Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

iTunes Store Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#127
~Emy~

~Emy~

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.08.2006
Salutare! Incerc de o saptamana si ceva sa-mi fac cont pe iTunes si intampin aceeasi eroare de care mai scria cineva mai sus: "error description not available"! Ceva solutii?

#128
toofast

toofast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.02.2007
Nu am gasit nicaieri un raspuns concret, am reusit sa-mi fac Apple ID dar cand intru pe el spune ca nu a fost folosit niciodata pe iTunes si ma baga pe pagina cu adaugare carte de credit.

#129
~Emy~

~Emy~

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.08.2006
Aceeasi faza am patit-o si eu ,toofast ,cand mi-am facut appleID! Culmea e ca putini am dat de problema asta! Si asta acu' recent...

Edited by ~Emy~, 23 February 2010 - 18:51.


#130
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Nu se mai poate face cont fara cartea de credit.
Cel putin eu asa am vazut cand am incercat sa`mi fac alt cont.

#131
IceDoG

IceDoG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.02.2010
baieti si eu am problema asta... incercati sa cititi paginile 6 si mai ales 7 ale acestui topic;


cat despre ultimul meu post tot nu m-am lamurit..

#132
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Dap, am reusit sa-mi fac contul pana la urma. L-am creat pe o alta tara si a mers ok dupa care am schimbat pur si simplu tara pe Romania si nu a fost nici o problema. E drept ca am folosit si cardul, habar nu am daca functioneaza si fara card! ;)

#133
IceDoG

IceDoG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.02.2010
a reusit cineva sa`si faca contul in alta tara dar fara carte de credit si sa reuseasca sa se logeze fara renew?

#134
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,256
  • Înscris: 07.08.2003
Si eu am incercat cu 3 carduri de la ING si mi-au tras de fiecare data cate 2 euro. Si eroarea e aceeasi .

NEMERNICII !!!
Unde sa fac o reclamatie ?

#135
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postdaniel28, on 28th February 2010, 09:40, said:

Si eu am incercat cu 3 carduri de la ING si mi-au tras de fiecare data cate 2 euro. Si eroarea e aceeasi .

NEMERNICII !!!
Unde sa fac o reclamatie ?

http://www.apple.com/support/itunes/

ai putea chiar sa suni la telefonul de suport sau sa trimiti un mail.

#136
metilic

metilic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2008
Salutare. Si eu am avut aceeasi problema la crearea unui cont free pe iTunes Store. Am Apple ID, dar nu pot trece de pasul cu "enter billing information". Rotten apple  <_<

#137
SPLFFF

SPLFFF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 04.11.2008
Aceeasi eroare o am si eu. Tocmai ce am pus mana pe un iPhone 3G si nu pot beneficia de serviciile oferite de AppStore. Ce mizerie.

#138
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Este o eroare la Apple , merge sa faci cont pe alte tari doar pe romania nu, asa ca incerci sa faci pe alta tara dupa ce ai creeat contul schimbi tara si ai rezolvat problema.

#139
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Posttkd29, on 2nd March 2010, 19:00, said:

Este o eroare la Apple , merge sa faci cont pe alte tari doar pe romania nu, asa ca incerci sa faci pe alta tara dupa ce ai creeat contul schimbi tara si ai rezolvat problema.

poti sa faci Apple ID pe store.apple.com, iar ID-ul poate apoi fi folosit in iTunes.

cel mai bine ar fi sa scrieti la Apple si sa postati ce zic ei, sa ne lamurim cu totii

#140
helici_florin

helici_florin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 12.10.2006
@tkd: merge sa faci pe alta tara, daca cand dai sa iti schimbi locatia pe romania (pe un cond facut pe us sa zic), te baga in acelasi cerc vicios. Din cata am inteles daca ai carte de credit ar merge sa schimbi locatia. Dar multa lume vrea conturi free (frica de a nu fi taxati aiurea, etc etc)

@Centris: Pe adresa aia iti poti face apple ID, dar e default pe US -> intram in acelasi cerc vicios

pacat. Eu am avut bafta si mi-am facut acu vreo luna cont. Dar nu vreau sa ma pun in pielea celor care au cumparat tel si acu nu isi pot face cont. Acum ma chinui sa fac pt o cunostiinta care are iphone-ul de un an jumate si inca nu stie ce e ala cont itunes, appstore, jailbreak, etc.

#141
SPLFFF

SPLFFF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 04.11.2008
If you wish to create an account without a credit card, you will need an iTunes Gift Card, iTunes Gift Certificate, or an allowance. Check out the instructions for creating an account without a credit card in this article:

http://support.apple.com/kb/HT2534

#142
davidboy

davidboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 07.10.2006
Salut am si eu o problema. Am un iphone 3g pentru care mi-am facut un cont itunes. Problema e urmatoarea, pot sa folosesc app store-ul (chiar am si cumparat cateva aplicatii), dar daca vreau sa folosesc itunes store (pentru muzica podcasturi etc.) imi apare urmatorul mesaj "the itunes store is not supported in this country".
Am fost la orange si i-am intrebat si mi-au zis ca poate nu mi-am facut bine contul de itunes, dar cum pot folosi contul de itunes pentru a cumpara aplicatii de pe appstore dar nu pot folosii itunes store-ul de pe acelasi cont? Stie cineva care este problema?

#143
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
La fel asa apare si la mine , nu cred ca poti face ceva.

#144
linbetwin

linbetwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 12.01.2007

View Postdavidboy, on 4th March 2010, 14:06, said:

Salut am si eu o problema. Am un iphone 3g pentru care mi-am facut un cont itunes. Problema e urmatoarea, pot sa folosesc app store-ul (chiar am si cumparat cateva aplicatii), dar daca vreau sa folosesc itunes store (pentru muzica podcasturi etc.) imi apare urmatorul mesaj "the itunes store is not supported in this country".
Am fost la orange si i-am intrebat si mi-au zis ca poate nu mi-am facut bine contul de itunes, dar cum pot folosi contul de itunes pentru a cumpara aplicatii de pe appstore dar nu pot folosii itunes store-ul de pe acelasi cont? Stie cineva care este problema?

Dacă tu ai cont iTunes RO, nu poți cumpăra nimic din magazinul iTunes pentru altă țară, chiar dacă poți să intri pe el și să asculți 30 sec. dintr-o piesă. Singura soluție e să aștepți ca Apple să vândă muzică și pe iTunes RO.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate