Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

iTunes Store Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#91
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,558
  • Înscris: 19.04.2009
yahoo are pentru romanica. in bucuresti e detaliat. chiar si Timisoara. la astea m-am uitat. dar banuiesc ca resedintele toate au (cu exceptie Buftea). la GMap in Bucuresti arata "soseaua de centura" si DN1 sau care o fi :D

#92
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
Vineri m-am inscris in app store, prin intermediul iTunes 9. Vad ca la inregistrare a avut loc si o tranzactie de 8.51 lei (am verificat cu homebank ING). Momentan mi-am sters datele contului din preferinte... dar e in regula? Nu am vazut nicaieri scris ca inregistrarea e pe bani si nici nu am cumparat nimic.  :huh:

Edited by Cayn, 19 October 2009 - 18:07.


#93
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
stiu ca pentru testarea daca un card e valabil se face o retragere foarte mica, care se pun ulterior inapoi. vezi maine sau poimaine daca banii se returneaza.

#94
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
Aha. Multumesc pentru informatie.

#95
[email protected]

[email protected]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 14.03.2006
Intrebare pt utilizatorii cu experienta in iTunes: cum ascult fisiere ac3 sau dts?

Mersi!

#96
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

View Post[email protected], on 31st October 2009, 15:42, said:

Intrebare pt utilizatorii cu experienta in iTunes: cum ascult fisiere ac3 sau dts?

Mersi!

N-asculti. iTunes recunoaste doar mp3 sau AAC pe partea de audio.

#97
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
In cele din urma s-au finalizat tranzactiile de care ma plangeam anterior. Dat fiind faptul ca dupa ce m-am inscris pe iTunes, mi-am sters informatiile despre contul bancar (din cauza retragerii binevoitoare) si apoi le-am adaugat din nou (peste vreo sapt), m-am ales cu o teapa de 3 euro. Halal informare!

Bila neagra pentru Apple!  :chair:

Edited by Cayn, 03 November 2009 - 20:32.


#98
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
Later edit: Se pare ca m-am pripit eu. Tranzactiile au disparut complet. Nu mai exista nici la debit nici la credit... Weird things si cu home bank-ul asta.

In concluzie e ok Apple. Hai sai dau bila alba.  :lol:

Edited by Cayn, 03 November 2009 - 21:00.


#99
Crishu

Crishu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.01.2007
Salut,

Am observat că în alte țări exista opțiuniea unui iTunes Gift Card ca metodă alternativă de plată pentru diverse achiziții.
Există această facilitate și pentru magazinul iTunes românesc?
Dacă da aș fi interesat de unde aș putea achizitona, n-am prea găsit pe net.
Sau dacă îmi cumpără un prienten un gift certificate din America/Germania poate fi folosit în magazinul nostru?

Mulțumesc.

#100
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
Am si eu o problema.. nu mai pot cumpara / downloada nimic de pe App Store. Tot timpul imi zice ca produsul respectiv nu este valabil in App Store Romania. Am incercat si la aplicatii pe care deja le am (gen Yahoo Messenger) si acelasi lucru imi zice. Mai are careva probleme?

#101
bugsiiy

bugsiiy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 26.11.2006
Exact asta vroiam sa intreb si eu. De 2 zile Appstore s-a bulit pentru minte. Nu mai gaseste lucruri care le gasea, si le-am si cumparat, gen The Settlers, Dropbox... Pana si in iTunes, AppStore-ul arata haotic, doar jumatate din programe mai sunt. Ce s-a intamplat?!

#102
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postbugsiiy, on 13th November 2009, 11:11, said:

Exact asta vroiam sa intreb si eu. De 2 zile Appstore s-a bulit pentru minte. Nu mai gaseste lucruri care le gasea, si le-am si cumparat, gen The Settlers, Dropbox... Pana si in iTunes, AppStore-ul arata haotic, doar jumatate din programe mai sunt. Ce s-a intamplat?!

acelasi lucru si la mine ... si la alti doi prieteni cu iPhone :(
inca nu am apucat sa caut in internet dupa solutii

#103
bugsiiy

bugsiiy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 26.11.2006
Parca ar fi scos mai mult de jumatate din programele de pe AppStore. Noi vrem Apple Romania, ei scot ceea ce aveam deja :(

#104
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
dar de ce va chinuiti???

De ce nu incercati un telefon, unul mai bun decat un iphone ( orice de la nokia 1100 in sus) si un mp3 player care sa fie mai putin restrictiv... adica din winamp / windows media player sa poti face 2 clickuri si sa trimi melodia?

Siteuri pt descarcat legal mp3 sunt destule, altele chiar mai ieftine decat itunes. si fara drm...

am cumparat, am mp3 ul si in 2 telefoane si in 2 pc uri din care unul ruleaza solaris  si altul windows. deci se poate si fara itunes..

#105
bugsiiy

bugsiiy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 26.11.2006
AcidMan, poti sa-ti iei tu 5 1100 de la Nokia, si un mp3 player Watson. Te rog tine-ti parerile pentru tine, nu este un topic de dezbateri Apple vs non-Apple. Multumesc.

#106
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007
cum se inchiriaza filme pe itunes? ca am dat la movies , dar nu apar filmele... desi am cont. sa inteleg ca nu sunt valabile si in Romania?

Edited by Florin64x, 24 December 2009 - 14:26.


#107
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View PostFlorin64x, on 24th December 2009, 14:21, said:

cum se inchiriaza filme pe itunes? ca am dat la movies , dar nu apar filmele... desi am cont. sa inteleg ca nu sunt valabile si in Romania?
... nu prea...

#108
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

View PostCentris, on 24th December 2009, 20:59, said:

... nu prea...
ai ideea cand se lanseaza si la noi chestia asta? cu inchiriat/cumparat filme , muzica si alte chestii?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate