Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola sistem DMR18

geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid
 Caut site-uri vechi unde postam p...

Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...
 Identificare/transfer Android<...

Tableta cu SnapDragon 8 Plus Gen ...

Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...
 La multi ani @nicu131!

procura ridicare masina din Germa...

Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...
 

Vrei sa lucrezi la Softpedia?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
220 replies to this topic

#73
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
E fromos tricoul? :naughty:
Ca trimit si eu cv..

#74
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

andySF, on Aug 17 2005, 10:49, said:

ma angajez orice la voi....trimit si cv... dar vreau sa stiu daca primesc tricou cu softpedia sau nu...?  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

Tricoul  ala e pentru fata  <_<

#75
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004

naughtydream01, on Aug 17 2005, 10:57, said:

E fromos tricoul? :naughty:
Ca trimit si eu cv..

<{POST_SNAPBACK}>

Sunt 3 modele.

Daca doar trimiti CV nu inseamna ca primesti tricou.

Sper ca nu va puneti acum sa trimitezi CV-uri doar pentru tricou. :D

Daca veniti si veti lucra aici, doar atunci veti primii.

Elena2k, on Aug 17 2005, 10:59, said:

Tricoul  ala e pentru fata  <_<

<{POST_SNAPBACK}>

Avem si pentru fete.


Bafta

Edited by DanyBoss, 17 August 2005 - 11:01.


#76
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Mai bine dadeati blugi ca tricouri am gasca..
In fine in cv n-am ce scrie decat fara experienta si ca stiu engleza bine..
N-are rost sa trimit...

#77
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
Eu nu cred ca dany lucreaza la Softpedia... face misto de voi. Si-a imprimat tricouri si acu se da mare... :nonobad:

#78
martzafoi_

martzafoi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 17.06.2005
cam care ar fi limita de varsta sa obtii un post la softpedia?
eu acum fac 17 ani, deci stiu ca nu am sanse, dar sunt totusi curios sa stiu peste cati ani sa trimit cv-ul  :rolleyes:

#79
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005

Fubar, on Aug 17 2005, 12:07, said:

Eu nu cred ca dany lucreaza la Softpedia... face misto de voi. Si-a imprimat tricouri si acu se da mare... :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>

Esti cu 3 ani mai mare ca el (pe forum), si inca nu stii atata lucru?
Sau faci tu misto de noi?

#80
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
as aplika si eu.... da nu stiu sa fac decat prostii  :notangel:

on topic... scuze nu m-am putut abtine  :peacefingers:

oricum sunteti beton  :coolspeak:

#81
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005

Quote

as aplika si eu.... da nu stiu sa fac decat prostii notangel.gif

on topic... scuze nu m-am putut abtine peacefingers.gif

oricum sunteti beton coolspeak.gif

:bigwhitegrin:  :roflmaofast:  :roflmao: ...sry...nici eu nu am putut sa ma abtin. Cred ca inocentia ?! wtf? acum..vad...tu esti fata ma?...oricum el/ea a devenit hackerul oficial Softpedia.

#82
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
sunt un el mey....   :peacefingers:

si nu's hacer   :notangel:

:kisstogether: softpedia  :D

Edited by ynocentzya, 17 August 2005 - 20:56.


#83
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
nu trebuie sa stiu... STIU. Asta daca intelegeti...

#84
tchocksoo

tchocksoo

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 20.01.2004
lol fubar

#85
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
Apropo de salarii, toate firmele isi fac reclama, aduna oamenii dar cand e vorba de volumul de munca si de salariul in sine o cam dau cotita. Te duci ca tot romanul sa vezi despre ce e vorba si iti place. Te angajezi sperand ca pleci de la 4-5 mil si ajungi pe undeva la 8-12 in maxim un an si a dat norocul peste tine sa iti si placa. Ei bine nu e chiar asa...depinde si de firma dar majoritatea sunt doar pline de promisiuni. Si degeaba iti place daca nu te descurci si cu banii. Orice firma buna trebuie sa ofere salarii atractive pentru ca si munca sa fie la fel. Satisfactia banului determina si satisfactia muncii.

Sper ca SoftNews SRL nu e asa si am o vaga banuiala ca nu prea e, dar cine stie... Nu ma condamnati dar stiu cam ce se practica in firmele mari. Nu dau nume dar sunt firme din Buc si sunt destul de importante.
Aplic si eu un CV cand o sa am timp.

O singura intrebare totusi. Cati angajati sunt la ora actuala ? Nu vreau cifra exacta, doar ceva de genul "pana in 100" sau intre 100 - 200.

Multumesc.

#86
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

angel, on Sep 1 2005, 09:58, said:

Apropo de salarii, toate firmele isi fac reclama, aduna oamenii dar cand e vorba de volumul de munca si de salariul in sine o cam dau cotita. Te duci ca tot romanul sa vezi despre ce e vorba si iti place. Te angajezi sperand ca pleci de la 4-5 mil si ajungi pe undeva la 8-12 in maxim un an si a dat norocul peste tine sa iti si placa. Ei bine nu e chiar asa...depinde si de firma dar majoritatea sunt doar pline de promisiuni. Si degeaba iti place daca nu te descurci si cu banii. Orice firma buna trebuie sa ofere salarii atractive pentru ca si munca sa fie la fel. Satisfactia banului determina si satisfactia muncii.

Sper ca SoftNews SRL nu e asa si am o vaga banuiala ca nu prea e, dar cine stie... Nu ma condamnati dar stiu cam ce se practica in firmele mari. Nu dau nume dar sunt firme din Buc si sunt destul de importante.
Aplic si eu un CV cand o sa am timp.

O singura intrebare totusi. Cati angajati sunt la ora actuala ? Nu vreau cifra exacta, doar ceva de genul "pana in 100" sau intre 100 - 200.

Multumesc.

<{POST_SNAPBACK}>

:w00t: 100?!  :lol: Poate pe sfert...

#87
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

angel, on Sep 1 2005, 08:58, said:

Apropo de salarii, toate firmele isi fac reclama, aduna oamenii dar cand e vorba de volumul de munca si de salariul in sine o cam dau cotita. Te duci ca tot romanul sa vezi despre ce e vorba si iti place. Te angajezi sperand ca pleci de la 4-5 mil si ajungi pe undeva la 8-12 in maxim un an si a dat norocul peste tine sa iti si placa. Ei bine nu e chiar asa...depinde si de firma dar majoritatea sunt doar pline de promisiuni. Si degeaba iti place daca nu te descurci si cu banii. Orice firma buna trebuie sa ofere salarii atractive pentru ca si munca sa fie la fel. Satisfactia banului determina si satisfactia muncii.

Sper ca SoftNews SRL nu e asa si am o vaga banuiala ca nu prea e, dar cine stie... Nu ma condamnati dar stiu cam ce se practica in firmele mari. Nu dau nume dar sunt firme din Buc si sunt destul de importante.
Aplic si eu un CV cand o sa am timp.

O singura intrebare totusi. Cati angajati sunt la ora actuala ? Nu vreau cifra exacta, doar ceva de genul "pana in 100" sau intre 100 - 200.

Multumesc.

<{POST_SNAPBACK}>


Angel, fara sa neg ca situatiile mentionate de tine exista si sunt inca in procent covarsitor, trebuie sa-ti atrag atentia si asupra exceptiilor. Exista un curent in practica de HR care ia amploare. Acest curent se bazeaza pe ideea ca resursele umane(vezi angajatul si valoarea pe care o adauga acesta unui activ corporal sau incorporal) sunt cele mai importante active ale unei companii. Mai ales in domeniul IT  si cele conexe (unde se invarte si SP) aceasta idee isi gaseste cu preponderenta aplicarea.
Drept urmare da-mi voie sa te contrazic la urmatoarele puncte din afirmatiile tale:
- salariul se negociaza pe baza unei fise a postului care prevede gradul de incarcare(volumul de munca) si relatiile de subordonare ierarhica si functionala. De asemenea nivelul salariului nu are o valoare fixa cum spui tu: 4-5 milioane, la fel cum nu are nici un grafic de crestere prestabilit. Totul se judeca dupa niste evaluari si deasemenea totul este negociabil(program, salariu, beneficii, conditii de lucru)

Totusi, nu poti avea pretentia ca la inceputul unei cariere sa ai conditii echivalente cu  cele ale unui coleg care are in spate o anumita experienta. Desi sunt cazuri unde conditiile contractuale(chiar si entry-level) sunt bune spre excelente, in acele cazuri este clar ca se asteapta un maxim de randament sustinut de efort intens si o evolutie rapida, altfel se ajunge la cazul clasic "eu ma fac ca muncesc, ei se fac ca ma platesc".

Ca sa fie clar, nu am nici o legatura cu SP, afara de faptul ca sunt un user incantat de majoritatea continutului acestui forum.

Imi cer scuze daca cumva postul meu este off-topic, dar anumite mentalitati trebuie sa se schimbe iar cei care nu au avut expunere la acest mediu de lucru trebuie sa stie ca se poate si altfel. Nu garantez ca este cazul SP, dar tinand cont de evolutia rapida a acestui bizniz, inclin sa cred ca acest climat de munca este bazat pe alte principii decat cele pe care se bazeaza croitoria de la colt.

#88
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
asemenea companii nu reprezinta nici macar 0.1% din totalitatea firmelor di Romania. Si chiar daca sunt firme straine, in Romania sunt conduse de romani. Been there done that...

Majoritatea firmelor, adica 99%, nu dau doi bani pe valoarea angajatului cu experienta. Vrei sa pleci si nu iti convine salariul, go f**k yourself, luam pe altu' nou. Si asa ajung firme foarte mari in Romania, pe care le crezi bazate sa aiba un rulaj de persoane noi la cateva luni, fara sa realizeze ca ar fi mai castigati in timp, daca i-ar pastra pe cei mai vechi cu un salariu un pic mai mare. Asta ar insemna sa gandeasca in perspectiva, lucru pe care afaceristul roman nu prea este in stare sa il faca. Prefera sa il lase sa plece fara sa isi dea seama ca vanzarile pe termen lung si mediu, cat si calitatea produselor, vor avea de suferit. Singurul castig, aparent si el, este pe termen scurt. Pentru ca asta este ideea de afaceri in Romania. Sa facem bani acu, nu in 10 ani.

Edited by Fubar, 01 September 2005 - 10:02.


#89
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

Fubar, on Sep 1 2005, 10:01, said:

asemenea companii nu reprezinta nici macar 0.1% din totalitatea firmelor di Romania. Si chiar daca sunt firme straine, in Romania sunt conduse de romani. Been there done that...

Majoritatea firmelor, adica 99%, nu dau doi bani pe valoarea angajatului cu experienta. Vrei sa pleci si nu iti convine salariul, go f**k yourself, luam pe altu' nou. Si asa ajung firme foarte mari in Romania, pe care le crezi bazate sa aiba un rulaj de persoane noi la cateva luni, fara sa realizeze ca ar fi mai castigati in timp, daca i-ar pastra pe cei mai vechi cu un salariu un pic mai mare. Asta ar insemna sa gandeasca in perspectiva, lucru pe care afaceristul roman nu prea este in stare sa il faca. Prefera sa il lase sa plece fara sa isi dea seama ca vanzarile pe termen lung si mediu, cat si calitatea produselor, vor avea de suferit. Singurul castig, aparent si el, este pe termen scurt. Pentru ca asta este ideea de afaceri in Romania. Sa facem bani acu, nu in 10 ani.

<{POST_SNAPBACK}>

De acord, cei 99% sunt cei care vor sa faca bani astazi si nu au in spate o strategie de dezvoltare, sunt sucursale ale companiilor straine care trebuie sa se administreze singure si sa vina cu profit astazi. Cine vrea si poate sa se gandeasca la viitor nu lucreaza asa. Intr-adevar, latifundiarii au si ei circumstante atenuante, de cele mai multe ori nu pot astepta, trebuie sa scoata profitul cat mai mare azi pentru ca altfel maine nu mai exista. Ma rog, argumente pro si contra sunt multe, circumstante si nuante, la fel. Nu cred ca aici e locul acestei discutii...

#90
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
right

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate