Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Ceva trupe de rock

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#37
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
in primul rand, "cateva trupe rock " ar fi fost exprimarea corecta


nu doar formatii :

led zeppelin
iron maiden
sepultura
ozzy osbourne
nazareth
def leppard
the doors
rammstein
rolling stones
AC/DC
iggy pop
manowar
judas priest
paradise lost
anathema
lake of tears
marillion
dire straits
frank zappa
shaman's harvest
nirvana
pearl jam
beck
red hot chili peppers
skid row
limp bizkit
guns n'roses
pj harvey
whitesnake
kiss
cinderella
...

#38
TheMercifullOne

TheMercifullOne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 16.08.2010

View Postdantella, on 17th August 2010, 18:50, said:

in primul rand, "cateva trupe rock " ar fi fost exprimarea corecta


nu doar formatii :

led zeppelin
iron maiden
sepultura
ozzy osbourne
nazareth
def leppard
the doors
rammstein
rolling stones
AC/DC
iggy pop
manowar
judas priest
paradise lost
anathema
lake of tears
marillion
dire straits
frank zappa
shaman's harvest
nirvana
pearl jam
beck
red hot chili peppers
skid row
limp bizkit
guns n'roses
pj harvey
whitesnake
kiss
cinderella
...
auz dar i-ai cerut parerea lui guru tidusss?..nu poti posta aici fara acordul lui

#39
KillerKittens

KillerKittens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 13.06.2010

View PostTheMercifullOne, on 17th August 2010, 18:14, said:

2. as dori sa stiu tiduss ce pregatire ai in domeniul muzicii daca vi si sustii ca esti atotstiutor in acest domeniu...ai invatat vreun instrument?..canti la ceva?..sti sa citesti o partitura?...
chiar te rog sa ma lamuresti cu privire la pregatirea ta in domeniul muzicii..mersi anticipat
Sper ca nu incerci sa invoci conceptul ala care spune ca nu ai dreptul sa critici muzica/filmele/cartile/etc decat daca esti muzician/regizor/scriitor/etc.

View PostTheMercifullOne, on 17th August 2010, 18:14, said:

formatii mai gay de atat puteai sa gasesti?
[ http://www.lolwut.com/layout/lolwut.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#40
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View PostTheMercifullOne, on 17th August 2010, 19:00, said:

auz dar i-ai cerut parerea lui guru tidusss?..nu poti posta aici fara acordul lui


probabil ca e greu pt unii sa accepte opinii diferite de ale lor


a, uitasem :

queen
hole
dark sanctuary
van halen
black sabbath
auf der maur
simon & garfunkel
kaiser chiefs
jethro tull...

Edited by dantella, 17 August 2010 - 18:23.


#41
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Postdantella, on 17th August 2010, 19:23, said:

probabil ca e greu pt unii sa accepte opinii diferite de ale lor


a, uitasem :

queen
hole
dark sanctuary
van halen
black sabbath
auf der maur
simon & garfunkel
kaiser chiefs
jethro tull...
te-ai dat pe fata ca iti place grunge,pentru Hole primesti asta de la mine :kisstogether: ,cat si pentru Melissa Auf Der Maur

#42
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View PostTheMercifullOne, on 17th August 2010, 18:14, said:

2. as dori sa stiu tiduss ce pregatire ai in domeniul muzicii daca vi si sustii ca esti atotstiutor in acest domeniu...ai invatat vreun instrument?..canti la ceva?..sti sa citesti o partitura?...
Tu pune mana si invata limba romana inainte de a ma interoga pe mine. Ce crezi ma ca-s eu, supa populara?

Edited by Tidusss, 17 August 2010 - 20:54.


#43
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

View PostTheInsanE, on 29th June 2010, 15:59, said:

Buna! As vrea sa imi spuneti si mie ceva formatii si melodii rock. Va zic ce ascult eu si poate imi dati cateva sugestii:D
Linkin Park/Evanescence/Bon jovi/Metallica/3 Days Grace/Breaking Benjamin/B4MV/Foo Fighters/Nickelback/WT
Ms anticipat:*
Ce-a zis danella + ce-am ascultat eu in exces:
Limp Bizkit -> Seether -> Papa Roach -> Three Days Grace -> Red Hot Chili Peppers

Pe langa astea ar mai fi cateva care nu m-au prea impresionat da' care au destui fani: Breaking Benjamin, Green Day, Drowning Pool...

Edited by -Ciprian, 17 August 2010 - 20:59.


#44
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View PostKillerKittens, on 17th August 2010, 19:04, said:

Sper ca nu incerci sa invoci conceptul ala care spune ca nu ai dreptul sa critici muzica/filmele/cartile/etc decat daca esti muzician/regizor/scriitor/etc.


[ http://www.lolwut.com/layout/lolwut.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Lasa-l ma, ca e in lumea lui, macar l-am facut sa nu mai doarma la noapte ca m-am luat de megaformatiile lui. Acum pun pariu ca sta cu F5-ul legat de aratator ca poate-poate mai apuca sa-mi impartaseasca un chistoc de intelepciune pe seara asta. Nu stiu de ce, dar o persoana cu replici de-astea de 3 lei din spate de la Suburbia la umbra unei sticle de Bucegi la 2 l ma duce cu gandul doar la:

[ http://img534.imageshack.us/img534/183/1252139848810.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Revin, ma duc sa ascult niste Blazzaj sa ma culturalizez.

Motto: "bere, metal si femei virgine"

#45
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
credeam ca o parte din ei au urmarit si alte topicuri

#46
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

View PostTidusss, on 17th August 2010, 22:00, said:

[ http://img534.imageshack.us/img534/183/1252139848810.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Daca-r sta cineva sa numere toti roakarii fara puta din lume, ar descoperi ca multimea numerelor naturale se termina pana la urma.

#47
KillerKittens

KillerKittens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 13.06.2010

View PostTidusss, on 17th August 2010, 22:00, said:

Nu stiu de ce, dar o persoana cu replici de-astea de 3 lei din spate de la Suburbia la umbra unei sticle de Bucegi la 2 l ma duce cu gandul doar la:

*snipped*

AhahahahahahHAHAHAHahahahHAhhaHAh...HahHAhah..*breathes*...HAhahahHAhahhAHAhhha
:roflmao: :roflmao: :roflmao:

Epic mall-goth fail.

Criminalule, incerci sa ma faci sa mor de ras aici?

#48
TheMercifullOne

TheMercifullOne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 16.08.2010
no hai mai tiduss/papa pius/music guru/supa populara..no nu te ssupara pe mine si pe replicile mele
cele 20 de formatii de 3 lei pe care le-am pus eu in lista au vandut in total peste 1 miliard de albume...asta pt ca nah, saraci de ei habar nu au ce e muzica si fiindca sunt formatii de mana a 7-a..iti dai seama daca erau de mana 1-a ca vindeau 10mld..in fine...
dar sa vi tu sa imi spui ca tot ce au compus iron maiden si celelalte formatii e muzica de secon-hand..inseamna maestre ca tu esti un geniu al muzicii, un talent inca nedescoperit decat de pisicutza lui neagra..inseamna ca tu esti un nou Mozart, inseamna ca din tine izvoraste muzica adevarata absoluta..te invarti in sfere celeste...tocmai din cauza asta te-am intrebat ce pregatire ai in domeniu..ai studiat cumva muzica la paris ? viena? canti la chitara? pian?..(desi cred ca ti-ar sta mai bine sa canti la harpa )..

#49
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View PostTheMercifullOne, on 18th August 2010, 00:04, said:

no hai mai tiduss/papa pius/music guru/supa populara..no nu te ssupara pe mine si pe replicile mele
cele 20 de formatii de 3 lei pe care le-am pus eu in lista au vandut in total peste 1 miliard de albume...asta pt ca nah, saraci de ei habar nu au ce e muzica si fiindca sunt formatii de mana a 7-a..iti dai seama daca erau de mana 1-a ca vindeau 10mld..in fine...
dar sa vi tu sa imi spui ca tot ce au compus iron maiden si celelalte formatii e muzica de secon-hand..inseamna maestre ca tu esti un geniu al muzicii, un talent inca nedescoperit decat de pisicutza lui neagra..inseamna ca tu esti un nou Mozart, inseamna ca din tine izvoraste muzica adevarata absoluta..te invarti in sfere celeste...tocmai din cauza asta te-am intrebat ce pregatire ai in domeniu..ai studiat cumva muzica la paris ? viena? canti la chitara? pian?..(desi cred ca ti-ar sta mai bine sa canti la harpa )..
nu fi ridicol :kisstogether:

#50
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Vrei o dedicatie? N-am pix.

Pai ce ma, tu vrei sa vinzi gogosi aici la critici? Asta-i culmea. Pai eu cu saptesprezece threaduri in spate, mii de posturi si artisti care si acum se studiaza in programa scolara vin si postez pe forumul asta, prietenii mei la fel. Si vin puțoi din generatia asta, cu 10 posturi la activ, sa se planga...si aveti si tupeul sa cereti unor mari critici aici de fata sa va dea o opinie despre parerile voastre bășinoase.

SUS CLASICII, TRAIASA LENNON! Metalistii - LA BUDA!

#51
TheMercifullOne

TheMercifullOne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 16.08.2010
imi place ce argumente ai pe bune man..esti genial deci faptul ca tu ai postat aici nush cate threaduri inseamna ca sti muzica?....:) YOU ARE THE MAN
oh oh cum urla frustrarea in tine..inca nu mi-ai raspuns la intrebare...daca zici ca esti mega critic de muzica vreau sa stiu ce pregatire muzicala ai
si daca tot esti la fel de bun muzician  ca si fuego sau pepe ma mir cum de nu ti-au cerut marii maestri ai lumii parerea..ar fi trebuit sa iti ceara acordul pt a infiintza trupe din alea de mana a 7-a...
acuma daca tot ti-a crescut tensiunea si te simti atacat..du-te mangaie pisica un pic ca am auzit ca ajuta la scaderea tensiunii
pt ca vad ca meri pe principiul " cel mai destept cedeaza, eu nu voi ceda niciodata" si ca sa nu mai faci spume la gura uite eu iti propun urmatoarea chestie:
baiatul acesta care a deschis topicul a cerut niste formatii ca sa cunoasca mai mult genul acesta muzical  corect?..corect
atunci spunem asa
tu mare maestru al muzici.i-ai sugerat cele mai bune formatii din lume..crema muzici
iar eu..un amarat ..i-am sugerat cele mai naspa formatii.ca doar trebuie sa le cunoasca si pe astea, sa stie ce sa nu asculte...e bine asa?
acu te rog las-o pe maica-ta de fusta , sterge-ti obraji plini de lacrimi..si pune-te sa te joci WOW...ca oricum de bere, metal si femei virgine nu cred ca ai avut parte vreodata
si apoi cand o sa iti mai mijeasca putin barba si iti trece acneea, cand o sa intelegi si tu ce inseamna un forum si ce inseamna o discutie civilizata, cand o sa intelegi ce inseamna sa fi deschis la minte, cand nu o sa mai folosesti scutece , cand nu o sa iti mai fie frica de bau-bau...atunci mai vb oki...
ah si mai ceva
avand in vedere ca te pretinzi atotstiutor..vreau sa iti demonstrez ca nu esti...uite aici un artist care te caracterizeaza
    http://happyhour.pro...e-guta-20/35790


si am mai uitat ceva
1.Care sunt artisti pentru care ti-ai dat acordul ca sa fie studiati in scoala?
2. Care scoala?
3. Care mari critici aici de fata?.ca eu nu vad nici unul..si repet..atata timp cat te consideri mare critic de muzica..trebuie sa imi dovedesti ce pregatire ai in acest domeniu..dar vad ca eviti..pt ca desigur nu ai nici una
4. Nu am cerut parerea nici unui critic..tu singur te-ai bagat in seama si ai inceput sa comentezi aiureah..fara sa te intrebe nimeni nimic...si daca tot te enervezi si faci botic..vino cu argumente concrete si spune-mi de ce formatiile din lista mea sunt naspa...vreau sa imi spui asa punctual ce defecte au fiecare..
sper sa nu fi si tu frustrat ca si madalina ..sa mai inghiti niste furadan...sa nu pui la suflet oki?las' cresti tu mare si o sa ii bati tu pe toti

#52
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
cam multa ratzoiala pentru nimic
pe mine nu ma intereseaza istoria unei trupe, cate albume a vandut, cate gaste se uda la aparitia lor pe scena
ma intereseaza cat de repede ma scoate din starea x, stare depresiva, plina de nervi... toate starile negative
iar daca am dat play si acea piesa ma relaxeaza, inseamna ca e the sht

uite cum e melodia asta
merge pefect dimineata cand n`ai chef sa te duci la munca, iti revii imediat

#53
KillerKittens

KillerKittens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 13.06.2010

View PostTheMercifullOne, on 18th August 2010, 00:04, said:

no hai mai tiduss/papa pius/music guru/supa populara..no nu te ssupara pe mine si pe replicile mele
cele 20 de formatii de 3 lei pe care le-am pus eu in lista au vandut in total peste 1 miliard de albume...asta pt ca nah, saraci de ei habar nu au ce e muzica si fiindca sunt formatii de mana a 7-a..iti dai seama daca erau de mana 1-a ca vindeau 10mld..in fine...
Faptul ca formatia X vinde 582354491 de albume nu spune absolut nimic despre calitatea muzicii respective.

Quote

ai studiat cumva muzica la paris ? viena? canti la chitara? pian?..(desi cred ca ti-ar sta mai bine sa canti la harpa )..

Quote

vreau sa stiu ce pregatire muzicala ai
Ti-am mai spus sa nu incepi cu prostia asta...

Quote

saraci de ei (...)  sa vi (...) nush (...)  infiintza (...) maestru al muzici (...) crema muzici (...) sterge-ti obraji (...) vb (...) Care sunt artisti (...)
Indreptarul ortografic, ortoepic si de punctuatie al limbii romane este prietenul tau.

Acum, problema de la care a inceput toata discutia asta a fost faptul ca tu ai pus formatii precum Red Hot Chilli Peppers, Blazzaj, Timpuri Noi si Nightwish in aceeasi oala cu Pink Floyd si ai afirmat despre ele ca trebuie sa le asculti ca sa stii ce e rockul adevarat, de calitate. Totusi, in lista ta nu apar legende precum The Beatles, Led Zeppelin, The Who, David Bowie sau The Velvet Underground, de unde reiese ca tu consideri ca nu astea sunt importante pentru a cunoaste si intelege istoria rockului, ci Nightwish.

Acum serios, Nightwish? Ce rol au avut Nightwish in istoria rockului? Ce formatii sau genuri intregi au inspirat? Pe baza a ce consideri tu ca pot sa stea langa Pink Floyd?

Si inca ceva: mai stii ca ai zis despre formatiile pe care le-a mentionat Tidusss ca ar fi gay? Te intreb din nou: lol wut? Nu veni cu pretentii de mari dezbateri muzicale daca ce ai de spus despre formatia X sau Y se reduce la "e ghey, lolololol".

#54
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View PostKillerKittens, on 18th August 2010, 11:28, said:

Acum, problema de la care a inceput toata discutia asta a fost faptul ca tu ai pus formatii precum Red Hot Chilli Peppers, Blazzaj, Timpuri Noi si Nightwish in aceeasi oala cu Pink Floyd si ai afirmat despre ele ca trebuie sa le asculti ca sa stii ce e rockul adevarat, de calitate. Totusi, in lista ta nu apar legende precum The Beatles, Led Zeppelin, The Who, David Bowie sau The Velvet Underground, de unde reiese ca tu consideri ca nu astea sunt importante pentru a cunoaste si intelege istoria rockului, ci Nightwish.

Acum serios, Nightwish? Ce rol au avut Nightwish in istoria rockului? Ce formatii sau genuri intregi au inspirat? Pe baza a ce consideri tu ca pot sa stea langa Pink Floyd?
:lol: ,dar se pare ca nu intelegi nimic. Cel ce a deschis acest topic a cerut cateva nume de formatii pe care sa le asculte,daca lui (TheMercifullOne) ii place Nightwish,punand numele in acea lista,nu vad unde e problema. El doar a recomandat,apoi,voi,cei "cunoscatori" apareti cu nume gen PF,Beatles,LZ,VU si altele spunand,ca nu domle' ce treaba are Nightwish acolo,astea sunt trupe ce trebuiesc ascultate,m-am cam plictisit de acelasi subiecitvism,omul asculta ce vrea,cand vrea,unde vrea,asa ca nu mai veniti cu nume consacrate,poate asculta si Lingi In Parc ca nu e asta problema.............Eu dau Beatles,LZ,VU  oricand pe trupe gen Quicksilver Messenger Service,Blue Oyster Cult,CCR asa ca nu mai insirati nume consacrate,nu sariti ca nu sunt pe acelasi gen,au activat cam in aceeasi perioada

View PostTidusss, on 18th August 2010, 09:08, said:

Vrei o dedicatie? N-am pix.

Pai ce ma, tu vrei sa vinzi gogosi aici la critici? Asta-i culmea. Pai eu cu saptesprezece threaduri in spate, mii de posturi si artisti care si acum se studiaza in programa scolara vin si postez pe forumul asta, prietenii mei la fel. Si vin puțoi din generatia asta, cu 10 posturi la activ, sa se planga...si aveti si tupeul sa cereti unor mari critici aici de fata sa va dea o opinie despre parerile voastre bășinoase.

SUS CLASICII, TRAIASA LENNON! Metalistii - LA BUDA!
iti cam dai arama pe fata,trebuie sa vorbim civilizat,nu e putoi sau altcumva,e doar un coleg de forum care si-a exprimat opinia.......

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate