Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Teapa produse Forever

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 ovidiu.cladoveanu, on Jul 1 2008, 22:30, said:

Da exista studii, exista multe astfel de lucruri. Sunt organizatii la nivel mondial care certifica anumite lucruri. Trebuie sa gandim in afara cutiei post decembriste. Cu toate ca Romania a ramas un ghetou neocomunist si un lagar de munca asta nu inseamna ca si alte produse lasa de dorit.


Da-mi link de pe medline (daca stii ce e aia) despre studii si mai vorbim.

La sistemul de asigurari de sanatate de la noi poti sa spui ca doctorii si farmacistii sunt inventati de sistem ca sa aiba si ei ceva de munca, dar sunt alte tari mult mai dezvoltate, cu economie reala, carora nu le-ar conveni sa plateasca mii de euro pe cap de pacient in tratamente avand la indemana produse simple, naturale si ieftine.

#38
Sobolan Mort

Sobolan Mort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 22.09.2006
"Prietene", cand un absolvent de Educatie Fizica si Sport incepe sa dea sfaturi despre medicina, undeva e o problema. Tu chiar nu vezi ca pe langa niste fraze stereotipe invatate din manuale (si alea vandute la suprapret), nu esti capabil sa scoti nimic ? Aceleasi repetitii obositoare cu "exista studii", "mentalitati comuniste/postdecembriste", "ce stiti voi, eu stiu tot" (ca doar eu sunt Mutunachi).

Cat despre topicul tau, nu stiu cum te astepti sa il considere cineva altceva decat o gluma proasta cand incepi cu "Microsoft, Coca-Cola, Colgate, Gilette, Toyota, Xerox, Oracle aleg sa-si deschida divizii de network marketing" si continui cu o aberatie ilogica drept exemplu de "sistem corect si PERFECT" pe care nici nu ma obosesc sa o comentez. Deja la comparatia cu dintre "sistemul de desfacere" si corpul uman ma tavaleam pe jos de ras. Poate la Fun Stuff ai avea mai mult succes.

#39
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Uita-te pe medical stuff, acolo recomanda Germaniu pentru cancer si SIDA.

Mai dar ce prinde campania asta Forever. Stiu de la bunica-mea la tara, vine cate o tanti de la oras, le tine o prelegere frumoasa, sclipicioasa despre cat e de important sa fii sanatos si sa iubesti natura, le baga pe gat geluri pentru reumatic, sirop pentru diabet si alte prostii. Efectul e garantat, intr-o luna stau aceleasi babe la rand la policlinica cu gura pana la urechi ca e doctorul incompetent si lor nu le scade tensiunea. Sa le picuri cu lumanarea, dar nu recunoaste una ca a aruncat pastilele la gunoi si beau amaraciune de aloe dintr-un bidonas patrat.

#40
ovidiu.cladoveanu

ovidiu.cladoveanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.05.2007
Daca esti atat de inteligent cauta tu pe medline ganoderma si ai sa vezi rezultate si studii.....Daca esti si mai inteligent cauta pe www.pubmed.org tot ganoderma si sa vezi studii.
   Pe Einstein l-au intrebat cat e acceleratia gravitationala si a spus ca nu are nevoie sa-si ocupe mintea cu lucruri care exista in carti.
  Domnule raton, nu dau sfaturi despre medicina, fac afirmatii de bun simt.
  Revenind acum la cultura, citeste si tu Alvin Toefler, Kiyosaki, John Maxwell sau uita-te pe Ted Talks sa vezi ce au de spus niste oameni cu capul pe umar.
   Te-am facut sa razi cu comparatia mea cu corpul uman. Pai poti sa te tavalesti pe jos, ca atat poti sa faci si tu. Stii cum se lucreaza in sistemul de distributie al medicamentelor ? Intereseaza-te. Stii ce inseamna sistemul de desfacere in lume ? Fa calcule matematice si ai sa vezi ca esti un sobolan mort...matematic vorbind. Totul se poate verifica. Nu scriu aici teze de doctorat, nu am spus ca sunt inteligent, chiar sunt prost, dar prind curaj cand ma uit in jur.
  Pe orice topic s-ar discuta, faci doar glume proaste si fara sa ai cunostinta de cauza.
  Cum poate sa emita un sobolan mort pareri despre network marketing, el care nu a citit nimic din acest domeniu si ma repet...este exact ca babele de la tara, ce aude aia zice si el.
   Nu am vrut sa intru in contradictie cu nimeni dar, asa sunt unii, nasc scandal, prin superioritatea aparenta.
   Sistem perfect si corect nu  e echivalent cu o aberatie ilogica. Ia intereseaza-te tu de comertul echitabil si vezi ce vor sa faca marile companii. Dar poate sobolanul mort nu are timp sa studieze ca el trebuie sa dea replici imbecile fara sa gandeasca.
   Trezeste-te.

#41
Asassin

Asassin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 21.05.2006
Asa e...dar sa nu o dam in Offtopic cu MLM-urile ca iar imi ies ochii din orbite de nervi.

Al meu coleg de apartament are o cutiuta cu Aloe Vera (sirop, pp.) din care mai bea cand il amenint ca i-o arunc din frigider ca a expirat, moment in care el vine si imi spune ca nu expira niciodata.  :cursing: .
Cat despre medicina alternativa (vb. despre plante ca sa fie clar), nu neg aceasta, fiindca tin minte cand eram mic si imi punea maica-mea cartofi taiati in sosete la picioare sa imi scada temperatura (cand raceam) si beam sirop de ceapa, un ardel iute ca sa imi desfund nasul si cu o ciorbita, lamai fierte cu apa si baut limonada (testat de mine - dar am baut cam 3-4 litri intr-o zi la o raceala crunta si chiar m-am simtit mult mai bine a doua zi). Si toate astea ca sa nu bag pastile ca spartul pt. orice fleac...

Prostia asta cu Aloe, ma lasa rece...ca si alte plante din astea exotice. Cred in ceea ce vad, f rar in ceea ce aud.

Si dl. Ovidiu, credinta e ceva personal, si nu te "fubite" pe tine sau pe altii in ce masura/in ce crede cel de langa tine.

Iar m-am enervat....offffff......

#42
danielc

danielc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 11.01.2005
Eu am folosit Aloe Heat Lotion de la ei, foarte buna.  Cam scumputa, dar foarte buna pentru masaj.

#43
grp

grp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 08.08.2004
Nu are rost sa va spun eu ce produse sunt bune, pentru ca deja pentru voi nu exista efecte bune consumand aceste produse. Ce pot eu sa va asigur este ca sunt la fel de Toma Necredinciosul ca si voi. Si la fel de mult ma enervau oamenii din MLM cand ma tot invitau la diverse intruniri (in special Amway). Dar eu nu am intrat asa in retea. Am intrat avand o problema de sanatate pe care mi-am rezolvat-o cu produse de la Forever. Oricat mi-ati spune voi ca produsele nu sunt bune eu deja m-am convins ca sunt BUNE. E treaba fiecaruia daca vrea sa intre in retea MLM, daca vrea sa consume produse Forever (a propos, nu sunt bazate doar pe aloe, ci si pe alte "buruieni": echinaceea, ginseng, etc) e fix alegerea fiecaruia si mie putin imi pasa. Nu aveti decat sa fiti reticenti la aceste produse. E alegerea voastra si eu unul o respect. Am facut si eu invitatii la prezentari (probabil am reusit sa-mi enervez unele cunostinte cu aceste invitatii :D) dar niciodata nu s-a pus problema obligatiei de a le si onora. Poate de asta nu fac multi bani in reteaua Forever, pentru ca nu sunt suficient de "indoctrinati". Pentru mine partea financiara a fost pe planul doi. Probabil pentru multi a fost pe primul plan si de asta s-a ajuns si la topicul asta.

Pentru mine e mai putin relevant ca dau 2 mil pe luna pe produse Forever pentru ca, copii mei sunt sanatosi chiar si atunci cand jumatate din clasa e acasa tusind si luan antibiotice. Si asta e iar un exemplu ca produsele astea nu sunt doar efect placebo. Dar repet, fiecare alegere pe care o faci in viata e doar optiunea personala. Voi ati ales sa nu consumati produse Forever. Foarte bine. Dar daca tot nu ati baut nici macar o data gel :) nu va mai da-ti cu parerea, ca nu aveti de unde sa stiti daca face sau nu bine.

Va urez numai sanatate. Si sa nu aveti nevoie de produse Forever :).

#44
enjoythesilence

enjoythesilence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 16.03.2008
incerc sa ocolesc discutia pro-contra mlm unde totusi tind sa fiu contra insa am folosit cateva produse forever si am fost destul de multumita. pe tatal meu l-a ajutat gelul de aloe. i-a ameliorat problemele de colon.

#45
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cine mai zice ceva de mlm aici va fi suspendat 1000 de ani. acest thread este despre produsele 'forever' :wacko:

#46
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006
si mie imi place cum suna:
meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;mel
eme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;mmeleme;meleme;meleme;meleme;meleme
;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;ele
me;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;m
eleme;meleme;
meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;mel
eme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;
meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;meleme;

#47
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,477
  • Înscris: 04.05.2006

 ovidiu.cladoveanu, on Jun 30 2008, 03:17, said:

Efect Placebo ? Domnule raton, mai citeste putin. Efectul Placebo dureaza 2 saptamani si apoi se diminueaza dupa care dispare. In medicina moderna testul cu efectul placebo este inclus in crearea de noi produse pe baza de plante.

Nu-i adevarat. Iti vand eu pastile cu Placebo...efect garantat 3-5 saptamani pe pastila. Un tub de 20 de pastile este foarte ieftin, extrem de ieftin fata de binfacerile pastilelor. Nu dau preturile ca zice lumea ca fac reclama :lol:.

 ovidiu.cladoveanu, on Jul 1 2008, 22:30, said:

Cat despre partea cu banii si bunatatea, acest lucru depinde de fiecare. Dar in principiu cand te alaturi unui astfel de proiect, afacerea se bazeaza pe calitatea produselor ce ajuta la dezvoltarea afacerii.

Exemplu clar de brainwashing....de care are parte orice om care vrea sa se implice in asa ceva. :) Afacerile de genul asta nu se bazeaza pe calitatea produselor (a nu se citi ca nu poate exista aceasta calitate) ci pe abilitatea agentilor de a convinge cumparatorul (in multe cazuri fraierul :D) de cat de bune sunt produsele respective. Si daca vanzatorul este abil, te poate convinge ca ai cumparat cel mai bun panaceu universal, vanzandu-ti apa de robinet :D.

Referitor la FLP. Am folosit cu succes acum cativa ani oarece produse FL si chiar au avut efect. Ma refer la reducerea greutatii corporale.... Problema insa, cu aceste produse, este ca au efect doar atata timp cat le consumi. Adica...vrei efecte, te legi lifetime de FL, sau Herbalife...sau ...sau...etc. Eu sunt adeptul metodelor naturiste de a vindeca anumite boli sau mai precis a regla anumite functii.....dar nu cu astfel de produse. Nu zic ca nu ar avea ceva efecte, chiar sub indrumarea unor medici. Dar am incredere mult mai mare intr-un medic naturist si/sau nutritionist, pentru rezolvarea respectivelor probleme...

#48
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

Am folosit cu succes acum cativa ani oarece produse FL si chiar au avut efect. Ma refer la reducerea greutatii corporale.... Problema insa, cu aceste produse, este ca au efect doar atata timp cat le consumi. Adica...vrei efecte, te legi lifetime de FL, sau Herbalife...sau ...sau...etc.

am mai auzit repetindu-se prostia asta. chiar e greu de inteles ca daca revii de la forever sau herbalife la friptane gretoase cu cartofi prajiti imbibati in ulei e absolut normal sa te ingrasi din nou?

#49
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,477
  • Înscris: 04.05.2006
Da sau nu. Adica...ce vroiam eu sa subliniez...(da mi-au aparut niste clienti si nu mi-am terminat ideea :D) e ca, dupa un regim de 3 luni, dat de o nutritionista, nebazandu-se pe herbaforeverliving etc, ci doar pe ceaiuri si retete alimentare, am slabit 20 de kile...si imediat dupa aia, m-am dus la turci la ultra all inclusive....Iti dai seama ca nu m-am abtinut nici de la friptane gretoase, nici de la cartofi imbibati in ulei, nici de la dulciuri...nici de la alcool..nici de la...nimic. Cand am venit din concediu, aveam 1/2 kg in plus. Si de atunci....nu m-am abtinut de la nimic, in ultimele luni nici sport n-am mai facut si m-am ingrasat....0 kg :). De-asta am zis ca am incredere in metodele unor nutritionisti/naturisti buni, care muncesc din plin sa-ti regleze functiile. Si e si mai ieftin :)

#50
vlad_daniel

vlad_daniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.07.2008
Sincer, EU vand aceste produse. Sunt foarte bune daca sunt utilizate pe o perioada de 3-5 luni.

#51
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 richelieu, on Jul 3 2008, 12:09, said:

Da sau nu. Adica...ce vroiam eu sa subliniez...(da mi-au aparut niste clienti si nu mi-am terminat ideea :D) e ca, dupa un regim de 3 luni, dat de o nutritionista, nebazandu-se pe herbaforeverliving etc, ci doar pe ceaiuri si retete alimentare, am slabit 20 de kile...si imediat dupa aia, m-am dus la turci la ultra all inclusive....Iti dai seama ca nu m-am abtinut nici de la friptane gretoase, nici de la cartofi imbibati in ulei, nici de la dulciuri...nici de la alcool..nici de la...nimic. Cand am venit din concediu, aveam 1/2 kg in plus. Si de atunci....nu m-am abtinut de la nimic, in ultimele luni nici sport n-am mai facut si m-am ingrasat....0 kg :). De-asta am zis ca am incredere in metodele unor nutritionisti/naturisti buni, care muncesc din plin sa-ti regleze functiile. Si e si mai ieftin :)

iar eu iti garantez ca este IMPOSIBIL si aberezi :lol:

grasimea nu este ceva esoteric este doar un depozit de energie pe care il face organismul atunci cind halesti prea mult. ca sa dai jos acea grasime trebuie sa consumi mai mult decit halesti. ca o faci cu ajutorul herbalife / forever sau al unui nutritionist e tot un drac, ideea este ca in ambele cazuri reduci numarul de calorii, fortind organismul sa ia din rezerve. in momentul in care incepi sa bagi din nou la matz ca nebunul grasimea se va pune fix la locul ei. da, depinde de metabolism cita grasime se depune, dar nutritionisti si haleli minune nu exista. dar tu poti sa zici ce vrei, ca maninci pina explodezi, nu faci nimic si culmea, slabesti, poate esti mai special si ar trebui sa te duci sa te studieze cercetatorii americani ca sa-ti afle secretul si sa-l ofere intregii omeniri. sau poate ai o tenie :lol:

#52
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 Mosotti, on Jul 3 2008, 13:35, said:

. dar tu poti sa zici ce vrei, ca maninci pina explodezi, nu faci nimic si culmea, slabesti,


Este la noi in farmacii un produs din ulei de palmier si ovaz care se depune pur si simplu pe intestin, nu este absorbit dar in schimb impiedica absorbtia principiilor nutritive. Si cam ce mananci tot aia scoti. In prospect spune ca reduce cu 25% aportul caloric deci nu-i tocmai minunea minunilor.

Poate la produsele Forever este si un important factor psihologic. Sunt atatea boli cu baza psihogena, si FL pica la tanc, ca in colonul iritabil, diskinezia biliara etc.


Pt cine cunoaste produsele forever: sprayul cu aloe, intr-un flacon alb cam de 500-750 ml e de la forever sau amway? de cate ori sunt la maica-mea si ma deranjeaza ceva...ea fuga sare cu sprayul minune. Si chiar la bataturi de la pantofi a avut rezultate bunute (nu ca un plasture special din farmacii), dar de o urgenta e bun si ala.

#53
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

Este la noi in farmacii un produs din ulei de palmier si ovaz care se depune pur si simplu pe intestin, nu este absorbit dar in schimb impiedica absorbtia principiilor nutritive. Si cam ce mananci tot aia scoti. In prospect spune ca reduce cu 25% aportul caloric deci nu-i tocmai minunea minunilor.

ma rog, omul nu a zis de asa ceva, ci doar de faptul ca cica din cauza nutritionistului poate minca friptane si alcoale la greu, sa nu faca sport si sa se ingrase 0. asa si eu pot sa maninc pina pusc si apoi sa-mi bag degetu-n git si fara prospect am aport caloric 0. tot nu-i o minune

#54
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,477
  • Înscris: 04.05.2006

 Mosotti, on Jul 3 2008, 13:35, said:

iar eu iti garantez ca este IMPOSIBIL si aberezi :lol:

grasimea nu este ceva esoteric este doar un depozit de energie pe care il face organismul atunci cind halesti prea mult. ca sa dai jos acea grasime trebuie sa consumi mai mult decit halesti. ca o faci cu ajutorul herbalife / forever sau al unui nutritionist e tot un drac, ideea este ca in ambele cazuri reduci numarul de calorii, fortind organismul sa ia din rezerve. in momentul in care incepi sa bagi din nou la matz ca nebunul grasimea se va pune fix la locul ei. da, depinde de metabolism cita grasime se depune, dar nutritionisti si haleli minune nu exista. dar tu poti sa zici ce vrei, ca maninci pina explodezi, nu faci nimic si culmea, slabesti, poate esti mai special si ar trebui sa te duci sa te studieze cercetatorii americani ca sa-ti afle secretul si sa-l ofere intregii omeniri. sau poate ai o tenie :lol:

Pana acum aveam o parere rezonabila spre buna despre tine.....dar daca incepi sa pui cuvinte nespuse in gura omului....mi-am schimbat-o drastic. N-am zis ca mananc pana crap. Nici inainte nu mancam mult si ma ingrasam . Se cheama dereglare de metabolism. Niciodata n-am mancat ca nebunu, doar ca am mancat chestii.....mai putin recomandate....ceea ce fac si acum si uite, nu ma ingras. Nu stiu cat o sa tina "minunea" dar deocamdata am aproape un an de cand variatiile de greutate sunt de +/- 0.5Kg pe saptamana. . Si acum, mananc cam aceeasi cantitate de mancare pe care o mancam inainte de dieta si cam aceeasi mancare. Ce s-a modificat: Acum, intradevar beau minim 2 litri de apa pe zi. In plus, nu mai mananc acea cantitate....de multe ori intr-o singura masa, cum mancam inainte, ci impartita in 4-5 mese/zi. Crezi...bine...nu crezi...treaba ta.Cine-s eu sa incerc sa te conving? Si altfel spus, cine esti tu sa-mi spui ca, ceea ce traiesc de vreun an incoace...e fals?

Edited by richelieu, 03 July 2008 - 19:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate