Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Incepe Formula 1!

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
codname_oz

codname_oz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.03.2005
M-am gandit ca aici ar fii locul potrivit pentru a incepe o discutie despre F1 odata cu inceperea sezonului. Cu cine tineti? De cand ? Pronosticuri ......
Eu unul tin cu Schumacher.....  stiu ca or sa zica multi ca bineinteles ca tin cu el pentru ca e cel mai bun  :puke: tin sa precizez din start ca tineam cu el inainte sa devina The One :) pe cand se lupta cu Villneuve.....
so...sa inceapa sezonul de F1:)

#2
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004
cred ca iar va castiga ferrari tot ce se poate
schumacher locul 1
barichello     locul 2

ferrari locul 1  la constructori

#3
Valmotor2

Valmotor2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 11.01.2004
Chiar crezi asta ? eu mai degraba cred ca o sa castige cei de la Renault ...

#4
G_Unit_Soldier

G_Unit_Soldier

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 20.12.2004
cred asta si sunt fan ferrari.
dar daca se vor dovedi mai buni sa castige cei de la renault.
sa mai castige si ei ca ferari prea mult a castigat sa mai ia si ei o pauza, sa o lase mai moale.

#5
codname_oz

codname_oz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.03.2005

Valmotor2, on Mar 21 2005, 22:09, said:

Chiar crezi asta ? eu mai degraba cred ca o sa castige cei de la Renault ...

<{POST_SNAPBACK}>


HEHE asa parea ca sta treaba dupa primele curse......da dupa ce cursa magnifica a facut schumacher la imola....ce sa zic se anunta in sfarsit un sezon mai animat si care sper sa ne tina in suspans, nu la jumatatea lui sa stim deja cine sunt campionii
:peacefingers: Oricum chiar daca a castigat alonso eu zic ca adevaratul castigator e schumacher ........ pacat ca nu a rezistat si raikonen ...... ar fii fost si mai interesanta batalia

Go Ferrari :coolspeak:

#6
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
S-au schimbat multe lucruri, cursele sunt mai animate,surprizele  incep sa apara si per ansamblu : o competitie cu un final neasteptat ( dupa anii de rosu-rosu )

#7
Darkheart

Darkheart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 13.04.2005

codname_oz, on Mar 6 2005, 00:00, said:

M-am gandit ca aici ar fii locul potrivit pentru a incepe o discutie despre F1 odata cu inceperea sezonului. Cu cine tineti? De cand ? Pronosticuri ......

Forza Ferrari!
1. Ferrari!
2. Williams-BMW

#8
codname_oz

codname_oz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.03.2005

Darkheart, on Apr 25 2005, 10:52, said:

Forza Ferrari!
1. Ferrari!
2. Williams-BMW

<{POST_SNAPBACK}>


cam demult au iesit din peisaj bmw..... acum ca si-au schimbati si ambii piloti.... sunt si mai in ceata.......deja sunt devansati fara probleme de bar.... renault ....chiar si toyota cred ..... daca o sa o tina tot asa o sa ajunga sa se bata cu mercedes si cu red bull pentru locul 5

#9
BMW Driver

BMW Driver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 09.12.2002
1. Renault
2. Ferrari
3. BMW (Driver)  :coolspeak:

#10
codname_oz

codname_oz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.03.2005
Ce ziceti de BAR? cum e posibil oare sa incerci in ziua de astazi ..la ce tehonologii au aparut sa mai trisezi??? Si nu ma refer numai la greutatea masinii care era cu 5 kg mai mica, ceea ce mi se pare destul de mult....( acum cativa ani ferrari au avut probleme ca era cu cativa mm mai joasa masina.......mm nu cm) ci si la rezervorul pe care il mai aveau neregulamentar......cum credeau ei ca o sa treaca neobservat???.....si mai ales ce vroiau sa faca cu el ....... ca nu cred ca doar sa aiba un surplus de combustibil era el acolo .....probabil sa compenseze acele 5 kg lipsa??? ...era umplut abia la ultimul pit ????

#11
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
:clapping: raikkonen is :first:  


:band:   pentru mclaren....fara numar... :worthy:

#12
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
nu stiu ce-a putut fi in capul celor de la bar......probabil fffff multi bani..........

#13
codname_oz

codname_oz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.03.2005
bridgestone sucksssssssssssssssssssssssssssss  :puke:  :death:
sa ramana doar michelin......... pacat ca nu au si ferrari aceleasi pneuri

#14
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
s-a vazut ca schumi a mers la limita ,dar si strategia cu mult combustibil a dus la deteriorarea pneurilor.proasta stratagie..........

#15
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

codname_oz, on May 8 2005, 15:44, said:

bridgestone sucksssssssssssssssssssssssssssss  :puke:  :death:
sa ramana doar michelin......... pacat ca nu au si ferrari aceleasi pneuri

<{POST_SNAPBACK}>



slab nivel al discutiilor

1: stii ce inseamna monopol?
2: ii obliga cineva pe ferrari sa ramana pe bridgestone? acum 2 ani and michelin nu erau asa competitivi erau bine fericiti.



a, si nu mai impuneti clasamentele din capul vostru si pe pista.
momentan renault fac legea, in spatele lor totul e variabil. totusi, pentru mclaren se prevede un sezon mai bun decat pana acum.

la piloti, e anul alonso, cel putin pana acum.


fanul mclaren din mine nu poate decat sa se bucure cand il vede pe kimi band sampanie. ah well :)

#16
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,958
  • Înscris: 17.10.2003

addicted, on May 8 2005, 16:09, said:

fanul mclaren din mine nu poate decat sa se bucure cand il vede pe kimi band sampanie. ah well :)

<{POST_SNAPBACK}>


Si eu
:coolspeak:

#17
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
a, si nu pot intelege de ce o tin toti despre schumacher cu "il campione" in sus si in jos cand azi si-a luat o tura in plus pana sa abandoneze.

daca e sa privim obiectiv, anul asta alonso are cele mai multe sanse sa castige. la constructori e mai putin decis, dar si acolo renault are sa zicem a2a sansa, pentru ca are un pilot mai ghinionist.


a, ce mi se pare funny, mclaren are 4 piloti in puncte. raikkonen, montoya, wurtz si de la rosa. daca e sa fie un sezon bun, asta e, au punctat pana si cu pilotii de teste. poate fi exploatat in publicitate.


i dunno, pe mine ma cam zgarie pe nervi montoya la mclaren, mai ales la ce inceput de sezon a avut.

#18
codname_oz

codname_oz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 04.03.2005

addicted, on May 8 2005, 16:09, said:

slab nivel al discutiilor

1: stii ce inseamna monopol?
2: ii obliga cineva pe ferrari sa ramana pe bridgestone? acum 2 ani and michelin nu erau asa competitivi erau bine fericiti.
a, si nu mai impuneti clasamentele din capul vostru si pe pista.
momentan renault fac legea, in spatele lor totul e variabil. totusi, pentru mclaren se prevede un sezon mai bun decat pana acum.

la piloti, e anul alonso, cel putin pana acum.
fanul mclaren din mine nu poate decat sa se bucure cand il vede pe kimi band sampanie. ah well :)

<{POST_SNAPBACK}>

bineinteles ca stiu ce inseamna monopol.....ma uit de cativa ani buni la f1 si stiu cum era inainte sa revina michelin......nu cred ca poti sa zici ca vaiiiiii ce a crescut spectacolul sau calitatea in F1 de la reinceperea concurentei ........ pana la urma tot FIA face diferenta prin regulile pe care le adopta ( multe stupide ) de la an la an....si cei mai castigati sunt cei care au norocu sa aiba parte de echipa care isi da seama prima de formula castigatoare......in momentul asta e michelin clar..... si sa nu mai vorbim si de numaru de echipe care testeaza pentru michelin ...... si cate pentru bridgestone ( defapt pana la urma cred ca toata munca o duc cei de la ferrari ,iar jordan , sauber.....se multumesc doar sa accepte ce li se da ca oricum nu isi permit ei sa faca prea multe teste, pe cand la michelin sunt destule echipe de top) deci daca faci calculul.....iti cam dai seama de ce nu reusesc bridgestone sa faca fata.
Iti dai seama ca daca ar renunta ferrari la bridgestone automat ar ramane doar michelin...... si sauber ar fii nevoiti sa renunte la ei pentru ca dupa cum se stie ei au motor si nu numai de la ferrari.......deci nu cred ca se poate vorbii de o renuntare din partea lui ferrari, ci doar daca se va adeverii un zvon auzit mai demult cum ca ar trebuii sa ramana iar un singur furnizor de pneuri atunci cred ca vom revedea un monopol.
Cat despre clasamente...... se vede ca s-au adunat rechinii gata sa insface cat mai mult din locurile lui schumacher si ferrari.....dar iti dai seama ca in momentul ( daca va venii ) cand vor avea iar pneuri competitive ferrari va avea iar un cuvant foarte greu de spus.......sper sa nu fie chiar asa de indepartat acel moment. Mclaren au dat ei lovitura in spania.....dar stii cum ne-au obijnuit in ultimii ani .... sa ii vad intai ca termina 3 curse consecutive si atunci o sa zic.....da si-au revenit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate