Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Solutii pentru backup date person...

Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?

Huawei band 8
 Statii de benzina DHR

AT Duster 80 asfalt 20 forestier

fisura/crapatura perete exterior ...

Windows XP Volume License
 Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 

Amenda R.A.T.B.

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#91
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008

View Postdanctes, on Feb 26 2009, 12:00, said:

Repet: nimeni nu spunea ca asta ar fi un mod de a calatori. Mi se pare anormal SPAGA si faptul ca nu sunt ei in regula cu actele si ne cer noua acest lucru. Nu te simti sfidat?
De fiecare data cand esti controlat, pe langa acte, ceri si foaia de parcurs a contrololului. Daca nu o are, inseamna ca a iesit la "agatat" si nu te poate amenda legal.

#92
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Spune-i asta domnului copjob care e controlor.

#93
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,630
  • Înscris: 20.10.2006
Si daca o are ce mai faci ? Mama ce sunt unii instare sa faca pentru 25 de lei/50 daca nu esti student. Dupa ce ca e foarte ieftin, nici atat nu vreti sa platiti.

#94
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Daca circuli o statie in fiecare zi, iti iei abonament?

#95
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Pentru o statie mergi pe jos, la dracu :).
Daca TREBUIE sa mergi cu RATB, cumperi bilet / abonament. It's that simple. Africanul a explicat cum nu se poate mai bine.

#96
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Am renuntat sa ii mai ascult pe cei cu peste 1 000 de posturi pentru ca vorbesct ca parintii. Poate ca ii iau in considerare doar in arii cu stiinta exacta.

#97
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postdanctes, on Feb 28 2009, 15:54, said:

Spune-i asta domnului copjob care e controlor.



E bună asta!
Asta este!
M-ai prins!
Dacă în fiecare zi mergi doar o stație, sau două, ori 25, TREBUIE să ai legitimație valabilă de călătorie!
Nu are importanță ca ai un bilet sau un abonament! Acest amănunt nesemnificativ rămâne la aprecierea ta!


#98
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,630
  • Înscris: 20.10.2006

View Postcrz, on Mar 1 2009, 13:49, said:

Pentru o statie mergi pe jos, la dracu :).
Daca TREBUIE sa mergi cu RATB, cumperi bilet / abonament. It's that simple. Africanul a explicat cum nu se poate mai bine.
Daca asa comod esti incat nu poti merge nici atat pe jos fa-ti abonament. Si nu doar la RATB, ci si la medici din cauza sedentarismului care pe termen lung iti va genera o gramada de probleme de sanatate.

#99
Anisaz

Anisaz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 21.08.2005
Am luat o amenda in Bucuresti in 2007. Mi-a venit prin posta la adresa din provincie. Nu am platit-o si nu a aparut pe nicaieri (recent am platit impozitul pe o proprietate din Buc si nu era inscrisa nici o amenda).
Culmea ca de obicei imi iau bilet cand merg cu ratb-ul si am vazut controlori de vreo 2 ori. Atunci urcasem la o statie care nu avea chiosc de bilete si au aparut controlorii.

#100
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Se mai întâmplă și din astea....

#101
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009

View Postcopjob2000, on Mar 4 2009, 00:59, said:


E bună asta!
Asta este!
M-ai prins!

Te-am prins de mult mai mult timp. Tu nu citesti posturile celorlalti?

#102
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postdanctes, on Mar 4 2009, 22:49, said:

Te-am prins de mult mai mult timp. Tu nu citesti posturile celorlalti?


Nu prea...
Dar ce zici? Ar trebui?


#103
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Vad ca deja le citesti...

#104
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006
tocmai am luat si eu o amenda de dimineata, zice controloru 45 lei sau imi vine acasa proces verbal. evident ca nu am dat 45 lei, dar mi-a luat datele de pe buletin (nu puteam sa zic ca nu-l am, ca aveam portofelu la spate). se mai intampla..e prima mea amenda. daca vine acasa si refuz mereu sa semnez, ce se poate intampla? la impozit nu cred s-o bage, si un unchi a luat o amenda pe la Barcanesti ca mergea cu 100, i-a venit acasa si a refuzat mereu sa semneze. au trecut 2 ani si nu s-a intamplat nimic.. amenda doar postasul o poate aduce, dar daca nu e nimeni acasa sa semneze? (nici c-ar vrea sa semneze)

#105
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Treaba nasoală este că dacă va avea nevoie de vreun act de la primăria pe raza căreia își are domiciliul (în termen de 5 ani) va trebui să plătească toate amenzile date în debit la acea dată!

#106
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006

View Postcopjob2000, on 21st August 2009, 13:53, said:

Treaba nasoală este că dacă va avea nevoie de vreun act de la primăria pe raza căreia își are domiciliul (în termen de 5 ani) va trebui să plătească toate amenzile date în debit la acea dată!
are nevoie pe dracu.. e prima mea amenda ce sa aiba nevoie. pana la urma era termenul pana la 13:30 azi sa o platesc la cap de linie, n-am platit-o. sa vina proces verbal acasa, de aia nu mai pot eu

#107
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Teoretic așa este!
Practic.... nu știi niciodată dacă și când vei avea nevoie de vreun act de la primărie...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate