Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Sony-Ericsson W660

- - - - -
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#1
barosanu820

barosanu820

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2006
http://www.sonyerics...m...cc=ro&lc=ro


http://www.gsmarena....n_w660-1924.php



Ce parere aveti de acest model walkman? As dori sa schimb un w810 cu acest model,si as dori de la cei care le cunosc pe amandoua modele daca se aude in casti mai tare w660 si se merita sa cumpar castile hpm-82 sau e aceeasi calitate a sunetului ca hpm-70 numai ca are telecomanda aia pe fir?

#2
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
eu am o pereche de casti hpm-70, de fapt am avut ca s-au stricat si am si o pereche de casti hpm-82 .. de fapt aceeasi poveste ca am pierdut castile si am ramas doar cu adaptorul. momentan folosesc castile de hpm-70 pe un adaptor hpm-82 si nuh e mare diferenta intre ele ca adaptoare. diferenta adevarata este la castile propiu-zise adica un hpm-82 se aude mult mai tare si are mai mult bass decat o pereche de casti hpm-70.

#3
volley3

volley3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 24.07.2007
Am vazut si eu ca a aparut la orange la best deal...sa faca cineva un mic review please...sau ziceti plusurile si minusurile :)

#4
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Pai compara-l pe site la Sony cu celelalte. Fata de W810 nu are autofocus si blitz la camera, poti baga card mai mic insa are alte chestii in plus. Cel mai important 3G.

#5
andrew2406

andrew2406

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.02.2007
mi se pare super telefonu si nu e chiar foarte scump :) la orange rog pe cel care are acest telefon sa faca un review :D

#6
djlove

djlove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.11.2005
pe ce culoare este la orange?rosu sau negru?

#7
andrew2406

andrew2406

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.02.2007

View Postdjlove, on Nov 30 2007, 18:56, said:

pe ce culoare este la orange?rosu sau negru?

nu l-am vzt pana acum la orange da cred ca are amandoua culorile

#8
dyo67

dyo67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 26.07.2006

View Postdjlove, on Nov 30 2007, 18:56, said:

pe ce culoare este la orange?rosu sau negru?
Deocamdata il are doar pe culoarea rosie si este stoc limitat. Cei de la 733 mi-au spus ca va fi disponibil si pe negru si urmeaza sa mai primeasca. Pare intr-adevar un telefon bun la best deal, cum ne-a obisnuit Orange in ultima vreme. L-am vazut deja si are pe spate acele incrustatii. Foarte frumos pentru domnisoare si doamne. Azi il cumpar pentru o doamna, il voi butona si voi revenii cu impresii, fiind posesor de K750i si K800i pot sa fac niste comparatii.

Edited by dyo67, 03 December 2007 - 12:33.


#9
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
un mic review ar fi bun, eventual un film la calitate maxima si niste poze sa le comparam cu un w800/w810 sau sa le comparam cu un w850. daca tot zici ca ai un k800i fa niste poze cu w660i si un film si trimite-le la tine prin bluetooth.

#10
dyo67

dyo67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 26.07.2006

View Postboriss2oo6, on Dec 3 2007, 17:50, said:

un mic review ar fi bun, eventual un film la calitate maxima si niste poze sa le comparam cu un w800/w810 sau sa le comparam cu un w850. daca tot zici ca ai un k800i fa niste poze cu w660i si un film si trimite-le la tine prin bluetooth.
Am revenit cu cateva prime precizari.
Am fost cu o doamna sa isi cumpere telefonul pe culoarea rosie. Mi s-a spus de la magazin ca il au si pe culoarea neagra.
Continutul pachetului: telefon, baterie Li-Pol de 950 mAh, cablu date de culoare neagra, casti tip HPM-70 (cu set doape) de culoarea telefonului adica rosul acela metalizat, card M2 de 512 MB fara adaptor pentru MS ProDuo, manual si CD.
Meniul nu difera foarte mult de K800i. Tastele numerice sunt din cauciuc similare cu cele de K800i cu punct de contact clar, tastele de player si cele de navigare in meniu mi s-au parut putin cam mici pentru degetele mele dar pentru o doamna care le apasa cu unghia sunt bune. Lumina la taste este portocalie, doar este W nu?
Camera este de 2MP dar fara blitz sau lumina (un mare neajuns), nu ai acel punct oglinda cu care sa iti faci autoportretul, iar pozele facute in magazin mi s-au parut comparabile cu cele de K750i in conditii de lumina buna.
Nu am putut incerca inca playerul sau sa fac film. Zilele urmatoare daca voi mai merge pe la doamna respectiva il voi mai incerca si voi reveni cu comentarii.
Pe ansamblu mi se pare o achizitie buna, fiind un telefon finut ca si W880i care este la Best Deal la Orange.

#11
dyo67

dyo67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 26.07.2006
Dupa cum promiteam voi reveni cu detalii despre acest telefon de la Orange.
Are memorie interna de 11 MB si lumina alba la taste, nu portocalie cum am vazut-o aseara in magazin.
Pentru a va da seama cat de branduit Orange este voi scrie meniul asa cum este pe telefon de la stanga la dreapta si de sus in jos.
1. Album media cu: Album aparat foto, Muzica, Imagini, Clipuri video, Teme, Pagini web, Jocuri (demo Monopoly Here and Now, demo PGR, demo Sonic, demo Zuma), Aplicatii (Face Warp, Music Mate, Music Store), Altul
2. Orange Music cu: Music store, Walkman, Radio (cu RDS), Track ID
3. Divertisment cu: Orange, Jocuri (cele pomenite anterior), Redare video, Video DJ, Photo DJ, Music DJ, Control la distanta, Inregistrare sunet, Demonstratie
4. Aparat foto (nu are bec sau lumina desi pe spatele telefonului este un orificiu astupat cu un capacel de cauciuc in culoarea telefonului iar pe site-ul oficial la incercare telefon apare in meniul camerei si bec) cu rezolutie la fotografie de 2MP, 1MP, VGA. Imaginea este foarte pixelata si de calitate mai slaba decat la K750i.
5. Mesaje
6. Orange World
7. Profiluri
8. Agenda telefonica
9. Apel video
10. Apeluri
11. Organizator + alarme cu: Aplicatii, Calendar, Activitati, Note, Sincronizare, Contor de timp, Cronometru, Calculator, Memorie coduri
12. Setari cu: Generale (Profiluri, Ora si data, Limba, Serviciul actualizare, Control vocal, Ecran de inceput, Comenzi rapide, Securitate, Expert configurare, Stare telefon, Resetare generala), Sunete si alerte (Volum sonerie, Ton apel, Mod silentios, Sonor crescator, Alerta mesaj, Sunet la tastare), Afisare (Tapet, Teme, Protector ecran, Luminozitate), Apeluri (Apelare rapida, Transfer apeluri, Administrare apeluri, Durata si cost, Afisare/ascundere numar, Maini libere), Suport conectare (Bluetooth, USB, Sincronizare, Administare dispozitive, Retele mobile, Comunicatii date, Setari internet, Setari flux de date, Accesorii)
De remarcat ca walkman-ul da un sunet clar si pe Megabass suna foarte bine in acele casti HPM-70.
Consider ca telefonul isi merita banii macar pentru walkman.

Edited by dyo67, 04 December 2007 - 17:58.


#12
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Se poate resofta? Normal ca are softul de kko Orange pe el.

#13
sfcandrey

sfcandrey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 30.03.2006
Sub dopu ala de cauciuc e antena externa daca nu ma insel...

#14
TheAlphonso

TheAlphonso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 18.11.2005
++ Design elegant pentru seria W, asemanator cu cele din seria K (am modelul pe negru)
++ Dimensiuni reduse (mai subtire decat un k610)
++ Ecran cu un contrast destul de bun
++ Castile HPM-70 din pachet sunt exceptionale pt. niste casti "de producator"
++ Tastele numerice reliefate destul de bine
++ Card memorie 512

-- Emblema Orange lipita pe fata telefonului este stramba ("asa face toate :)"; as fi preferat emblema originala de Walkman
-- Tasta directionala in jos este prea apropiata de tasta numerica 2
-- Tastele Back si Cancel au o forma rotunda (design-ul deh!) ceea ce face un pic mai greu de apasat tastele directionale stanga si dreapta
-- Radioul are o problema  - nu intra in modul STEREO decat daca are semnalul foarte puternic (daca e o problema soft o sa incerc sa o rezolv, daca nu...SERVICE scrie pe el)
-- Buffer-ul de memorie este cam mic: daca vrei sa copiezi foarte multe fisiere mici din telefon pe calculator (Bluetooth sau USB) telefonul la un moment dat nu mai raspunde. Trebuie sa o faci pe bucati.


Despre baterie inca nu pot sa-mi dau cu parerea. Voi reveni cu detalii.

Concluzie: la 375 de Lei cat am dat pe + 72 Eur (echivalentul abonamentului pe 2 ani la Orange) este un telefon foarte bun d.p.d.v. raport pret / calitate.

#15
TheAlphonso

TheAlphonso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 18.11.2005
LE: Cablul de date este DCU 65 nu 60 cum eram obisnuit pana acum. Stie cineva care este diferenta intre ele?

#16
xdream

xdream

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 27.08.2006
sunt in cautarea unui nou telefon si nu ma pot decide ... ce oare sa aleg w810 , w610 , w660 , w880  care din cele mentionate au un un difuzor care sa se auda tare si clar .

#17
just_bizzare

just_bizzare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 31.08.2007

View Postxdream, on Dec 8 2007, 10:40, said:

sunt in cautarea unui nou telefon si nu ma pot decide ... ce oare sa aleg w810 , w610 , w660 , w880  care din cele mentionate au un un difuzor care sa se auda tare si clar .
W810 !!! Dupa resoftare si inlocuirea driveri-lor ... se va auzii exact asa cum iti doresti tu ;) ! Bft ...

#18
lacra8810

lacra8810

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.12.2007
intre nokia 6300 si se w660i ce sa aleg? kiar nu ma pot hoatari...am inteles k nokia are probl cu softul si bateria...sfaturi va rog :worthy:
mentione k nu vreau sa-l schimb dupa juma de an ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate