Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Totul despre ceasurile Casio G-Shock

- - - - -
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#217
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Salut.
Da, am luat GW-9400-1DR RANGEMAN si sunt multumit de el.

#218
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
Salutare am primit si eu un ceas si nu reusesc sa setez data, modelul este casio g shock 5081 ga-100, pun spre exemplu 20:02, dau adjust incepe setarea insa se opreste minutaru cu 20 min mai inapoi.
Regiunea aleasa este ROM, cred ca asta e pentru Romania.

#219
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Ai vizionat clipuri de genul asta?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/stqKYO2Tm_8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mr. Incredible, 18 September 2020 - 22:40.


#220
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Am omis sa postez si aici despre ultimul G-Shock pe care il am de la inceputul acestui an, ceva detalii despre el mai jos, sunt foarte multumit de el.

 Mr. Incredible, on 10 februarie 2020 - 16:58, said:

Am cautat in ultima perioada un ceas deosebit, un G-Shock, cu display dublu, analogic si digital care sa arate foarte bine. Am vrut ceva cu incarcare solara, iluminare cat mai buna la ecran si functie bluetooth. Din cautarile pe care le-am facut am dat peste un model lansat anul trecut, face parte din gama G-Steel: GST-B200.

Ceasul arata foarte bine, este finisat extrem de frumos, ecranul dual este fain, iluminare duala foarte eficienta, este foarte usor (cantareste cca 90g), are dimensiuni mai reduse fata de majoritatea ceasurilor G-Shock dar suficient de mare ca sa stea bine la mana si sa fie impunator. Am testat functia de bluetooth, se foloseste prin intermediul unei aplicatii dedicate care se descarca in telefon si iti ofera posibilitatea sa reglezi foarte usor foarte multi parametri. Isi ia ora si data direct din telefon, face o verificare si actualizare a orei de cateva ori pe zi sau cand conectezi ceasul la telefon. O surpriza foarte placuta de la Casio.

Carbon core guard structure
A new shock-resistant carbon core guard structure integrates the case. An external structure capitalises on its toughness and lightness.

Shock-resistant button
The new carbon case helps to develop a new structure of button.

Comfortable size
Compared to the previous G-STEEL, the diameter of the dial has been increased by 2.8 mm, while the overall size has been decreased by 2.6 mm.

Full-dot STN LCD
Its large 7 × 33 dot LCD is designed to handle multi-function display of the alarms and stopwatch functions.

Tough Solar
Casio solar-recharging system converts even faint light from fluorescent lamps into ample energy to achieve stable operation of various high-load functions.

Super Illuminator
(high-brightness LED)
The Super Illuminator function lights up the dial and LCD with high-intensity lights, maintaining watch readability in the dark.

Casio GST-B200-1A.jpg Posted Image

https://www.casio-wa...k/gst-b200.html

O prezentare a acestei serii: https://casiofanmag....gst-200-review/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/p93TQ0bGZEk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wCo4QwWFHqA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mr. Incredible, 04 December 2020 - 17:42.


#221
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 08.07.2021
Salut,am luat un ceas casio GBD 200..second,ca si nou si am observat o problemă daca pot să-i zic așa..la 0,5 secunde pâlpâie display-ul.doar in lumină mai puternica se observa.M-am uitat pe forumuri din străinătate si din ce am citit cică  ar fi o problemă  comună cu display-ul mpi...si nu ai ce face doar sa te "obisnuiesti" cu ideea..Cei care dețineți acest model sau unul cu display  asemănător tot la fel face?


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate