Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

Ceva trupe de rock

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#19
a-darko

a-darko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 20.11.2008

View Postkrossfire, on 9th August 2010, 11:21, said:

Da, ei si Directia 5. Asta cu ''sunt cei mai buni'' lipsise o vreme din tagma aberatiilor de pe forum.

+1

#20
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View Postkrossfire, on 9th August 2010, 11:21, said:

Da, ei si Directia 5. Asta cu ''sunt cei mai buni'' lipsise o vreme din tagma aberatiilor de pe forum.

+1

#21
a-darko

a-darko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 20.11.2008
Daca asculti formatii ca alea, nici nu stiu ce sa-ti recomand. Sper totusi sa treci de stadiul asta.

#22
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Posta-darko, on 10th August 2010, 23:08, said:

Daca asculti formatii ca alea, nici nu stiu ce sa-ti recomand. Sper totusi sa treci de stadiul asta.
si tu acum.......oricum nu vreau sa creez discutii

#23
dwarven_andrew

dwarven_andrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.03.2009
Ti-as fi recomandat ceva, cu cea mai mare placere, dar ai niste gusturi mainstream, sa le spun pe nume.

#24
a-darko

a-darko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 20.11.2008

View Postal33xxxx, on 11th August 2010, 13:45, said:

si tu acum.......oricum nu vreau sa creez discutii

Pai serios acum, tie cate formatii iti plac dintre cele pe care le-a mentionat el? E clar ca daca asta asculta, degeaba ii recomanzi tu muzica buna.

#25
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Posta-darko, on 11th August 2010, 23:59, said:

Pai serios acum, tie cate formatii iti plac dintre cele pe care le-a mentionat el? E clar ca daca asta asculta, degeaba ii recomanzi tu muzica buna.
imi place Directia 5

#26
TheMercifullOne

TheMercifullOne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 16.08.2010
nu am citit postarile celorlalti asa ca daca repet cateva trupe ma iertati de data asta. Vrei sa asculti rock? parerea mea este asa:
1.Pink Floyd
2.Coldplay
3.Oasis
4.AC/DC
5.Iron Maiden
6.Dire Straits
7.Poets of the Fall
8.U2
9. Red Hot Chilli Peppers
10.Black Sabbath
11.Blazzaj
12.Timpuri Noi
13.Velvet Revolver
14. Nightwish
15.Iris
16.Compact
17.Judas Priest
18.Nirvana
19.Helloween
Tin sa mentionez ca acesta NU ESTE un top..ci sunt cateva formati bune pe care trebuie sa le asculti ca sa inveti ce inseamnamuzica adevarata ( rock ). Sunt mai multe genuri asa ca sunt convins ca vei gasi ceva pe gustul tau.
Tin deasemenea ca sa mentionez ca trupe ca directia 5, holograf, voltaj, sunt doar trupe pentru femei care cersec simpatia ( e o parere personala si imi asum responsabilitatea pt ea)

#27
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View PostTheMercifullOne, on 17th August 2010, 02:34, said:

nu am citit postarile celorlalti asa ca daca repet cateva trupe ma iertati de data asta. Vrei sa asculti rock? parerea mea este asa:
1.Pink Floyd
2.Coldplay
3.Oasis
4.AC/DC
5.Iron Maiden
6.Dire Straits
7.Poets of the Fall
8.U2
9. Red Hot Chilli Peppers
10.Black Sabbath
11.Blazzaj
12.Timpuri Noi
13.Velvet Revolver
14. Nightwish
15.Iris
16.Compact
17.Judas Priest
18.Nirvana
19.Helloween
Tin sa mentionez ca acesta NU ESTE un top..ci sunt cateva formati bune pe care trebuie sa le asculti ca sa inveti ce inseamnamuzica adevarata ( rock ). Sunt mai multe genuri asa ca sunt convins ca vei gasi ceva pe gustul tau.
Tin deasemenea ca sa mentionez ca trupe ca directia 5, holograf, voltaj, sunt doar trupe pentru femei care cersec simpatia ( e o parere personala si imi asum responsabilitatea pt ea)
Daca asta-i rock bun la tine, eu sunt Papa Pius.

In afara de Pink Floyd (care-s legende), Black Sabbath, U2, Oasis, AC/DC si Nirvana (pe care ar trebui sa le incerce absolut oricine), ai numai formatii de mana a 7-a. Auzi, NIGHTWISH :lol: :lol: :lol:

Nu mai duce oamenii in eroare daca nu te pricepi.

Edited by Tidusss, 17 August 2010 - 08:03.


#28
TheMercifullOne

TheMercifullOne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 16.08.2010

View PostTidusss, on 17th August 2010, 09:02, said:

Daca asta-i rock bun la tine, eu sunt Papa Pius.

In afara de Pink Floyd (care-s legende), Black Sabbath, U2, Oasis, AC/DC si Nirvana (pe care ar trebui sa le incerce absolut oricine), ai numai formatii de mana a 7-a. Auzi, NIGHTWISH :lol: :lol: :lol:

Nu mai duce oamenii in eroare daca nu te pricepi.
Papa Pius..sa zicem ca ai dreptate cu nightwish, poate sunt cam subiectiv..dar daca imi spui ca judas priest, helloween, blazzaj, dire straits coldplay, timpuri noi, RHCP, POTF, velvet revolver sunt formatii de mana a 7-a....ar trebui sa te mai gandesti

Edited by TheMercifullOne, 17 August 2010 - 09:00.


#29
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
ce ascult la greu in masina
12 stones
papa roach
si putin creed, nu prea au astia melodii pe gustul meu, da` merge
un concert cu astea 3 trupe :D

care e faza cu christian rock bands?
tot vad comentarii pe youtube
"is this an christian rock band?"

care e problema, daca nu e catolica si e crestina?

#30
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View PostTheMercifullOne, on 17th August 2010, 09:57, said:

Papa Pius..sa zicem ca ai dreptate cu nightwish, poate sunt cam subiectiv..dar daca imi spui ca judas priest, helloween, blazzaj, dire straits coldplay, timpuri noi, RHCP, POTF, velvet revolver sunt formatii de mana a 7-a....ar trebui sa te mai gandesti
Pai realizez cata muzica ai ascultat la viata ta daca din lista lipsesc 100 de formatii cu mult mai bune.

Coldplay sunt mediocri. Pentru celelalte formatii am numai cuvinte de lauda.

@celelalte formatii romanesti :lol: :lol: :lol: .... Blazzaj, auzi =)) Asta-i gluma pe 17.08

Edited by Tidusss, 17 August 2010 - 11:58.


#31
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
aveti un mod de a gandi problema,pfffff,sunteti cu totul anti-romani,ce dumnezeu are Compact?Timpuri Noi?o sa incepeti ca vai doamne e copia nu stiu carei formatii de afara......unde ar fi problema atat timp cat omului ii place. lumea nu poate fi criticata in functie de preferinte. poate acest user a ascultat alt gen,asa ca nu il limitati doar pe partea asta("vai doamne cata muzica ai ascultat"). poti asculta mii de formatii si sa iti placa cei mai mediocrii asa ca nu vad unde este problema


View PostTidusss, on 17th August 2010, 12:57, said:

Pai realizez cata muzica ai ascultat la viata ta daca din lista lipsesc 100 de formatii cu mult mai bune.

Coldplay sunt mediocri. Pentru celelalte formatii am numai cuvinte de lauda.

@celelalte formatii romanesti :lol: :lol: :lol: .... Blazzaj, auzi =)) Asta-i gluma pe 17.08
Coldplay nici mie nu imi place,cat despre Blazzaj nici nu am auzit

#32
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Fata de alte formatii din lista aia, Coldplay sunt chiar foarte buni.

Sa asculte, dar sa tina pentru el. De vreme ce postezi asa ceva intr-un loc "public", exista posibilitatea (destul de mare) ca altii sa citeasca si sa catalogheze aberatia ta drept axioma.

Nu-mi vii tu cu formatii de mana a 3-a si spui: BA, ASCULTATI ASTEA CA-S BUNE SI MIE-MI PLAC pentru ca unii care n-au ascultat rock in viata lor se vor lua dupa X-ulescu, crezand ca are dreptate. Si de aici toata mancatoria si prostul gust de la noi din tara in ceea ce priveste calitatea ascultatorului de muzica pentru ca romanul apartine unui popor de ciobani si se ia dupa turma.

Ex: Mama, Muse, mi-au zis toti despre ei ca-s foarte tari, hai sa-i ascult si eu!

Dar na, asta-i internetul. Multa informatie, dar 80% de calitate indoielnica.

Edited by Tidusss, 17 August 2010 - 12:23.


#33
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
Cum filozofia nu este ceea ce pare ca este,ci este ceea ce pare ca nu este :lol: ,nici muzica nu este ceea ce pare ca este. In acest topic nu cred ca e vorba de ceva de genul "eu ascult aia,asculta si tu ca e super fain" ci este mai mult vorba de o insiruire aleatorie de formatii,fiecare urmand ca dupa auditie sa se decida daca e ceva de calitate sau nu. Calitatea o stabileste fiecare in functie de preferinte,exemplu in cazul meu,apreciez mai mult o formatie gen The Dictators decat una,de exemplu,Metallica,pe care toti o idolatrizeaza,ascult mai mult L.A Guns decat Guns N'Roses si tot felul de exemple. E bine sa asculti orice,calitatea o vei aprecia in functie de preferinte,in functie de ce transmite artistul,de expresivitatea acestuia,de starea ta si de ceea ce astepti sa asculti. Fiecare interpreteaza la modul propriu o formatie,un gen,deci in a da cuiva sfaturi sa asculte ceva putem fi doar subiectivi,ii putem recomanda ceva de calitate,ceva ce s-a dovedit a fi apreciat de milioane de oameni,dar el poate face parte din aceia(putini ce e drept) ce nu agreeaza asta. De ce o formatie gen The Plasmatics putea darama o sala,putea sa distruga masini pe scena in anii 70-80(nefiind mai deloc adusi in discutie,pe nicaieri),iar o formatie gen Rammstein cu show-uri electrizante ies in fata(muzica lor neplacandu-mi deloc)? Totul e subiectiv,cu cat mai multe persoane spun ca respectivul artist e mai bun,cresterea celor ce il vor asculta va fi exponentiala(rolul radio-ului,televiziunii,youtube-ului si alte chestii). Sper sa nu se nasca discutii interminabile,ori conflicte,neintelegeri,e doar propria opinie si nu vreau sa creez divergente

Edited by al33xxxx, 17 August 2010 - 14:12.


#34
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View Postal33xxxx, on 17th August 2010, 15:09, said:

Calitatea o stabileste fiecare in functie de preferinte,exemplu in cazul meu,apreciez mai mult o formatie gen The Dictators decat una,de exemplu,Metallica,pe care toti o idolatrizeaza,ascult mai mult L.A Guns decat Guns N'Roses si tot felul de exemple.
Care toti?

Calitatea nu o stabileste fiecare si gusturile se discuta. Daca vine un manelist si spune ca Salam e mai bun decat Beatles o sa-i spui "da, are dreptate in felul sau"? Nu, n-are dreptate in niciun fel.

Cine a zis ca Metallica si GnR sunt pietre de temelie pentru muzica ar trebui:
1) sa nu se mai ia dupa turma
2) sa mai asculte muzica
3) daca nici dupa 1) si 2) nu-si schimba parerea...as zice-o p-aia cu controlul, dar mie ca iar intra lumea pe mine si-mi da -rep =)

#35
TheMercifullOne

TheMercifullOne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 16.08.2010
1. cel care a initiat acest topic a cerut pareri despre alte formatii si asta am facut
2. as dori sa stiu tiduss ce pregatire ai in domeniul muzicii daca vi si sustii ca esti atotstiutor in acest domeniu...ai invatat vreun instrument?..canti la ceva?..sti sa citesti o partitura?...
3. nu vreau sa ma cert..dar nici nu vreau sa ma jignesti doar din cauza ca nu iti plac ce formatii am trecut eu in lista....sper ca toti ceilalti in afara de tine ca avem si noi dreptul la gusturi diferite de tine  nu?...sau tu esti genu de om care ii considera fraieri pe toti cei ce nu sunt deacord cu tine?  nu cred ca e semn de inteligentza nici de civilizatie+am vazut in primul tau post din acest topic ce formatii ai pus acolo si am o intrebare...formatii mai gay de atat puteai sa gasesti?..sunt curios

chiar te rog sa ma lamuresti cu privire la pregatirea ta in domeniul muzicii..mersi anticipat


deci tiduss  sa inteleg ca doar de tine trebuie sa ascultam si doar tu ai dreptate in acest domeniu..corect?
va rog sa nu mai postati nici o lista si nici un nume de formatie in acest topic..tiduss e singurul in masura sa posteze aici...

#36
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
Haideti nu va suparati,nu asta era rolul discutiei,fiecare are preferintele lui,calitatea nu ne intereseaza,nu va certati,chiar nu are rost,muzica e facuta pentru cu totul altceva. Formatiile indicate de Tidusss sunt ok,dar nu toata lumea le agreeaza,discutia e interminabila,la fel ca si pe topicul influente. Toti credem ca le-am atins pe toate,nu e asa,nu putem da sfaturi fara sa fim subiecitivi.TheMercifullOne nu trebuie sa te simti lezat,stii cum e....fiecare isi apara punctul de vedere in felul lui,haideti sa nu se transforme discutia in altceva

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate