi se câcăia... după ce am scăpat de ăia, a băgat viteză şoferul de pe 85.

#11480
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
I s-o fi infundat carburatorul.

#11481
a3e6u9

a3e6u9

    ironic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,000
  • Înscris: 23.11.2012
Ieri am oprit la supermarket și când am ieșit mă bloca o mașină în care era cineva pe bancheta din spate. L-am întrebat dacă are cheia de la mașină, dar nu o avea. După ce am mai așteptat câteva minute, am deschis portiera din față, l-am întrebat dacă știe când vine proprietarul, mi-a zis că nu, am scos mașina din viteză, am împins-o înapoi până am avut loc să ies și am plecat, lăsând mașina aia în mijlocul drumului în parcare, dar am tras frâna de mână. :)

#11482
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
s-au inmultit taranii slinosi care parcheaza cu avarii pe prima banda. nu conteaza ca e bulevard circulat, ca mai e zapada pe margini/sine de tramvai(oricum nu exista scuza dar ca sa subliniez maximul prostiei). si nu poti generaliza pe marca sau marimea masinii, parca mai multi cu masini comune decat in trecut.
trebuie sa opreasca ei la botul calului/catelei si sa incurce sute de masini. evident, claxon intens din partea mea pt fiecare branzos de-asta.

si niste raceri de stana se baga intre coloana de masini si cele parcate. intra ca vara, nu le pasa ca franeaza si accelereaza acolo unde e si zapada din loc in loc de la cele parcate. m-am minunat ca n-au facut accident instant.

Edited by 41ex, 14 January 2017 - 00:00.


#11483
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,266
  • Înscris: 24.01.2008
Nu toti sunt "talentati" ca tine.  Nici nu umbla-n "sandale" iarna, de jmekeri...   :bigwhitegrin:

#11484
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,323
  • Înscris: 02.02.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/d7FWnTsrPnU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://cdn.meme.am/cache/instances/folder796/55421796.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate