Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Greenfield Residence

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3351 replies to this topic

#1207
adelle79

adelle79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.02.2017
Multumim pt initiativa....credeam ca numai dimineața daca pleci in intervalul 7:30 si 9:00 se face atât de mult....
Eu ieri am facut 1h30min in conditiile in care am biroul la Baneasa Techonology Park. Ajungeam mai repede pe jos....
In mod normal fac 50 min - 1h sa ies pana la pod si încă 15 min sa ajung la birou.
Se mai aude ceva de planurile minunate de iesire in centura. Sapa si ei la vreun drum....sau asteapta toamna....?

#1208
brukan

brukan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 31.05.2010

View Postkrabik, on 22 mai 2017 - 22:20, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/koy6xMviXUw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


savurati

Teribil! Pur si simplu un cosmar. Cat de usor se poate alege praful si de unul dintre cele mai frumoase proiecte imobiliare. Este gravata semnatura rromaniei pe aceasta situatie. Marca inregistrata de cum sa faci mai mult rau decat bine.

Apropo, locuitorii GF, sunteti asteptati de joi la Timon (targul imobiliar) sa le faceti "vanzare" celor de la Impact.
Sa povestiti si voi potentialilor clienti cat e de bine sa fii izolat si blocat acolo.

Edited by brukan, 23 May 2017 - 22:39.


#1209
henry77

henry77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.02.2017
in ultimul timp, singura problema cu acest complex rezidential este cea legata de acces, o problema suficient de grava, dar, sper eu, rezolvabila intr-un viitor cat mai apropriat! totusi, pentru cineva care ar vrea sa faca o investitie pentru viitor, ce alte probleme ati putea identifica cu acest ansamblu?

#1210
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
alte probleme ar putea fi faptul ca nu e legat la apa si canalizarea orasului. unii se plang de faptul ca apa mai vine murdara pe teava, altii de faptul ca le sunt ocupate locurile de parcare.
legat de trafic, azi s-a mers foarte bine. cat timp va fi politie la giratoriu se va merge bine. zilele trecute au fost probleme din cauza faimosului test facut de primarie.
problema traficului e ca zona se va tot dezvolta (nu ma refer doar la greenfield) si cam singura cale de acces in bucuresti este dn-ul.

ca si constructie, zona eu zic ca e o investitie buna. daca te enerveaza statul la coada in trafic atunci recomand sa te orientezi spre undeva unde ai metrou.

#1211
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Întrebare :
Blocurile alea multe care se construiesc până aproape de Č™oseaua de centura apartin tot de Greenfield ?
Sa vedeČ›i distracČ›ie cand o să fie Č™i alea gata???
Oare pe unde vor ieși ?
Dacă nu se face alta ieČ™ire nu cred că mai ieČ™iČ›i decât după ora 12 .

Edited by Bebe_miezu, 25 May 2017 - 21:41.


#1212
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
aproape tot campul respectiv e luat de impact.
tocmai ca va fi distractie cand se va umple zona de blocuri ar trebui ca eforturile sa se concentreze spre realizarea a inca minim 2 iesiri direct in centura. dar pe unii ii intereseaza doar drumul din padure.

#1213
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View Postdexter_lab, on 26 mai 2017 - 08:47, said:

aproape tot campul respectiv e luat de impact.
tocmai ca va fi distractie cand se va umple zona de blocuri ar trebui ca eforturile sa se concentreze spre realizarea a inca minim 2 iesiri direct in centura. dar pe unii ii intereseaza doar drumul din padure.
O sa faca un bloc peste centura. Glumesc, dar acum serios, cine o sa stea in cele de langa centura? O sa iesi pe balcon cu un steag si poti spune ca esti la F1 Monte Carlo

#1214
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Va sa iasa in centura ar trebui inca un pod.
Imbecilitatile cu sensuri giratorii...doar la noi se poate face asa ceva.Centura trebuie sa aiba prioritate,sa mergi blana pe ea,nu sa stau sa incetinesti la fiecare intersectie sau ce mai apare.
Cum e si la Otopeni cu Dn1.Vii dinspre Sos Odai si dai in coloana ca e sens giratoriu.
Trebuie poduri la fiecare intersectie.
Asa degeaba ai 4 benzi pe centura si opresti la fiecare km.

#1215
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
@cata, stai linistit. Clineti se gasesc. Gandeste-te cati stau prin Prelungirea Ghencea sau Rahova.
Azi am fost la CEC. Mi-a zis o doamna de acolo ca fondurile lor s-au epuizat si au dosare pentru Prima Casa chiar si de anul trecut in asteptare.

View Postdexter_lab, on 26 mai 2017 - 08:47, said:

aproape tot campul respectiv e luat de impact.
tocmai ca va fi distractie cand se va umple zona de blocuri ar trebui ca eforturile sa se concentreze spre realizarea a inca minim 2 iesiri direct in centura. dar pe unii ii intereseaza doar drumul din padure.

Da, ar trebui. Dar eu nu cred ca asta e prioritatea celor de la Impact. Nu vad sa fi miscat un pai in ultimele luni. Nu am auzit sa obtina nici o aprobare sau sa faca un demers la Primarie si CNADNR pentru constructia unei sosele.
Si m-am uitat zilele trecute pe site-ul lor. Mi se pare mie sau apartamentele cu 3 camere s-au mai ieftinit putin?

#1216
haurar

haurar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 08.04.2017

View PostLauCalin, on 26 mai 2017 - 11:24, said:

@cata, stai linistit. Clineti se gasesc. Gandeste-te cati stau prin Prelungirea Ghencea sau Rahova.
Azi am fost la CEC. Mi-a zis o doamna de acolo ca fondurile lor s-au epuizat si au dosare pentru Prima Casa chiar si de anul trecut in asteptare.



Da, ar trebui. Dar eu nu cred ca asta e prioritatea celor de la Impact. Nu vad sa fi miscat un pai in ultimele luni. Nu am auzit sa obtina nici o aprobare sau sa faca un demers la Primarie si CNADNR pentru constructia unei sosele.
Si m-am uitat zilele trecute pe site-ul lor. Mi se pare mie sau apartamentele cu 3 camere s-au mai ieftinit putin?


  Gresit! Asteapta aprobarile pentru cele 2 iesiri in centura...Daca nu stiti , mai documentati-va...

#1217
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Si oare cat timp iti ia ca sa obtii niste aprobari? Vorbim de cateva mii de oameni blocati. Pe bune. Nu vreau sa fiu inteles gresit. Dar uiti ca indivizii aia, ani de zile au folosit in mod ilegal un drum. Si acum tu crezi ca se asteapta documentatie. Nu zic. Asa o fi. Dar sa ziceti merci daca veti avea inca o cale de acces, la un an de la inchiderea drumului prin padure. In conditiile in care apartamente se vor construi si vinde in continuare. E drept ca nu poti sa pui lacatul pe o afacere de sute de milioane de euro. Dar e vorba de niste masuri de precautie care trebuiau sa se ia de mult timp. Pe de alta parte mai e o chestie: drumul ala prin padure era un argument serios folosit de dezvoltator, pentru atragerea de noi clienti.

#1218
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
eu am inteles de cineva care lucreaza la primaria S1 ca problema cu iesitul in centura e din cauza liniei ferate. cei de la cfr nu ar fi dat aprobare de strapungere.
oricum e o aiureala totala cu centura aia, mai ales cu noile giratorii facute pt asa zisa fluidizare a traficului.

nu stiu daca s-au mai ieftinit fata de acum 1-2 luni, dar fata de cand am luat eu sunt mai scumpe cu 5000 euro.

se va gasi cine sa se mute si langa centura. am citit la alte postari despre un ansamblu in care asteapta sa le dea drumul la lift de aproape 2 ani, locurile de parcare sunt pe un teren care nu apartine dezvoltatorului si alte probleme. si tot erau oameni care spuneau ca au facut rezervare acolo.

#1219
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Repede, tarziu, trebuia sa faca de cand au inceput constructia primului bloc. Solutii sunt, dar costa timp si bani

View Postdexter_lab, on 26 mai 2017 - 11:59, said:

eu am inteles de cineva care lucreaza la primaria S1 ca problema cu iesitul in centura e din cauza liniei ferate. cei de la cfr nu ar fi dat aprobare de strapungere.
Sa bage tren, asa poate primesc aprobare

Edited by cata, 26 May 2017 - 12:08.


#1220
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

View Postcata, on 26 mai 2017 - 12:10, said:

Repede, tarziu, trebuia sa faca de cand au inceput constructia primului bloc. Solutii sunt, dar costa timp si bani


Sa bage tren, asa poate primesc aprobare

era la un moment dat o discutie in genu. dar se pare ca e o linie ferata pt transporturi speciale.

#1221
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostLauCalin, on 26 mai 2017 - 11:33, said:

...... Pe de alta parte mai e o chestie: drumul ala prin padure era un argument serios folosit de dezvoltator, pentru atragerea de noi clienti.
Ei ...au vindut si ei " blana " ursului din padure .
Legal , nu se poate cere nimic . Totul este la mila dezvoltatorului .

#1222
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
legal poti cere orice. si tot legal se poate si rezolva situatia cu drumul respectiv. intrebarea este daca se doreste.
dezvoltatorul din pacate nu prea are ce sa faca. el poate cere aprobari, dar tot de primarie depinde. primaria in schimb poate sa faca 100 de drumuri daca vrea fara sa implice dezvoltatorul.

insa dezvoltatorul intradevar a "vindut " blana " ursului din padure". cine insa a cumparat o locuinta aici doar pt respectiva "blana" ar trebui sa se gandeasca ca are si el o parte de vina.

Edited by dexter_lab, 27 May 2017 - 11:20.


#1223
adelitapaunescu

adelitapaunescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.05.2017
Buna ziua! Dorim sa cumparam un apartament in Greenfield. Noi venim din alt oras. Puteti, va rog, sa imi recomandati o scoala buna in zona? Copilul va incepe clasa a VIII-a in septembrie, un an important pentru el. Ii place mate-info, iar ca a doua limba straina invata germana. Va multumesc frumos!

#1224
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Liceul industrial din Otopeni

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate