Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Burse in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Oanaandrea

Oanaandrea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2009
nu mai am mult si voi termina liceul (mai am 2 ani). as dori sa primesc o bursa la o facultate din strainatate. cam ce ar trebui sa fac pt. a obtine bursa?

#2
Ayra

Ayra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 09.08.2006
Depinde in ce tara vrei sa aplici si la ce facultate.

In general iti trebuie multe activitati extrascolare. Olimpiade, concursuri, voluntariate, dezbateri, traininguri samd.

#3
Matza_Madutza

Matza_Madutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 17.07.2009
Nu poti pleca in primul an de facultate...intai vezi ce iti ofera facultatea pe care o s-o urmezi, in special cu ce universitati din strainatate are acorduri, faci demersurile, si apoi, din anul 2, poti pleca....Bafta! Este o experienta unica!

#4
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostMatza_Madutza, on 29th August 2009, 07:48, said:

Nu poti pleca in primul an de facultate...intai vezi ce iti ofera facultatea pe care o s-o urmezi, in special cu ce universitati din strainatate are acorduri, faci demersurile, si apoi, din anul 2, poti pleca....Bafta! Este o experienta unica!


Ba poate pleca de tot la facultate si cred ca la asta se referea.

Trebuie sa dai niste examene (depinde unde vrei sa mergi): TOEFL, SAT I, SAT II, sa-ti faci dosar cu recomandari, activitati extrascolare, note, eseu, sa gasesti facultati unde ti-ar placea sa mergi, sa aplici si sa astepti.

#5
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostDev, on 29th August 2009, 11:27, said:

Ba poate pleca de tot la facultate si cred ca la asta se referea.

Trebuie sa dai niste examene (depinde unde vrei sa mergi): TOEFL, SAT I, SAT II, sa-ti faci dosar cu recomandari, activitati extrascolare, note, eseu, sa gasesti facultati unde ti-ar placea sa mergi, sa aplici si sa astepti.
Matza_Madutza se referea probabil la bursa Erasmus, unde intr-adevar nu poti pleca in primul an de facultate. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate