Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sony-Ericsson W660

- - - - -
  • Please log in to reply
246 replies to this topic

#19
just_bizzare

just_bizzare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 31.08.2007

View Postlacra8810, on Dec 8 2007, 17:23, said:

intre nokia 6300 si se w660i ce sa aleg? kiar nu ma pot hoatari...am inteles k nokia are probl cu softul si bateria...sfaturi va rog :worthy:
mentione k nu vreau sa-l schimb dupa juma de an ;)
w660 daca te intereseaza muzica si autonomie , 6300 daca vrei restu' ;)

#20
lacra8810

lacra8810

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.12.2007

View Postjust_bizzare, on Dec 8 2007, 23:26, said:

w660 daca te intereseaza muzica si autonomie , 6300 daca vrei restu' ;)

merci...dar restul asta in ce consta? k am vazut ca sunt aproximativ asemanatoare :P
exceptie facand ecranul ala imens cu 12 mil de culori... :w00t:

#21
DeadlyBlow

DeadlyBlow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 21.11.2007
pe care se aude muzica mai bine dintre w810i si w660i?

#22
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007

View PostDeadlyBlow, on Dec 10 2007, 19:26, said:

pe care se aude muzica mai bine dintre w810i si w660i?
aceeasi intrebare:D am w810 si m-as gandi la w660 :coolspeak:

#23
TheAlphonso

TheAlphonso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 18.11.2005
Diferentele sunt insesizabile. Totul depinde de ce versiune de drivere / FS este instalata pe fiecare telefon in parte.
E posibil sa cumperi un W660 cu o versiune de FS mai veche decat una de pe un W810 si atunci W660 sa se auda mai "prost" decat W810. Un update de drivere va rezolva problema pt. ambele modele, alegerea devenind una de ordin estetic.
D.p.d.v. estetic eu unul prefer W660 decat w810.

Edited by TheAlphonso, 11 December 2007 - 08:19.


#24
andrew2406

andrew2406

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.02.2007

View PostDrag0n_X, on Dec 10 2007, 23:12, said:

aceeasi intrebare:D am w810 si m-as gandi la w660 :coolspeak:
si-a cumparat un coleg w660 i pffuu e varza :( mai ales la camera si difuzoru se aude f incet nut e sfatuiesc sa schimbi w810 ;)

#25
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
Mda.. mi`am luat un w660i. Sunt super multumit de el. Nu inteleg..pt ce iti trebuie difuzor care sa se auda tare :|? Ai castile care se aud foarte clar, si cu un bass puternic. Camera face poze super la lumina zilei. Bateria nu stiu exact cat tine.. dar presupun ca o sa tine mult.. l-am incarcat acu 2 seri, si , am vorbit la el o aproape o ora (50 min), am ascultat muzica vreo ora jumate(walkman 2.0.. senzational), si m-am jucat in ore :D ( aplicatiile java merg perfect ) si mai am vreo 70% din baterie. E perfect pentru mine.. nu mai am nevoie de altceva.. D`oh.. in plus, are FM ( cu RDS  :OK: ), 3G, si pt cei ce vor headset wireless, telefonu are si functie de bluetooth stereo ( nush cum ii zice exact ).

Si cei ce`l au.. si`i seaca shortcuturile orange de pe "desktop" le pot scoate astfel.
MENIU -> Setari -> Generale -> Ecran de inceput -> Sony Ericsson . (apare doar data si ora.. si ora alarmei , daca o ai activata).

Eu sunt multimit de el.. daca nu va place.. asta e.. gusturile nu se discuta..  :peacefingers:

Aveti o poza, facuta cu telefonu.

Attached Files


Edited by blue_ikks, 11 December 2007 - 14:34.


#26
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
Cum sta la capitolul semnal?Volumul si calitatea sunetului in casca?Am un D900i acum care e o cioarsa de cea mai joasa speta la capitolul asta.

#27
soldy

soldy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.09.2005

View Postblue_ikks, on Dec 11 2007, 14:33, said:

Mda.. mi`am luat un w660i. Sunt super multumit de el. Nu inteleg..pt ce iti trebuie difuzor care sa se auda tare :|? Ai castile care se aud foarte clar, si cu un bass puternic. Camera face poze super la lumina zilei. Bateria nu stiu exact cat tine.. dar presupun ca o sa tine mult.. l-am incarcat acu 2 seri, si , am vorbit la el o aproape o ora (50 min), am ascultat muzica vreo ora jumate(walkman 2.0.. senzational), si m-am jucat in ore :D ( aplicatiile java merg perfect ) si mai am vreo 70% din baterie. E perfect pentru mine.. nu mai am nevoie de altceva.. D`oh.. in plus, are FM ( cu RDS  :OK: ), 3G, si pt cei ce vor headset wireless, telefonu are si functie de bluetooth stereo ( nush cum ii zice exact ).

Si cei ce`l au.. si`i seaca shortcuturile orange de pe "desktop" le pot scoate astfel.
MENIU -> Setari -> Generale -> Ecran de inceput -> Sony Ericsson . (apare doar data si ora.. si ora alarmei , daca o ai activata).

Eu sunt multimit de el.. daca nu va place.. asta e.. gusturile nu se discuta..  :peacefingers:

Aveti o poza, facuta cu telefonu.

Eu am obervat ceva, memoria este de 455M(chiar si dupa formatare) chiar dc ar trebui sa fie de 512M.

Edited by soldy, 12 December 2007 - 14:11.


#28
andrew2406

andrew2406

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.02.2007
sa mai discutat faza cu cardurile producatorii de carduri presupun ca 1 mb = 1000k dar 1 mb - 1024kb de aici aceasta neconcordanta

#29
just_bizzare

just_bizzare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 31.08.2007

View Postsoldy, on Dec 12 2007, 14:05, said:

eu am obervat ceva, meoria este de 455M(chiar si dupa formatare) chiar dc ar trebui sa fie de 512M.
Asta pentru ca telefonul calculeaza 1MB = 1024 KB , iar cei ce au confectionat cardul ( producatorii ) au mers pe deviza : 1MB = 1000 KB . De aici vine aceasta "pierdere" de memorie . Asa este la orice memorie flash ... chiar si la HDDuri ( eu am HDDul de 250GB , dar windowsul imi 'vede' numai 239 :P ) .
La fel am si la iPod  ,2GB si am 1.94GB 'vazuti'  -_-  .

#30
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
k750 si w810 au fost niste telefoane rxceptionale dpdv pret/calitate. tot ce a facut se apoi sunt doar variatiuni pe aceeasi tema. au o autonomie excelenta, muzica, camera foarte buna. softul se modifica foarte usor si poti obtine cam tot ce vrei.
iar de cand s-au apucat sa tot modifice design-ul clasic...mie mi se pare ca au iesit modele mai urate sau mai putin functionale.
pacat ca nu mai poti cumpara la abonament orange k750 sau w810...ar trebui sa fie oricum sub 89 euro+tva cat e w660, care are o camera destul de slaba.

#31
nike03

nike03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 14.02.2007

View Postandrew2406, on Dec 11 2007, 14:17, said:

si-a cumparat un coleg w660 i pffuu e varza :( mai ales la camera si difuzoru se aude f incet nut e sfatuiesc sa schimbi w810 ;)

Difuzorul la W660I se aude f. tare si clar ! Vezi ca trebuie scos scotch-ul de protectie al camerei care astupa si difuzorul !

#32
danielle

danielle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 24.08.2005
Eu am W660 (negru)
1 Telefonul arata bine, parca e mai mult de dama
2 3G conectare super la Internet, merge mult mai bine decat SPV M600
3 bluetooth stereo (AD2P)
4 ecran maricel
parte slabuta
1 afisaj, trebuia o rezolutie mai mare (nu confundati rezolutai cu marimea ecranului)
2 foto, rapid, dar execrabil

Pretul la Orange e super, daca va trageti si wap unlimited, bagatzi viteza

#33
nike03

nike03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 14.02.2007

View Postdanielle, on Dec 14 2007, 14:33, said:

Eu am W660 (negru)
1 Telefonul arata bine, parca e mai mult de dama
2 3G conectare super la Internet, merge mult mai bine decat SPV M600
3 bluetooth stereo (AD2P)
4 ecran maricel
parte slabuta
1 afisaj, trebuia o rezolutie mai mare (nu confundati rezolutai cu marimea ecranului)
2 foto, rapid, dar execrabil

Pretul la Orange e super, daca va trageti si wap unlimited, bagatzi viteza

Pai cei de la Orange au spus ca degeaba are 3G ca pe wap tot cu viteze EDGE merge! Pana la urma cum e ?! :huh:

#34
volley3

volley3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 24.07.2007
Daca prima mea intrebare a fost din simpla curiozitate, acum sunt nevoit sa imi schimb telefonul(Nokia 3220) deoarece i s-a spart ecranul...Am vazut ca pretul este 89 euro plus TVA care vin vreo 370 lei, si vreau sa va intreb asta: Daca vreau sa-mi fac un abonament la orange, cat ma costa? si ce abonament sa imi fac pentru a ma incadra in 30 RON/luna ? Multumesc anticipat

#35
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postvolley3, on Dec 15 2007, 08:30, said:

Daca prima mea intrebare a fost din simpla curiozitate, acum sunt nevoit sa imi schimb telefonul(Nokia 3220) deoarece i s-a spart ecranul...Am vazut ca pretul este 89 euro plus TVA care vin vreo 370 lei, si vreau sa va intreb asta: Daca vreau sa-mi fac un abonament la orange, cat ma costa? si ce abonament sa imi fac pentru a ma incadra in 30 RON/luna ? Multumesc anticipat
Alege abonamentul "Flexibil 7" (poti suna in orice retea la orice ora , poti trimite sms , mms , intra pe wap=internet mobil , poti suna din Romania orice international  si toate astea nu iti provoaca nici un cost suplimentar , cu conditia sa nu exagerezi in utilizarea acestor servicii ) si eventual si o optiune de voce nume favorite , nu va fi mai mult de 31 lei (ron) , doar la incheierea unui contract pe termen de 2 ani e asa de ieftin : 89 euro + TVA  (daca nu stiai tva-ul nu este inclus in preturile "orange-ro" !

Edited by Teophileos, 15 December 2007 - 15:02.


#36
TheAlphonso

TheAlphonso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 18.11.2005

View Postvolley3, on Dec 15 2007, 08:30, said:

Daca prima mea intrebare a fost din simpla curiozitate, acum sunt nevoit sa imi schimb telefonul(Nokia 3220) deoarece i s-a spart ecranul...Am vazut ca pretul este 89 euro plus TVA care vin vreo 370 lei, si vreau sa va intreb asta: Daca vreau sa-mi fac un abonament la orange, cat ma costa? si ce abonament sa imi fac pentru a ma incadra in 30 RON/luna ? Multumesc anticipat
Dupa cum spuneam in postul meu anterior: "Concluzie: la 375 de Lei cat am dat pe + 72 Eur (echivalentul abonamentului pe 2 ani la Orange) este un telefon foarte bun d.p.d.v. raport pret / calitate."

Edited by TheAlphonso, 15 December 2007 - 21:51.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate