Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Doctor Who (1963 -1989) (2005 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#271
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
donna cu siguranta nu, e prea teatrala....batrana...in fine.
noroc cu tennant ca a revenit, cine stie pentru cat timp

#272
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
inca 2 episoade, dupa vine negroteiu :)

#273
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
asa era totusi rolu ei si acu 15 ani sau cat a trecut, mie mi-a placut
daca nu bagau chestii de trans/non binary cred ca era un episod de nota 10, am simtit ca ma uit la dortor who din nou

#274
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 15.11.2005
L-au gheificat si pe asta?
transo-binaro-multiholes, amoroso?huh?
Cabina aia a devenit video chat cumva?

Edited by Mondeo, 02 December 2023 - 09:58.


#275
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
e doar un preview la ce urmeaza, se stie ca urmatoru doctor va fi gay(bleah)
in alta ordine de idei, un episod care m-a cam depasit, trebuie sa il revad sa inteleg exact ce s-a intamplat, dat pt ultimele 2 minute a meritat sa astept 15 ani! :)

#276
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
nah, macar ruby e draguta

pe masura ce imbatranesc incep sa ma intreb din ce in ce mai des cum naiba fac unii filme atat de puerile si au succes?
sa ne intelegem, fata de daleks, goblinii aratau ok si aveau o logica. dar...baaaa, filmu asta sfideaza orice logica din lumea reala.

#277
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mda, nush ce sa zic, a fost ok episodu da nu m-a dat pe spate, sper totusi sa nu o dam un musicaluri avand in vedere ca au trecut la disney. ca ideea, sper macar sa fie peste era Jodie. macar nu mai e asa mult de asteptat Posted Image

#278
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,457
  • Înscris: 10.08.2005
Merita urmatite episoadele speciale sau nu?

Este tolerabil activismul sau Russell T Davies ne-o trage fortat ?

#279
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Ca sa-ti faci o idee - https://boundinginto...ale-presenting/
Primul episod special a fost si ultimul pt mine. Am pus cruce inca unei francize distrusa de ''progresism".
Ce sa zic... vizioneaza-l, poate ca tie iti va placea.

Edited by octav727, 28 December 2023 - 13:57.


#280
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,829
  • Înscris: 10.12.2006
Aveam de gand sa-l urmaresc, dar lol

“It’s a shame you’re not a woman anymore. ‘Cause she’d have understood.”
“We’ve got all that power, but there is a way to get rid of it,” explains Rose. “Something a male-presenting Time Lord will never understand.”
Ultimately, Donna reveals that the women’s solution to this reality-breaking energy crisis was to simply “Just let it go”, prompting the pair to then solve the entire problem by easily willing it away.

#281
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,457
  • Înscris: 10.08.2005

View PostMizu, on 28 decembrie 2023 - 14:37, said:

Aveam de gand sa-l urmaresc, dar lol
Pai si eu aveam de gand, si de aia am intrebat.

View Postoctav727, on 28 decembrie 2023 - 13:49, said:

Ce sa zic... vizioneaza-l, poate ca tie iti va placea.
Imi pare rau, site-ul ala este impracticabil cu antetul ala care atarna peste continut.
Nu, ce e prea mult este prea mult.

Quote

Just let it go
Oi, if you gonna be like that.
Posted Image Posted Image Posted Image

#282
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
exceptand treaba asta cu ficasa lu donna, au fost bune specialele, cuplul doctor(tennant) + donna si-au facut treaba ireprosabil, au fost bune cele 3 speciale avand in vedere ce am primit in ultima vreme. si specialul 4 cu noul doctor pot sa zic ca a fost cat de cat ok, viitorul nu suna chiar asa de rau pe cat am crezut initial.

#283
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,829
  • Înscris: 10.12.2006
Am scos episoadele recente de pe warez_spam sa vad despre ce e vorba, nu am idee ce e cu numerotarea lor.

162 The star beast, e episodul in care se reintalneste David Tennant cu Donna Noble, dar cum mie nu mi-a prea placut cuplul asta am ramas neimpresionat. Partea PC cu transexualul e foarte redusa, in opinia mea nu influenteaza povestea si cine se concentreaza doar pe asta e homofob :). Din pacate povestea cu The Meep e plictisitoare si previzibila.

163 Wild blue yonder, e un episod putin mai interesant in care doctorul si Donna ajung pe o nava spatiala de la marginea universului si lupta cu niste fiinte care incearca sa ii copieze

164 The giggle, aduce un vechi oponent al doctorului, dar eu cum nu am urmarit seria veche nu am fost chiar atat de impresionat. Papusarul e un inamic cu care nu poti lupta decat pariind cu el pe diverse jocuri, altfel fiind cam omnipotent. Un episod destul de bun ce a reusit sa-mi mentina atentia, iar la final Tennant se regenereaza in noul doctor negru si gay.

168 Church on Ruby Road, e introducerea propriuzisa a doctorului si a asistentei lui, o blonda draguta la care daca te uiti suficient de cu atentie iti dai seama ca e britanica. Povesta cu goblini e meh, dar mi-a placut destul de mult noul doctor jucat de Ncuti Gatwa. Se imbraca misto, e mai vesel si are o atitudine pozitiva, as zice ca e cel mai bun doctor :)
Cred ca si-au dat si producatorii seama ca un doctor deprimat tot timpul iti induce aceleasi sentimente, si au vrut sa schimbe putin placa deoarece mentioneaza ca doctorul lui Tennant e obosit si prea afectat de lucrurile prin care a trecut. Ncuti Gatwa joaca un doctor altfel.

Concluzia mea e ca va fi un sezon misto de Dr. Who

#284
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
ca matt smith sau peter capaldi nu va fi veac niciun ncuti, biscwyto,qywotu sau alti africani.

ce mi se pare oribil e ca "dr. who" e un produs britanic, cu actori britanici facut pe stil britanic. de ce ai strica asa ceva cu actori din rwanda, bangladesh, pakistan, india? in locul britanicilor, chiar daca serialul e wolrd-wide difuzat si vizionat, l-as fi lasat cat mai original si conservator...chit ca l-as fi difuzat doar in marea britanie.

la fel cum se bate apa in piua cu un james bond negru. e un film de spionaj britanic, cu britanici, bazat pe cea a scris Ian Flemming. ce drac sa caute negrii acolo? eu n-am vazut irlandezi sau scotieni negrii. si cred ca nici Ian Flemming.

nah...ori se vine cu ceva nou, adaptat la "nevoile" zilelor noastre si se scot filme originale cu cati negrii si lgbtq-uisti vor ei...ori daca se face adaptare dupa romane din 1900 toamna fa-l in dumnezeii lor dupa romane, nu dupa "ideea" din roman dar cu personaje contemporane.

#285
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
stii cum e, gusturile nu se discuta dar pt mine overall tot david e nr1. eu am si urmarit in timp real episoadele din noua era(doar primul sezon era iesit cand m-am apucat)
matt smith a avut noroc ca a avut povesti foarte bine scrise, asta l`a ridicat mult zic eu
pe cealalta parte, capaldi cred ca e cel mai bun ca acting dintre cei 3 da a avut povestile cel mai prost scrise dupa mine, avea potential sa fie nr1
despre jodie ce sa zic, a facut si ea ce a putut cu ce i s-a oferit, scriptu a fost varza rau de tot, efectele speciale mai din era noastra ce au tinut serialu cat de cat la limita intre decent si dezastru, si in mentiunile din speciale cred ca o singura data a fost facuta referire la era ei(nu e vina ei, Chris Chibnall a cam distrus franciza zic eu, a adus si chestia asta cu timeless child care chiar nu isi avea rostu dupa atatia zeci de ani de doctor who)
ncuti pare cat de cat ca stie ce face, nu mi`a placut deloc dansul ala extra gay din episod, dar in afara de asta a scos un prim episod decent avand in vedere ca abia a inceput(poti sa fi si gay cool, cum era Jack;) ).
sa vedem, momentan mi-a captat cat de cat atentia avand in vedere ca ultimele 3 sezoane le-am urmarit oarecum fortat, din obisnuinta

#286
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
pt care va mai uitati de acu inainte, ceva teorii despre cine a lasat`o pe ruby in fata bisericii? sau despre cine e baba de la sfarsit? sau sa fie aceeasi persoana?
imi place ca a ramas treaba cu "mavity", cred ca o sa ne intoarcem si la newton la un moment dat.
toymaker a zis ceva de "the one who waits", sa fie vreo legatura? cred ca avem ceva ploturi interesante de viitor

Edited by raydenel, 30 December 2023 - 15:41.


#287
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,829
  • Înscris: 10.12.2006
Au ei cu siguranta un plan, a zis doctorul ca the toymaker e rezultatul incidentului din Wild blue yonder in care a aruncat sare pe jos dand nastere la ceva ce nu trebuia.
Cred ca e prematur de intuit ceva. L-au aruncat in joc si pe the master cand si-a perdut toymaker dintele de aur.

#288
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
dada, am si uitat cu dintele! :)
clar revine master, sunt curios daca vreunul din cei vechi, sau actor nou

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate