Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

teza unica la matematica

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
volley3

volley3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 24.07.2007
10 curat si foarte fericit...:D astept teza de la geogra :-SS

#20
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006

View PostIvanna, on Dec 9 2007, 11:02, said:

Si nu cumva profesorii sunt cei vinovati de asta?  De ce li se permite elevilor sa treaca prin scoala ca gasca prin apa? De ce ajung toti studenti? dece termina toti facultatea? De ce la bacalaureat sunt licee unde toti au medie peste 8 ? De ce se copiaza pe rupte la examene/lucrari? De ce nu mai exista notiunea de corigent in scoala? De ce de ce de  de ce?

Sa nu generalizam, totusi.

Quote

De ce nu mai exista notiunea de corigent in scoala?
Eu in primii 3 ani am lasat cate un REPETENT. Eram invatator, venisem pregatit si pus pe fapte mari. Apoi- vazand cum ma freaca inspectorii teritoriali cu chestiile astea- am zis: al dreq sa fie cine-a mai lasa corigenti! Bine- era ultimul an cand am mai predat ca invatator. Ca profesor de educatie fizica- nu am ce coristi/reptiloizi sa las. Doar indolentii majori sau tampitii pot ramane corigenti la aceasta materie.

Eu zic ca profesorii au fost primii cei dezinteresati si prin asta a aparut, cum era si normal, dezinteresul si in randul elevilor. Acum nu cred ca mai exista scapare, totul va fi din ce in ce mai rau.

Gresesti- noi ne facem datoria- insa- vorba fostului meu invatator (Dumnezeu sa-l odihneasca) "nu-i poti baga elevului stiinta in cap cu polonicul". Eu ma chinui cu elevul- insa daca el NU PRINDE- n-am ce-i face. Iar cand parintii sunt DEZINTERESATI- situatia se simplifica: sunt scapati de sub control. Situatia e fara scapare- exista tentatii, iar controlul parintilor asupra copiilor este minim si tinde spre ZERO.

Offtopic OVER. Daca se mai continua- se sterge post-ul si se da warn. Exista topic special pt chestia de mai sus.

#21
Altaris

Altaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 06.04.2007
am luat un 9.50 :P sunt fericit. Nu stiu inca unde am gresit, avand in vedere ca profesorul meu de mate este internat si a lipsit din ultimele 4 saptamani. Cu alte cuvinte in ultimele 4 saptamani nu am mai invatat nimic, exeptie fiind ultimele 2 zile. Uluitor este ca elevi buni cu note de 9-10 au luat 6-7 si in clasa la mine un corigent de doua ori la rand a luat 8 fara sa copie. Nici nu avea de unde...

#22
Floris17

Floris17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.12.2007
la geografie ce-ati facut?

#23
Ozana

Ozana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 27.10.2007
M-am uitat si eu la rezultatele de la mine din scoala si... am fost foarte dezamagita. O singura nota de 10, tot una singura de 9, 2 de 8, restu fiind de 3,4,5,6,7...Dar e uimitor cum poti sa te plimbi pe colidoarele scolii si sa ii vezi pe astia mai mici cum sar si cum se bucura ( de parca a venit fericirea) pentru ca au luat 5.
A fost si o nota de 1,20. Ce ar trebui sa fac? Sa plang sau sa rad? Bine ca ala macar a stiut sa adune, dar nu inteleg, cum a ajuns in a 8-a? :huh:
Ma mir adica eu cand am avut capacitate si am vazut ca am luat la mate 8,35 ... am plans  :mellow: . Ideea este ca acesti copii nu pot sa isi dea seama-nu vor sa isi dea seama ca ei au niste sanse.... Ma rog, aceste cuvinte nu-si au sensul, dar tot dezamagita am ramas.

#24
Floris17

Floris17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.12.2007
ai plans de bucurie pt 8 35?
mie imi venea sa plang de oftica ca am luat 9 40 ...si nam luat 9 50

#25
the_warden_of_hell

the_warden_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.12.2007
io la mate am luat 10... nus tocilara chiar deloc... avem un profesor f bun, noua nea predat si teorema celor 3 perpendiculare si unghiul diedru chiar inainte de teza, dar apoi sau scos chestiile astea.... in fine.. teza mi sa parut super maga simpla... sunt multi elevi slabi care au reusit sa ia note destul de mari.... totul a fost sa se verifice de sute de mii de ori si sa stie cele mai mici notiuni de matematica... oricum... si la geograife a fost simplu... (tot 10 am luat :D) dar la romana a cazut bomba.... subiecte, care dupa mine, au fost f grele... nu prea astept cu nerabdare nota... :(



Ai de capu' meeeeu!!! Nu te supara- ai fi tu buna la mate, dar la romana esti dezastru:


Quote

Io la mate am luat 10... nu-s tocilara chiar deloc... avem un profesor f bun, noua ne-a predat si teorema celor 3 perpendiculare si unghiul diedru chiar inainte de teza, dar apoi s-au scos chestiile astea.... in fine.. teza mi s-a parut super maga simpla... sunt multi elevi slabi care au reusit sa ia note destul de mari.... totul a fost sa se verifice de sute de mii de ori si sa stie cele mai mici notiuni de matematica... oricum... si la geograife a fost simplu... (tot 10 am luat :D) dar la romana a cazut bomba.... subiecte, care dupa mine, au fost f grele... nu prea astept cu nerabdare nota... :(

Edited by Lucian_M, 18 December 2007 - 15:34.
jale cu ortografia


#26
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,875
  • Înscris: 22.01.2007
La romana ce note ati luat?Eu am luat un 9.50 cu felicitari! :thumbup:

#27
the_warden_of_hell

the_warden_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.12.2007
io am luat 9.10 :D  credeam ca o sa iau vreun 8 la ce aberatii am scris la compuneri... :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate