Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Totul despre ceasurile Casio G-Shock

- - - - -
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#181
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,031
  • Înscris: 31.07.2007
Ii original.

#182
predoiu

predoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 16.07.2007
GW-3000B de mai bine de trei ani de zile: plaja, nisip, baie in mare, dusuri zilnice, conditii grele de munca, socuri mecanice, socuri termice, etc....nota 10+++

#183
1983marius

1983marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 19.12.2014
Salut
Imi puteti spune si mie cum se citeste altimetru si barometru acestui ceas gw 9400 1er rangeman
in mod altimetru mie imi tot arata - 44 sau - 55 m

#184
radinel

radinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 18.09.2014
salut. doar ce mi-am luat un gshock gd350. m-au impresionat pozele de pe net si faptul ca are alarma cu vibratii. inainte de ceasul asta am avut un samsung gear2 neo caruia i s-au distrus contactii de incarcare din cauza conditiilor in care munceam. sincer 350-ul asta in realitate nu mi se pare asa frumos, dar este foarte util si i-am deslusit functiile principale in 3 minute. ce va rog sa-mi spuneti: curelele astea din rasina rezista la contactul prelungit cu motorina si diverse uleiuri? ceasul in sine rezista la praf ( inclusiv grafit pulbere) ?  geamul sau sticla minerala rezista la contactul cu metalul ( nu lovire directa, ci zgaraieturi). ca sa stiu daca il port la serviciu. gear2neo s-a paradit tot la serviciu dar in conditii mult mai putin dure (doar praf!)
multumesc pentru raspunsuri.

#185
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Cu siguranta este mult mai rezistent la conditii grele in comparatie cu Gear 2 Neo, cat de mult va rezista ramane de vazut.

#186
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Cine are info despre G-shock GD100?...de unde ma.sfatuiti sa mi iau? Cele mai ieftine variante sunt ebay si amazon 315ron...si din romania siteul watchsale umde e 378

#187
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
http://www.casio-eur...k/gw-m5610-1er/

Cred ca are deja 4 ani vechime, impecabil.

Recomand.

#188
otto1971

otto1971

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2016
Buna ziua, tocmai am achizitionat un Casio G-Shock MT-G G1000D 1AER. Sunt in love inca, dar voiam sa verific daca mai are cineva, eram curios in special legat de fiabilitate. In specificatii se spune ca are sapphire glass, or intelesesem ca seria G-Shock are cristal mineral? Are vreo importanta, e vreo deosebire? Multumesc anticipat, Ovidiu.

Edited by otto1971, 12 September 2016 - 11:13.


#189
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Este unul din putinele G-Shock cu geam safir. Este un geam mai rezistent la zgarieturi decat cel mineral. Sa-l porti cu placere!

#190
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Am si eu un Casio GW-M5610-1ER Wave Ceptor Radio Controlled G-SHOCK de aproape 4 ani, nu am avut nici o problema cu el, merge foarte bine.
Il folosesc peste tot, mare, soare, sare, nisip, sauna peste 90 grade, Jacuzzi in care e clor......am uitat sa-l spal cu periutza si acum are urme de clor de acum o sapatamana din Jacuzzi.
Locul unde nu a rezistat ca G-SHOCK, am uitat sa-l da jos cand am lucrat cu flexul, a sarit scantei pe ecran si se vad numai la lumina urme aproape nedetectabile. Cand dau cu degetul pe ecran le simt. asta e, greseala mea. Cand o sa se strice o sa i-au altul identic.

#191
otto1971

otto1971

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2016

 Mr. Incredible, on 17 septembrie 2016 - 14:38, said:

Este unul din putinele G-Shock cu geam safir. Este un geam mai rezistent la zgarieturi decat cel mineral. Sa-l porti cu placere!
Multumesc mult. Il am deja de mai mult de o saptamana. Partea buna (fantastica, de fapt) e ca se ajusteaza zilnic prin GPS si isi ia timpul exact din ceasurile atomice de pe sateliti. Abaterea e practic zero, e primul ceas din viata mea care e la secunda (la propriu). Si poate face ajustare manuala GPS de asemeni (pe timp sau timp plus fus orar si latitutdine). Se poate sincroniza si prin radio, dar nu am observat daca o face (de fapt, nici nu ma mai intereseaza, deoarece se ajusteaza zilnic prin GPS). E bine de stiut ca safirul e mai bun decat geamul mineral, multam mult. Singura parte neplacuta e bratara, e din otel inoxidabil (cu interiorul captusit cu o rasina) si are ceea ce ei numesc "sallaz polishing". Si cu toate astea, jumatatea dinspre exterior (marginea ulnara a pumnului) prezinta deja zgarieturi fine de la folosirea de zi cu zi. M-a dezamagit un pic, ma intreb cum o sa arate dupa mai multi ani...

 bubuta, on 17 septembrie 2016 - 15:03, said:

Am si eu un Casio GW-M5610-1ER Wave Ceptor Radio Controlled G-SHOCK de aproape 4 ani, nu am avut nici o problema cu el, merge foarte bine.
Il folosesc peste tot, mare, soare, sare, nisip, sauna peste 90 grade, Jacuzzi in care e clor......am uitat sa-l spal cu periutza si acum are urme de clor de acum o sapatamana din Jacuzzi.
Locul unde nu a rezistat ca G-SHOCK, am uitat sa-l da jos cand am lucrat cu flexul, a sarit scantei pe ecran si se vad numai la lumina urme aproape nedetectabile. Cand dau cu degetul pe ecran le simt. asta e, greseala mea. Cand o sa se strice o sa i-au altul identic.
Multumesc, e bine sa aud ca G-Shock sunt chiar fiabile :)

#192
libertycafe

libertycafe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.11.2010
Buna. Nu aveti careva un manual in limba romana pentru un Casio G-Shock GD 120 MB?

#193
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De unde cumpar din Romania un Casio clasic F91-W autentic ? Stiu ca nu are o valoare mare, dar nu am nevoie de o replica.

Edited by MembruAnonim, 09 October 2016 - 01:13.


#194
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
La magazinele online am vazut ca nu prea sint pe stoc, in schimb apar citeva pe olx.ro.

Totusi, de ce vrei musai din Romania? Pe amazon.de e cu putin peste 10 euro si ai garantia ca e original.

#195
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu tin musai sa fie din Romania. Am o conexiune slaba, cel de pe amazon.de este vandut de catre amazon sau alt vanzator ? Am avut cateva probleme in trecut

#196
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Ce topic frumos am gasit,...
Am 3 ceasuri Casio,..este marca mea preferata,..

Cel mai reprezentativ ar fi acesta,...  http://www.japora-ce...lar-p-1432.html

#197
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
"Dispatched from and sold by Amazon."

Fix 10.90 euro acum.

#198
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014

 MembruAnonim, on 09 octombrie 2016 - 01:13, said:

De unde cumpar din Romania un Casio clasic F91-W autentic ? Stiu ca nu are o valoare mare, dar nu am nevoie de o replica.

Eu am de la ei g-shock, sunt la al doilea; seriosi, livrare rapida...
http://www.japora-ce...etro-p-723.html
http://www.japora-ce...qes-p-4144.html

Edited by ascu, 14 October 2016 - 07:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate