Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Viteza de download la DIGI.NET. Probleme/întrebări/etc.

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
18898 replies to this topic

#73
adc2129

adc2129

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 21.02.2004
nu inteleg de va plangeti atata. pana la urma la aceeasi bani rdsu' ne da si trafic mai mult si viteza mai mare ...

#74
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
Oki..am niste info hot (pe sub mana obtinute :))

1.Toti cei cu abonamente de 29$ for fi trecuti automat pe abonamentul de 19$ din luna iunie. Daca vor sa ramana la 29$ vor tb sa se duca sa faca o cerere (precum la faza cu abonamentul nelimitat de 39$)
2.Vitezele de 512 respectiv 768 kbps vor fi atinse REAL dar numai in METROPOLITANA! In rest, in extern se pastreaza banda de 256 kbps la orice abonament
3.Noul abonament de 19$ va avea fata de cel de 29$ - 200 de minute in RTL (fata de 400 cel vechi) si 2000 in RDS (Fata de 4000 celalalt)


Asadar in brief: Creste doar viteza in metropolitana :)

#75
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Important este ca va creste !
Cu cine are peering rds-ul ?
Vreau un raspuns de la cineva care chiar stie !

#76
mns

mns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 22.08.2004

EDGE, on May 12 2005, 19:36, said:

Oki..am niste info hot (pe sub mana obtinute :))

1.Toti cei cu abonamente de 29$ for fi trecuti automat pe abonamentul de 19$ din luna iunie. Daca vor sa ramana la 29$ vor tb sa se duca sa faca o cerere (precum la faza cu abonamentul nelimitat de 39$)
2.Vitezele de 512 respectiv 768 kbps vor fi atinse REAL dar numai in METROPOLITANA! In rest, in extern se pastreaza banda de 256 kbps la orice abonament
3.Noul abonament de 19$ va avea fata de cel de 29$ - 200 de minute in RTL (fata de 400 cel vechi) si 2000 in RDS (Fata de 4000 celalalt)
Asadar in brief: Creste doar viteza in metropolitana :)

<{POST_SNAPBACK}>


trebuie sa te contrazic la punctul 2 (oarecum) vitezele oficiale sunt aceleasi si pe extern si metro (adica 512/768) doar ca nu e garantat...si stim cu totii ce inseamna asta :D

#77
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
pe cand sa ne asteptam la asta ? 1 iunie ora 0:00:00 ? :)

#78
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

zuppy, on May 12 2005, 23:30, said:

pe cand sa ne asteptam la asta ? 1 iunie ora 0:00:00 ? :)

<{POST_SNAPBACK}>


Nu a avut el orange wap unlimited prepay la ora 00.00 ...si speri de la RDS  :lol:  :lol:

Edited by FireEyes, 12 May 2005 - 23:38.


#79
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
eh, lasa-ma sa visez  :sadwalk:
edit: ce misto a fost ziua aia si jumatate cand mi-a mers cablelinku' cu 100k

Edited by zuppy, 12 May 2005 - 23:43.


#80
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Macar ai profitat de ea ?

Edited by FireEyes, 12 May 2005 - 23:55.


#81
gentry

gentry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 13.04.2004
Vad ca a aparut strie pe rdslink.ro
http://www.rdslink.ro/stiri/stire7.htm

Ce ma deruteaza e ca zice "Chiar de acum oferta CableLink pentru toti utilizatorii rezidentiali se modifica, abonamentele fiind disponibile acum in trei variante noi: "

Daca acum inseamna chiar acum, ar trebui sa am viteza marita avand in vedere ca am abonament de 15$ si totusi nu am.

#82
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
eee.reclama...oficial de la 1 iunie :)

Pt. MNS: Se poate foarte bine limita viteza la extern in conditiile in care in metropolitan poti atinge o viteza superioara.

#83
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

gentry, on May 13 2005, 18:25, said:

Vad ca a aparut strie pe rdslink.ro
http://www.rdslink.ro/stiri/stire7.htm

Ce ma deruteaza e ca zice "Chiar de acum oferta CableLink pentru toti utilizatorii rezidentiali se modifica, abonamentele fiind disponibile acum in trei variante noi: "

Daca acum inseamna chiar acum, ar trebui sa am viteza marita avand in vedere ca am abonament de 15$ si totusi nu am.

<{POST_SNAPBACK}>


Eu nu ma bazez pe ce scrie pe site-ul ala.Cert e ca m-am interesat la ei(am sunat) si mi s-a explicat ca nu se poate face de luna asta din diferite motive pe care eu nu le-am crezut.Si oricum consider ca am vorbit singur,pt ca cei care sunt acolo nu prea cunosc.

EDGE,e adevarat ca se poate pune limita la extern.Dar daca voi constata o limita inainte sa termin traficul inclus,cred ca voi face o plangere la OPC.Nu ma deranjeaza sa vad ca merge slabutz,ca nu ating viteza maxima,dar cand vad ca este o limitare mai joasa la mijloc nu au nici o scuza.Negarantat nu inseamna ca pot pune limite mai jos decat banda promisa,fie ea negarantata.Asa ca de la 1 iunie,daca nu merge cum scrie pe site,adica 'up to 512/768' atunci nu ma doare sa fac o plangere la OPC.Si eu,si se mai gasesc oameni.

Edited by holmes, 13 May 2005 - 18:43.


#84
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
@Manowar in mare parte da ai dreptate, si mai jos o sa arat si de ce. Dar nu trebuie sa te aprinzi asa de tare si sa faci viitorii clienti fraieri.
Si acum sa va spun de ce Manowar are dreptate. Cand s-a facut trecerea de la 128 la 256 am vrut sa vad si eu minunea asa ca da-i la download de pe extern(pe metropolitan mergea cu 28-32 constant). Si marmota invelea....(tot cu 16 constant mergea)
Bunnnnnn cand ma duc sa platesc factura trec si pe la tehnic si le spun oful meu. Raspunsul celor de la RDS Tehnic:
Pai daca spune-ti ca ca trage-ti cu 28-32 unde este problema?
Pe extern. zic io. Merge cu 16 nimic mai mult.
Da dar atinge-ti si 32, nicaieri nu scrie ca trebuie sa aveti 32 pe extern.
In fata logicii de fier m-am inclinat, m-am scuzat si am plecat acasa.
Consider ca la fel va fi si cu noile abonamente. DC++ pe metropolitan sa traiasca.

#85
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
a picat NS-ul RDS :D

#86
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

FireEyes, on May 13 2005, 20:52, said:

a picat NS-ul RDS :D

<{POST_SNAPBACK}>


Ce anume a picat?Da mai multe detalii

Iar despre faza cu 'dar ati downloadat si cu 32' ca raspuns de la rds,eu nu sunt de acord.Mie imi merge cu 32kB/s si pe extern,daca nu imi mergea asa nu acceptam raspunsul cu metro.Asta pt ca ei sunt ISP si trebuie sa vorbeasca despre viteza de internet(garantata sau nu,dar totusi limita la internet sa fie in discutie)si cand faci reclama cu o viteza,aia trebuie sa fie.
Daca de ex eu nu fac nimic in metro,si vad ca am limitare,ce o sa-mi zica sa fac trafic metropolitan?Pai...si atunci de ce m-am mai legat la net?
Nu sunt de acord cu scuza cu metropolitanul,sper sa nu fie vorba de asta.Daca va fi,voi fi nemultumit,nu neaparat de viteza,ci de reclama mincinoasa!Sa fi lasat la fel sau sa fi scris ca e vb de metro.

Edited by holmes, 13 May 2005 - 23:17.


#87
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Name serverul ala care iti rezolva numele google.com in 216.239.39.99 asta ca sa nu ti minte numerele alea ci google.com. Asa cum in agenda ai Gigel si nu trebuie sa ti minte 021.10101010

#88
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

AcidMan, on May 13 2005, 23:28, said:

Name serverul ala care iti rezolva numele google.com in 216.239.39.99 asta ca sa nu ti minte numerele alea ci google.com. Asa cum in agenda ai Gigel si nu trebuie sa ti minte 021.10101010

<{POST_SNAPBACK}>


Pai cum o picat NS-ul daca eu navighez si nu e nici o diferenta?Sau si-a revenit intre timp?

#89
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
habar nu am. eu am alte ns uri desi ies prin rds...

#90
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
A fost pe la ora 20:52 si a durat cam 10 minute.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate