Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Doctor Who (1963 -1989) (2005 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
289 replies to this topic

#235
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
se mai uita careva? am vazut episodul 1 din sezonul nou, nu por sa cred cat au politizat si serialu asta...mai nou The Master e arab sau ce kkt de natie...chiar in halu asta a ajuns serialu? chiar deloc nu i se potriveste un asemenea rol, Missy era 10 clase peste asta Posted Image)

Edited by raydenel, 08 January 2020 - 19:52.


#236
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Joaca ok si pakistanezul, trebuiau sa schimbe actorul ca sa mearga vrajeala lui O.

Oricum din episodul 2 scapam de el, cel putin temporar.

#237
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012

View Postraydenel, on 08 ianuarie 2020 - 19:52, said:

se mai uita careva? am vazut episodul 1 din sezonul nou, nu por sa cred cat au politizat si serialu asta...mai nou The Master e arab sau ce kkt de natie...chiar in halu asta a ajuns serialu? chiar deloc nu i se potriveste un asemenea rol, Missy era 10 clase peste asta Posted Image)
Parca era o problema ca nu sunt arabi in roluri negative. Vrei  sa fie arian ?

Edited by iulian_k, 08 January 2020 - 23:14.


#238
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mai degraba i se potrivea rolul astuia de avea "93% human adn". nu pot sa cred cat de mult s-a putut indeparta DW de ce a fost, am ajuns sa-mi fie dor de doctoru Matt Smith pe care l-am considerat cel mai prost doctor la vremea aia:))

Edited by raydenel, 09 January 2020 - 16:49.


#239
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
am observat ca e un trend la majoritatea filmelor sa faca din  "villain" ceva suprem nemaiintalnit si care nu e in sfera noastra de existenta. chiar asa lipsa acuta de raufacatori avem in universul nostru?

#240
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Doar s-a banalizat raul. Cu fiecare nou ticalos  miza  s-a ridicat, incat acum e penibil sa nu vrea sa distruga tot universul. Thanos cu 50%  ai lui  reprezinta o chestie indrazneata.

Edited by iulian_k, 10 January 2020 - 00:56.


#241
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
deah, am ajuns toti sa ne dorim Villain`i credibili, ca de supereroi suntem satuli :)
s-a si incercat cate ceva cu Joker, Venom, atat imi trece prin cap acu :)
dar au dat`o rau de tot in balta cu the master acum(mie nu mi-a provocat nici o emotie scena din avion), puteau face ceva interesant avand in vedere cat de prost a ajuns serialul

#242
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
se vor supara multi pe mine daaaaaar......serialul a fost prost dintotdeauna. ca idee, punere in practica, extraterestrii, dialoguri, etc. Doar asa ca idee: cum dracu daleksi sunt cei mai mari inamici ai galaxiei/universului? pe bune? niste carucioare pe roti? sau niste retardati de cyborgi ?
L-au salvat actorii, in special doctorii si uneori si companioanele. Doctorul combinat cu o situatie de thriller bun si uneori un dialog/monolog excelent au facut deliciul serialului. dar din pacate situatiile astea au fost rare si acum sunt 1-2 pe sezon.

#243
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
adevarul e ca n-am mai avut doctor femeie-neagra-grasa pana acum....pfff...pun pariu ca era si transsexuala, cel putin

#244
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
hai ca in sfarsit ne-au dat un episod mai de Doamne ajuta, pare sa aibe o idee mai serioasa sezonul asta. cat despre doctorul fantoma care a aparut in episod, mi s-a parut mai ok decat jodie, cred ca ar fi un doctor bunicel(parerea mea evident).
ma bucur ca a revenit Jack dupa 10 ani de asteptare, poate li se face la astia mila si ne mai dau si macar 1 sezon de Torchwood cu ocazia asta. cert e ca dupa 1 sezon jumate inexistent brusc mi-a revenit interesul pt DW! Posted Image
sa mai fi fost oare un doctor inainte de jodie si dupa capaldi?

Edited by raydenel, 01 February 2020 - 16:19.


#245
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Episodul cu negresa doar ne arata cat de aproape am fost de un doctor negru femeie lezbian, acum producatorii s-au resemnat si testeaza apele.

E imposibil de prezis ce si cum din cauza ca serialul e random si problemele introduse sunt la fel de puerile ca solutiile gasite. Se poate intampla absolut orice in acest serial.

Pe capitanul Jack Harkness l-am vazut acum in primul episod al sezonului 6 Arrow, era o serie rasuflata si aia, dar primul episod promite.

Echipa de sustinere imi place, are glume bune.

[ https://media.giphy.com/media/Spodlan0zuw3KHcPip/source.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#246
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mama deci serialul asta a ajuns DOAR despre politically correct, ruina totala ce sa mai...

#247
VePeNe

VePeNe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.02.2020
Serialul oricum e mort demult!
Era misto prin anii 60-80' cand SF-ul era la inceput, era o comedie,   calatoria in timp si schimbarea cursului istoriei erau fascinante atunci, lumea nestiind mare lucru  atunci despre relativitate.  

De prin 90'-2000' sunt in pana de subiecte , stiinta s-a mai maturizat, lumea a aflat ca pana la urma  calatoria in timp e o fantezie imposibila de realizat ca si teleportarea.

Un serial in care un doctor calatoreste in timp si spatiu cu o cabina telefonica prin gaura de vierme ....in 2020.....serios!
Banuiesc ca audienta actuala e alcatuita din copii si preadolescenti  britanici din regiunile rurale din UK   care nu stiu mare lucru despre astrofizica pentru ca nu cred ca audienta matura se uita la asa ceva.    

Filmele si serialele adaptate dupa romanele lui Jules Verne au mai multa credibilitate si mi se par mai convingatoare, mai cu picioarele pe pamant si  inventiile descrise in romanele respective au  devenit oarecum realizabile.

#248
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
lol

Asta e serialul, cui ii place se uita, cui nu... asteapta degeaba, caci nu se va schimba, e o serie emblematica pentru BBC.

Episodul de azi a fost chiar usor cu partea LGBT, actorii au fost convingatori.

Ideea cu microplasticul a fost luata in stil Black Mirror, dar problema e reala http://theconversati...wildlife-129882

#249
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
ba chiar a fost bunicel si de la reboot, pana la matt smith si partial si capaldi, dar acum e jale, actori prosti, lgbt cat cuprinde, scenariu prost...pfff
pana la urma e sf, normal ca e vorba despre lucruri imposibile, ce te astepti la un SF sa iti expuna realitatea ?

#250
VePeNe

VePeNe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.02.2020
Eu n-am nimic cu LGBT, cu actorii de culoare  sau cu feminismul, mai ales ca e un SF modern.  

Dar tematica nu mi se pare credibila.
De fapt mi se pare usor fantezista spre comica si copilareasca.
Sa calatoresti in timp cu cabina telefonica......nici macar SF nu se poate numi, ci fantezie  Posted Image  avand in vedere ca pentru a calatori in timp e necesara energie infinita  ca sa poti dilata timpul si spatiul, dar si o nava super  rezistenta ca sa nu te intorci in timp sub forma de particule. Nu mai zic ca este imposibil sa setezi data , doar asa apasand cateva taste din telefon ca sa formezi  coordonatele.


Prefer chiar si filmele cu supereroi decat asta.    
Macar in Avengers Endgame au venit cu o idee noua:  calatorie in timp prin micsorare la nivel subatomic   in campul cuantic si patrunderea prin podurile Einstein-Rosen prin care poti alege mai usor momentele la care vrei sa te intorci  ca la destinatie sa cresti inapoi in marime naturala.

#251
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
hai ca in sfarsit au avut o idee mai ok(episodu 7), desi sunt oarecum dezamagit de cat de usor au scapat de 2 zei nemuritori, pot sa zic ca a fost cel mai bun episod din era Jodie. trebuia totusi un zeu sa fie un bosorog tatuat iar celalalt o femeie negresa...nu se mai opresc :)

#252
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Serios? Eu cred ca am vazut din el vreo 10 minute cumulat, eram cu degetul pe derulare rapida. Cel mai plictisitor episod din sezon.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate