Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Greenfield Residence

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3354 replies to this topic

#1225
adelle79

adelle79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.02.2017

View Postadelitapaunescu, on 28 mai 2017 - 09:21, said:

Buna ziua! Dorim sa cumparam un apartament in Greenfield. Noi venim din alt oras. Puteti, va rog, sa imi recomandati o scoala buna in zona? Copilul va incepe clasa a VIII-a in septembrie, un an important pentru el. Ii place mate-info, iar ca a doua limba straina invata germana. Va multumesc frumos!

Puteti opta pt scoala din Greenfield. Este o scoala privata, buna. Însă, sunt implicate costuri. In rest....daca stie germana bine, va puteti gândi la Lic German (au si clasa a 8-a) zona Piata Romana - însă la cum se iese din cartier....va face destul de mult pana acolo..
Mai aveti I.L. Caragiale in Dorobanți.
Cu siguranta sunt scoli si in Otopeni, însă nu as putea sa mă pronunt asupra nivelului pt ca nu cunosc.

#1226
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View Postadelitapaunescu, on 28 mai 2017 - 09:21, said:

Buna ziua! Dorim sa cumparam un apartament in Greenfield. Noi venim din alt oras. Puteti, va rog, sa imi recomandati o scoala buna in zona? Copilul va incepe clasa a VIII-a in septembrie, un an important pentru el. Ii place mate-info, iar ca a doua limba straina invata germana. Va multumesc frumos!
Lucrati de acasa sau deloc? cum naiba sa cumperi acum in greenfield cand e problema inca nerezolvata cu calea de acces...

#1227
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Daca pui problema asa, ar insemna ca jumatate sau poate chiar mai mult din zonele rezidentiale, nici sa nu existe. Ca se circula greu din cauza traficului. Sau poate si pentru un sfer de Bucuresti ar trebui interzise tranzactiile imobiliare pentru ca traficul este infernal (gen Militari, Lujerului, Drumul Taberei etc.)

#1228
adelitapaunescu

adelitapaunescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.05.2017

View Postbadsica, on 30 mai 2017 - 21:10, said:

Lucrati de acasa sau deloc? cum naiba sa cumperi acum in greenfield cand e problema inca nerezolvata cu calea de acces...
Noi nu depindem de un program, putem sa plecam de acasa si cand nu este aglomerat. Ne-a placut foarte mult ce oameni am vazut acolo, ne-a placut atmosfera, aerul, padurea. Stim problema aceasta.

#1229
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Stai sa termine si blocurile alea inalte,  apoi sa vezi si ce oameni o sa fie :)

#1230
adelitapaunescu

adelitapaunescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.05.2017

View Postbadsica, on 30 mai 2017 - 22:01, said:

Stai sa termine si blocurile alea inalte,  apoi sa vezi si ce oameni o sa fie Posted Image
Da, la asta nu m-am gandit...

#1231
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Asta cu oamenii e relativa si tine de noroc. Crezi ca in cartierele de lux nu sunt si cretini?

#1232
adelitapaunescu

adelitapaunescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.05.2017
Cu siguranta sunt, nici nu m-as identifica cu acei oameni. Oricum vrem zona de nord neaparat, nu ne place in alte zone.

#1233
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View Postbadsica, on 30 mai 2017 - 22:01, said:

Stai sa termine si blocurile alea inalte,  apoi sa vezi si ce oameni o sa fie Posted Image

stai sa vedem daca le mai fac. si daca le vor face pretul va fi tot undeva pe la 80.000 minim.
cat priveste ce fel de oameni o sa fie, cum au spus si altii, tine si de noroc.
cand am venit in bucuresti am stat 1 an in rahova. vecini calumea, respectosi. m-am mutat in titan si am dat de niste nesimtiti. muzica tare noaptea, gratare in fata blocului (nu in spatiul verde de langa bloc, chiar in fata intrarii).
zona, pretul, renumele nu iti garanteaza vecini perfecti. 1-2 tot vor mai fi cu nazuri.

#1234
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Cat complexul e mai mare implicit locatari mai multi sansele sa ai parte de disconfort cresc exponential.

Cand ziceti de 80mii banuiesc ca va referiti la apartamente cu 3 camere, nu?

#1235
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View Postbadsica, on 31 mai 2017 - 15:07, said:

Cat complexul e mai mare implicit locatari mai multi sansele sa ai parte de disconfort cresc exponential.

Cand ziceti de 80mii banuiesc ca va referiti la apartamente cu 3 camere, nu?

e o medie intre 2 si 3. 2 camere sunt pe la 75.000, 3 camere spre 90.000.

#1236
aspirina

aspirina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 05.10.2005
Astia de la Impact sunt buni ... ca sa nu mai vada potentialii clienti (aka fraieri) toate banerele atarnate prin balcoane in care sunt injurati ei sau primaria (si dunt cateva zeci, inclusiv la Cartarescu pe gard), isi muta biroul de vanzari dintr-un bloc din cartierul Blue, la intrarea in complex, pe campul de langa Mega Image. Bineinteles, au marit si preturile apartamentelor de cateva zile, probabil pentru a isi amortiza "investitia" in noul birou de vanzari, construit din containere.

#1237
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View Postdexter_lab, on 31 mai 2017 - 15:10, said:


e o medie intre 2 si 3. 2 camere sunt pe la 75.000, 3 camere spre 90.000.

Sa dai 90mii acolo pe un apartament trebuie sa fi nebun :)

#1238
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View Postaspirina, on 31 mai 2017 - 15:11, said:

Astia de la Impact sunt buni ... ca sa nu mai vada potentialii clienti (aka fraieri) toate banerele atarnate prin balcoane in care sunt injurati ei sau primaria (si dunt cateva zeci, inclusiv la Cartarescu pe gard), isi muta biroul de vanzari dintr-un bloc din cartierul Blue, la intrarea in complex, pe campul de langa Mega Image. Bineinteles, au marit si preturile apartamentelor de cateva zile, probabil pentru a isi amortiza "investitia" in noul birou de vanzari, construit din containere.

mutarea biroului e de mai mult timp prevazuta. mai ales ca cei din cartierul unde se afla acuma au cam facut gura ca e agitatie din cauza celor care vin la biroul de vanzari.
oricum se vad bannerele cand se merge cu potentialii clienti la vizionare. :D

View Postbadsica, on 31 mai 2017 - 15:13, said:


Sa dai 90mii acolo pe un apartament trebuie sa fi nebun Posted Image

de ce? e mai bine sa dai 70 in berceni? e problema cu drumul si altele, dar constructia e bine facuta, e liniste, aer mai curat decat in mijlocul bucurestiului.

#1239
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017

View Postdexter_lab, on 31 mai 2017 - 08:15, said:


cand am venit in bucuresti am stat 1 an in rahova. vecini calumea, respectosi. m-am mutat in titan si am dat de niste nesimtiti. muzica tare noaptea, gratare in fata blocului (nu in spatiul verde de langa bloc, chiar in fata intrarii).
zona, pretul, renumele nu iti garanteaza vecini perfecti. 1-2 tot vor mai fi cu nazuri.

Am o buna prietena care sta paralel cu Bd. Unirii (Strada Emil Botta). Imi spunea ca are vecini care asculta manele, fac scandal, vorbesc tare.  Deci ce sa mai zic ...  nu exista padure fara uscaturi.  Posibil si in Greenfield sa vina astfel de specimene. Posibil sa nu ...  Nu se stie.

#1240
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View PostBogotta, on 31 mai 2017 - 15:40, said:

Am o buna prietena care sta paralel cu Bd. Unirii (Strada Emil Botta). Imi spunea ca are vecini care asculta manele, fac scandal, vorbesc tare.  Deci ce sa mai zic ...  nu exista padure fara uscaturi.  Posibil si in Greenfield sa vina astfel de specimene. Posibil sa nu ...  Nu se stie.

nu posibil. cu siguranta ca vor aparea.

#1241
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postaspirina, on 31 mai 2017 - 15:11, said:

toate banerele atarnate prin balcoane in care sunt injurati ei sau primaria (si dunt cateva zeci, inclusiv la Cartarescu pe gard),

priceless Posted Image
pics, or it didn't happen!

#1242
aspirina

aspirina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 05.10.2005

View Postmihaigerard, on 31 mai 2017 - 22:53, said:



priceless Posted Image
pics, or it didn't happen!

https://forum.softpe...2#entry21101451

Cand ma intorc din vacanta o sa mai fac ceva poze.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate