Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

iTunes Store Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#55
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005
Cred că am mai spus, dar nu mă dor degetele să o repet: mi-a mers cu Mastercard de la ING.

#56
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
card mastercard ING normal..sau de credit...salarii..cu descoperire de cont..etc etc?

#57
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

View Posthyperyon, on Dec 8 2008, 18:07, said:

card mastercard ING normal..sau de credit...salarii..cu descoperire de cont..etc etc?
mastercad debit

#58
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
ok...maine ma duc sa imi adaug la cont si un card mastercard...sa vedem apoi

#59
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
bun..deci cei de la ING niste nesimtiti...
nu pot sa am card Master Card fara visa ..deci 2 comisioane anuale...acest lucru nu imi convine...vroam sa inchid visa..si au spus ca nu se paote pentru ca nu as putea depune bani cu Mastercard..nu merge.,...de la bancomate..ci doar de la caserii si comision la fiecare tranzactie de 7,5 ron
alt card..la raiffeisen..brd? Am deja Raiffaisen Mastercard si nu merge...
ma gandesc sa renunt la serviciile ING...asa ca as dori sa imi fac un card la o banca care accepta plati online...paypal...apple...si comisioane ok...

#60
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
50 RON/an platesti pt Mastercard ING + 30 RON pt VISA Electron !

Daca mai platesti si Home Bank 3 RON/luna atunci se fac 110 RON/an

Am inteles ca mastercard e embosat...l-am cerut si eu pe net, deja mi-au luat 50 RON din cont

Si astazi, surpriza, am reusit sa platesc un app de mobil pe itunes cu Visa de la ING !

#61
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003

View PostJaguar Paw, on Dec 12 2008, 01:24, said:

50 RON/an platesti pt Mastercard ING + 30 RON pt VISA Electron !

Daca mai platesti si Home Bank 3 RON/luna atunci se fac 110 RON/an

Am inteles ca mastercard e embosat...l-am cerut si eu pe net, deja mi-au luat 50 RON din cont

Si astazi, surpriza, am reusit sa platesc un app de mobil pe itunes cu Visa de la ING !
exact asa am si eu..home bank..etcetc si consider ca ma pot lipsi...
am home bank si la raiff..si ma bate un gand sa renunt la serviciile ING definitiv...
doresc sa imi fac in alta parte card...care sa functioneze sigur..si sa nu ma mai complic...cu ing...cu visa + mastercard si comisioane peste comisioane enorme
deci ce alt card mai merge?

#62
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
maestro e tot mastercard.

#63
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
o fi dar pe cardul maetro de la brd nu este trecut security code

#64
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Posthyperyon, on Dec 12 2008, 17:29, said:

o fi dar pe cardul maetro de la brd nu este trecut security code

eu am Taifun de la Bancpost (maestro ) si merge pt plati online. nu am testat itunes store... nu vad de ce sa instalez o aplicatie inutila si ineficienta pt un online store. mai sunt si alte magazine online cu preturi sub un euro pt mp3

#65
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
eu imi doresc niste aplicatii cu plata...la maestro nu exista security code..deci sare din prima din schema...
visa si mastercard...dar..cu visa ing in continuare nu merge...mastercard raiffasien...la fel
vreau unul care sa mearga

#66
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Concluzie: cu card sau fara nu poti cumpara muzica din Ro. Aplicatii s-ar putea sa se poata.

#67
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
stie careva ce fel de carduri sunt cele de la visa brd editia speciala [hagi]
are sora mea unul..am probat cu el si a mers...
aceasta a fost editie limitata...acum nu as putea sa cer acelasi lucru...dar vreau sa stiu ce tip era ca sa mearga...sa ma duc sa cer

#68
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Toate ca toate , dar nu au manele  :roflmao: :roflmao: :roflmao:   .  Asta este toata problema , cand cumpara un rom o melodie lasa in cont cate 100E pentru  o dedicatie  :lol: Apropo , de ce nu au si manele ? Stiu oare ca manelele degaja prostie si incultura?  ^_^

#69
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
faza interesanta...care ar deslusi si misterul de mai sus la ing...cand nu era activat mastercard si era doar visa mergea..pe ruma a mers si visa...
singurul explicatie care imi vine in minte e sa ai bani pe card suficienti la verificarea lor...
de ce spun asta? pai de curand am cumparat cu un card visa brd (promotia hagi) a sorei mele cateva aplicatii...vreo 3 euro si ceva...desi avea bani pe card...desi i-au blocat banii...mi-a dat dupa vreo 2-3 zile mesaj ca sunt probleme cu plata...sa introduc alt card...
atunci am bagat master card-ul de la raiifaissen...pe care l-am verificat si tot verificat inainte...si mi l-a acceptat..mare mi-a fost mirarea...insa pe urma intru pe raiffaissen online ...sa vad contul...si observasem ca mi se depusese salariul cu 2 zile mai devreme..si aveam bani pe card destul de multi...
nha ca acum pot sa imi fac cumparaturile cu mastercardul de la raiffaissen...
pentru ceilalti..va sfatuiesc sa depuneti cam 100 ron sa aveti pe card cand il introduceti ca metoda de plata...si cred ca o sa fie ok..pe urma ii scoateti..sau lasati cat aveti nevoie pentru cumparaturile voastre

#70
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View PostaWp_viTal, on Dec 17 2008, 19:28, said:

Toate ca toate , dar nu au manele  :roflmao: :roflmao: :roflmao:   .  Asta este toata problema , cand cumpara un rom o melodie lasa in cont cate 100E pentru  o dedicatie  :lol: Apropo , de ce nu au si manele ? Stiu oare ca manelele degaja prostie si incultura?  ^_^

nu inca. just wait

#71
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002

View PostaWp_viTal, on Dec 17 2008, 19:28, said:

Toate ca toate , dar nu au manele  :roflmao: :roflmao: :roflmao:   .  Asta este toata problema , cand cumpara un rom o melodie lasa in cont cate 100E pentru  o dedicatie  :lol: Apropo , de ce nu au si manele ? Stiu oare ca manelele degaja prostie si incultura?  ^_^
Au în US Store :lol:

#72
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
tare :D

ati observat ca au tradus titlurile? hihihi...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate