Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

RCS&RDS isi cere inapoi mobilele date gratuit, de la clientii care nu le folosesc

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#19
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009
RCS & RDS s-a bagat intr-o mare eroare de la bun inceput crezand ca poate concura jucatorii importanti de "fix" sau GSM prin livrarea de telefoane in custodie la populatie marind numarul acestora pe noptierele sau in buzunarele oamenilor. Cati dintre noi isi alatura la iesirea din casa telefonul RDS & RCS de ale celor de la Vodafone, Orange sau Cosmote ? De "fix" nu mai vorbesc, ca notiune este pe cale de disparitie ! Era firesc sa se acopere contractual cu recuperarea acestora, dar doar ca o ultima solutie.
Daca deal-ul cu Huawei este de parteneriat, acela de a imparti din costurile acestei idei nastrusnice de marketing, pierderile pot fi asumate. Dar chiar si asa, cheltuieli/investitii fara venituri transforma serviciul Voce intr-o piatra de moara la afacerea lui Teszari.

#20
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Mă îndoiesc că huawei ar fi agreat vânzarea de echipamente pentru rețea dar fără terminale. Unele lucruri se cumpără la pachet. Ca serviciile 4-play de exemplu.
P.S. Vocea mobilă este salvarea nu piatra de moară. Trebuie doar să observi evoluția numărului de clienți. Că nu ai tu cunoscuți care utilizează serviciile nu contează în vre-un fel. Eu am reușit să îmi fac o jumătate de agendă din numere digi.tel și digi.mobil. Cu care am convorbiri nelimitate.

Edited by kineceler, 25 January 2010 - 14:56.


#21
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

View Postkineceler, on 25th January 2010, 14:53, said:

Că nu ai tu cunoscuți care utilizează serviciile nu contează în vre-un fel. Eu am reușit să îmi fac o jumătate de agendă din numere digi.tel și digi.mobil. Cu care am convorbiri nelimitate.
Or fi existand, dar trebuie sa fii pasionat sau sa ai timp pentru a departaja provenienta numerelor intr-o agenda. Consider ca nu sunt multi ca tine, meticulosi, organizati si atenti cu costurile convorbirilor.

#22
intel_inside

intel_inside

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.06.2009

View Postmaistoru, on 25th January 2010, 14:41, said:

in aceeasi masura in care vrea si recuperarea echipamentelor care au costat si care nu produc, pentru a fi repuse in piata.

oricum oferta de telefonie a rds v-a suferi modificari ce ii v-a viza pe cei care vor dori sa se aboneze cam din februarie incolo.

Schimbari in bine sau in rau?:)

#23
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008

View Postmaistoru, on 25th January 2010, 14:41, said:

in aceeasi masura in care vrea si recuperarea echipamentelor care au costat si care nu produc, pentru a fi repuse in piata.

oricum oferta de telefonie a rds v-a suferi modificari ce ii v-a viza pe cei care vor dori sa se aboneze cam din februarie incolo.
Rusinica e undeva la mijloc:-La unii au dat telefoane gratis si nu le folosesc,iar altii vor sa foloseasca serviciile lor si nu au echipamente sa acopere cererea(sunt pe lista de asteptare a fixomobilului din 9 decembrie!!! :peacefingers: )...Fixomobile nu se colecteaza,poate ajunge vreunul reconditionat si pe aici pana nu va suferi ceva modificari oferta celor ce se vor abona :naughty:

#24
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postintel_inside, on 25th January 2010, 15:22, said:

Schimbari in bine sau in rau?:)
depinde din ce punct de vedere privesti. in principiu in rau pentru mocangii.

#25
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 27.06.2002

View PostPopybo, on 25th January 2010, 14:48, said:

Cati dintre noi isi alatura la iesirea din casa telefonul RDS & RCS de ale celor de la Vodafone, Orange sau Cosmote ?
Eu tocmai am semnat portarea din Vodafone, dupa 6 ani de Vodafone, in RCS&RDS, din 29 ianuarie devine efectiva, SIM-ul de la RCS&RDS se potriveste de minune in Samsung Omnia ce-l am acum asa ca nu e necesar sa umblu cu telefonul entry-level cel ofera gratis RCS&RDS.
La ce tarife convenabile au imi pare rau ca nu am facut de mai demult portarea!

#26
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
@dantim1
Sa ne spui si noua daca e totul ok dupa portare, daca esti taxat normal in retea si daca prietenii tai care te suna de pe un alt Digi.Mobil pe numarul portat sunt taxati corect pentru o convorbire in retea.

Am inteles ca la inceput au existat probleme si sunt curios daca acestea au fost rezolvate.

#27
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostPopybo, on 25th January 2010, 15:05, said:

Consider ca nu sunt multi ca tine, meticulosi, organizati si atenti cu costurile convorbirilor.
Poate vrei să reconsideri. Cu timpul. Eu cunosc destule persoane. Nu am mai portat numere pentru că era prea mare daravela și se enerva lumea că nu știe în ce rețea sună. În momentul ăsta mă bazez exclusiv pe vocea digi având ca telefoane personale un mobil și un fix fără vre-un alt număr de la vre-un alt operator. Acoperirea lor este suficientă pentru activitățile mele outdoor pe unde am drumuri de făcut.

Edited by kineceler, 25 January 2010 - 15:48.


#28
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostPopybo, on 25th January 2010, 14:48, said:

RCS & RDS s-a bagat intr-o mare eroare de la bun inceput crezand ca poate concura jucatorii importanti de "fix" sau GSM prin livrarea de telefoane in custodie la populatie marind numarul acestora pe noptierele sau in buzunarele oamenilor.
Nici nu si-au propus cel putin pana acum sa concureze orange si vodafone pe segmentul de telefonie mobila, oricine poate observa ca esti incurajat sa achizitionezi mai multe servicii pentru a beneficia de o serie de avantaje pe de o parte, iar pe cealalta sunt oferite in custodie clientilor existenti spre fidelizare si pentru a oferi unui pachet complet de servicii ca sa nu mai fie nevoie sa te uiti peste gard in curtea altora.

Quote

Dar chiar si asa, cheltuieli/investitii fara venituri transforma serviciul Voce intr-o piatra de moara la afacerea lui Teszari.
Au declarat inca de acum ceva timp ca reteaua mobila isi sustine costurile operationale si de atunci a mai trecut un timp, au mai adunat clienti si au lansat si serviciile de internet mobil, deci nu`i dracu chiar asa de negru si nici "piatra de moara" nu e asa mare.


Quote

Cati dintre noi isi alatura la iesirea din casa telefonul RDS & RCS de ale celor de la Vodafone, Orange sau Cosmote ?
Nu il alaturam celor de la orange si voda pentru ca intre timp le-a inlocuit  :naughty:

#29
intel_inside

intel_inside

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.06.2009

View Postmaistoru, on 25th January 2010, 15:31, said:

depinde din ce punct de vedere privesti. in principiu in rau pentru mocangii.
Ma intereseaza daca tarifele raman aceleasi, ca daca nu ar pierde o groaza de clienti.

#30
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
De ce s-ar schimba tarifele? Cred că maistoru se referea la schimbări legate de regulile la abonare aka telefon în custodie & stuff.

Edited by kineceler, 25 January 2010 - 15:55.


#31
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Si mie mi se pare normal. Nu-l folosesti? Da-l inapoi.  :)
Eu ma gandeam sa-l dau inapoi ca si-asa nu-l folosesc decat sa-i sun sa-i intreb ce probleme sunt de iarasi nu merge netu. :D

#32
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009

View Postdantim1, on 25th January 2010, 15:32, said:

Eu tocmai am semnat portarea din Vodafone, dupa 6 ani de Vodafone, in RCS&RDS, din 29 ianuarie devine efectiva, SIM-ul de la RCS&RDS se potriveste de minune in Samsung Omnia ce-l am acum asa ca nu e necesar sa umblu cu telefonul entry-level cel ofera gratis RCS&RDS.
La ce tarife convenabile au imi pare rau ca nu am facut de mai demult portarea!
salutare la portare cu un abonament de 2 euro dau si altfel de tel decat cele gratis ? ca am tot cautat ca as vrea sa portez un numar de vodafone dar nu am tel 3g dar parca nu as vrea nici telefoanele lor gratis !!!

#33
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postmihu30, on 25th January 2010, 16:03, said:

salutare la portare cu un abonament de 2 euro dau si altfel de tel decat cele gratis ? ca am tot cautat ca as vrea sa portez un numar de vodafone dar nu am tel 3g dar parca nu as vrea nici telefoanele lor gratis !!!
este o oferta cu nokia. dar eu unul nu am vazut sa fi venit in niciun punct de prezenta.

#34
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 05.09.2006

View Postmaistoru, on 25th January 2010, 15:31, said:

depinde din ce punct de vedere privesti. in principiu in rau pentru mocangii.

Ceva concret?

#35
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postl_dan, on 25th January 2010, 18:04, said:

Ceva concret?

nu sunt autorizat sa dau detalii  :rolleyes:
kineceler a intuit despre ce ieste vorba.

#36
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,341
  • Înscris: 05.09.2006

View Postmaistoru, on 25th January 2010, 18:45, said:

nu sunt autorizat sa dau detalii  :rolleyes:
kineceler a intuit despre ce ieste vorba.

Macar poti spune de cand va intra modificarea?
De la 01 februarie?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate