Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

LG GD510

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1
alx-domino

alx-domino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.03.2009
ce parere aveti despre el?
se merita?

#2
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
L-am luat eu azi. Prelungire de abonament la Cosmote, 250 lei ramasi de plată, după scăderea primei de fidelizare. Cu ocazia asta am constatat că cei de la Cosmote s-au cam acrit de câți clienți au și au umblat la prețuri la telefoane, adică le-au scumpit. Mi-a plăcut că e finuț, simpatic și, pe lângă Nokia 6303, doream un touchscreen. Sincer să fiu, nu m-așteptam să-mi placă atât de mult. Am mai avut LG-uri, le prefer celorlalte coreene, Samsungurile. E un telefon tare finuț, light, special pentru vorbit și câte ceva de puțulit: ceva muzică, eventual poze ocazional etc. Este extrem de ușor de folosit, ecranul este mare și reacționează corect la atingere. De auzit se aude mult mai tare și mai bine decât la Nokia 6303 (compar cu ce am acum), iar pozele, la fel, le depășesc (nu cu mult) pe cele ale 6303-ului, mai ales la lumină bună. Singura chestie nașpa e că n-are autofocus (nici blitz LED, asta nu mă deranjează) și nu poate face poze Macro. Se încarcă prin micro USB-ul care e singura mufă existentă și deservește și celelalte features: căști, descărcare date. Deasemenea, are un singur buton pe față, că mai sunt 3 pe laterale: butonul camerei + 2 taste sus-jos. Personal, găsesc că se mișcă destul de bine, rapid, doar când accesează foldere cu multe date (ex. muzică) durează ceva mai mult. Am pe el card microSD de 4 GB (merge, spun ei verificat până la 16 GB). Eu zic că am făcut o achiziție bună. I se pot reproșa lipsa Wi-Fi și 3G, dar mie chiar nu-mi trebuie așa ceva. Oricum, bănuiesc că includerea acelor chestii ar fi dus la creșterea prețului și nu i s-ar fi mai spus Pop (de le popular). Momentan, m-a făcut să uit de Nokia 6303 și sunt convins că-l voi prefera în locul Nokiei. Câteva poze în attachements.

PS: oricum, nu e un telefon pentru freaks. E pentru utilizatori modești și echilibrați. ;)

Attached Files


Edited by ursamajor, 20 March 2010 - 18:50.


#3
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Și încă vreo câteva mai pe soare și lumină mai bună.

Attached Files



#4
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Încă vreo câteva poze, pe lumină bună. Camera pare una ce scoate poze de calitate bunicică, dacă nu punem la socoteală lipsa autofocusului.
Rămâne de văzut de ce e capabil d.p.d.v. al consumului și al duratei bateriei, însă în reviewul de pe gsmarena, la pag. 2, se spune:

"Updated 02 Dec: The LG GD510 Pop emerged as quite a long-distance runner. The handset lasted some good 7 days on a single charge, which included a total of about 90 minutes of talk time and shooting occasional photos, plus a bit of tinkering with the other phone features."

Acum, deh, măcar 4-5 zile de-ar ține și deja m-a cucerit, fiindcă în fond asta mă interesează cel mai mult la un telefon (de vorbit). Voi reveni și cu impresii despre aceasta.

Attached Files



#5
alx-domino

alx-domino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.03.2009
chiar ies bine pozele  :thumbup:

#6
alx-domino

alx-domino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.03.2009
mai spune-mi despre el ,
cred ca o sa-mi iau si eu.

#7
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Ce să mai spun? Prima încărcare m-a ținut 3 1/2 zile, vorbit total cca. 40 minute, însă puțulit la greu ca așa de prima oară: jucat pe el, frecat și la propriu și la figurat, vreo douăzeci-treizeci de poze. Muzică, clipuri, ceva transfer prin BT. Oricum, acumulatorul își dă drumul după câteva cicluri de încărcare. În rest, ce să zic: rapid la meniuri, touchscreenul-ul e sensibil. Ce e nasol e că ecranul e greu vizibil pe Soare. Ăsta-i un punct slab. Iarăși nașpa, n-am găsit încă ceva teme, ceva chestii de customizare. Evident, nu wallpapers, că-s dezastru pe net și prefer să mi le editez singur. Aplicația de la LG e micuță și simpatică, nu monstrul ăla de la Nokia, care mi-a scos peri albi. E un telefon care merită, măcar, atenție și un "test drive".  :naughty:

PS: poate când se vor înmulți posesorii să schimbăm ceva impresii și tricks despre acesta.

Edited by ursamajor, 24 March 2010 - 19:17.


#8
MARI_NEL

MARI_NEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 14.06.2009
Interesant acest telefon. L-am vazut si eu la Cosmote dar nu stim prea multe despre el. Pe mine ma intereseaza pt. internet pe mobil (la un ab. vodafone). Asteptam opinii de la utilizatori.

#9
biggs

biggs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2010
Si eu sunt interesat de acest telefon... Am citit mai multe despre el si pe alte forumuri si comentariile de pe gsmarena. Pentru pretul lui este un telefon mai mult decat acceptabil. Abia astept sa il achizitionez si poate mai revin cu alte impresii.

#10
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
La a doua încărcare m-a ținut 5 zile, frecat moderat și vorbit vreo 40 minute. Altceva nici că mă interesează. Spor la achiziție celor ce-l doresc!  :coolspeak:

#11
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Să mai punem niște poze. Camera e foarte bună, păcat că (neavând autofocus) nu poate face Macro. Distanța minimă, din ce am văzut eu, e de vreo 50 cm. Cam mult.

Attached Files



#12
floricanu

floricanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2008
Azi am achizitionat unul tot la prelungire de ab. La prima vedere sunt destul de multumit  iar pt internet e bun se misca binisor(pacat ca nu are wirelles) dar asta e. La pretul asta ce ii poti cere cred ca exista si ceva teme pe netul asta mare  :naughty:. o sa sap nitel si trebuie sa gasesec, revin cu noutati ... Numai bine

#13
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010

View Postfloricanu, on 17th April 2010, 22:25, said:

Azi am achizitionat unul tot la prelungire de ab. La prima vedere sunt destul de multumit  iar pt internet e bun se misca binisor(pacat ca nu are wirelles) dar asta e. La pretul asta ce ii poti cere cred ca exista si ceva teme pe netul asta mare  :naughty:. o sa sap nitel si trebuie sa gasesec, revin cu noutati ... Numai bine

Sa-l stapanesti sanatos .

#14
MARI_NEL

MARI_NEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 14.06.2009
Nu mai are nimeni in dotare acest model de telefon sa ne spuna si noua ceva despre el ?

#15
donelly

donelly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.04.2010
Am devenit si eu ieri fericitul poseseor al acestei jucarii... imi place foarte mult.. stie sa faca de toate. Touch-ul merge relativ OK, pozele ies bine pentru 3 MP, difuzorul se aude super tare, il recomand.


PS : Stie cineva cum pot schimba temele pe tel. asta?

#16
MARI_NEL

MARI_NEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 14.06.2009
Despre net ce poti sa ne spui?

#17
donelly

donelly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.04.2010
Nu il folosesc, principalul motiv fiind ca am deja un dispozitiv cu Wi-Fi pe care il folosesc la nevoie. Fara 3G banuiesc ca nu e prea stralucit.

Edited by donelly, 06 May 2010 - 21:31.


#18
MARI_NEL

MARI_NEL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 14.06.2009
Poate alt detinator al acestui telefon ne poate spune ceva in legatura cu net-ul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate