Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Totul despre ceasurile Casio G-Shock

- - - - -
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#199
libertycafe

libertycafe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.11.2010
manual in limba romana pentru un Casio G-Shock GD 120 MB

Attached Files



#200
andu0679

andu0679

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.08.2017

View Posttzoy91, on 09 februarie 2015 - 15:20, said:

Buna ziua.
Este normal sa se abureasca G-shock AW-591 cand il trec brusc de la caldura la temperaturi scazute (0 grade) ???
Mentionez ca s a aburit pe centrul sticlei si cand am revenit la o temperatura ridicata s i a revenit inediat la starea normala.
Multumesc anticipat


salut ! si eu patesc de doua zile acelasi lucru. nu stiu daca este normal ca la apa rece (4-5 grade) sa se abureasca in halul asta !!!!! Cum ai rezolvat problema ?

View Postbelogerer, on 22 februarie 2015 - 17:27, said:

un cap de serie de 8 milioane. dar sa nu faceti baie cu el ca dauneaza.....se abureste saracul....

daca nu il luam la promotie cu 3 mil cred ca ma vedeati la stiri....l-au curatat in service la b&b si mi-au recomandat sa nu il mai port cand fac baie.....

gshock = mult zgomot pt nimic....

Salut! Cum ai rezolvat pana la urma ? ma confrunt si eu cu aceiasi problema poate mai rau decat la tine.

#201
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Am avut de-a lungul anilor multe modele de ceasuri G-Shock si nu am avut probleme cu niciunul.

#202
costeniuc

costeniuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.10.2014
http://www.elefant.r...u-25241-28.html

#203
costeniuc

costeniuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.10.2014
Salutare! Alexandru ma numesc!
E prima data cand postez aici despre ceasurile mele
Primul ceas Casio G-shock a fost un CASIO G-Spike Mens Watch G-7710-1D achizitionat prin 2013. Foarte multumit de el, sunt si clipuri cu el destule. Batut in toate chipurile!
L-am "batut" si eu din prima zi dupa o bere :)). Nu imi venea sa cred ce vad pe youtube despre ceasul asta(legat de o bormasina si dat cu el peste tot..rotatii nu gluma), atunci am decis sa-i fac si eu un test, l-am dat de toata faianta dintr-un restaurant(al unui prieten de-al meu) Am ramas surprins sa vad ca nu avea nimic, ziceai ca acum l-am scos din cutie dupa ce l-am sters de praful cules de pe jos! :))
Din pacate :( l-am stricat tot aratand cat de rezistent este unui prieten, si tot sub influenta bauturilor alcoolice am reusit sa il stric! s-a crapat ecranul :( O-i fi de judecat, macar sunt sincer :D | "Omul din greseli invata! Dar oare cand greseste invata?!"
Al doilea ceas Casio este un PAG-40 (Pathfinder) facut in Korea sau PRG-40(Protrek). Nu inteleg de ce se gaseste in doua variante. Am inteles ca PAG-ul pe care il detin este de provenienta USA (cel putin asa mi-a spus vanzatorul. L-am luat second si arata ca scos din cutie, deosebit, mare, inpunator, ca un G-shock!
Acum in momentul acesta, astept sa ma sune cineva sa imi spuna ca "mi-a sosit ceasul" :))) un GW 9400 1er :D Daca cititi aici este clar ca nu are nevoie de prezentare( ma refer la fanii Casio si G-shock! nu la "Culturistul corporatist")
Deabia astept sa il pot privi mult timp de acum inainte, sa imi provoace placere vizibila, atat la servici cat si in timpul liber!
Mentionez faptul ca, ceasuri am avut destule, cu saphire si fara.. printre care si un Suunto X6M
P.S. sunt genul de om ce nu da jos ceasul de la mana niciodata(doar cand il curat) ma bucur ca am avut cui sa impartasesc gandurile mele. O zi frumoasa va urez!

#204
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Ceasul meu Casio G-Shock GD 350-1ER se prezinta in continuare foarte bine chiar daca a fost purtat la piscina, la mare, facand snorkeling si chiar scufundari. s-a pastrat foarte bine. Imi place cum arata in continuare.

Edited by Mr. Incredible, 11 October 2018 - 09:09.


#205
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
Am achizitionat un GWG-100 Mudmaster.
Este primul meu G-Shock.
Imi plac fosrte mult ceasurile solare + multiband.
Imi fac griji pentru curea!
Ma tem ca nu va rezista mai mult de 6 luni, un an.

https://www.japora.r...udmaster-solar/

#206
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Ala e tanc, nu ceas! Stai linistit ca strici ceasul inainte sa se rupa cureaua.

Am avut mai multe ceasuri G-Shock si nu mi s-a rupt cureaua la niciunul.

#207
hiwucora

hiwucora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.11.2011
E superb ceasul.
Partea rea e că se va rupe banda de cauciuc în care intră cureaua cand e prins pe mâna.


#208
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014
De unde imi cumpar on line o bratara pt un Gshock GW 9200 1 er Riseman?  La japora nu au pe stoc....
Multumesc.

#209
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
https://www.amazon.e...gw-450hd&sr=8-1
Un ceas din asta e ok ca rezistenta? Sau o alta recomandare de ceas cu altimetru?

#210
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Relativ ok, nu este un G-Shock.

Nu are note foarte bune pe amazon.uk: https://www.amazon.c...R/dp/B010PITEUS

3.0 out of 5 stars It looks great but the Altimeter is rubbish so is the thermomemter
21 September 2017
Verified Purchase
It looks great but the Altimeter is rubbish because it is not syncronized with the barometer so that when you calibrate it if the barometric pressure fluctuates then the altimeter doesn't adjust to compensate for the change in barometric pressure resulting in ridiculous readings even if you've calibrated it and test it on the same spot, it'll work right up till the barometric pressure changes. E.g. where I live its 220ft above sea-level rounded up (it only does increments of 20ft) I calibrate at one point in the day and if the barometric pressure has shifted it'll come out with a really stupid reading on the altimeter the same day in the same spot. Useless frankly. Same with the thermometer unless its been off your wrist for an age it gives daft readings.

Edited by Mr. Incredible, 08 May 2019 - 16:31.


#211
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
L-am luat, partea de altimetru e ok. Am urcat cu el pe munte, si se potrivea cu panourile informative de pe trasee. O fi și barometrul ok, dar oricum e inutil, ca singura info aia nu prea îți dă indicații despre vreme.

#212
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Postandu0679, on 09 august 2017 - 09:53, said:

salut ! si eu patesc de doua zile acelasi lucru. nu stiu daca este normal ca la apa rece (4-5 grade) sa se abureasca in halul asta !!!!! Cum ai rezolvat problema ?



Salut! Cum ai rezolvat pana la urma ? ma confrunt si eu cu aceiasi problema poate mai rau decat la tine.

am spus ca l-am dus la curatat fiind nou in garantie. l-au desfacut si pb uscat/curatat/etc. nu am mai facut baie cu el. a functionat fara probleme 2-3 ani dupa care iarna trecuta s-a aburit din nou. nu m-am mai obosit sa il duc la curatat. nu merita. este clar o problema de etanseitate. la "King of G's"....de restul ce sa mai zici...

cine isi cumpara gishoc ca mine sa pateasca...multi bani pt nimic. doar designul e de ele.

Edited by belogerer, 30 June 2019 - 23:17.


#213
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Se intampla sa apara probleme la orice marca de ceas indiferent de pret. In continuare G-shock-ul meu se prezinta foarte bine, este in perfecta stare de functionare, a facut ceva bai in piscine si chiar mare, inclusiv scufundari.
Ma uit pe la gama lor sa-mi mai cumpar macar unul poate chiar doua ca sa mai am de schimb, alte variante decat negru, mai colorate.

#214
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Buna ziua.

Ma gandesc sa cumpar un ceas Casio. Sunt doua modele care imi fac cu ochiul. Unul din ele este Casio G-Shock GW-9400-1ER RANGEMAN
Ce parere aveti despre acest ceas ?
A avut / are cineva modelul asta ?
La ce magazin din Bucuresti il pot vedea ?

#215
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Salut. Eu mi-am luat un Rangeman acum o săptămână, l-am prins cu 1000 lei. După vreo 2 zile l-au scumpit la loc. L-am testat cam la toate capitolele si ma declar mulțumit. Prinde semnal de la ceasul atomic seara de seara (stau in București)

#216
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Este un model clasic, foarte apreciat. Ai luat ceva intre timp? https://www.amazon.c...l/dp/B00GFYYKLA

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate