Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Sf. Constantin si Elena

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#109
pety69

pety69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 18.07.2007
Buna ,ma intereseaza sa merg si eu anul acesta pe litoralul Bulgaresc dar ma intereseaza ceva cazari la particulari (self catering) daca ma poate ajuta cineva cu detalii...multumesc anticipat.

#110
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
dute la all-inclusiv,este foarte rentabil decat pe cont propriu.Am fost de 6 ori de paste si odata in vara, si este super. :thumbup:

#111
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
vaeti careva idee la ce ora se face check in si check out la grand hotel varna?merci mult

#112
aladin79

aladin79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 24.12.2010

View Postleonktp, on 12th May 2011, 23:44, said:

vaeti careva idee la ce ora se face check in si check out la grand hotel varna?merci mult
pe voucerele mele scrie....check in incepand cu ora 14  .....si check out  ora 12

in ce perioada mergi ?

#113
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

View Postaladin79, on 16th May 2011, 14:14, said:

pe voucerele mele scrie....check in incepand cu ora 14  .....si check out  ora 12

in ce perioada mergi ?
25.06-30.06.2011 grand hotel varna 5 familii

#114
aladin79

aladin79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 24.12.2010
sa aveti parte de o vacanta frumoasa si insorita......te asteptam cu impresii si poze.....mai ales eu ,ca merg acolo pe 18 iulie

#115
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

View Postaladin79, on 21st May 2011, 22:23, said:

sa aveti parte de o vacanta frumoasa si insorita......te asteptam cu impresii si poze.....mai ales eu ,ca merg acolo pe 18 iulie
merci frumos la fel va doresc si voua,chiar sunt curios e prima data in bulgaria,dupa ce vin o sa pun poze pe forumul dedicat hotelului

#116
rapidistul83

rapidistul83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.05.2011

View Postpety69, on 9th May 2011, 13:49, said:

Buna ,ma intereseaza sa merg si eu anul acesta pe litoralul Bulgaresc dar ma intereseaza ceva cazari la particulari (self catering) daca ma poate ajuta cineva cu detalii...multumesc anticipat.


Stiu ca exista cu self catering si prin agentii, sunt chiar hoteluri cu acest tip de cazare, dar sincer nu stiu daca si in Ctin si Elena exista eu stiu numai cu all inclusive, dar poti intreba normal. Eu am fost intr-un weekend pentru ca altceva nu am gasit liber anul trecut si la un hotel care avea room only, dar in Sunny Beach. Cel putin la bulgari nu am curaj la particulari cum am mai incercat la noi la mare. daca vrei detalii despre agentia cu care am fost sau hotelul astept un pm bafta!

Edited by rapidistul83, 29 May 2011 - 20:42.


#117
FlorinAndrei

FlorinAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 08.10.2007
Salut forumisti,

Am citit recent in ziarele de la noi ca in largul marii din dreptul statiunii Sf Constantin si Elena a fost scufundat un avion (fost al tov-ului Jivkov...) pentru a deveni atractie pentru scufundatori.

Stie cineva mai multe amanunte despre asta: localizare, adancime ?

Multumesc anticipat pentru informatii,

Florin Andrei

#118
david01

david01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.06.2010
A fost cineva la Dolphin Marina? Cum sunt conditiile? Cum e mancarea? Am vazut ca plaja se face la South Beach...dar e loc acolo pt toti turistii din complex? Va multumesc!

#119
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Hotel OK, mancare OK, plaja se face in fata hotelului si pe South Beach in zona dedicata hotelului. Recomand mai bine RUBIN.

View Postdavid01, on 25th June 2011, 10:07, said:

A fost cineva la Dolphin Marina? Cum sunt conditiile? Cum e mancarea? Am vazut ca plaja se face la South Beach...dar e loc acolo pt toti turistii din complex? Va multumesc!


#120
david01

david01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.06.2010

View Postsybarino, on 25th June 2011, 10:10, said:

Hotel OK, mancare OK, plaja se face in fata hotelului si pe South Beach in zona dedicata hotelului. Recomand mai bine RUBIN.

De ce e mai bine la Rubin? Am oscilat si eu, sincer, intre Rubin si Marina. Eu am inclinat spre Rubin, dar m-am supus majoritatii. Sper sa fie bine. Biletele sunt luate deja. O sa mergem cu inca 4 familii de prieteni si cu copiii mici. Nu suntem foarte pretentiosi, cam stim la ce sa ne asteptam, caci am mai fost in Bulgaria. Prietenii nostri n-au mai fost si sper sa fie o alegere buna pentru ei. Important e sa fie curat hotelul, sa avem ce alege din mancare pt copii si sa avem vreme buna, nu?

#121
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

View Postdavid01, on 25th June 2011, 10:28, said:

De ce e mai bine la Rubin? Am oscilat si eu, sincer, intre Rubin si Marina. Eu am inclinat spre Rubin, dar m-am supus majoritatii. Sper sa fie bine. Biletele sunt luate deja. O sa mergem cu inca 4 familii de prieteni si cu copiii mici. Nu suntem foarte pretentiosi, cam stim la ce sa ne asteptam, caci am mai fost in Bulgaria. Prietenii nostri n-au mai fost si sper sa fie o alegere buna pentru ei. Important e sa fie curat hotelul, sa avem ce alege din mancare pt copii si sa avem vreme buna, nu?
va salut pe toti,azi am ajuns la grand hotel varna,stau pana pe 30.06.dupa primul contact cu acest loc,sunt dezgustat,conditii de 2 lei,de fapt unde-s multi romanasi e clar,nu ca ar fi ei de vina...e prima si ultima data in bulgaria,cred.ce ar fi de zis chinul a inceput de la receptie unde desi am ajuns la orele 13 a trebuit sa asteptam dupa bratatri pana dupa 14,camera mirosea din greu a tutun,tot ce este in minibar sa plateste,acum am prea multi nervi,poate daca imi dati pm va raspund punctual

Edited by leonktp, 25 June 2011 - 20:54.


#122
puty11

puty11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2008
De ce sunt conditii de 2 lei?

#123
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

View Postleonktp, on 25th June 2011, 21:25, said:

va salut pe toti,azi am ajuns la grand hotel varna,stau pana pe 30.06.dupa primul contact cu acest loc,sunt dezgustat,conditii de 2 lei,de fapt unde-s multi romanasi e clar,nu ca ar fi ei de vina...e prima si ultima data in bulgaria,cred.ce ar fi de zis chinul a inceput de la receptie unde desi am ajuns la orele 13 a trebuit sa asteptam dupa bratatri pana dupa 14,camera mirosea din greu a tutun,tot ce este in minibar sa plateste,acum am prea multi nervi,poate daca imi dati pm va raspund punctual
Pe voucher ce  scria, inprivinta orei de cazare?
In privinta minibarului, la bulgari asa e. AI all inclusiv, dar la restaurant, pe plaja, etc. Nu ai voie sa iei in camera mancare si bautura.Sa stii ca nu au facut nimic intentionat, pentru tine, ca esti roman sau mai stiu eu ce.
Alea sunt regulile. Inclusiv cu cazarea, scre si pe voucher de la ce ora incep, de obicei 14.

Sa nu uit: eliberarea camerelor insa se face pana in ora 12. Asat ca sa nu cumva sa intarzii peste ora limita, si apoi iar sa fii dezgustat.

Si alta chestie, cel putin pentru celelalte hoteluri din grup: se poate lua cina la restaurante  cu specific (italian ,asiatic, grill)  pe baza de inscriere, care se facea dimineata pentru cina. Recomandarea mea e sa mananci intai , si apoi poti savura si specialitatile respective. Altfel, risti sa te apuce foamea noaptea.

Edited by lori_2001, 26 June 2011 - 19:00.


#124
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Rubin este mai aproape pe plaja....de la dolphin marina ai ceva de mers pana la plaja. Plus ca dpdv al conditiilor de cazare, RUBIN mi se pare mai bun, plus ca daca stai mai sus ai o priveliste minunata!

View Postdavid01, on 25th June 2011, 10:28, said:

De ce e mai bine la Rubin? Am oscilat si eu, sincer, intre Rubin si Marina. Eu am inclinat spre Rubin, dar m-am supus majoritatii. Sper sa fie bine. Biletele sunt luate deja. O sa mergem cu inca 4 familii de prieteni si cu copiii mici. Nu suntem foarte pretentiosi, cam stim la ce sa ne asteptam, caci am mai fost in Bulgaria. Prietenii nostri n-au mai fost si sper sa fie o alegere buna pentru ei. Important e sa fie curat hotelul, sa avem ce alege din mancare pt copii si sa avem vreme buna, nu?


#125
david01

david01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.06.2010
Am inteles. Multumesc pentru raspuns. Eu as fi ales Rubin, dar m-am supus majoritatii fara sa comentez, pt ca m-am gandit sa nu fiu eu cea trasa la raspundere daca nu ar fi fost alegerea cea mai buna. Oricum, cred ca ne vom descurca. Am tot citit impresiile negative cu privire la cazare/mancare/servicii si, de obicei, acestea sunt postate de catre persoanele care merg prima data in Bulgaria. Nu inteleg la ce se asteapta. Nici macar in Turcia la 5 * nu e totul perfect. Ultima data cand am fost, am schimbat camera, ca era cada murdara :rolleyes: . Nici acolo nu te lasa sa iesi cu mancare din restaurant, nici acolo nu ai racoritoare imbuteliate. Si sejurul costa cam 1500 Euro pt. 2 persoane. Deci, sincer, pe langa ce gasesti la noi, e mult mai bine la bulgari!

La anul stiu ce fac: rezerv din timp la Albena. Anul asta n-am mai gasit locuri la hotelurile mai bune de pe plaja.

#126
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

View Postlori_2001, on 26th June 2011, 19:56, said:

Pe voucher ce  scria, inprivinta orei de cazare?
In privinta minibarului, la bulgari asa e. AI all inclusiv, dar la restaurant, pe plaja, etc. Nu ai voie sa iei in camera mancare si bautura.Sa stii ca nu au facut nimic intentionat, pentru tine, ca esti roman sau mai stiu eu ce.
Alea sunt regulile. Inclusiv cu cazarea, scre si pe voucher de la ce ora incep, de obicei 14.

Sa nu uit: eliberarea camerelor insa se face pana in ora 12. Asat ca sa nu cumva sa intarzii peste ora limita, si apoi iar sa fii dezgustat.

Si alta chestie, cel putin pentru celelalte hoteluri din grup: se poate lua cina la restaurante  cu specific (italian ,asiatic, grill)  pe baza de inscriere, care se facea dimineata pentru cina. Recomandarea mea e sa mananci intai , si apoi poti savura si specialitatile respective. Altfel, risti sa te apuce foamea noaptea.

fratilor nu e vorba de fite din partea mea sa fie clar din partea locului,poate am avut eu alte asteptari...problema clara este ca acest hotel nu are concept de 5 stele clar,poate doar ca are lcd in camere,piscine foarte ok,o sala de forta ok,....insa in privintamesei  mic dejun ok,insa legume vechi la pranz si cina,terasa restaurantului vax,ma rog nu vreau sa polemizez cu nimeni,ce vreau sa va zic ...care va era era dor de romansi multi si nesimtiti aici ati gasiti grosul lor,departe de mine de a fi luat mancare sau bautura in camera,dar macar la masa sa ai si tu o sticla macar de apa plata...ce de altceva...doamne ajuta,in fine asta este,si banii dati su fost putini fata de 'land of choice' nu exista termen de comparatie,sa aveti concedii placute

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate