Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Dobrogea, simpla

- - - - -
  • Please log in to reply
644 replies to this topic

#469
bubus8

bubus8

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 11.09.2010
mai faina ca precedenta ;)

#470
mirceabezergheanu

mirceabezergheanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 26.01.2009
Va multumesc!
twins1: nu trebuie sa ma lauzi pe mine, meritul este al tinutului, eu doar incerc sa documentez...
Am inceput aici prezentarea Dobrogei doar sa o laud pe Ea, nu sa ma laud eu cu fotografiile realizate acolo. Este un angajament luat cu ceva timp in urma, si sper sa-l onorez cat mai bine.

Attached Files


Edited by mirceabezergheanu, 02 July 2012 - 23:27.


#471
bogdan_galetuse

bogdan_galetuse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 26.03.2008
ar merita facut un site numai cu dobrogea.

spor in ceea ce faci, lumina sa fie cu tine  :peacefingers:

#472
mirceabezergheanu

mirceabezergheanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 26.01.2009
bogdan_galetuse: asa este, merita un site, iar primul pas facut de mine este blog-ul "in tufisuri" unde postez tot ce gasesc in Dobrogea.

Attached Files



#473
bubus8

bubus8

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 11.09.2010
incredibile astea ultime 2  :thumbup:

#474
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.11.2003
Toate sunt splendide. Dobrogea e foarte frumoasa dar si Mircea stie sa puna in valoare aceasta frumusete.

#475
mirceabezergheanu

mirceabezergheanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 26.01.2009
Va multumesc prieteni, dar Dobrogea nu are nevoie de mine sa fie prezentata ca fiind frumoasa, ea este frumoasa oricum ai privi-o, eu doar profit de un aparat sa va prezint fragmente, nereusind nici pe departe sa va prezint intregul in ansamblu, ceea ce este o mare pierdere.  Cei care au simtit frumusetea ei salbatica, cei care au stat singuri macar o noapte in tinutul ala vor intelege mai bine.

Attached Files



#476
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Intelegem sefu' pentru ca din intamplare si eu am haladuit extaziat de peisajele alpine din nord, ferind broastele testoase printre stanci antropomorfe sau granit pestrit si grasuliu. Si eu am ratacit drumul prin sudul in care se intrec in ciudatenie oamenii si natura. Dar daca pun una langa alta cea mai buna poza de-a mea cu oricare din ale tale, ghici...

Edited by DSops, 03 July 2012 - 20:23.


#477
mirceabezergheanu

mirceabezergheanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 26.01.2009
Atunci facem altfel, comentam subiectele care apar in fotografiile astea, fara sa aducem in discutie pe cei care le fac, sau aparatura cu care sunt facute, ptr. ca este evident ca nu prea sunt sanse ca cineva sa bata D800-le meu, sau optica extrem de scumpa pe care am norocul sa o folosesc. Astea sa fie pe planul doi, subiectul principal sa fie chiar Dobrogea, despre care pot spune lucruri cu mai multa dragoste decat pot spune despre o persoana! Nu conteaza calitatea tehnica a fotografiilor, conteaza ceea ce transmit ele, conteaza daca starnesc sentimentele celor care au mai trecut pe acolo si se regasesc intr-un fragment de imagine postat de noi.

Attached Files



#478
mirceabezergheanu

mirceabezergheanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 26.01.2009
inca 3

Attached Files



#479
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.11.2003
E sinucidere sa postezi dupa Mircea.  Mirecea frumoase. Banuiesc ca te-ai plimbat cu avionul sau poate un motodeltaplan.

Florile si tatal lor.

Attached Files



#480
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Mircea, la prima as incadra altfel. In rest seria cu Dobrogea la inaltime a fost si este o surpriza placuta pentru mine din multe puncte de vedere.

Notorius, nu este nici o crima. Pe cateva topice Mircea ne obliga sa tinem stacheta sus, mai multa autocenzura nu strica (in teorie, pentru ca in practica eu m-am autocenzurat de tot, aproape nimic din ceea ce fac nu mi se pare demn de a mai fi postat).

Attached Files


Edited by DSops, 08 July 2012 - 15:10.


#481
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.11.2003
Eu postez in speranta ca o sa primesc ceva sfaturi. Nu de genul e stramba mai incearca.  E cine stie ...

#482
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 27.03.2010

View Postmirceabezergheanu, on 3rd July 2012, 21:51, said:

...ptr. ca este evident ca nu prea sunt sanse ca cineva sa bata D800-le meu, sau optica extrem de scumpa pe care am norocul sa o folosesc...
Conteaza si dotarea dar nu atat de mult pe cat vrei sa para. Avantajul tau este ca te descurci foarte bine pe partea de editare si in plus, pui pozele la 1200/~1MB. Altii incearca sa incadreze in 1024/300kb, este normal sa nu poata concura cu tine la calitate.

Imi plac ultimele poze, foarte reusite dar nu pot spune acelas lucru despre cele deformate de pe pagina precedenta. Mi se par artificiale.

#483
mirceabezergheanu

mirceabezergheanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 26.01.2009
DSops; Corect si corect;
sys: si tu ai dreptate, am luat nota
Ptr. toata lumea: nu fac critica pe acest topic, cine vrea sa puna aici este binevenit, sa vedem toti cat de frumoasa este Dobrogea.

#484
mirceabezergheanu

mirceabezergheanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 26.01.2009
Stejarul din valea grecilor, langa Pietrele Mariei

Attached Files


Edited by mirceabezergheanu, 09 October 2012 - 11:06.


#485
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Bine ai revenit. Am vazut puzderia de poze excelente de pe site - este clar ca si cand te joci faci treaba foarte buna. Fotografia de mai sus are potential, dar in situatia data cred ca era obligatoriu sa sachimbi punctul de statie mai la stanga, pentru ca luminile orasului sa fie centrate, nu cocotate pe curbura.

#486
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,907
  • Înscris: 28.12.2006
Sau sa fi pus in evidenta calea lactee mai bine, caz in care se incadra la astrofoto. In stanga e un avion?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate