Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

problema quarkxpress

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
feli_vfm

feli_vfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 05.06.2008
Problema mea e urmatoarea: Am adaugat imaginie intr-un layout in quarkxpress, iar cand am exportat in .pdf nu apare imaginea ci doar un patratel albastru, in caz ca dau cu mouse-ul pe el. Mentionez ca anterior am reusit sa export pozele.
O fi de vina calc-ul?

Adaug si 2 poze pt explicitarea a ceea ce am spus

Attached Files

  • Attached File  quark.jpg   177.98K   26 downloads
  • Attached File  pdf.jpg   109.92K   19 downloads


#2
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

 feli_vfm, on 3rd February 2010, 10:04, said:

Problema mea e urmatoarea: Am adaugat imaginie intr-un layout in quarkxpress, iar cand am exportat in .pdf nu apare imaginea ci doar un patratel albastru, in caz ca dau cu mouse-ul pe el. Mentionez ca anterior am reusit sa export pozele.
O fi de vina calc-ul?

Adaug si 2 poze pt explicitarea a ceea ce am spus


Fa un document nou qxp, pune in document numai ce nu-ti merge (adica poza aia), incearca sa exporti iar pdf.
Daca nu merge nici de data asta, pune intr-o arhiva fisierul quark si posteaza-l aici.  Si nu uita de linkul pozei!  (fa un collect):)

#3
feli_vfm

feli_vfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 05.06.2008
Am atasat.  Sper ca e ok.

Cred ca, calc meu are ceva. Am instalat qurk-ul pe un alt calc si acolo merge. Am reinstalat si la mine, dar tot nu merge. ce sa fie oare?

Attached Files



#4
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

 feli_vfm, on 3rd February 2010, 10:47, said:

Am atasat.  Sper ca e ok.

Cred ca, calc meu are ceva. Am instalat qurk-ul pe un alt calc si acolo merge. Am reinstalat si la mine, dar tot nu merge. ce sa fie oare?
Nu am Quark pe computerul de astazi... dar am vazut arhiva ta.
Tu folosesti fisiere GIF in Quark?
Nu am folosit niciodata gif-uri in Quark (si in nici un alt soft sau fisier care mergea in tipar). Incearca sa deschizi fisierul tau gif cu Photoshop, da-i convert la CMYK, salveaza TIF si incearca sa faci din nou PDF-ul...  Anunta-ne de rezultat. :)

#5
feli_vfm

feli_vfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 05.06.2008

 ciureanuc, on 3rd February 2010, 13:31, said:

Nu am Quark pe computerul de astazi... dar am vazut arhiva ta.
Tu folosesti fisiere GIF in Quark?
Nu am folosit niciodata gif-uri in Quark (si in nici un alt soft sau fisier care mergea in tipar). Incearca sa deschizi fisierul tau gif cu Photoshop, da-i convert la CMYK, salveaza TIF si incearca sa faci din nou PDF-ul...  Anunta-ne de rezultat. :)

Am facut ceea ce ai spus, dar cu acelasi rezultat. Nu am stiut ca nu se foloseste .gif in quark, dar pentru ceea ce fac nu am nevoie de rezolutie prea mare.
Am mai spus si anterior ca am instalat quark pe un alt calc si acolo imi merge cu aceleasi .gif-uri, dar la mine nu.

#6
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

 feli_vfm, on 3rd February 2010, 20:45, said:

Am facut ceea ce ai spus, dar cu acelasi rezultat. Nu am stiut ca nu se foloseste .gif in quark, dar pentru ceea ce fac nu am nevoie de rezolutie prea mare.
Am mai spus si anterior ca am instalat quark pe un alt calc si acolo imi merge cu aceleasi .gif-uri, dar la mine nu.
Verifică în opțiuni, să nu cumva să ai "Suppress print out"

Attached Files


Edited by floriniaru, 04 February 2010 - 08:18.


#7
feli_vfm

feli_vfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 05.06.2008

 floriniaru, on 4th February 2010, 08:13, said:

Verifică în opțiuni, să nu cumva să ai "Suppress print out"

nu este bifata

#8
carmen1980

carmen1980

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.12.2019
Bună ziua,

Doresc să învăț QuarkXpress.De unde să descarc gratuit aplicația?

#9
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Topicul acesta era pe alta tema. Ca idee generala, pentru problema noi se deschide topic nou.
Timpul de testare este scurt (de numai 7 zile): http://www.quark.com...Test_Drive.aspx

Se poate descarca de pe Softpedia: https://mac.softpedi...arkXPress.shtml

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate