Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Capac culbutori fisurat

Solutii pentru backup date person...

Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?
 Huawei band 8

Statii de benzina DHR

AT Duster 80 asfalt 20 forestier

fisura/crapatura perete exterior ...
 Windows XP Volume License

Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...
 Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips
 

Transpiratia strica reputatia

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
21 răspunsuri în acest subiect

#1
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.198
  • Înscris: 22.04.2009
Lasand la o parte partea haioasa de care cred ca as rade si eu, problema e ca eu sunt in situatia descrisa :lol: .
Deci nu ma lovesc de problema asta decat cand merg la sala unde pe langa faptul ca e foarte cald mai stau si in fund la majoritatea exercitiilor pe care le fac... si astfel bucile imi transpira iar umezeala se ia pe pantaloni. Isi da lumea seama pe acolo ca sunt transpirat, da e destul de deranjant sa sti ca ai pantalonii leoarca la spate. :death:

Ceva solutii ? :D

p.s. port chiloti pe sub pantaloni, nu cred sa fie devina pantalonii  pentru ca am incercat si cu pantaloni de trening, scurti, 3sferturi, de fas, etc.

#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.800
  • Înscris: 15.04.2006
In gluma : Pune un absorbant intre fese
Serios: Nu mai purta pantaloni sintetici. Cumpara de bumbac . Ai spus de pantaloni de fas. Pielea trebuie sa respire.
Incearca cu pantaloni de trening de bumbac. Deia care ti se par de carpa si eventual fac genunchi. Aia sunt cei mai buni.

Editat de mihai!, 11 septembrie 2009 - 17:56.


#3
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.198
  • Înscris: 22.04.2009
ma refeream ca am purtat tot felul de pantaloni nu numai de fas... am incercat si pantaloni 3 sferturi de bumbac insa acelasi rezultat... chiar mai rau pentru ca se vede si mai tare ca sunt transpirat. E ciudat totusi , mai ales ca pe alte zone nu transpir... doar acolo. Sa fie de la chioti ?

#4
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.761
  • Înscris: 23.05.2013
Poarta 2-3-4 perechi de chiloti simultan. Trebuie sa treaca mai mult timp pana se uda toate. :P

Si la modul serios, da, pantaloni de bumbac. Daca transpiri, e perfect normal. Asta fac oamenii la efort. Doar nu te duci la sala sa stai cu picioarele pe birou la aer conditionat, deci mi se pare perfect normal ce se intampla. Daca tu transpiri mai mult ca altii, asta e, nu toti sunt la fel.

#5
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 593
  • Înscris: 01.02.2009
nu e nimic anormal si nu vad cum ai putea sa opresti asta, poarta pantaloni negrii sa nu se mai vada asa tare

#6
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.022
  • Înscris: 22.01.2008
incearca pudra de talc - cred ca absoarbe si mascheaza transpiratia mai binde decat textila. eu folosesc in incaltaminte cand merg fara ciorapi si functioneaza perfect.

#7
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.101
  • Înscris: 22.06.2004
incearca fara chiloti. daca nu merge cauta pampers de adulti

#8
amicul_tau

amicul_tau

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 712
  • Înscris: 09.09.2009
Asa am patit si eu.
Si am inceput sa port pantaloni lungi si scurti de culoare neagra. :D Nu se cunoaste 100% garantat.

#9
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.890
  • Înscris: 22.01.2007
Incearca un tricou mai mare sa iti treaca de fund.

#10
amicul_tau

amicul_tau

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 712
  • Înscris: 09.09.2009

 marele, on 11th September 2009, 21:35, said:

Incearca un tricou mai mare sa iti treaca de fund.
Sau mai bine niste pantaloni din piele :D

#11
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.087
  • Înscris: 07.05.2004
incearca cu alt fund :)


.... pantaloni negri eventual mai largi un pic

#12
blimpyway

blimpyway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.954
  • Înscris: 03.11.2005
da-i pe tot fundu  cu deodorant uscat din ala de se lipeste ca o pelicula pe piele de nu mai respira. Stiu ca-i groaznic, da ce sa faci, pentru reputatie merita (apropos, ce reputatie au cei ce nu respira la cur, de ti-e teama sa nu se strice?)

#13
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 11.08.2008
Daca si-ar pune niste pantaloni care trec de fun s-ar lipi si de el....

Editat de adill, 13 septembrie 2009 - 12:42.


#14
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.198
  • Înscris: 22.04.2009

 amicul_tau, on 11th September 2009, 20:20, said:

Asa am patit si eu.
Si am inceput sa port pantaloni lungi si scurti de culoare neagra. :D Nu se cunoaste 100% garantat.

M-am gantid si eu la idee ta inainte de a posta si intradevar nu se observa. Insa tot e ud si fac balta pa aparatele pe care lucrez :lol: . Am incercat cu boxeri in loc de chiloti si pare ca nu mai transpir... insa imi v-a lua ceva vreme pana ma obisnuiesc.

#15
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 11.08.2008
Nu simt diferenta...

#16
gxg88

gxg88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.159
  • Înscris: 15.03.2006

 iloveshaorma, on 13th September 2009, 15:01, said:

M-am gantid si eu la idee ta inainte de a posta si intradevar nu se observa. Insa tot e ud si fac balta pa aparatele pe care lucrez :lol: . Am incercat cu boxeri in loc de chiloti si pare ca nu mai transpir... insa imi v-a lua ceva vreme pana ma obisnuiesc.
Ia si tu un prosop pe care sa-l pui pe scaune; e chiar scarbos ce faci tu acum  <_<

#17
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 11.08.2008
Un prosop azi,unu maine si asa se ajunge in alta criza...

#18
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.342
  • Înscris: 01.08.2006
Sugestia cuiva de mai sus, sa folosesti un prosop pe aparatele pe care lucrezi este excelenta. Cel care vine la aparat dupa tine nu trebuie sa gaseasca balta acolo.
Iar faptul ca transpiri e o chestie foarte buna, organismul elimina toxinele. Cred ca nu esti singurul care transpira la sala, deci nu e bai.
E bine sa ai cu tine pantaloni negri, nu se cunoaste asa tare ca transpiri.
Cred ca ar trebui sa ai cu tine o pereche de pantaloni de schimbi. Cand ai terminat, mergi la vestiare, daca au dus, faci un dus, te stargi, iei pantalonii de schimb, cei uscati, si ai plecat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate