Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 

Probleme si discutii despre webmail - accesul la mail prin interfata web

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
452 răspunsuri în acest subiect

#379
SilverGhost87

SilverGhost87

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 18.04.2007
Salut,
Am o problema. Atunci cand trimit e-mail-uri catre adrese de hotmail, destinatarul nu le primeste si nici nu primesc vreo notificare in acest sens.

Mentionez ca i-am contactat printr-un formular la ei pe site in urma caruia am primit un raspuns "Reported deliverability problem to Hotmail SR120468" care spune ca
"Mitigated
Ip: 46.xx.xx.xx;
The reported deliverability problem has been mitigated by the automated system. Mitigation may take 24 - 48 hours to replicate completely throughout our system. Please note that mitigating this issue does not guarantee that your email will be delivered to a user’s inbox."
, dar problema persista.
Aveti idee cum as putea rezolva aceasta problema?
Scuze pentru postul redundant.

Editat de SilverGhost87, 10 mai 2013 - 10:22.


#380
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.685
  • Înscris: 15.06.2004
Posibil ca IP-ul de pe care trimiti acele mailuri sa fie banat cumva de filtrul spam al hotmail.
Sau sa fie o problema legata de providerul tau de net / modul sau  de interconecatre cu retelele de-afara.
Eu patesc ceva similar cand trimit pe Gmail.

#381
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.041
  • Înscris: 06.11.2006
Pe de alta parte serviciul Hotmail este recunoscut pentru filtrele pe care le aplica.

Am avut probleme cand am trimis si de pe yahoo si gmail. Se rezolva dupa cateva mailurile pe care le mutam din spam in inbox si dadeam reply. Sistemul "isi revenea" si punea mailurile unde trebuie.

Clasa aia 46.xxx..... am impresia ca este de la un VPS, avand in vedere ca nu stii ce s-a intamplat pe ip-ul respectiv inainte sa-l preiei tu.

#382
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.917
  • Înscris: 06.04.2005
Imi spune si mie cineva cum pot recupera un cont de la Yahoo in conditiile in care STIU USERU SI PAROLA dar la logare ma pune sa introduc raspunsu la intrebarea secreta PE CARE NU IL STIU si nici nu am acces la adresa de email alternativa?

#383
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.968
  • Înscris: 07.01.2006
Cu parere de rau, nu mai ai nici o sansa :).

#384
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.478
  • Înscris: 10.12.2007
Am doua adrese facute pe Gmail si vreau sa trec totul de pe una pe alta, aici incluzand: agenda (cea veche este legata de telefonul meu pe android si-mi tin numerele de telefon pe mail), calendar, contul de Google Play, Picassa, eventual si mail-urile pe care le am in inbox, sent, drafts. Articolele pe care le-am gasit pe acest subiect te ghideaza cum sa transferi tot felul de informatii precum Google Books, Voice etc. care pe mine nu ma intereseaza. Cum pot face?

#385
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.790
  • Înscris: 22.07.2006
Lord, ai incercat asta?

#386
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.478
  • Înscris: 10.12.2007
Nu, dar acele facilitati sunt si in mail, prin setari. Eu as vrea ca informatiile de pe un cont de mail sa le am si pe altul (calendar, agenda, aplicatii Google Play etc.).

#387
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.487
  • Înscris: 01.12.2001
Se pot sorta mailurile de la gmail in functie de marimea atasamentului?
(nu sunt 100% sigur, dar parca mai de demult reuseam acest lucru).
Vreau sa le gasesc pe cele cu atasamentul intre 20-25 MB.
Am 20.000 mailuri si e f greu sa fac o astfel de cautare.

#388
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.968
  • Înscris: 07.01.2006
larger_than:19mb smaller_than 26mb
in search box.

Editat de razzvann, 01 august 2013 - 17:09.


#389
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.487
  • Înscris: 01.12.2001
Niciun rezultat nu imi da.
Am incercat si cu larger_than:1mb smaller_than 26mb
Tot nimic
Cred ca ceva nu e ok in sintaxa asta

#390
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.790
  • Înscris: 22.07.2006

View Postdorin_2k, on 01 august 2013 - 17:15, said:

Niciun rezultat nu imi da.
Am incercat si cu larger_than:1mb smaller_than 26mb
Tot nimic
Cred ca ceva nu e ok in sintaxa asta

Dorin,
Nu inteleg, folosesti gmail dar nu poti sa dai si tu o cautare pe google?! Chiar din gmail....
Uite aici un posibil raspuns.

Editat de dan_slack, 01 august 2013 - 20:48.


#391
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.487
  • Înscris: 01.12.2001
Mersi de pont.
Solutia era sa caut
larger:20M

#392
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.968
  • Înscris: 07.01.2006
In search box merge cu larger_than.

#393
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.350
  • Înscris: 26.02.2006
Am incercat sa revin la yahoo clasic, nu-mi placea interfata de la cel nou. Bineinteles ca nu am reusit, am schimbat si rezolutia, apoi niste setari la java scripts, insa tot ce am facut a fost sa obtin o interfata uratica, simpla, asemanatoare cu cea de la yahoo clasic. Acum vreau sa revin la noul yahoo, dar nu mai reusesc. Am dat din setari la Chrome inapoi ce bifasem la java scripts, dar tot nu pot reveni la newest yahoo. Am incercat si la setari/option/mail acounts/full features(in loc de basic), dar nu merge, practic nu se salveaza aceasta optiune de full features. Stie cineva mai bine informat de ce ?
LE:; am incercat sa pun aici o poza, dar imi da o eroare, zice ceva tot de java script
Am incercat apoi din CP sa dezinstalez Java 7, in ideea unei reinstalari, dar nu ma lasa sa dezinstalez\

Editat de sov, 08 august 2013 - 21:20.


#394
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.350
  • Înscris: 26.02.2006
Nu mai merge edit. Am dezinstalat pina la urma java cu un programel dedicat, apoi l-am reinstalat. Apoi, cand de pe site-ul java vreau sa verific ce versiune am instalata in pc, imi spune ca pt a afisa unele elemente din pagina, e necesar sa instalez pluginul java,(pe care tocmai l-am instalat, imi apare si n PFiles) si imi apare o rama unde ar fi trebuit sa fie o imagine sau o reclama ceva, care de fapt nu e , apare doar o piesa de lego. Deci am ceva probleme cu java, si nu stiu cum sa rezolv problema.

#395
OctaviaM

OctaviaM

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 28.12.2011
Salutare tuturor,

De cca o saptamana nu mai reusesc sa vizualizez mail-urile salvate in folderele create de a lungul timpului in casuta de yahoo mail;
  • in momentul in care doresc sa accesez un folder creat de mine ce continea mail-uri importante, se afiseaza mesajul urmator "nu aveti nici un e-mail in folderul respectiv " aceasta problema o intampin la toate folderele create.
  • in momentul in care dau o cautare in mail dupa continutul mail-urilor salvat sau dupa numele expeditorului, imi gaseste mail-urile, in momentul in care incerc sa il deschid imi afiseaza urmatorul mesaj "Ne pare rău, avem probleme la încărcarea acestui mesaj. Vă rugăm să vizitați site-ul nostru de asistență pentru a afla cum să ne contactați pentru semnalarea acestei erori. Cod de eroare: 45" prin urmare nu pot vizualiza nici un mail salvat.
  • mentionez ca pana la aceasta data am facut doua sesizari celor de la yahoo si nu am primit nici un raspuns si nici nu s-a remediat problema.
Pentru mine mesajele salvate sunt foarte vitale, de aceea apelez la ajutorul dvs in remedierea problemei mentionate.

Multumesc anticipat,

#396
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.478
  • Înscris: 10.12.2007
Cei de la Yahoo! au schimbat interfata care pe mine nu ma prinde deloc. Cum pot modifica astfel incat s-o am din nou pe cea anterioara (cand citeam un e-mail, acesta se deschidea intr-un tab nou)?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate