Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 

Vacante in Turcia sau in Bulgaria?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
mary_champ

mary_champ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.09.2005
Salut

Am nevoie de parerea voastra pt ca nu stiu ce sa aleg intre Turcia sau Bulgaria.
Ca preturi am citit ca sunt aproximativ la fel.
Un sejur de o saptamana la inceputul lui iunie undeva la 600 Euro AI.
Ma gandesc ca daca e ceva naspa din Bulgaria ajung imediat acasa (Braila)
M-ar fi intersat niste pareri, si imi doresc un hotel de 4* 5* cu all inclusive, sa fie pe plaja, dar plaja sa nu fie cu pietre :)), cu piscina, seara un program ceva, si sa ma pot plimba un pic.
Mentionez ca posed Logan, asa ca mi-ar conveni un transport propriu.

Multumesc frumos

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Acum daca intrebi aici la cate de multi iubitori de Turcia sunt eveident ca o sa iti spunem la unison: Turcia!!

Acum depinde si de tine si ce vrei cu adevarat....Bulgaria ramane peste gard totusi si influentele balcanice persista si se reflecta si ci calitatea turismului. Oricum trebuie sa te astepti si sa nu se intample ceva naspa si sa te bucuri de o vacanta adevarata. Asadar fa-ti curaj si incearca o vacanta in Kusadasi!

In Bulgaria poti merge in orice weekend de vara sa iti faci o idee. Pentru vacante reusite s-a inventat Turcia!

#3
mary_champ

mary_champ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.09.2005

 koder, on 16th February 2010, 17:20, said:

Acum daca intrebi aici la cate de multi iubitori de Turcia sunt eveident ca o sa iti spunem la unison: Turcia!!

Acum depinde si de tine si ce vrei cu adevarat....Bulgaria ramane peste gard totusi si influentele balcanice persista si se reflecta si ci calitatea turismului. Oricum trebuie sa te astepti si sa nu se intample ceva naspa si sa te bucuri de o vacanta adevarata. Asadar fa-ti curaj si incearca o vacanta in Kusadasi!

In Bulgaria poti merge in orice weekend de vara sa iti faci o idee. Pentru vacante reusite s-a inventat Turcia!
Tocmai ca in Bulgaria am fost anul trecut o zi si am fost cam dezamagita.
Am mers doar la Albena.


Si oricum din cate am citit pe forum drumul nu poate fi facut intr-o singura zi nu?

#4
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

 mary_champ, on 16th February 2010, 17:47, said:

Tocmai ca in Bulgaria am fost anul trecut o zi si am fost cam dezamagita.
Am mers doar la Albena.


Si oricum din cate am citit pe forum drumul nu poate fi facut intr-o singura zi nu?
Drumul poate fi facut intr-o zi , dar e fff obositor si nu se merita,ai pierde practic prima zi ...mai bine si relaxant e cu noapte intermediara si unde mai pui ca mai poti vizita si cate ceva in timpul asta.

#5
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Mai poti sa mergi  cam 20 de ore pana ajungi sau poti sa dormi o noapte la Cannakale sau Istanbul in funcite de ce ruta alegi. Faptul ca ai fost dezamagita o data de Bulgaria nu prea merita sa ii dai a doua sansa.

Pentru Turcia foloseste forumul cu incredere ca sunt cativa omuleti care merg de ani de zile si vorbesc in cunostinta de cauza.E mai greu sa dai gres fiind informata.

Uite si vin si eu cu o sugestie: Carpe Diem  din Kusadasi.

#6
mary_champ

mary_champ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.09.2005

 koder, on 16th February 2010, 17:59, said:

Mai poti sa mergi  cam 20 de ore pana ajungi sau poti sa dormi o noapte la Cannakale sau Istanbul in funcite de ce ruta alegi. Faptul ca ai fost dezamagita o data de Bulgaria nu prea merita sa ii dai a doua sansa.

Pentru Turcia foloseste forumul cu incredere ca sunt cativa omuleti care merg de ani de zile si vorbesc in cunostinta de cauza.E mai greu sa dai gres fiind informata.

Uite si vin si eu cu o sugestie: Carpe Diem  din Kusadasi.
Am vazut ca au mers oamenii acolo, dar uite ce fotografii sunt la Carpe Diem din Kusadasi
http://www.trivago.c...icture-i5246144

#7
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008

 mary_champ, on 16th February 2010, 18:06, said:

Am vazut ca au mers oamenii acolo, dar uite ce fotografii sunt la Carpe Diem din Kusadasi
http://www.trivago.c...icture-i5246144
Sunt poze facute in perioada in care au deschis hotelul.

#8
mary_champ

mary_champ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.09.2005
Nu am fost niciodata la ALL INCLUSIVE dar nu-mi doresc sa ajung acolo si cand cobor pe plaja (Stiti s-au terminat sezlongurile si umbrelutele :), etc.....

#9
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008

 mary_champ, on 16th February 2010, 18:11, said:

Nu am fost niciodata la ALL INCLUSIVE dar nu-mi doresc sa ajung acolo si cand cobor pe plaja (Stiti s-au terminat sezlongurile si umbrelutele :), etc.....
Tot ce dorest despre CDC http://forum.softped...howtopic=633554

#10
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

 mary_champ, on 16th February 2010, 18:06, said:

Am vazut ca au mers oamenii acolo, dar uite ce fotografii sunt la Carpe Diem din Kusadasi
http://www.trivago.c...icture-i5246144
Mary CDC-ul a fost deschis anul trecut, iar pozele la care faci tu referire probabil au fost facute inaintea deschiderii complexului....acum, la un an de la inaugurare cu siguranta lucrurile stau mult mai bine decat la inceput si posibil ca veredeata sa fie mult mai abundenta ;)

#11
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Mary hotelul a fost deschis anul trecut si inevitabil in jur se mai amenajeaza se mai aranjeaza...Un hotel resort din Turcia abia deschis ajunge sa fie super ok in al doilea an de la deschidere. In primul an mereu se mai fac reparatii retusari si se mai pun flori, verdeata si alte imbunatatiri.

Exista si un topic dedicat acestui hotel unde poti sa vezi ce discuta lumea despre hotel.

Daca totusi vrei altceva poti incerca Aquafantasy- nu ne lasam si tot gasim un hotel.Acum fiecare hotel e mai bun sau mai putin bun in functie de asteptari.

Si daca nu si nu si din alte variante tot nu iti place nimic te asteptam in Antalya! Rixos Premium sau Calista pot fi doua hoteluri care depasesc orice asteptare. si mai sunt si altele dar astea mi-au venit in minte daca e vb de la creme de la creme a hotelurilor din Turcia.

#12
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

 mary_champ, on 16th February 2010, 18:11, said:

Nu am fost niciodata la ALL INCLUSIVE dar nu-mi doresc sa ajung acolo si cand cobor pe plaja (Stiti s-au terminat sezlongurile si umbrelutele :), etc.....
In general la plaja nu sunt probleme cu seslongurile, mai aglomerat e la piscine.

 koder, on 16th February 2010, 18:17, said:

Daca totusi vrei altceva poti incerca Aquafantasy- nu ne lasam si tot gasim un hotel.Acum fiecare hotel e mai bun sau mai putin bun in functie de asteptari.
Sau Surmeli si se uita de pe balcon la Aquafantasy :)

#13
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Mi-a mai venit o idee:

Turcia ca si destinatie are un grad de satisfactie de 98% cu mult peste Egipt sau Tunisia.

#14
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt mary_champ'
eu am fost la carpe diem claros in septembrie 2009 si nu am vazut NICĂIERI șantier..... nu era vegetația așa dezvoltată, dar peste tot era iarba pusă, floricele, si pomișori. de la o zi la alta apăreau alte flori.....sigur anul acesta vegetația este mult mai frumoasă decât cea pe care am vazut-o eu acum un an.
o seară bună,

tot in septembrie hotelul era plin si nu s-a intamplat să nu găsești șezlonguri goale.... de ex. pe plaja adulților erau doar 3-5 persoane iar șezlonguri 25-30.

Edited by criss_65, 16 February 2010 - 21:09.


#15
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

 criss_65, on 16th February 2010, 21:08, said:

pt mary_champ'
eu am fost la carpe diem claros in septembrie 2009 si nu am vazut NICĂIERI șantier..... nu era vegetația așa dezvoltată, dar peste tot era iarba pusă, floricele, si pomișori. de la o zi la alta apăreau alte flori.....sigur anul acesta vegetația este mult mai frumoasă decât cea pe care am vazut-o eu acum un an.
o seară bună,

tot in septembrie hotelul era plin si nu s-a intamplat să nu găsești șezlonguri goale.... de ex. pe plaja adulților erau doar 3-5 persoane iar șezlonguri 25-30.

Buna seara criss_65 ;

Asta seamna anul aceast gasesc sezlonguri liber si plin de verdeta in curte
abia astept septembrie.

Edited by oztan, 16 February 2010 - 22:41.


#16
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007

 oztan, on 16th February 2010, 22:39, said:

Buna seara criss_65 ;

Asta seamna anul aceast gasesc sezlonguri liber si plin de verdeta in curte
abia astept septembrie.

sunt convinsa ca vei gasi șezlonguri iar verdeata are tot timpul sa creasca până când vei ajunge tu in septembrie....

Edited by criss_65, 16 February 2010 - 22:56.


#17
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

 daidai, on 16th February 2010, 19:19, said:

Sau Surmeli si se uita de pe balcon la Aquafantasy :)

ce ai bre cu hotelu'? si poate sa se uite de pe balcon numai daca nu are vedere spre richmond, na!!! :P

#18
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

 papone, on 17th February 2010, 09:44, said:

ce ai bre cu hotelu'? si poate sa se uite de pe balcon numai daca nu are vedere spre richmond, na!!! :P
Nu am aabsolut nimic cu Surmeli,ba chiar mi-a placut.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate