Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cine m-a Inervat azi

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11978 replies to this topic

#11521
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
ma enerveaza politia cand se parcheaza ei pe prima banda k kocalarii, la vanatoare de permise, avand impresia ca ne fac un bine.

#11522
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Un dobitoc cu Audi care nu stie sa se uite in jur. Sper ca e forumist si citeste aici. Cred ca a venit in vizita, ideea e ca la 3m este intrarea in scara si aici sunt si copii purtati in carucior si septuagenari si octogenari.  

Attached File  DSC_0060.JPG   460.17K   73 downloadsAttached File  DSC_0061.JPG   489.56K   83 downloadsAttached File  DSC_0062.JPG   386.5K   91 downloads

#11523
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View PostBogdansv1, on 22 februarie 2017 - 18:44, said:

Un dobitoc cu Audi care nu stie sa se uite in jur. Sper ca e forumist si citeste aici. Cred ca a venit in vizita, ideea e ca la 3m este intrarea in scara si aici sunt si copii purtati in carucior si septuagenari si octogenari.  

Attachment DSC_0060.JPGAttachment DSC_0061.JPGAttachment DSC_0062.JPG
Pare masina lui Kroghy Posted Image

#11524
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
si eu ii urasc pe astia. vad ca i-ai pus si ata la spate sa-l trageti inapoi. :)

azi ma inervai eu cu mine. luai masa la restaurant (ciorba de burta si bulz dacic) si din instinct comandai si o stella(50cl). cand sa pun mana pe pahar imi adusai aminte ca-s cu masina in parcare.Posted Image ce sa mai fac..o baui! dupa, mai baui un expreso si luai niste orbit.
culmea, fu zi de politie azi, la plecare traversai orasul si trecui pe langa vreo 3 masini de politie. :/ sper sa nu se mai intample.

ps: asta e reteta perfecta sa mirosi ca un cioban la volan. Posted Image

#11525
DezaxatRo

DezaxatRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 26.06.2015
Ieri un cretin pe Iuliu Maniu care iesea din "parcarea" de pe trotuar fara cea mai mica mancarime la oo. Nu s-a oprit nici la claxonul celui din fata mea, nici la al meu, fiind amandoi obligati sa ne aruncam gramada pe B2 ca sa nu ne parcam in service sa ne schimbam radiatoarele.

#11526
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
daca e libera banda 2 e indicat sa ne dam singuri de cum ii observam ca vor sa iasa. in schimb prevad ca o sa-l ia un reisar daca iese asa la nimereala..hm.

#11527
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Trebuia lovit preventiv si lasat fara permis 3 luni.

#11528
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
azi ma enerva rau unu din judetul vecin, ii lasa pe toti sa-i ia fata la semafor dupa ce se facu verde, mergea cu 10km/h si ii lasa pe toti cei care se incadrasera gresit intentionat...cred ca lasa 10-15 masini, Posted Image asa ceva n-am mai vazut...mai statui o data la semafor numai din cauza lui.

Edited by 41ex, 24 February 2017 - 21:17.


#11529
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Ieri m-au enervat doi dobitoci ce dețin permis și mașini. Pe un bulevard cu două benzi pe sens, s-au pus în mișcare de la semafor, fiecare pe câte o bandă. La câteva sute de metri este o trecere de pietoni, vizibilă incontinuu din zona semaforului până la ea. Se angajează în traversare pietonul și nici una din mașini nu încetinește sau să acorde prioritate, l-au ocolit unul prin față și celălalt prin spate, dacă pietonul nu incremenea între benzi, acum avea întâlnire cu Sf Petru. Nici măcar nu au oprit după aceea, nu știu dacă au conștientizat ce consecințe puteau să se întâmple.

Restul șoferilor au oprit, pietonul intrase în stare de șoc, nu mai știa în ce direcție să o apuce, făcea câțiva pași în față apoi câțiva în spate.

Din păcate nu am reușit să le rețin numărul de înmatriculare, oricum chiar dacă îi reclamam la Poliție tot nu se rezolva ceva.

Pe aceeași trecere a fost ucis un vecin acum vreo patru luni. Trecerea e acolo de ani de zile, vizibilă de la distanță, se pot vedea din timp și pietonii care așteaptă pe trotuar și totuși sunt frecvente accidentele din cauza șoferilor ce conduc cu "ochelari de cal".

PS: sunt șofer, pietonul nu a avut vreo vină, mașinile accelerau de la plecarea de la semafor, viteza era peste cea legală. Pentru o mașină era suficient să ia piciorul de pe accelerație pentru a încetini suficient, cealaltă trebuia să piste puțin frâna. Dacă mergeau cu viteza legală, pietonul trecea până să ajungă mașinile la trecere. Din păcate nu sunt camere de filmat în zonă.

#11530
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
@Bogdansv1
daca aveai camera pe masina le puteai face sesizare la politie cu dovada (filmul) atasat?

#11531
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
As fi facut-o dar eu eram pieton si tocmai ce trecusem pe respectiva trecere, prin urmare nu aveam camera (pe masina am). Cum mergeam pe trotuar in directia opusa masinilor le-am vazut cum se deplaseaza si tocmai ma miram cu ce viteza merg pe o artera importanta, instinctiv am intors capul si am vazut intreaga desfasurare a evenimentului relatat mai sus. Pietonul era un barbat la vreo 50 de ani imbracat in geaca alba, la vreo 1,80 m, imposibil sa nu poata fi vazut... Acum sper ca vreuna din masinile din spate sa fi avut camera si sa filat incidentul si soferul sa faca publica filmarea. Pe mine ma enerveaza ca n-am avut prezenta de spirit sa le retin numerele de inmatriculare.

#11532
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Ieri,un meltean(de fapt in masina erau mai multi)dintr-un Zafira(TM 15 ELV)in trafic(aproape de intrarea in oras),isi curata masina de gunoaie,prima oara a aruncat o doza bere,in santul din dreapta(pasagerul din dreapta-fata),apoi dupa 2-3 minute,altul din spate,a aruncat ,direct pe carosabil,ceva gunoaie,coji seminte posibil.

#11533
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
"Un inteligent" fără creier, pe șosea, vineri seara...

Edited by ammazon, 14 May 2017 - 18:14.


#11534
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012
Pai nu s-a intamplat nimic. Probabil se plictisise sa tot stea in spatele tau. Chiar si tu puteai sa depasesti caruta aia de cateva ori pana sa apara ala din fata.
Sau ai Dacia1310?

Edited by SineNomine, 14 May 2017 - 19:10.


#11535
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postammazon, on 14 mai 2017 - 18:13, said:

"Un inteligent" fără creier, pe șosea, vineri seara...
O fi ala inteligent , dar nici caruta nu trebuia sa existe acolo . Nu are voie . Si tu ai avut timp si posibilitatea sa depasesti . Nu te omora nimeni daca calcai " putin " linia continua.

#11536
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012
De unde ti-ai dat seama ca  nu avea ce cauta caruta acolo?

Ai voie sa depasesti pe linia continua vehicule lente daca ai vizibilitate 25m.

#11537
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 08.10.2007
Audi nu a stat nicio clipă în spatele meu ci a venit cu viteză intrând în depășire. Doar o secundă a lipsit și se întâmpla un dezastru.
Acolo e o curbă cu vizibilitate zero. Cum să intru în depășire fraților?
Iar căruța aia are, n-are ce căuta pe drum, e un vehicul și trebuie respectat ca atare.

Edited by ammazon, 14 May 2017 - 19:45.


#11538
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 12.02.2012
Hai mai, ca puteai sa depasesti fara nicio problema. La 0:44 chiar si ala din caruta iti facea semn ca poti sa depasesti.
Doar daca ai vreo troaca de masina nu poti sa depasesti o caruta care se misca cu 10 km/h.
Ala cu duba nici macar nu a ridicat piciorul de pe acceleratie.
Eu cred ca esti cam slab de inger...  Si te mai dai si in spectacol pe aici.
Ala cu Audi este un sofer mult mai experimentat ca tine. Asta nu inseamna ca a gresit cu ceva cand a facut depasirea aia. Doar nu o sa stai dupa toti tolomacii...

Edited by SineNomine, 14 May 2017 - 20:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate