Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

intrebare !

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
buna ziua ..
  
  Vreau sa va intreb in legatura cu site-urile de haine,incaltaminte de ex-mplu am un site ... adidasi-haine.ro daca vand haine pe el cumparate de la magazin de la piatza etc ... imi trebuie licientza sau ceva pt ca sa vad haine .. sa zicem ca hainele sunt de firma .. nike , puma , adidas, D&G , armani etc ... iti trebuie ceva ca sa poti vine prin site aceste haine loat cum am mai zis de la magazin piatza ... astept un raspuns va rog ..

ex as vrea ceva cum e adidasi-haine.ro ca acel site ce imi trebuie la acte ma refer  sau ce trebuie sa pot vinde.

#2
lautuxxx

lautuxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 05.05.2006
da, ai nevoie de licenta

#3
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
de licenta din parte lu cine ? lu firma care le vand hainele ?

#4
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

View PostLuKian23, on Oct 8 2008, 22:52, said:

buna ziua ..
  
  Vreau sa va intreb in legatura cu site-urile de haine,incaltaminte de ex-mplu am un site ... adidasi-haine.ro daca vand haine pe el cumparate de la magazin [,] de la piatza etc ... imi trebuie licientza sau ceva pt ca sa vad haine .. sa zicem ca hainele sunt de firma .. nike , puma , adidas, D&G , armani etc ... iti trebuie ceva ca sa poti vine prin site aceste haine loat cum am mai zis de la magazin [,] piatza ... astept un raspuns va rog ..

ex as vrea ceva cum e adidasi-haine.ro [-] ca acel site ce imi trebuie [?] la acte ma refer  sau ce trebuie [ca] sa pot vinde.[?]

View PostLuKian23, on Oct 9 2008, 14:22, said:

de licenta din parte lu cine ? lu firma care le vand hainele ?


Cruce, cruce, inc-o cruce :nonobad: Sper ca imi confirmi ca nu esti roman de fapt...

Iti trebuie licenta de la producator. Daca te prinde cineva ca nu ai asa ceva si comercializezi fara, nu mai e contraventie, e caz penal. Adica, pe romaneste (chiar daca n-ai nici o legatura cu limba romana), nu iei o amarata de amenda, ci dosar penal si esti pasibil de racoare. Acelasi lucru si pentru celelalte marci aflate sub licenta Nike, de exemplu. Stiu pe cineva care si-a luat teapa cu niste treninguri de calitate, dar mai necunoscute. Erau sub licenta Nike si nu le-a putut vinde, desi le platise distribuitorului.

#5
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
ok.. romana e grea :)

Pai si de unde pot face rost de licenta cu cine trebuie sa vb ? cine iti da licenta asta ? si marfa ce o cumperi de unde trebuie cumparata sa iti dea licenta ? de ex daca cumpar de la magain doar nu imi da aia de acolo licenta, sau daca cumpar haine de pe net sa ziceam de pe ebay si sa le vand mai departe prin itermediu unui site... cine imi da licenta atuci ? sub ce licenta le vinde aia, cum vinde unu pe ebay si altu ii cumpara doar nu fiecare vanzator de pe ebay are pt fiecare bluza sau adisasi are licenta. .. te rog explicami si mie ca sunt mai greu de cap raman dator ;)

#6
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
mai raspunde cineva si aici va rog.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate