Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Vulcanul din Islanda strică planurile turiștilor

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

 Cristist50, on 20th April 2010, 16:14, said:

Am ajuns acasa.
Cea mai bună veste pe ziua de azi.  :kisstogether:

Cu părere de rău o spun, dar mă tem că ai dreptate în ceea ce îi privește pe transportatorii români.  :confuzzled:

#56
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 25.11.2007

 Cristist50, on 20th April 2010, 16:14, said:

Am ajuns acasa.

Bravos amigos, va perdusem prin Europa.  :thumbup:  :band:


Deci, pana la urma a zburat ieri inapoi ROT414, ca dimineata il dadeau anulat (la telefon mi-au zis ca nici nu a parasit Madridul) ?!

Edited by jumborom, 20 April 2010 - 17:09.


#57
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Azi a decolat cursa Tarom spre Madrid de la ora 9, am vorbit cu cineva de la Tarom iar pe site-ul Aeroportului Otopeni e dat ca decolat. Cursa de maine din ce mi-au spus ei va decola.Sper ca totul va reveni la normal, joi trebuie sa zbor spre Madrid...

#58
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
@jumborom: A zburat, nu a stiut decat putina lume stai linistit, avionul nu a fost plin ...

Am motive intemeiate pentru care sunt dezgustat de compania nationala.
Pana la Madrid am zbuat cu JetAir, un transportator marunt comparativ cu Tarom-ul, in principal el face transporturi gen chartere si curse inchiriate. Deoarece cursa JetAir in care eram joi si care se indrepta catre Londra nu a putut ateriza acolo, a oprit in Palma de Mallorca. Conditiile de cazare si masa oferite de micuta firma au intrecut orice asteptare: cazare la Hotel Melia Palas Atena totul inclus si aici ma refer la acces piscina, sauna, masaj, internet broaband, mic dejun/pranz/cina. Hotelul este destul scump, cam 150euro/zi de cap de persoana, camerele superba iar pozitionarea ... in fata portului cu iahturi. Bineinteles ca nici ei nu aveau nici o obligatie sa ne asigure nimic, doar nu era vina lor, era o abatere de la program din cauze independente. Insa am ramas fara cuvinte.

Attached Files


Edited by Cristist50, 20 April 2010 - 19:50.


#59
ionp

ionp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 16.09.2006
sper sa isi revina in 2 sapt :(

#60
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

 Cristist50, on 20th April 2010, 19:48, said:

@jumborom: A zburat, nu a stiut decat putina lume stai linistit, avionul nu a fost plin ...

Am motive intemeiate pentru care sunt dezgustat de compania nationala.
Pana la Madrid am zbuat cu JetAir, un transportator marunt comparativ cu Tarom-ul, in principal el face transporturi gen chartere si curse inchiriate. Deoarece cursa JetAir in care eram joi si care se indrepta catre Londra nu a putut ateriza acolo, a oprit in Palma de Mallorca. Conditiile de cazare si masa oferite de micuta firma au intrecut orice asteptare: cazare la Hotel Melia Palas Atena totul inclus si aici ma refer la acces piscina, sauna, masaj, internet broaband, mic dejun/pranz/cina. Hotelul este destul scump, cam 150euro/zi de cap de persoana, camerele superba iar pozitionarea ... in fata portului cu iahturi. Bineinteles ca nici ei nu aveau nici o obligatie sa ne asigure nimic, doar nu era vina lor, era o abatere de la program din cauze independente. Insa am ramas fara cuvinte.

Stiam eu ca mi-as fi dorit sa ma prinda vulcanul undeva, in lumea larga!!!!!!

#61
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006

 fly_dream, on 20th April 2010, 22:13, said:

Stiam eu ca mi-as fi dorit sa ma prinda vulcanul undeva, in lumea larga!!!!!!
Nu va bucurati la asa ceva. Spre exemplu KLM-ul a lasat lumea in Amsterdam ca pe niste caini. Cred ca au fost coplesiti de numarul prea mare de calatori prinsi acolo si nu le-au mai asigurat nimic. Fiecare pe barba lui.

#62
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

 diasul, on 21st April 2010, 01:19, said:

Nu va bucurati la asa ceva. Spre exemplu KLM-ul a lasat lumea in Amsterdam ca pe niste caini. Cred ca au fost coplesiti de numarul prea mare de calatori prinsi acolo si nu le-au mai asigurat nimic. Fiecare pe barba lui.
pe 29 aprilie trebuie sa plec in Mexic :confuzzled: cu klm
m-am gandit la situatia actuala si chiar eram multumita ca zbor cu klm.
as prefera sa raman acasa si sa imi aman  vacanta :console: .

Edited by moschino, 21 April 2010 - 01:48.


#63
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

 diasul, on 21st April 2010, 00:19, said:

Nu va bucurati la asa ceva. Spre exemplu KLM-ul a lasat lumea in Amsterdam ca pe niste caini. Cred ca au fost coplesiti de numarul prea mare de calatori prinsi acolo si nu le-au mai asigurat nimic. Fiecare pe barba lui.

Glumeam... Fiind "calamitate naturala", nu stiu daca au obligatia sa asigure calatorilor una-alta. Ma gandeam ca n-ar fi fost rau sa fi prins o companie cumsecade si sa stationez cateva zile intr-un loc neplanificat, mai ales daca plateau ei cazarea! Un hotel ca cel din Mallorca suna provocator.... si chiar daca ar fi avut mai putine stele si s-ar fi aflat intr-un oras oarecare, tot mi-ar fi placut sa dau o raita....

In Amsterdam este mai crancen pentru ca preturile la cazare sunt cam sus.... si sa petreci cateva nopti "pe barba ta" cu toti drogatii nu mai suna la fel de incitant.... mai ales cand calatoresti ca mine, cu banii numarati la milimetru!

#64
ulitia

ulitia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 02.07.2008
Din nou vulcanul face probleme...7 curse spre si din Italia au fost anulate de pe Baneasa si Otopeni,vezi aicihttp://www.money.ro/intern-1/patru-curse-catre-italia-de-la-baneasa-si-otopeni-au-fost-anulate-din-cauza-norului-de-cenusa.html

#65
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

 ulitia, on 9th May 2010, 10:35, said:

Din nou vulcanul face probleme...7 curse spre si din Italia au fost anulate de pe Baneasa si Otopeni,vezi aicihttp://www.money.ro/intern-1/patru-curse-catre-italia-de-la-baneasa-si-otopeni-au-fost-anulate-din-cauza-norului-de-cenusa.html

Aoleu, si noi, astia care avem niste amarate de bilete luna asta ce ne facem? Tocmai voiam sa rezerv bilet la Galeriile Borghese.... Vad ca deocamdata zborurile catre Roma nu apar anulate, dar mai stii ce traiectorie ia norul? Uffffff.....

#66
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Acum am vazut si eu la ProTv    Nasol moment.

#67
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
eu sunt in Mexic,pe 12 seara am zbor spre AMSTERDAM.
sper sa fie pot pleca...
macar tu esti acasa   :confuzzled: .
peste cateva ore sun la klm,sper sa fie totul ok.
as vrea sa plec mai devreme pe 11 sau chiar pe 10 :confuzzled: .

#68
Cristy76

Cristy76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 07.04.2007
Asa arata duminica seara unul dintre panourile cu plecari din Munchen

Attached Files



#69
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
am primit mail,si nu pot sa imi schimb biletul:(
oricum maine plec,sper sa fie ok,sa schimbe ruta sau cum se numeste:(.
eu zbor si deasupra islandei...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate