Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Oferte Turcia 2010

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
869 replies to this topic

#811
pirinaa

pirinaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.03.2009

View Postkoder, on 30th July 2010, 11:49, said:

Este destul de greu sa mananci atat de mult cat ofera un hotel cu AI sau UAI:

mic dejun
mic dejun intarziat
snacks
pranz
prajituri ceai
cina
cina de noapte
etc. e cineva care poate manca de atatea ori intr-o zi. Un HB e suficeint intr-un oras in care ai libertate de miscare si poti sa iti incanti simturile cu un pranz la un restaurant din oras: trebuie sa incerci Iskender, Kumpir, Adana Kebab sunt multe bunatati in oras mult mai gustoase si mai fain gatite decat in hoteluri.

Aproape de hotelul Crown langa Sea Life Hotel e un restaurant exclenet : Shakespeare Bistro si nu mai punem la socoeala numeroasele restaurante cu specific pescaresc din zona.


Aproape 90% din excursiile optionale din Antalya includ pranzul.


Iti multumesc mult pentru sfaturi si pareri. Cam asta este si opinia mea, dar totusi stateam putin cu inima stransa....
m-am mai relaxat :)

#812
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postpirinaa, on 30th July 2010, 09:38, said:

a stat cineva la CROWN PLAZA 5* (HB)in Antalya?
E cea mai ieftina dintre ofertele primite pana acum (dar e cu HB) si stau in dubii, trebuie sa ma hotarasc repede.
Ma incanta ideea ca e situat chiar in Antalya spre deosebire de Crystal Admiral Resort & Spa 5*/Amelia Beach Resort 5*/Vera Club Hotel Lindita 5* care desi ofera un pachet all inclusive la acelasi pret, sunt situate pe undeva pe lanfa Side, in camp.
Eu mi-as fi dorit sa ma mai si plimb prin impreujurimi, in voie, nu sa stau in hotel..sa mananc, sa beau si sa ma bornzez.....si ma gandesc ca de la Crown, ma pot deplasa usor oriunde pe litoralul turcesc.
Side-Manavgat sunt 2 localitati statiune minunate,ai tot ce vrei iar Amelia Beach Resort daca nu ma insel se afla chiar in statiunea Titreyengol linga Side si este minunata.Te asigur ca nu este in cimp.

#813
pirinaa

pirinaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.03.2009

View PostJidanu, on 30th July 2010, 14:57, said:

Side-Manavgat sunt 2 localitati statiune minunate,ai tot ce vrei iar Amelia Beach Resort daca nu ma insel se afla chiar in statiunea Titreyengol linga Side si este minunata.Te asigur ca nu este in cimp.

am vazut fotografii in care se vede acest lucru si in majoritatea comentariilor se mentioneaza ca poate singurul lui dezavantaj este asta, ca e departe de civilizatie:oras...etc

#814
patrick19

patrick19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.08.2009

View Postpapone, on 29th July 2010, 02:42, said:

defineste "relativ modest"... ai totusi 12 nopti cazare, 4 persoane; ai nevoie de studio/family room... lamureshte'ne.
merci papone.
m-am hotarat ce iau:
1 noapte Kervansaray BB - 1 dbl +copil,1 sgl = 115 eur
7 nopti club maxima ozdere AI, 2 dbl, 1176 eur
1 noapte Pam Thermal Pamukkale, 2 duble HB 144 eur
3 nopti Istanbul, as vrea family room, inca nu am stabilit exact hotelul, dar pot gasi 3* la cca 350 - 400 Eur
+++concertul U2 360 degrees   :thumbup:
total estimat: 1835 eur, plus bilete concert-cca 200 eur.
ref la club maxima - sper sa fie ok, noi gandim pozitiv de obicei, si de cele mai multe ori ne merge bine.
rott - m-as duce oriunde sau as sta acasa decat sa ma duc la neptun, sau pe litoralul nostru - nu din snobism, nu din sentimente antinationale, ci din instinct de conservare.
vacanta placuta tuturor!

#815
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postpatrick19, on 31st July 2010, 00:39, said:

merci papone.
m-am hotarat ce iau:
1 noapte Kervansaray BB - 1 dbl +copil,1 sgl = 115 eur
7 nopti club maxima ozdere AI, 2 dbl, 1176 eur
1 noapte Pam Thermal Pamukkale, 2 duble HB 144 eur
3 nopti Istanbul, as vrea family room, inca nu am stabilit exact hotelul, dar pot gasi 3* la cca 350 - 400 Eur
+++concertul U2 360 degrees   :thumbup:
total estimat: 1835 eur, plus bilete concert-cca 200 eur.
ref la club maxima - sper sa fie ok, noi gandim pozitiv de obicei, si de cele mai multe ori ne merge bine.
rott - m-as duce oriunde sau as sta acasa decat sa ma duc la neptun, sau pe litoralul nostru - nu din snobism, nu din sentimente antinationale, ci din instinct de conservare.
vacanta placuta tuturor!
Nu lua Pam Thermal. Iesi mai ieftin cu un B&B in Pamukkale +platit cina. Incearca Melrose Allgau.Eu acolo am stat si pt.1 noapte e super OK (dar nu lua Stone Suite-patul e ciudat -rotund. Mi s-a parut cool, dar sotul are 1,88 si nu a prea stat lejer). Iar mancarea e f. buna si ieftina seara.

Edited by chrismo, 31 July 2010 - 01:56.


#816
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postpirinaa, on 30th July 2010, 15:50, said:

am vazut fotografii in care se vede acest lucru si in majoritatea comentariilor se mentioneaza ca poate singurul lui dezavantaj este asta, ca e departe de civilizatie:oras...etc
Inca o data iti spun,SIDE este oras ,localitate si are zeci de terase,restaurante, magazine etc,nu esti departe de civilizatie in nici un caz.

#817
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@PATRICK19 -

la ozdere nu m-as duce sa imi fac vacanta nici platit cu ora ! eu nu inteleg de ce trebuie sa te izolezi in halul ala....dar in fine, sint banii tai, vacanta ta

la pamukkale sint de acord cu chrismo, nu ti face rezervare de aici, du te acolo si te cazezi unde ti place

Edited by rottweiler2007, 31 July 2010 - 05:59.


#818
pirinaa

pirinaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.03.2009

View PostJidanu, on 31st July 2010, 05:35, said:

Inca o data iti spun,SIDE este oras ,localitate si are zeci de terase,restaurante, magazine etc,nu esti departe de civilizatie in nici un caz.

Dar eu nu la Side ma refer. Mai sus am metionat ca hotelurile la care faceam referinta sunt situate PE LANGA Side, in camp. Nu aveam in vedere ca nu as avea ce face in Side. Sunt convinsa ca iti ofera tot confortul ca orice alta statiune de pe litoral. Dar ca sa ajung in Side, depind de niste mijloace de transport.

#819
patrick19

patrick19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.08.2009

View Postrottweiler2007, on 31st July 2010, 06:58, said:

@PATRICK19 -

la ozdere nu m-as duce sa imi fac vacanta nici platit cu ora ! eu nu inteleg de ce trebuie sa te izolezi in halul ala....dar in fine, sint banii tai, vacanta ta

la pamukkale sint de acord cu chrismo, nu ti face rezervare de aici, du te acolo si te cazezi unde ti place

merci Rot. am primit o oferta ptr kusadasi, omer resort, la pret comparabil cu club maxima. ce parere ai?
ref la pam thermal - as fi vrut sa incerc piscina termala, la care nu stiu daca am acces altfel... oricum, mi-e teama ca fragmentez prea tare vacanta, s-ar putea sa stam o zi in plus la omer si sa renunt la pam thermal. saptamana asta trebuie neaparat sa ma hotarasc. o alta intrebare este daca ar trebui sa mai astept pentru un last minute, poate gasesc preturi mai bune, sau sa fac rezervarea?

#820
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postpatrick19, on 1st August 2010, 10:56, said:

merci Rot. am primit o oferta ptr kusadasi, omer resort, la pret comparabil cu club maxima. ce parere ai?
ref la pam thermal - as fi vrut sa incerc piscina termala, la care nu stiu daca am acces altfel... oricum, mi-e teama ca fragmentez prea tare vacanta, s-ar putea sa stam o zi in plus la omer si sa renunt la pam thermal. saptamana asta trebuie neaparat sa ma hotarasc. o alta intrebare este daca ar trebui sa mai astept pentru un last minute, poate gasesc preturi mai bune, sau sa fac rezervarea?
cine isi bate joc de tine ? omer ???? sint banii tai pina la urma....tu nu citesti pe aici ? EBC e miezul din fanta, dar decit omer mai bine mersin sau egeria, macar ai super plaja.

#821
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View PostJidanu, on 30th July 2010, 13:57, said:

Side-Manavgat sunt 2 localitati statiune minunate,ai tot ce vrei iar Amelia Beach Resort daca nu ma insel se afla chiar in statiunea Titreyengol linga Side si este minunata.Te asigur ca nu este in cimp.


Nu e in statiune Titreyengol ci in localitatea Kizilot pe soseaua Antalya- Alanya la aproximativ 15 km de zona Sorgun si cam la 20 Km de Side.

Din pacate e cam in camp :)

#822
dedee

dedee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.11.2006
caut si eu de ceva vreme niste oferte pentru kusadasi cu escala in Canakale (sfarsitul lui august - inceputul lui spetembrie) - cu all inlusive
am gasit la o agentie prin care am mai mers
Hotel FLORA SUITE de 3 stele- 317 euro - 7 nopti cazare kusadasi + 2 Canakale
insa caut mai multe oferte, am observat ca nu multe agentii fac drumul cu escala..asa ca daca stiti vreo alta oferta let me know :D

#823
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postkoder, on 1st August 2010, 15:51, said:

Nu e in statiune Titreyengol ci in localitatea Kizilot pe soseaua Antalya- Alanya la aproximativ 15 km de zona Sorgun si cam la 20 Km de Side.

Din pacate e cam in camp :)
Ai dreptate Koder,l am cofundat cu Linda,stiam ca sunt mai multe hoteluri cu nume de fata de aceea am si zis ca "daca nu ma insel",scuze.

Koder se apropie Septembrie si Kemer scrie pe mine,te rog frumos sa mi mai trimiti odata adresa acelei pastravarii-restaurant de pe muntele Tahtali iar pina la inceputul sejurului(8 Sept)o sa te contactez pe pm.Multe salutari.

#824
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postrottweiler2007, on 1st August 2010, 12:47, said:

cine isi bate joc de tine ? omer ???? sint banii tai pina la urma....tu nu citesti pe aici ? EBC e miezul din fanta, dar decit omer mai bine mersin sau egeria, macar ai super plaja.
Omer in afara de faptul ca are plaja foarte mica nu este un club rau . Am vorbit cu cineva care a fost anul acesta acolo si a fost multumit .
Despre Mersin si Egeria ce alte lucruri bune poti spune in afara ca au plaja foarte buna ? Mai nimic cred  :naughty:  Totusi intr-o vacanta nu numai plaja conteaza , mai ales ca merge si cu un copil dupa el.
In schimb si eu votez cu Ephesia Holiday Beach Club .

#825
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt' Jidanu'
uite linkul pastravariei:
http://www.ulupinarb.../index1_eng.htm
in septembrie si eu sunt in kemer si voi ajunge si la pastravarie
o seara buna

Edited by criss_65, 01 August 2010 - 20:13.


#826
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANDOX, on 1st August 2010, 20:09, said:

Omer in afara de faptul ca are plaja foarte mica nu este un club rau . Am vorbit cu cineva care a fost anul acesta acolo si a fost multumit .
Despre Mersin si Egeria ce alte lucruri bune poti spune in afara ca au plaja foarte buna ? Mai nimic cred  :naughty:  Totusi intr-o vacanta nu numai plaja conteaza , mai ales ca merge si cu un copil dupa el.
In schimb si eu votez cu Ephesia Holiday Beach Club .
pai la omer ai o singura piscina mica si aia, plaja e vraiste....as prefera mersin, am o tipa mare sefa la ANPC care merge de 5 ani cite 3 saptamini la mersin si mi a spus ca cine zice zice ca mersin e un hotel prost e un timpit.

la mersin ai o super plaja, o super gradina, o piscina mare, au si un tobogan, camerele sint mici dar sint ok....decit omer prefer mersin, pe bune....pina la urma merg la mare, in plus de asta la omer au niste probleme cu instalatiile si din cind in cind, aleatoriu, mai pute a hazna in tot complexul...mirifica vacanta.

Edited by rottweiler2007, 02 August 2010 - 06:03.


#827
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Piscina de la Mersin este mai mare decat cea de la Omer ?? Hai mai Rott ce naiba. :o
Si Omer are 2 tobogane  :coolspeak: Plus ca amplasamentul piscinei langa mare este super , plus restaurantele a la carte si barul de pe tarm , plus camerele mai mari.
Nu zic, Mersin are o gradina faina dar prefer oricand padurea de pini de la Omer si in plus Omer este de  4 ori mai mare decat Mersin la un numar de camere aproape egal (150 Mersin vs 200 Omer). Nu zic ca la OMER este cornul abundentei dar la Mersin este bine cand esti vegetarian ;)
Despre instalatii chiar nu stiu , posibil sa fie cum zici tu , eu nu am auzit asta insa parerile sefilor de la ANPC ma lasa rece . Eu sunt lamurit cu parerile trantorilor astia. Sincer daca ar trebui sa aleg azi intre Mersin si Omer l-as alege pe ultimul cu ochii inchisi .
Dar pana la urma de ce ne contrazicem noi cand patrick a ales Maxima ? :D

#828
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANDOX, on 2nd August 2010, 08:39, said:

Piscina de la Mersin este mai mare decat cea de la Omer ?? Hai mai Rott ce naiba. :o
Si Omer are 2 tobogane  :coolspeak: Plus ca amplasamentul piscinei langa mare este super , plus restaurantele a la carte si barul de pe tarm , plus camerele mai mari.
Nu zic, Mersin are o gradina faina dar prefer oricand padurea de pini de la Omer si in plus Omer este de  4 ori mai mare decat Mersin la un numar de camere aproape egal (150 Mersin vs 200 Omer). Nu zic ca la OMER este cornul abundentei dar la Mersin este bine cand esti vegetarian ;)
Despre instalatii chiar nu stiu , posibil sa fie cum zici tu , eu nu am auzit asta insa parerile sefilor de la ANPC ma lasa rece . Eu sunt lamurit cu parerile trantorilor astia. Sincer daca ar trebui sa aleg azi intre Mersin si Omer l-as alege pe ultimul cu ochii inchisi .
Dar pana la urma de ce ne contrazicem noi cand patrick a ales Maxima ? :D
eu l-as alege pe mersin pt plaja ca merg la mare...iar userul nu a ales inca nimic...nu maq duc la mare doar ca sa bag la ghiozdan, mincare am si acasa daca vreau sa ma imbuib, la mersin m-as duce sa fac plaja si sa inot in marea aia fara bolovani si alge ca la omer...am stat la omer si stiu ce e acolo.

mie imi place sa inot intr o mare cu pietre dar nu si cu alge...bleahhh...daca vreau din astea ma duc la litoralul romanesc

Edited by rottweiler2007, 02 August 2010 - 08:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate