Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

RCS&RDS isi cere inapoi mobilele date gratuit, de la clientii care nu le folosesc

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
93 răspunsuri în acest subiect

#55
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.995
  • Înscris: 21.08.2008
Au fost multe nereguli la impartirea telefoanelor.
Nu a existat o coordonare a agentilor de teren, li se dadeau telefoanele in brate si li se spunea descurca-te!
Abia la cateva luni bune dupa inceperea distribuirii s-au gandit sa faca un training cu agentii care inca nu isi dadusera demisia.
Au existat multe "acte" facute pe genunchi pe numele unor oameni gasiti in baza de date pentru ca unii agenti pierdusera o parte din telefoane. O parte din cei somati acum sunt probabil si din categoria aceasta a celor care nu au primit vreodata un telefon mobil in custodie.



In Craiova s-a inceput returnarea acum vreo doua luni daca nu ma insel, si s-a inceput prost, in prima zi nu exista decat un singur punct destinat primirii telefoanelor, multe persoane fusesera chemate in aceeasi zi, se formase o coada uriasa pozata si de ziarul din regiune.
In cele din urma situatia s-a rezolvat, in cazuri deosebite au fost trimise persoanele de la interventie pentru a ridica telefoanele abonatilor mai in varsta si au permis efectuarea ridicarilor de telefoane la toate punctele de distributie devenite peste noapte puncte de colectare :D

#56
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.848
  • Înscris: 17.03.2004
ati uitat regulile ariei legate de offtopic (si nu numai, unde e cazul)?
trebuie sa aplic iarasi metoda cu suspend in masa?
9 posturi am sters de pe pagina asta. de alea dinainte nu m-am uitat. urmatoru offtopic ma va face sa ma uit iar toti pe care-i mai prind primesc minim 1 zi suspend. la care se adauga 1 zi per fiecare post offtopic.

carry on.

#57
smbn

smbn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 65
  • Înscris: 21.09.2004

Vizualizare mesajbit 61, pe 25th January 2010, 21:54, a scris:

Si cind te gindesti ca aceasta situatie nefireasca ar fi fost foarte usor evitata daca agentii de vinzari
si-ar fi facut in mod corect treaba.
Adica sa fi explicat celui care ii deschidea usa ca acel (acele) telefoane nu sint cadou (deci gratuite)
ci sint date in custodie pentru a fi folosite.
Si daca nu sint folosite sau nu sint folosite n zile sau n luni trebuie returnate proprietarului.
In mod sigur multi din cei care le detin actualmente nu le-ar fi acceptat si telefoanele ar fi ajuns
la cei care au intradevar nevoie de ele.
Dar nu ,agentii de vinzari au preferat sa scape cit mai repede de ele si sa-si ia comisionul.

Nu stiu cum a fost cu agentii de teren, dar stiu ce batalie si inghesuiala a fost la casierii cand s-a inceput distribuirea lor. Personal, cred ca am stat mai mult de 2 ore la o coada la casierie, unde cei mai multi erau tocmai pensionari in cautare dupa ceva "gratuit". Sa nu se uite nici acest aspect.

#58
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.341
  • Înscris: 25.12.2006

Vizualizare mesajKoal, pe 25th January 2010, 22:48, a scris:

In Craiova s-a inceput returnarea acum vreo doua luni daca nu ma insel, si s-a inceput prost, in prima zi nu exista decat un singur punct destinat primirii telefoanelor, multe persoane fusesera chemate in aceeasi zi, se formase o coada uriasa pozata si de ziarul din regiune.
In cele din urma situatia s-a rezolvat, in cazuri deosebite au fost trimise persoanele de la interventie pentru a ridica telefoanele abonatilor mai in varsta si au permis efectuarea ridicarilor de telefoane la toate punctele de distributie devenite peste noapte puncte de colectare :D

stie cineva unde se pot preda telefoanele in Bucuresti?
vreun punct de colectare/reciclare.....sper ca nu stam afara in frig, cum spui ca sa facut la Craiova..


am primit pe PM niste intrebari si le pun si eu mai departe..

Editat de lafayette, 26 ianuarie 2010 - 09:58.


#59
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.752
  • Înscris: 10.05.2008

Vizualizare mesajlafayette, pe 26th January 2010, 09:57, a scris:

stie cineva unde se pot preda telefoanele in Bucuresti?
vreun punct de colectare/reciclare.....sper ca nu stam afara in frig, cum spui ca sa facut la Craiova..

la mai toate casieriile in afara de cele in care nu exista reprezentant de vanzari, cum ar fi pe pantelimon langa biserica capra, in baneaa si nu mai stiu.

#60
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.953
  • Înscris: 10.06.2008
eh, acum sa fiu sincer si eu sunt taran.
Mie daca mi-ar cere modemul inaoi nu l-as da. de ce? Ca nu vreau. Eu il vad ca find al meu. Si daca ma pun sa il platesc...eu sunt de acord...contractul semnat e de fapt cel dat pentru un telefon...deci trebuie sa platesc 30 sau 40 de euro....modemul il consider al meu, si deja am planuit sa il platesc (deh, am un simt al proprietatii f bine dezvoltat).
Mi se pare insa normal sa ceara inapoi terminalele oferite in custodie, dupa cum am mai zis.
Greseala lor e ca in cazul ab de 2 euro nu au fixat o perioada contractuala de 1-2 ani si terminalul sa ramana al persoanei care incheie contractul...

#61
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005
In trecut, in afara de echipamentele de satelit care le cumparai pentru 1an gratuit abonament, nu-mi pot aminti altceva de la RDS care-ti ramanea in posesia ta dupa incheierea abonamentului. De fapt asta e si avantajul RDS, ca ofera in custodie majoritatea echipamentelor. (depinde de caz) De fapt cred ca se va dezintegra mobilul sau modemul pana reziliez cu ei :D

#62
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.953
  • Înscris: 10.06.2008
Nici eu nu ma gandesc sa reziliez...si nu pentru ca imi place mie RDS sau pentru ca sunt vreun "inteligent" de pe forum care promoveaza ceva...ci pur si simplu in brasov nu sunt alternative reale. RTC nu se pune!

#63
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.625
  • Înscris: 12.02.2008

Vizualizare mesajBlackhawk, pe 26th January 2010, 18:21, a scris:

In trecut, in afara de echipamentele de satelit care le cumparai pentru 1an gratuit abonament, nu-mi pot aminti altceva de la RDS care-ti ramanea in posesia ta dupa incheierea abonamentului. De fapt asta e si avantajul RDS, ca ofera in custodie majoritatea echipamentelor. (depinde de caz) De fapt cred ca se va dezintegra mobilul sau modemul pana reziliez cu ei :D


eu am semnat cu ei in 2008 contract pe 2 ani si dupa aceasta perioada imi ramane telefonul mie

#64
ghidioneanu

ghidioneanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 368
  • Înscris: 08.12.2003
Cu ocazia asta, poate capat si eu al treilea Digi mobil, e tot ce imi lipsea pentru a-i trimite pe cei de la Vodafone la plimbare. Imi voi porta si numarul meu de Vodafone , cu cei 50 de euro pe care ii dadeam pe abonamente pot vorbi zeci de ore pe Digi , inclusiv international. Mai astept sa aiba si un roaming decent.

#65
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005
Roamingul e ok, l-am folosit si eu prin vecini cu ocazia sarbatorilor si nu am avut nici o problema. Atat doar ca la activare a trebuit sa achitat acea garantie  <_<

#66
mazoom

mazoom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 47
  • Înscris: 19.11.2008
Sunt de recuperat 100.000 de mobile momentan. In prima faza au fost trimise in jur de 35.000 notificari.
Campania de recuperare o sa dureze ceva timp.

#67
alin13n2002

alin13n2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 185
  • Înscris: 18.01.2007
sper sa fac si eu rost de un digi mobil in urma campaniei de predare de la cei ce nu le folosesc :D

#68
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.297
  • Înscris: 21.02.2006
Da, poate am si eu noroc... si primesc al doilea Digi Mobil.  :notangel:

#69
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.352
  • Înscris: 05.09.2006
Acum mai depinde si in ce stare sunt - aceste mobile recuperate...
Probabil ca majoritatea le-au tinut printr-un sertar, uitate - dar e posibil sa fie printre ele crapate, zgariate, cu probleme la taste, etc.

#70
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.752
  • Înscris: 10.05.2008

Vizualizare mesajl_dan, pe 26th January 2010, 23:51, a scris:

Acum mai depinde si in ce stare sunt - aceste mobile recuperate...
Probabil ca majoritatea le-au tinut printr-un sertar, uitate - dar e posibil sa fie printre ele crapate, zgariate, cu probleme la taste, etc.

daca sunt deteriorate sau nefunctionale nu se primesc inapoi. raman la abonat.
dar se taxeaza :D .

#71
mistique

mistique

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 756
  • Înscris: 09.04.2006
Ce se intampla daca mi se da ca nou abonata la RDS un telefon mobil de-asta recuperat, vai de capul lui de uzat, folosit incorect si dupa o luna-doua isi da duhul? Sunt buna de plata sau nu? Nu e mai bine sa ma intrebe daca nu vreau unul nou, al meu, la pretul pe care il cer ei la recuperare in caz de distrugere de 30-40 euro?

#72
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Ți se înlocuiește. Dar din câte știu eu au departament de reabilitare echipamente uzate. Dacă acolo se constată o stare precară a echipamentului nu se reintroduce în circuit. Eventual probabil se dă la buyback lui huawei.
De asemenea se așteaptă (prin februarie așa se zvonește) introducerea ofertei fără telefon în custodie la care poți veni tu cu al tău dacă nu vrei să stai cu grija telefonului de la ei.

Editat de kineceler, 27 ianuarie 2010 - 15:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate