Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

ciuperca Kefir?

- - - - -
  • Please log in to reply
244 replies to this topic

#199
maffiozo

maffiozo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.06.2009

View PostIulianix, on 3rd May 2012, 23:26, said:

Donez ciuperca de lapte în București, sâmbătă-duminică, la 4-5 pretendenți. Aștept MP.
doresc eu ciupercuta. sant din bucuresti . telefon sau beep la 0767157146

#200
anthar

anthar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 23.02.2011
Cine doreste kefir de lapte , sanatos si viguros , sa ma sune pe mobil  la nr  0748899161 - ptr zona Botosani se poate preda personal iar ptr restul se expediaza colet.
Kefirul gustos se prepara din lapte gras ( adaugati smantana daca e nevoie ) si nefiert - si se tine la temperatura de 17- 19 grade ( nu la 30 de grade cum e vara in bucatarie  ), la loc intunecat si fara variatii de temperatura. Exista kefir de o zi , de doua si de trei zile in fct de cat de tare il vrei .La trei zile ajunge sa aiba 1,5 % alcool in el.
Multe persoane au renuntat la kefir ptr ca nu le placea - asta din cauza ca era preparat necorespunzator .Am gustat si eu odata de la cineva si era acru si insipid incat cu greu puteai manca  zilnic un litru.Daca este preparat bine este foarte aromat si gustos , in plus o preparare necorespunzatoare diminueaza mult calitatile terapeutice deoarece se produce mai mult o fermentatie lactica ( gust acru ) decat una enzimatica data de levuri.

#201
kisskmy

kisskmy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2011
cine doreste mai multe informatii despre aceste probiotice sunt invitati sa viziteze site-ul www.nutribiotice.com. este abea la inceput si nu avem foarte multe articole dar vom continua cu publicarea a cat mai multor articole si informatii interesante. pana atunci insa va asteptam si pe pagina de facebook : https://www.facebook.com/Nutribiotice , unde puteti pune intrebari si anunturi de cereri si donatii. va asteptam

#202
lucianaicul

lucianaicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.09.2004
Ofer kefir in Bucuresti

#203
mihai_safety

mihai_safety

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 06.08.2008
va salut,

doresc si eu kefir de lapte, eventual din Bucuresti!
in cazul in care nu exista in zona sunt dispus sa il primesc ramburs prin posta!

de asemenea, doresc mai multe informatii despre pastrare (in cazul in care nu se prepara timp de o saptamana) si cat de mare trebuie sa fie perioada de folosire...

numai bine va doresc!

#204
kefirciuperca

kefirciuperca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2012
CIUPERCUTE kefir de lapte + ciuperca kombucha de ceai + cristale japoneze kefir de apa -- aici vedeti video cum arat fiecare dintre ele --->> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y2z3Z_rRyQ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] --- MAI MULTE DETALI VEDETI PE SITE sub fiecare video gasiti detali si cum puteti procura aceste ciuperci -- O zi buna MIHAI

#205
voiosu

voiosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.01.2008
sarumana , dar traditia spune ca se daruiesc nu se comecrializeaza , mai ales ca unii au nevoie pentru sanatate nu pentru mofturi
eu as vrea sa prind iarasi la colonia de cristale sau alge marine japoneze samanta , asa le zicea pe cand eram copil in clasele primare , prin `95 multa lume prepara in casa
genul de limonada si doar trebuia sa intrebi ca erau multi care aruncau din colonia de alge  ca se inmultea prea mult

  Regulile de baza ale utilizarii algei , fara metale , si doar cu apa de izvor naturala  si vasele foarte curata , cam ca la prepararea borsului de taratze moldovenesc... ca si acolo e aceeasi treaba , o cultura de bacterii se hraneste cu substantele din taratzea oparita ...

Platesc eu curierul .

#206
cristirfl

cristirfl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.01.2013
Salut!!
Este cineva care poate sa-mi ofere si mie ceva chefir??
Multumesc

Daca poate cineva sa-mi ofere, il rog sa-mi lase aici pe forum in id sau nr de telefon sa-l contactez.

Edited by cristirfl, 29 January 2013 - 17:07.


#207
miihaiii

miihaiii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2013
Pentru a procura alga(ciuperca) kefir contactati numarul de telefon 0741777198.
Proprietati:
- Ajuta la vindecarea cancerului - datorita proprietatilor ani-mutagene ajuta la stoparea cresterii celulelor canceroase in organism.
- Normalizeaza perfect schimbul de substante.
- Vindeca (in unele cazuri in totalitate) alergiile de orice natura;
- Rezolva problemele gastro-intestinale, inclusiv ulcerul stomacal, normalizeaza microflora intestinala.
- Vindeca bolile pulmonare.
- Vindeca maladiile de ficat, vezica biliara si rinichi. Dizolva pietrele.
Vindeca procesele inflamatorii, fiind un antibiotic natural.
- Curata corpul de deseuri, elimina rezidurile metabolismului, inclusiv colesterolul.
- Vindeca diabetul zaharat prin normalizarea schimbului de hidricarburi.
- Intensifica activitatea sexuala, intinereste tot organismul, stopeaza imbatranirea celulelor, creste rezervele interioare ale organismului, ridica tonusul, imbunatateste memoria si atentia.

Edited by miihaiii, 04 February 2013 - 22:19.


#208
Iulianix

Iulianix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 27.06.2005
Donez chefir apă, numai în Bucureşti.

#209
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Am baut si eu chefir de cateva ori si m-a usturat stomacul. E normal asa ceva? De la iaurt nu patesc chestia asta.

#210
ABI_ClUj

ABI_ClUj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.07.2005
Salutare,
sunt si eu curios de aceste ciuperci , dar as vrea sa stiu daca e cineva din judetul Cluj si e disponibil sa imi ofere sa gust kefirul cu ciuperca de apa. Astept raspuns aici sau pe mail.

multumesc

#211
Anamaria1982

Anamaria1982

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.12.2013
Daca vrei iti dau eu.Locuiesc in Cluj.Poti sa-mi trimiti [email protected]

#212
giurgescu

giurgescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 27.09.2007
Are cineva kefir de lapte in zona Iasi, as vrea sa incerc si eu sa-mi fac in casa acest chefir!
Rog un pm si sun eu!

#213
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

View PostFreddy12, on 21 februarie 2013 - 00:58, said:

Am baut si eu chefir de cateva ori si m-a usturat stomacul. E normal asa ceva? De la iaurt nu patesc chestia asta.

am baut si eu pana m-am saturat de el.si de la o vreme aveam si eu ceva arsuri si am renuntat.unde mai pui ca se inmulteste si tot tre sa faci intruna chiar daca nu apuci sa-l bei.

#214
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014
Buna ziua, daca are cineva ciuperca de kefir de lapte in zona Ploiesti, sunt foarte interesat. [email protected]

#215
popica35

popica35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.08.2006
Donez ciupercuta kefir.Iasi.0749052280

#216
Simona8004

Simona8004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2014
caut in Suceava daca are cineva ciuperca.
Anthar, mai este valabila oferta pentru Botosani???

Edited by Simona8004, 22 February 2014 - 09:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate