Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

nu stiu ce sa fac

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
mihai188

mihai188

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.06.2009
sal everyone!! am 19 de ani si am o problema cre pt mine a devenit a Big Problem,Am fost un baiat timid si inca sunt destul de timid.am avut o singura prietena(intr-o tabara....deci doar pt 2 saptamani..pt ca nu ma mai tinut legatura)
Eu pana sa intru la liceu eram un baiat foarte slab,mic mic si imi crecuse si mustata).Fiind timid  chestia asta ma izola si mai mult de fete.dar...chiar dupa bac m-am hotarat sa-mi schimb infarisarea.crescusem(am 1,72 dar la cat de mic fusesem imi era de ajuns...oricum nu inaltimea e problema mea acum),asa ca m-am apucat de sala,mi-am ras mustata si am inceput sa am grija de aspectul meu din ce in ce mai mult.iar in liceu am descoperi ce inseamna sa se uite fetele dupa tine...Dar ce sa faci daca prostu de mine nu isi putea invinge timiditatea?
Asa ca am terminat liceul fara sa fi avut macar o relatie cu una dintre fete.Am fost indragostit de2 si normal n-am vb cu niciuna <_<  .nu vreau sa par lipsit de modestie dar cred ca daca nu as fi fost atat de timid as fi avut aproape orice fata.la inceput era ok.imi placea sa fiu privit,sa aud susoteli(''vai ce dragutz,vai ce fain ii").Mergeam pe strada cu colegii,in magazine si observam cum se uita,cum intorc capu dupa mine(chiar si tipe suuper..)
Si sincer nu am abordat-o pe niciuna...Probabil ca vi se pare incredibil..dar asta ii adevaru.sincer satu si ma gandesc cate o data cum am putut sa ratez atata sanse.vreau neaparat sa ma schimb...pt ca altfel nu o sa fiu fericit niciodata)
Acuma sunt chair indragosti de o fata(..pe care nu o cunosc decat din vedere.Sta in acelasi cartier cu mine si foarte des ne intersecatam in auutobuz..insa de fiecare data cand o vad am fluturi in stomac :P )...Din nou si ei ii place de mine,dar probabil asteapta sa o abordez eu.Intr-o zi nu stiu cum am nimerit foarte aproape unul de altu in autobuz,dar eu tot nu am putut sa scot nici macar un cuvant..
E clar nu pot sa astept toata viata sa-mi bata la usa o fata frumoasa si sa ma"combine".Poate ca e o prostie ca am scris pe forum pt ca va plictises...dar simteam nevoie sa spun cuiva...
Nu stiu ce mi-ati putea zice..orice....sugestii,puteti sa radeti de mine ca si aveti de ce....nu stiu paote ma puteti ajuta...m-am schimbat mult in general,dar cu fetele nu prea merge treaba <_<  ...Inca o data daca v-am plictisit ...my mistake :D

#2
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Cu curaj, invit`o la un suc. Spune`i ca vrei sa o cunosti mai bine si ca esti bun ghicitor in suc. Restu`i vrajala specifica.

#3
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008
Eu serios ca nu pot sa inteleg asta. Iti place de o tipa, spui ca si ei ii place de tine, si totusi nu faci nimic in privinta asta. Pe bune... care e motivul?
Ca esti timid? Asta se rezolva imediat, doar du-te la ea si spune orice, fara sa te gandesti. Dupa, o sa fii constrans sa continui discutia si o sa vezi ca o sa fie totul ok. Zici ca mergi mereu cu ea in acelasi autobuz; asta este un subiect perfect de a incepe o conversatie ("daca tot ne intalnim intamplator in fiecare zi, poate ar fi o idee sa si schimbam cateva impresii..")
Nu mai astepta atat, ca o sa se gaseasca unul mai tupeist ca tine si iti pierzi sansa. Doar nu crezi ca in fiecare zi e primavara, nu?  :D

#4
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008
E teama de esec, pentru ca nu are garantia ca fetei ii place de el mai mult de doua zambete in autobuz.

Vad ca thread-urile astea cu "ce sa fac?", "cum sa-i zic?" and so on apar ca ciupercile dupa ploaie in ultima vreme.  :confuzzled:
Na, in rest ... daca sunteti prosti, asa va trebuie!

#5
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 fairymarjalis, on 7th June 2009, 13:34, said:

Na, in rest ... daca sunteti prosti, asa va trebuie!

Nu fi rea cu băiatul.
E încă tânăr, e încă la început, poate să se mai schimbe mai încolo.
Iar timiditatea nu se poate confunda cu prostia.  :nonobad: Nu toți pot vorbi liber despre absolut orice în viață.

#6
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Oricine adora sa vorbeasca despre critica ratiunii pure si existentialism...
Nu? :huh:

Cum naiba, pai in ziua de azi se vorbeste despre freze, filme, muzica, barfe despre altii, mers in cutare club, si apoi vrajelile specifice, esti frumoasa, ba esti grasa...etc
Cred.

#7
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008

 Al1, on 7th June 2009, 18:54, said:

Nu fi rea cu băiatul.
E încă tânăr, e încă la început, poate să se mai schimbe mai încolo.
Iar timiditatea nu se poate confunda cu prostia.  :nonobad: Nu toți pot vorbi liber despre absolut orice în viață.
Corect, e de-o suta de ori mai benefic sa ne tocim tastaturile cu sfaturi pe care oricum n-o sa le puna in practica, decat sa i-o spui verde'n fata ca daca isi doreste ceva tre' sa prinda curaj.
Si vezi ca prost, are mai multe sensuri, in afara de cel cu lipsa inteligentei. Bine ca de plans pe forum poate.

#8
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 fairymarjalis, on 7th June 2009, 21:04, said:

Corect, e de-o suta de ori mai benefic sa ne tocim tastaturile cu sfaturi pe care oricum n-o sa le puna in practica, decat sa i-o spui verde'n fata ca daca isi doreste ceva tre' sa prinda curaj.

Bine, evident că vorbim degeaba. Asta mi-a fost clar demult și am mai și spus-o în câteva rânduri. Dovada faptului că vorbim degeaba este abundența acestor topic-uri. E clar că nu dau search să vadă celelalte subiecte și este clar că nu aplică nimic din orice spunem noi aici. Este poate și normal, eu mereu, când mai îmi venea un val de seriozitate, le spuneam să facă ce cred ei că-i mai bine și aia e. Observă după dacă a fost ok sau nu. Oricum merită trăită experiența.
Dar, pe de altă parte, sunt haioase topic-urile astea. Mai zâmbin și noi, ne mai distrăm.  -_-

#9
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008

 Al1, on 7th June 2009, 21:16, said:

Dar, pe de altă parte, sunt haioase topic-urile astea. Mai zâmbin și noi, ne mai distrăm.  -_-
Si te mai intrebi de ce am fost asa activa zilele astea?! :w00t:

#10
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

 fairymarjalis, on 7th June 2009, 20:21, said:

Si te mai intrebi de ce am fost asa activa zilele astea?! :w00t:
Pentru ca n`ai avut altceva pe cap mai bun de facut? :D
Ia incearca si tu sa "nu stii ce sa faci" , sa vezi ce iese :D

#11
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Si eu eram asa pe vremuri. Incearca sa-ti faci prieteni cat mai multi (desi o sa observi sa o sa stai 2 sapt cu ei/ele si o sa uite de tine, dar nu-i nimic, de la fiecare inveti cate ceva. Apoi incearca sa faci rost de o "coincidenta" si sa afli ce muzica ii place. Eu am avut norocul ca sunt genul mai melancolic. Aseaza-te langa ea, ascultand muzica si intreabo ceva. ORICE, ce face, unde se duce, unde invata, gasesti tu ceva. Si incearca sa nu pari un ratat si sa spui prostii, spunei niste intamplari frumoase pe care le-ai avut, sau infloreste cateva (nu prea mult, sa nu se prinda), ascult-o ce are de spus, si in 2 luni, poate, poate...

#12
mihai188

mihai188

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.06.2009
mad...mersi pt sfaturi.Problema este ca de cand am scris pe forum ea nu a mai aparut..in autobuz :angry:  si nici in cartier(bine stiu unde sta...dar atata tupeu sa ma duc sa-i bat la usa nu am :lol:  :D  )
dar sa stiti ca sfaturile voastre nu sunt chiar in van..mi-am calcat pe timiditade si am abordat o fata..tot in autobuz..
De fapt ma oferisem so ajut la bagaje..Tipa mergea la gara.Am intrebat-o unde merge... ea e  in a 11 a  si mergea la o matusa..
Si uite asa am tot povestit pana a venit trenul....si i-am cerut nr de tel.mi-a spus ca are prieten si ca mai bine sa-i dau nr meu.I l-am dat normal :P,iar apoi ne-am salutat si am plecat..
Aseara m-a sunat  si m-a invitat  la un suc...da ea m-a invitat :P.Ea zice ca nu e problema sa iesim impreuna atata timp cat prietenul ei nu stie...Acuma sincer nu stiu ce sa fac...
As avea nevoie de o experienta...dar chiar cu cineva care are prieten? :cursing:  Si daca o intalnesc pe fata care-mi place si imi iese cu ea??? sa am 2 relatii? i don't think so :nonobad:
ce ziceti???

#13
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Clar nene, te paste o aventura. Cu 2 chiar. Ptui pe tine, ce norocos :lol:
Da`i inainte cu amandoua, ca apoi ai de unde alege..

#14
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 mihai188, on 9th June 2009, 20:48, said:

sa am 2 relatii? i don't think so :nonobad:
ce ziceti???

Ăsta e unul dintre visele mărețe ale multora. Azi ieși cu două, mâine ți-o tragi cu două. Și uite așa zici că n-ai trecut degeaba prin viață.  -_-

#15
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008

 mihai188, on 9th June 2009, 20:48, said:

As avea nevoie de o experienta...dar chiar cu cineva care are prieten? :cursing:  Si daca o intalnesc pe fata care-mi place si imi iese cu ea??? sa am 2 relatii? i don't think so :nonobad:
ce ziceti???
Iesitul la suc nu inseamna relatie.

#16
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

 spdude, on 5th June 2009, 23:04, said:

Restu`i vrajala specifica.

Poate tie treaba asta iti suna cu foarte mult mai simplu decat este in realitate...

Asta vrem si noi sa stim, ce este cu aceasta "vrajeala specifica".... :deadtongue:

#17
mihai188

mihai188

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.06.2009
chiar acuma m-am intors de la "suc"...unde mi-a mers  :naughty:  foarte bine...
mi-a zis ca e singura acasa maine...si ca totusi se gandeste sa se desparta de prietenul ei :)
asa ca maine s-ar putea sa nu dorm acasa :naughty:

#18
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008
You go... boy! :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate