Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Teapa produse Forever

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 richelieu, on Jul 3 2008, 20:10, said:

. Si acum, mananc cam aceeasi cantitate de mancare pe care o mancam inainte de dieta si cam aceeasi mancare.
. In plus, nu mai mananc acea cantitate....de multe ori intr-o singura masa, cum mancam inainte, ci impartita in 4-5 mese/zi.

Ups, te-ai dat de gol.

#56
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006
UPS...cu ce? Nu pricep.....

L.E. Acum am priceput. A suflat Mosotti peste tine....si ai luat de la el obiceiul de a scoate din context :lol:. Citeste cu atentie frazele...mai lungeste putin a doua parte bolduita de tine...cam pana la  "nu mai mananc acea cantitate....de multe ori intr-o singura masa, cum mancam inainte, ci impartita in 4-5 mese/zi"
si poate vei pricepe ce si cum.... Daca nu, iti desenez...

Edited by richelieu, 04 July 2008 - 09:41.


#57
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 richelieu, on Jul 3 2008, 19:10, said:

Pana acum aveam o parere rezonabila spre buna despre tine.....dar daca incepi sa pui cuvinte nespuse in gura omului....mi-am schimbat-o drastic. N-am zis ca mananc pana crap. Nici inainte nu mancam mult si ma ingrasam . Se cheama dereglare de metabolism. Niciodata n-am mancat ca nebunu, doar ca am mancat chestii.....mai putin recomandate....ceea ce fac si acum si uite, nu ma ingras. Nu stiu cat o sa tina "minunea" dar deocamdata am aproape un an de cand variatiile de greutate sunt de +/- 0.5Kg pe saptamana. . Si acum, mananc cam aceeasi cantitate de mancare pe care o mancam inainte de dieta si cam aceeasi mancare. Ce s-a modificat: Acum, intradevar beau minim 2 litri de apa pe zi. In plus, nu mai mananc acea cantitate....de multe ori intr-o singura masa, cum mancam inainte, ci impartita in 4-5 mese/zi. Crezi...bine...nu crezi...treaba ta.Cine-s eu sa incerc sa te conving? Si altfel spus, cine esti tu sa-mi spui ca, ceea ce traiesc de vreun an incoace...e fals?

scuza-ma, dar eu prin "nu m-am abtinut de la nimic" asta am inteles. evident ca daca maninci UN gratar n-o sa te ingrasi. daca maninci TREI gratare, poate sa vina mama nutritionistului din cealalta parte a universului si tot te ingrasi, daca ne referim la omul modern, care freaca scaunul, cu motabolism normal (pentru ca stiu persoane care pot minca pina explodeaza si nu se ingrasa deloc). daca bei UNA bere pe zi mai ai o sansa, daca bei cite CINCI, haleluia. si tot asa. mai mult, n-ai pomenit nimic de impartirea pe mese. ideea este ca TI-AI schimbat modul de a hali, ori eu n-am vazut asa ceva specificat pe undeva :D

in lumina noilor precizari sint de acord ca nu mai aberezi dar si tu poti fi la fel de acord ca si fara un nutritionist s-ar fi intimplat la fel. si cind spui "maninc CAM aceeasi cantitate", iti garantez ca maninci mai putin, dar in subconstient vrei sa dai un sens nutritionistului :lol:

cit despre nutritionisti, citi nutritionisti, atitea metode / diete / sfaturi si povetze. cu sau fara nutritionisti, cu sau fara forever, ideea este sa nu te indopi, ceea ce este foarte greu de facut cind este atita haleala pe toate gardurile  :dribbledrool:

#58
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,479
  • Înscris: 04.05.2006
Gata..ingropam securea :D. Ai si tu dreptate, in afara de un punct (probabil subiectiv): fara nutritionist n-as fi reusit sa ajung aici, in primul rand pentru ca nu as fi reusit sa-mi reglez metabolismul, in al doilea rand pentru ca nu as fi reusit probabil, cel putin nu la fel de usor, sa-mi controlez modul de impartire a meselor. Dar ai dreptate, e foarte importanta aceasta impartire. Nutritionistul a avut un rol determinant in chestia asta.....Cat despre a te "indopa"...e greu intr-adevar, in special sa triezi ceea ce mananci.

#59
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 richelieu, on Jul 4 2008, 13:31, said:

Gata..ingropam securea :D. Ai si tu dreptate, in afara de un punct (probabil subiectiv): fara nutritionist n-as fi reusit sa ajung aici, in primul rand pentru ca nu as fi reusit sa-mi reglez metabolismul, in al doilea rand pentru ca nu as fi reusit probabil, cel putin nu la fel de usor, sa-mi controlez modul de impartire a meselor. Dar ai dreptate, e foarte importanta aceasta impartire. Nutritionistul a avut un rol determinant in chestia asta.....Cat despre a te "indopa"...e greu intr-adevar, in special sa triezi ceea ce mananci.


Eu am luat recent niste pastile de slabit (9kg intr-o luna) si exact asa mi s-a spus sa fac (ca eu mancam o data in zi ca inainte e alta poveste)

Sunt doua explicatii de ce e mai bine asa:
-se evita hipoglicemia si implicit hiperinsulinismul ce apar odata cu senzatia de foame dupa o pauza alimentara mai mare de cateva ore. In mod normal dupa masa glicemia creste dupa care trebuie sa revina la valori normale in doua ore. Daca se mananca la sfarsitul intervalului nu se mai ajunge la hipoglicemie
-mancand putin si repetat se modifica si pragul la care distensia gastrica trimite senzatia de satietate. Nu poti sa mananci la 3 ore acelasi volum de alimente pe care il mananci la 6-7 ore.

deci aici scriem numai noi cei care nu cred si habar nu avem de Forever. Spun asta pentru ca nimeni nu stie ce e cu sprayul de aloe. Si eu voiam sa stiu cat costa :((

#60
grp

grp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 08.08.2004
Io zic sa interzici si offtopicu', nu numai discutiile despre MLM... ;)

Ca o paranteza, ca am uitat sa o mentionez la posturile anterioare: daca produsele astea de la Forever pe baza de aloe, cum draq sau gandit si astia de la Nestle sa faca ceai cu aloe (sic!) si antioxidanti, altii pun aloe in tampoane, in lamele de barbierit, etc. I-am luat nevestimii un epilator Philips si culmea, ce credeti ca are: unde sonice cu aloe vera?! WTF is that?

Pe scurt. nici la regimul recomandat de Forever si nici la altele nu se uita de un singur lucru: miscare !!! Pe linga reducerea aportului caloric, orice nutritionist va va recomanda si un program sportiv: mers pe jos, etc. Nu exista pastile de slabit pe care sa le iei si apoi sa poti manca ce doresti fara sa te ingrasi. Poate doar unele vomitive sau/si laxative.

@maltese: da, flaconul respectiv e de la noi. E sa ii spunem un fel de trusa de prim ajutor, ceva in genul a ce iti facea bunica cand rupea frunzele de aloe si te dadea pe rana. Doar ca e mai concentrat.

Numai de bine va urez.

#61
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007

 vlad_daniel, on Jul 3 2008, 13:14, said:

Sincer, EU vand aceste produse. Sunt foarte bune daca sunt utilizate pe o perioada de 3-5 luni.

si dup-aia? trebuie s-o iei de la capat cu alte 3-5 luni?

#62
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,444
  • Înscris: 20.02.2008
....Si pe urma inca 3-5 luni? Ar fi trebuit sa se spuna: consumati timp de 50 ani acest produs si o sa vedeti rezultatele!

Mda... ma intrebam: pentru dureri cauzate de prostie tot produse din astea se folosesc?

#63
grp

grp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 08.08.2004
@lucas22010: Nu. Depinde de la caz la caz. De exemplu pentru un psoriazis, cineva a luat produse forever 14 luni la rand. In schimb are 3 ani de cand nu mai are nici un simptom de psoriazis. S-ar putea la alte persoane sa fie nevoie de doar 8-9 luni si sa le revina simptome slabe dupa 2 ani. Depinde de faza in care este boala, depinde de persoana respectiva daca respecta ce i s-a prescris. Si antibiotic daca ti se spune sa il iei 7 zile la 8 ore 2 pastile si tu iei 3 zile si dupa aceea nu mai iiei ca te simti bine, sunt convins ca rezultatul este altul decat daca ai fi luat intradevar cele 7 zile corect.

@ioppo: Nu din pacate pentru "boala" asta nu e nimic de la Forever  :lol: . Dar nu cred ca gasesti tratament nici in alta parte...

Incercati sa vorbiti cu persoane care au consumat produse Forever si cum s-au simtit. Incercati sa luati voi si dupa aceea vorbiti despre experienta voastra. Altfel se poate interpreta fie reavointa fie doar ca ne place sa ne jucam cu tastatura...

Sanatate maxima tuturor.

#64
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
si inca ceva, in cartea despre regimul alimentar bun pentru fiecare grupa de sange scrie clar ca aloe este interzis grupei de sange ab4!

nu am testat acel regim alimentar (la mine in familie cam avem grupe de sange diferite si imi e tare greu sa gatesc asa), dar...mama mea (grupa sangvina ab4) lua aloe (aburita un pic de un vanzator ambulant) si de fiecare data se simtea foarte prost. nu mi-a spus despre asta nimic pana ce nu m-am prins eu ca e ceva in neregula, i-am interzis sa mai bea buruieni nerecomandate de un medic si am intrebat medicul de familie (medic care are o mare deschidere catre tratamente naturiste, atunci mi=a deschis ochii sa citesc si eu acea carte) care mi-a spus ca la grupa ab4 e interzisa aloe...la momentul ala m-am luat de vanzatorul ambulant care mi-a spus ca ei stiu dar...nu le spun cumparatorilor deoarece totusi grupa ab4 e destul de des intalnita si pierde clienti...

(ideea e ca oricum i-am dat cu geanta in cap la momentul ala si i-am zis cate in luna si in stele ca mi-o omora pe mama...idiotul!!! deci semnal de alarma: daca aveti grupa de sange ab4 NU consumati aloe!!!)

de asta v-am spus ca aceste produse (ale caror calitati curative nu le neg) va sunt VANDUTE si nu prescrise!

#65
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

 anknic, on Jul 12 2008, 23:53, said:

totusi grupa ab4 e destul de des intalnita si pierde clienti...
Cam cat de intalnita poate sa fie? E totusi cea mai rara grupa sanguina.

Tu chiar crezi ca o planta poate omori oameni in functie de grupa sanguina?

http://earthsave.org/news/bloodtyp.htm

#66
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
Frecventa

Dupa frecventa, repartitia pe grupe sanguine a populatiei Romaniei se prezinta astfel: 33% grupa 0; 43% grupa A, 16% grupa B si 8% grupa AB.


sursa:
http://www.sanatatea...-in-romania.htm


daca e sa o iei ca grupele de sange au aparut in cursul evolutiei umane, curs in care dieta era intr-un anume fel, poti spune ca dieta pe grupe ar putea fi ceva valid...daca e sa o iei ca mamei ii face rau aloe, vanzatorul stia ca aloe e interzisa la grupa de sange ab4 (or fi facut si ei neste studii ceva), doctorita mea stia si ea asta...

nu ii poate omora, ii poate dezechilibra in schimb, regimul de viata va face restul (si aici ma refer la ala pe care chiar nu il poti schimba)

Edited by anknic, 13 July 2008 - 13:33.


#67
johnyk_vl

johnyk_vl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 15.09.2007
Daca sunteti interasati sa cumparati produse naturiste pe baza de Aloe - Vera si sa profitati si de o potentiala afacere profitabila, va rog sa vizitati urmatorul site web: http://www.flp-shop.com

#68
vio69

vio69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.10.2007
Referitor la produsele de la forever sint miraculoase va pot spune ca mie mia salvat viata ma tratat de o pancreatita acuta,fibrom,gastrita,etc.tratamentul cu gel,ceai si alte produse dau rezultate dupa o perioada de timp deoarece nu sint medicamente cu tot felu de chimicale,aloe vera merita incercat,mentionez ca nu sint distribuitor sau altceva am testat prod.ca tratamentele din spital nu dadeau nici un rezultat  :)  :)

#69
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Am luat si eu de la forever si pot sa zic ca sunt bune intr-o oarecare masura. Acum nu mai iau, nu de alta dar strica sa iei non-stop si in plus sunt cam scumpe. Oricum Mai am cateva creme cu aloe care sunt bune si un aloe first spray, e bun pentru orice de la arsuri pana la taieturi. Ala chiar isi merita banii, precum si crema verde si crema rosie. Si suplimentele de minerale marine sunt bune, sau vitaminele. Gelul a expirat prin frigider nu prea luam eu, avea gust oribil, ichh. Acum nu mai iau nimic, dar pot sa spun ca sunt buniciele, nu fac minuni dar sunt bunicele.

Edited by koss_x_treeme, 09 March 2009 - 17:07.


#70
adrianpavel

adrianpavel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.03.2009
daca e sa vorbim de produse naturale sigur planta de aloe e cea care e recunoscuta din cele mai vechi timpuri ca o planta miraculoasa si binefacatoare. Ceea ce apreciez eu cel mai mult e faptul ca intr-o lume plina de eeeeee uri aceste produse sunt solutia la problemele voastre . Precizez ca am consumat si consum aceste produse naturale si ma simt excelent , pe langa toate acestea i-mi fac si un plan de marketing care ma ajuta si financiar cu aceste produse. Va recomand sa le consumati si apoi sa vorbiti despre ele, ca sunt scumpe nu prea cred , am fost la farmacie si pe cateva antibiotice am dat o gramada de bani si nu am comentat nimic deoarece acela era pretul de raft , pe cand aici ti se da posibilitatea sa alegi esti consumator un preti , distribui si consumi alt pret, mi se pare corect . VREI SANATATE CU PRODUSE NATURALE? SI BANI PE DEASUPRA nu ezita contacteaza un distribuitor si vei fi multumit ;)
Apropo daca vrei sa comanzi aceste produse poti sa mergi la orice depozit din Cluj , arad , brasov , bucuresti pe baza codului 400000009058 sub numele de sponsor scrii Adrian Pavel Medesan poti sa comanzi cate produse vrei si sa le testezi sau sa le distribui
Foarte important pentru mai multe lamuriri va astept pe forum
Ady

Edited by adrianpavel, 10 March 2009 - 23:30.


#71
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
Pentru cei care nu isi permit sa dea o caruta de bani pe produsele forever, recomand tinctura de aloe cu 4 lei de la firma autohtona hofigal, am cumparat, e buna. Ca si celalalte produse ale lor, la fel de ieftine.

Edited by bubu30, 12 March 2009 - 17:40.


#72
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008

 adrianpavel, on Mar 10 2009, 23:28, said:

daca e sa vorbim de produse naturale sigur planta de aloe e cea care e recunoscuta din cele mai vechi timpuri ca o planta miraculoasa si binefacatoare. Ceea ce apreciez eu cel mai mult e faptul ca intr-o lume plina de eeeeee uri aceste produse sunt solutia la problemele voastre . Precizez ca am consumat si consum aceste produse naturale si ma simt excelent , pe langa toate acestea i-mi fac si un plan de marketing care ma ajuta si financiar cu aceste produse. Va recomand sa le consumati si apoi sa vorbiti despre ele, ca sunt scumpe nu prea cred , am fost la farmacie si pe cateva antibiotice am dat o gramada de bani si nu am comentat nimic deoarece acela era pretul de raft , pe cand aici ti se da posibilitatea sa alegi esti consumator un preti , distribui si consumi alt pret, mi se pare corect . VREI SANATATE CU PRODUSE NATURALE? SI BANI PE DEASUPRA nu ezita contacteaza un distribuitor si vei fi multumit ;)
Apropo daca vrei sa comanzi aceste produse poti sa mergi la orice depozit din Cluj , arad , brasov , bucuresti pe baza codului 400000009058 sub numele de sponsor scrii Adrian Pavel Medesan poti sa comanzi cate produse vrei si sa le testezi sau sa le distribui
Foarte important pentru mai multe lamuriri va astept pe forum
Ady
Nu ne astepta!
Ce ma-sa,s-au linistit aia de la Amway si au inceput altii sa caute prozeliti?
Ce-i asta,forumul Softpedia,sau piata Obor?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate