Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Știri din ciclism

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#73
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Nu a vazut nimeni atacul lui Contador, eu am cautat aseara si nu am gasit. Nu mai conteaza, in mod cert va aparea si acest atac, ce bucurie pe Alberto la final...

#74
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
A inceput Paris-Nice, din intamplare am prins in direct etapa I ca ieri am ratat prologul.

#75
dimiuser

dimiuser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.10.2006
Tirreno Adriatico, etapa a 4-a, Contador a fost invins de Froome. Nu stiu ce sa zic...daca nu a fost doar o evaluare a fortelor adversarului, Contador mai are inca de lucru.

#76
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Si unde se poate vedea aceasta cursa?
Azi am ratat cursa de la TV din Paris-Nice deoarece am prestat la randul meu pe sosea.

Edited by danghetau, 09 March 2013 - 21:08.


#77
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Cursa se poate vedea inregistrata, eu o descarc la negrt insa a fost si pe eurosport. La fel si maine, din cauza biatlonului, Paris-Nice si Tirreno-Adriatico vor fi difuzate pe post de la ora 19. Incep sa cred ca era Contador s-a stins, mi se pare din ce in ce mai slab sau e doar mai puternic Froome? Pana acum nu a confirmat mai nimic, sa vedem in Turul Frantei. Abia astept etapa de maine!

#78
dimiuser

dimiuser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.10.2006
Nu cred in invincibilitatea sky-ului. Este de batut si va fi batuta. Crunt. Daca maine Contador da replica, ceea ce a fost in etapa 4, se poate citi in cheie strategica. In mica lor infatuare, caci este un pic acolo, asa cred eu, sky-ul a lasat sa se vada prea mult din arsenalul lor. Nu tin cu echipele farmaceutice si bancare, dar pt infrangerea skyborgilor, cum am auzit ca li se zice, fac o exceptie. Teamsky este acum Japonia din al 2-lea razboi mondial, ce a trezit un urias din somn-sua, in cazul nostru, saxo-bank+ celelalte echipe+ gruparea spaniola trans-echipe, ce a functionat in trecut si va mai functiona. Asta e parerea mea.

#79
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Froom e tricou galben si are avans 20 secunde fata de Contador si Nibali.

#80
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Ador spectacolul din Tirreno-Adriatico. Abia astept sa vad bataia din Turul Frantei dintre Contador si Froome, ca ceilalti nu cred ca se ridica la un asemenea nivel. Insa cred ca Froome are o slabiciune, nu poate urca si accelere pe o panta prea dura, ceea ce e in avantaj pentru Contador.

 dimiuser, on 09 martie 2013 - 23:07, said:

Nu cred in invincibilitatea sky-ului. Este de batut si va fi batuta. Crunt. Daca maine Contador da replica, ceea ce a fost in etapa 4, se poate citi in cheie strategica. In mica lor infatuare, caci este un pic acolo, asa cred eu, sky-ul a lasat sa se vada prea mult din arsenalul lor. Nu tin cu echipele farmaceutice si bancare, dar pt infrangerea skyborgilor, cum am auzit ca li se zice, fac o exceptie. Teamsky este acum Japonia din al 2-lea razboi mondial, ce a trezit un urias din somn-sua, in cazul nostru, saxo-bank+ celelalte echipe+ gruparea spaniola trans-echipe, ce a functionat in trecut si va mai functiona. Asta e parerea mea.

De asta nu imi place sa discut despre sport cu cei ca tine,nu ai niciun argument. Unde ai auzit ca li se zice "skyborg"? De la comentatorii aia de la tv? Iar ma faci sa rad. Posted Image
Iar daca ai ajuns la scoala la lectia despre , citez: "al 2-lea razboi mondial", ai scris gresit dupa dictare. Corect este Al II-lea Razboi Mondial.

#81
dimiuser

dimiuser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.10.2006
Etapa a 5-a confirma partial, e drept, ceea ce am zis: teamsky nu e invincibila. Oricum, in privinta pregatirii lor, exista semne de intrebare. Sper sa nu fie si ei la categoria: "inc-o serpentina, inc-o efedrina", vorba lui Alex Ciocan, desi multa lume cam asa zice. Hai Euskaltel, hai Movistar! Hai Contador!

Edited by dimiuser, 10 March 2013 - 22:28.


#82
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

 gozmyn, on 10 martie 2013 - 21:14, said:

Abia astept sa vad bataia din Turul Frantei dintre Contador si Froome, ca ceilalti nu cred ca se ridica la un asemenea nivel.
Poate că și noi și ciclismul avem nevoie de o nouă rivalitate... în adevăratul sens al cuvântului.

#83
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Dupa cum m-am asteptam, Froome este vulnerabil pe panta abrupta, lucru ce s-a vazut din Vuelta de anul trecut. Nu credeam ca o sa vad la TV momente in care un ciclist sa-si scoata piciorul din pedala ca sa poata inainta pe un deal. Fabuloasa etapa de azi, perfecta strategia lui Nibali si incheiata, din pacate, cu gestul tipic mediocru a lui Sagan...

#84
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Si italienii au cocalarii lor.
Am vazut si eu cand erau cativa ciclisti pe langa cursiera, rampa era pana in 30%. In ultima parte Contador a avut un avans fara de Froome de cca 25-30 secunde (dupa ultima urcare) iar la final s-au contorizat doar 6 secunde diferenta. Tot Nibali sa castige si anul asta?

#85
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Stie cineva care e programul competitional la care participa marile echipe? Clasicele de primavara, Giro, TdF etc.

Edited by danghetau, 13 March 2013 - 09:00.


#86
dimiuser

dimiuser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.10.2006
http://www.uci.ch/te...TYzMzQ&LangId=1

#87
dimiuser

dimiuser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.10.2006
Si alte 2, pe care le apreciez: http://www.youtube.c...l?feature=watch  
  http://www.youtube.c...k?feature=watch

Edited by dimiuser, 13 March 2013 - 16:59.


#88
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Azi am prins pe la ora 16,30 o transmisiune in direct pe EuroSport desi in calendarul UCI nu era trecuta nici o tura...
A castigat cred Mark Cavendish; stie cineva despre ce era vorba si daca e vreo etapa din ceva de cateva zile? Sa fie vreo clasica de primavara sau ce?

Am gasit o mentiune cum ca ar fi vorba de o cursa de 3 zile: Three Days of De Panne...

Edited by danghetau, 27 March 2013 - 20:14.


#89
dimiuser

dimiuser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.10.2006
Nu toate evenimentele cicliste sunt de anvergura "world tour". Altele sunt de categorie mai mica, sa spun asa, desi ele sunt importante ca rasunet mediatic, istoric etc. Evenimentul de care spui se incadreaza in categoria"europe tour" si apare in clasificarea uci drept " VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde" . Exista un buton pt selectia categoriei evenimentului, acolo deasupra: world tour, europe tour,regional, criterium etc.

#90
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Cand spunem Sagan ne gandim la un gest ridicol la trecerea liniei de sosire. Mai nou, cand spuneam Sagan trebuie sa ne imaginam asta .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate