Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Bursa scolara ...de studiu

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Ana Dragoi

Ana Dragoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 14.10.2007
Am o intrebare..pentru orice elev de liceu...Daca invatam cat de cat mai bine,avem medii cam peste 9.5...eu stiu ca ar trebui sa primim o bursa(simbolica ce-i drept) numita bursa de studiu.
La mine in clasa,astazi doar o fata a primit bursa de merit,intrucat invata cel mai bine.Doar ca noi restu',care avem dreptul la bursa mai mica nu am figurat pe liste.Dupa ce diriginta ne-a informat ca vom primi burse,am facut si cereri in sem I...acum ne trezim ca nu primim nici un ban... :( E corect?

#2
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Astea-s ca și OZN-urile tot auzi despre ele dar nu vezi, în realitate.
La mine în clasa nu s-a pomenit de așa ceva (cu toate că au fost vreo 8 medii peste 9,5).

#3
Ana Dragoi

Ana Dragoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 14.10.2007
Oki..m-ai lamurit "de tot"! Si cred ca voi sunteti chiar in bani fratilor..nu mai aveti nevoie de nimic altceva  ^_^  probabil ca aveti de unde...si cu ce..sunteti finantati bine de catre parinti.  ;)
Multumesc oricum de raspuns!

#4
Ana Dragoi

Ana Dragoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 14.10.2007

View PostAna Dragoi, on Dec 14 2007, 20:16, said:

Oki..m-ai lamurit "de tot"! Si cred ca voi sunteti chiar in bani fratilor..nu mai aveti nevoie de nimic altceva  ^_^  probabil ca aveti de unde...si cu ce..sunteti finantati bine de catre parinti.  ;)
Multumesc oricum de raspuns!
De fapt imi cer scuze...asa e! Ce ma mai lamentez atat? De sus nu se dau bani.Probabil ca asa gandesc,ca noi nu avem nevoie,sau parintii au prea mult sa ne dea  <_<
Nu ma mai mira...mama mea spre exemplu nu a mai primit bani de o luna si nu ii mai primeste decat in ianuarie..deci ft. tare!

#5
dian_a

dian_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.10.2007
bursele se dau intr-adevar, dar le da primaria, care are sau nu are bani... + ca listele sunt facute de catre diriginti, duse apoi la director si trimise la primarie. de exemplu, noi am primit peste 9.50, 1 mil si peste 9, 800 de mii... asta anul trecut.. acum nu au venit pentru ca nu are primaria bani... deci daca ai medie de bursa si nu figurezi pe liste, atunci ar trebui sa-i sari in cap dirigintelui..
parerea mea!

#6
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Eu am primit in clasa a IX-a(sem 2), clasa a X(ambele semestre) si trebuia sa primesc si in clasa a XI-a, dar mi-a fost scazuta media la purtare.

Anyway, se da astfel: primii elevi cu mediile cele mai mari. Acesti elevi reprezinta 1,5% din totalul elevilor din scoala.
Bursa era (parca) 30 ron pe luna. Banii nu se ridicau lunar, ci doar la sfarsitul semestrului.
Cam asa spune ministerul. Cel mai sigur e sa te adresezi directorului/directoarei, sigur ar trebui sa stie mai multe. ;)

#7
Ana Dragoi

Ana Dragoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 14.10.2007
Stiu ca "ar trebui sa ii sar in cap dirigintei" dar.. asta e si problema la noi in clasa-ca avem o diriginta total aeriana si paralela  :angry:  :confuzzled: Nu avem ce discuta cu dumneaei,doar eventual cu directorul..nu mi se pare corect... de ce sa nu primim banii?  <_<

#8
dian_a

dian_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.10.2007
cel mai bine ar fi sa te duci la director, in cazul asta... nu cred ca nu este deschis la o problema de genul asta :)

#9
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Oricum banii aia se primesc doar pe baza de referat, facut de elev.
Din cate stiu dirigintele/directorul nu prea va poate fraieri cu banii astia. Pentru ca, ca sa-i bage unul din astia in buzunar ar trebui sa fie 3 persoane mana-in-mana: director-diriginte-casier. :D

Asa ca ia-o pe directoare la suturi. ;)

#10
Black-Spirit

Black-Spirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 02.07.2007

View PostAna Dragoi, on Dec 14 2007, 20:33, said:

Stiu ca "ar trebui sa ii sar in cap dirigintei" dar.. asta e si problema la noi in clasa-ca avem o diriginta total aeriana si paralela  :angry:  :confuzzled: Nu avem ce discuta cu dumneaei,doar eventual cu directorul..nu mi se pare corect... de ce sa nu primim banii?  <_<

Nu te sfatuiesc sa mergi la director....mai intai incearca la consilierul scolii tale (ma gandesc ca aveti unul) pentru ca el se ocupa de problemele elevilor,directorul fiind prea ocupat cu "restul"! ;)

   P.S.: Nu baga in seama orice vorba de pe aici...tre` sa te obisnuiesti...asa sunt ei! :P Daca pe ei ii scot banii din casa normal ca nu se pune si o amarata de bursa de studiu ca de` pentru ce sa invete ei!?!! :ack: ! Tu lupta in continuare pentru drepturile tale! :hug:

Edited by Black-Spirit, 16 December 2007 - 23:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate