Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Doctor Who (1963 -1989) (2005 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#1
Marius_mmg

Marius_mmg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 03.12.2008
Salutre Posted Image  va place filmul "doctor who"? sa daca al stiti? Posted Image

#2
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
de stiut il stiu,am si vazut cateva episoade ,dar nu mi-a placut asa de tare,nu e pe gustul meu desi e SF si britanic adica exact ce-mi place mie. Stiu ca tocmai a anuntat David Tennant ca se retrage si l-au anuntat pe noul Doctor.

#3
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
ooo da ador doctor who!!! :OK: am vazut 3 zezoane din cele 4(nu stiu daca a aparut si al cincilea) si acum ma uit la al patrulea.dar sper sa nu plece tennatnt..... :P ca e f bun

#4
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
Am vazut tot de la "dr who" chiar si serialul paralel "torchwood" acceptabile amandoua :) poate o idee mai mult decat acceptabile... au fost zile in care urmaream cate 3-4 episoade odata.

#5
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Da, sunt un mare fan Doctor Who, desi nu prea stiu de ce. Subiectele sunt atat de neverosimile, dar, cu toate astea, nu ma pot opri. Am vazut toate sezoanele nou (inclusiv Christmas Special 2010), ma bate gandul sa vad despre ce a fost vorba in episoadele mai vechi (1963-1989).

#6
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
am incercat si eu episoadele mai vechi...
sunt destul de diferite ca si plot de ce vedem azi iar ca efecte speciale sa nu mai vorbim
deasemenea unele episoade au fost pierdute pe veci,fiind sterse si din arhiva BBC

#7
thunder91

thunder91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 03.11.2007

View PostThomas-, on 14th January 2011, 14:36, said:

Subiectele sunt atat de neverosimile

E un serial SF. Cum ai vrea sa fie altfel? :D

M-am apucat si eu de curand de el. Am vizionat primul sezon, dar al doilea parca e un pic cam slab. Probabil din cauza primului doctor, Christopher Eccleston, mi s-a parut mai bun primul sezon. Parerea mea e ca si-a interpretat mult mai bine rolul decat David Tennant. Am vazut numai 4 episoade din sezonul 2, poate imi schimb parerea despre doctor mai incolo, dar pana acum episoadele mi s-au parut slabe.

Edited by thunder91, 15 January 2011 - 22:29.


#8
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Postthunder91, on 15th January 2011, 22:20, said:

E un serial SF. Cum ai vrea sa fie altfel? :D

M-am apucat si eu de curand de el. Am vizionat primul sezon, dar al doilea parca e un pic cam slab. Probabil din cauza primului doctor, Christopher Eccleston, mi s-a parut mai bun primul sezon. Parerea mea e ca si-a interpretat mult mai bine rolul decat David Tennant. Am vazut numai 4 episoade din sezonul 2, poate imi schimb parerea despre doctor mai incolo, dar pana acum episoadele mi s-au parut slabe.

Nu neverosimil raportat la realitate, neverosimil raportat la universul sau. Sunt multe lucruri care nu se leaga - de pilda, in unele episoade, salveaza oameni de la moarte, in altele se incapataneaza sa-i lase sa moare pentru ca altfel ar schimba istoria etc.

Eu il prefer pe Davif Tennant, dar doctorasul asta cel mai recent, Matt nu-stiu-cum pare promitator. Desi, parca devin din ce in ce mai tinere reincarnarile astea.

#9
Dream_Overdose

Dream_Overdose

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.11.2010
Greetings fellow whovians!

Dr Who e una dintre placerile mele vinovate. Efectele speciale sunt slabute, exista foarte multe inconsistente de la sezon la sezon, unele scenarii sunt destul de slabe si unii dintre insotitorii doctorului ma calca pe nervi. Dar iubesc serialul asta in ciuda tuturor neajunsurilor. E imaginativ si amuzant si are ceva care ma tine cu ochi lipiti de ecran 50 de minute.
De vina pentru pasiunea asta a mea e si David Tennant care e un actor fabulos.
Noul doctor mi se pare putin prea distrat pentru gusturile mele.

#10
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
nu vad ce "inconsistente de la sezon la sezon" exista.
poate e din cauza ca nu ai urmarit si episoadele de craciun/revelion/paste/etc. dintre ele? :huh:

#11
Dream_Overdose

Dream_Overdose

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.11.2010

View Postdoctorwho, on 22nd February 2011, 15:18, said:

nu vad ce "inconsistente de la sezon la sezon" exista.
poate e din cauza ca nu ai urmarit si episoadele de craciun/revelion/paste/etc. dintre ele? :huh:

ma refer la inconsistente in ceea ce priveste istoria personajelor. inca nu am apucat sa vad mare parte din sezoanele vechi dar intre seria noua si episoadele vechi sunt foarte multe diferente.
ca sa nu nmai vb de faptul ca atunci cand doctorul se regenereaza isi scumba nu doar personalitatea si aspectul ci si sentimentele fata de anumite persoane sau lucruri.

o sa revin cu exemple mai tarziu.

#12
-Alin-

-Alin-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.12.2008
Plimbatul prin spatiu/timp cu o cabina telefonica... lupta cu plasticul? tomberoane plimbatoare pe strazi? :deadtongue:
Dupa parerea mea, serial mai prost ca asta n-am mai vazut

#13
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,171
  • Înscris: 02.04.2007
Dupa parerea mea, serial mai bun ca asta n-am vazut.  :rolleyes:

#14
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
e distractiv dar multe din chestiile pur SF sunt un SF destul de pueril , e mai mult interesant prin carisma personajului si umor.

#15
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
ma rog, serialul a mai pierdut din esenta seriei vechi. atunci episoadele erau mult mai dramatice.
chiar daca in seria noua unele chestii sunt fortate, serialul mi se pare genial.

#16
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
E o placere vinovata!

#17
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
a aparut sezonul 6 :wub:

#18
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,228
  • Înscris: 01.12.2007
Alea dupa AXN si AXN SCI-FI ce sezon sunt?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate