Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Probleme si discutii despre webmail - accesul la mail prin interfata web

- - - - -
  • Please log in to reply
452 replies to this topic

#415
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,397
  • Înscris: 01.12.2001
Am gmail de pe cand era doar cu invitatie ;)) pe langa contul de yahoo care e si mai vechi. 2k vine de la anul de cand am creeat contul ;)

#416
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004

View Postdan_slack, on 14 noiembrie 2013 - 21:51, said:

Sfatul meu e sa renunti la Yahoo mail.
In ultimul timp au facut schimbari ce au dus la o gramada de probleme ptr. utilizatori, plus reclamele, plus interfata absolut contra-productiva, plus, plus...
Eu am lasat acest cont doar ptr. cateva Newslettere fara importanta, si ca lada de gunoi ptr. spamuri.

Daca te decizi sa treci pe alt webmail, recomand cu caldura Outlook.com
eu unul m-am saturat de eternele probleme cu yahoo mail. de vreo 2 ani tot zic ca renunt, iar dupa ultimele schimbari chiar am trecut la fapte. am trecut pe live.com mail (aka outlook.com). ce diferenta! interfata curata, totul se misca super rapid, imi pot verifica mailurile si cu Microsoft Office Outlook. mai este si Skydrive-ul care ofera gratuit 7 GB (pentru cine intereseaza). alta poveste...

#417
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
@ lg,

Nu uita sa mentionezi si Office Web Apps, un fel de MS Office online, care de multe ori este suficient...
Si e si gratis.

#418
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
La Yahoo Mail/Viewing email/Mark as read am setat Immediately, dar mesajul primit pe care dau click nu se "debolduieste" ca sa apara ca fiind citit. Se mai intampla la cineva ?

Am ales varianta de 2 secunde ca aici, dar ar trebui sa functioneaza si cealalta.

#419
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
Am vrut sa nu mai stau cu doua conturi si doua parole diferite pentru aceleasi servicii, si m-am gandit sa le unesc cumva (Ymail cu Gmail). Toate contactele din YMail pe care le aveam sincronizate cu agenda telefonului le-am exportat catre Google, totul ok pana aici. Din Gmail pot trimite mesaje folosind adresa de la Ymail, totul ok si frumos pana aici. Problema apare cand PRIMESC mesaje pe adresa YMail pe care vreau sa le vad in Gmail. Am folosit functia de "preluare a email-urilor", am intrat la "Verificaţi-vă e-mailurile primite în alte conturi (utilizând POP3):" am setat contul de YMail insa primesc mesaje doar daca apas pe "Verificaţi mesajele acum", NU LE PRIMESC AUTOMAT.

Aici e toata povestea, cum primesc automat in Gmail email-urile trimise pe adresa YMail ?
Ideea de la care am plecat a fost sa folosesc un singur cont pentru toate serviciile, cum folosesc cel mai mult servicii de la Google (in afara de Mail), m-am gandit sa rezolv cumva si cu email-ul, sa nu renunt la adresa de Yahoo ci sa o folosesc in Gmail.

Dupa cum am spus, sa trimit din Gmail email-uri de pe adresa Yahoo merge ok, selectez inainte sa trimit email-ul de pe ce adresa vreau, problema apare cand primesc email-uri pe adresa Ymail, ele nu apar automat in Gmail, ci doar daca accesez "Verificaţi-vă e-mailurile primite în alte conturi (utilizând POP3):" si apas "Verificaţi mesajele acum".

Ar trebui sa-i dau redirectionare din YMail catre Gmail ?

Edited by Alex-Softpedia, 28 November 2013 - 14:23.


#420
travelman

travelman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 22.04.2007
Buna ziua.
Scuze de off topic, dar am o intrebare care ma roade si nu stiu unde sa o postez corect...
Asa ca indraznesc sa o formulez aici .

Prietena mea are o adresa de mail pe hotmail.com. Am facut o redirectionare a emailurilor pe care le primeste catre o adresa de unde le pot vedea si eu (sunt putin gelos), insa nu stiu cat pot folosi asta, deoarece primeste o atentionare pe pagina ei de email ca exista o redirectionare. Cum pot sa anulez aceasta atentionare, astfel incat sa nu ma dau de gol in final?
Va multumesc mult.

#421
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010
Noroc!

Din motive de spatiu pe C:/ am setat interzicerea de cookies. Din exces de zel am sters cookies
din Mozilla (Unelte & Informatii despre pagina) aferente gmail.
Dupa asta nu ma mai pot conecta la gmail. Am tot cautat solutii pe net dar nu am gasit.

As vrea sa trimit si doua imagini dar nu gasesc butonul Posted Image

#422
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,561
  • Înscris: 20.10.2006
Am si eu o problema cu un cont de yahoo e-mail, desi stiu parola nu ma pot conecta decat pe messenger sau din clientul de mail de pe iphone, pe interfata web mi se cere raspuns la intrebarea de securitate, intrebare la care raspunsul nu il mai stiu, au trecut multi ani de la creearea contului. Care sa fie problema ? Repet, stiu parola, e corecta.

#423
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Da,am citit,mai stiu cate ceva despre win.. am incercat cu mai multe browsere insa nu apare fereastra de salvare a fisierelor.
   http://forum.softped.../#entry14510428

#424
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Vreau sa dau export la agenda de pe un cont de google pentru a le importa intr-un alt con google. La partea cu alegerea unui nume pentru fisier, acesta imi apare in carcatere ale limbii mandarine si daca dau ochi, nu se intampla nimic. Orice alt nume aleg, imi da eroarea The file name is not valid. Cum trebuie procedat?

#425
stefan4

stefan4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2014
am si eu o problema nu pot accesa contu de 2 zile yahoo mail si stind parola rog sa ajutati ce trebe sa fac am mare nevoie de mail [email protected]  mai valid unde ma puteti contacta

#426
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010

View Poststefan4, on 26 martie 2014 - 10:11, said:

am si eu o problema nu pot accesa contu de 2 zile yahoo mail si stind parola rog sa ajutati ce trebe sa fac am mare nevoie de mail [email protected]  mai valid unde ma puteti contacta

Aceeasi problema o am si eu, tot de doua zile, intamplator am trecut de la Windows la Ubuntu, si cand am introdus user si parola sa ma loghez pe yahoo.mail (pe Windows era bifat logare automata)  imi spune ca parola este incorecta. Am dat click pe "Forgot my password" si imi spune ca o noua parola imi va fi trimisa la adresa  s*********@yahoo.com. wtf ???   A mai patit cineva ceva asemanator, ma puteti ajuta ?

#427
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Cei de la Posted ImageYahoo! au facut niste schimbari incepand cu 21 martie 2014, schimbari care se pare ca au provocat  problemePosted Image unora din utilizatorii serviciilor lor

#428
geutzu_00

geutzu_00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 02.01.2010

View PostTeophileos, on 28 martie 2014 - 10:16, said:


Multumesc Teo pentru raspuns, deci 100% imi iau adio de la adresa de e-mail...

#429
bobyca2003

bobyca2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 04.02.2006
Attached File  Immagine.JPG   117.41K   9 downloads
Astazi la sugestia yahoo (i-mi aparea de fiecare data cand deschideam yahoo) ca parola e compromisa si ma invita sa-mi schimb parola,emailul mergea ok,am dat ignor la acea invitatie ...pana azi ... cand mi-am schimbat parola.
Cand dau sa intru in mail pun parola corecta si id-ul dat i-mi apare mereu si mereu aceeasi imagine ... sus scrie cum ca sunt logat corect (Ciao,Boboaca) dar nu am nici o optiune de a intra in email !
In messenger pot intra cu noua parola ... dar in email,nu!
Ce sa fie oare? Multumesc anticipat pentru un eventual raspuns!

Edited by bobyca2003, 14 May 2014 - 21:54.


#430
bobyca2003

bobyca2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 04.02.2006
Sa rezolvat! Am bagat cateva parole false si apoi pe cea buna si sa deschis! Acum apare din nou acel avertisment ca parla e compromisa... dar draku' mai da ok la acea invitatie!!! Poate sa stea acolo 100 de ani... cred ca am sa-mi iau "bagajele" si ma mut la alt mail... nu vreau sa plang dupa un timp... ,dupa fisierele pierdute  ....

#431
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
De ceva timp ma chinui sa descarc agenda de pe gmail si la partea cu salvarea fisierului, imi apare ca nume implciit un cuvant in chineza (sau alta limba asiatica). Daca las asa, nu face nimic cand dau save, iar orice alt nume ii dau, imi da eroarea ,, The file name is not valid". Doresc sa export in format csv pentru importarea intr-un al cont google si aleg aceasta optiune. Am incercat de pe doua calculatoare diferite si obtin acelasi rezultat.

#432
scurt_pe_2

scurt_pe_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,971
  • Înscris: 23.06.2008
Intampin o situatie si as dori sa va cer ajutorul, intrucat nu am gasit rezolvarea.
Incerc de ieri dimineata sa ma conectez la e-mail Yahoo, insa nu reusesc. Pot intra in Ymessenger, este functional, dar cand doresc sa intru si in e-mail, mi se solicita incontinuu parola si username, desi apar ca as fi conectat(pot intra in alte sectiuni din contul meu Yahoo, numai in mail nu, fiind incontinuu redirectionat catre introducerea id-ului si parolei).
Am incercat de pe browsere diferite(uzual folosesc Firefox), am incercat direct din messenger(click pe plic), am incercat cu messenger inchis(fiind deconectat de pe messenger), din browsere diferite - cum am spus( fie cu yahoo.com sau mail.yahoo.com). Am scanat PC cu programe anti-virus, am scanat cu CCleaner si altele. Am sters tmp., cookies, istoric si alte chestii. Am zis ca poate am instalat nu stiu ce update-uri(Windows 7), si am dat restore point. Restart peste restart, reset la router, etc. Am cautat pe net rezolvari, am incercat diferite variante si solutii propuse pe diferite forumuri/bloguri, dar tot nu am reusit sa intru in adresa de e-mail. De asemenea, am incercat sa ma conectez la e-mail si de pe laptop. Alte conturi de Yahoo e-mail functioneaza atat de pe laptop, cat si de pe desktop. Doar contul cu pricina nu vrea si nu vrea, desi am pus ID si parola corecte si imi afiseaza ca as fi conectat…

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate