Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Zapp VoIP

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#37
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

View PostKALOO, on Sep 5 2007, 19:44, said:

Am sunat de pe Vodafone pe nr ala ce mi l-au dat ei si imi zice ca trebuie sa sun la 111 sa imi activez o optiune sa pot apela numarul meu :) ) Ce handicapati, probabil ei cred ca oricine vrea sa sune pe nr ala e pe Zapp. Deci iti dau nr ala cam degeaba.
Partea pozitiva ca poti suna pe orice numar de Zapp.


Fraiere...vezi ca e in teste inca ! Nu e oficial (scrie ca merge sa testezi numai in interiorul retelei) :lol:

Edited by Jean Gary Diablo, 05 September 2007 - 18:50.


#38
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View PostJean Gary Diablo, on Sep 5 2007, 19:49, said:

Fraiere...vezi ca e in teste inca ! Nu e oficial (scrie ca merge sa testezi numai in interiorul retelei) :lol:
Oricum sucks, poti suna un cunoscut doar 10 minute...si atat...si el nu te poate suna sau sa mai fie sunat decat daca da el 5$. Care prost da 5$ pt asta ? Sa vorbesti in strainatate sunt variante mult mai ieftine si mai de calitate daca vrem VoIP. Doar Betamax are vreo 15 siteuri cel putin.

Edited by Speedo, 06 September 2007 - 08:40.


#39
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007
Cred ca cei de la tehnic au restrictonat deja: The page you were looking for doesn't exist.
You may have mistyped the address or the page may have moved.

Gata cu joaca. The page you were lookink...

#40
TheBorg

TheBorg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 22.10.2002

View PostKALOO, on Sep 5 2007, 19:56, said:

Oricum sucks, poti suna un cunoscut doar 10 minute...si atat...si el nu te poate suna sau sa mai fie sunat decat daca da el 5$. Care prost da 5$ pt asta ? Sa vorbesti in strainatate sunt variante mult mai ieftine si mai de calitate daca vrem VoIP. Doar Betamax are vreo 15 siteuri cel putin.

Da 5$ "prostul" care nu vrea sa deschida laptopul in mijlocul strazii cand il suna prietenul din strainatate. In alta ordine de idei, bine ca esti tu destept.

Edited by Speedo, 06 September 2007 - 08:41.


#41
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 12.05.2007

View Postmvh, on Sep 5 2007, 20:48, said:

Cred ca cei de la tehnic au restrictonat deja: The page you were looking for doesn't exist.
You may have mistyped the address or the page may have moved.

Gata cu joaca. The page you were lookink...
Eu cred că netul tău e degeaba, :lol:

#42
TheBorg

TheBorg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 22.10.2002

View Postmvh, on Sep 5 2007, 20:48, said:

Cred ca cei de la tehnic au restrictonat deja: The page you were looking for doesn't exist.
You may have mistyped the address or the page may have moved.

Gata cu joaca. The page you were lookink...

La mine merge...

#43
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
cum ati configurat xlite?

la mine nu merge

edit: merge... ii ametisem setarile :)

eu ies prin buvg1.

daca sun de pe zapp pe numarul ala ma taxeaza suplimentar sau scade din minutele in retea?

edit 2

Abonații Zapp cu opțiunea Zapp VoIP activă:

    * pot efectua apeluri NELIMITATE de pe telefoanele lor Zapp Mobile sau Zapp FixTel către orice utilizator Zapp VoIP înregistrat oriunde pe glob.

nelimitate se subantelege...dar costul? costa terminarea apelurilor?

se poate face divert la numarul ala catre un numar zapp ?

Edited by bogdanan, 05 September 2007 - 20:17.


#44
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

View PostTheBorg, on Sep 5 2007, 20:49, said:

Da 5$ "prostul" care nu vrea sa deschida laptopul in mijlocul strazii cand il suna prietenul din strainatate. In alta ordine de idei, bine ca esti tu destept.

esti cam pe dinafara....probabil ca tu o sa scoti laptop-ul in strada din moment ce nu esti reusesti sa intelegi niste aspecte simple explicate pe site. ideea in sine e sa fii sunat pe tel tau Zapp (daca ai) de un apropiat plecat in afara, atat si nimic mai mult

#45
TheBorg

TheBorg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 22.10.2002

View Postpetrique_2002, on Sep 5 2007, 21:07, said:

esti cam pe dinafara....probabil ca tu o sa scoti laptop-ul in strada din moment ce nu esti reusesti sa intelegi niste aspecte simple explicate pe site. ideea in sine e sa fii sunat pe tel tau Zapp (daca ai) de un apropiat plecat in afara, atat si nimic mai mult

N-ai observat tu ghilimelele de la "prost". Daca scoti cuvantul "prost" din ce am spus anterior si mai citesti inca o data, e mult mai clar ce am vrut sa spun, si e exact ce ai zis tu:

Daca iti pui optiunea de 5$ pe telefonul Zapp, nu mai ai nevoie de altceva ca sa poti fi sunat din strainatate, si e mult mai simplu si mai ieftin decat orice alta solutie.

Si vorbesc de solutii mobile, ca acasa am yahoo messenger, tastatura si mouse, deci nu am nevoie de voip.

Laptop-ul l-am prezentat ca alternativa nerealista la serviciul asta.

#46
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
domnilor,

exista 2 categorii de oameni: cei care stiu sa foloseasca un calculator si cei care nu stiu si nici nu doresc sa invete.
inteleg ca sunt oameni care utilizeaza servicii "mai ieftine", dar, din cate stiu eu, nu exista nici un serviciu de acest gen (oficial si legal) si la aceste tarife care sa uneasca o retea "legacy" de telefonie si Internetul.

cei care au mai multe informatii, sunt invitati sa dea link-uri spre acele site-uri, pentru a discuta toata lumea in cunostinta de cauza.

apelative gen "prost" nu isi au locul, deoarece nu ajuta pe nimeni. gasiti-va alt thread unde sa va descarcati frustrarile.

multumesc.

#47
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,559
  • Înscris: 20.10.2006
Serviciul e foarte util, apeluri nelimitate catre mobil cu doar 5 $ pe luna, cine mai ofera asa ceva ?

#48
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 12.05.2007

View PostKALOO, on Sep 5 2007, 19:56, said:

Oricum sucks, poti suna un cunoscut doar 10 minute...si atat...si el nu te poate suna sau sa mai fie sunat decat daca da el 5$. Care prost da 5$ pt asta ? Sa vorbesti in strainatate sunt variante mult mai ieftine si mai de calitate daca vrem VoIP. Doar Betamax are vreo 15 siteuri cel putin.
Vb tâmpenii, 10 min se poate apela un abonat fără EO. Cu EO - nelimitat.

Au și cumpărat domeniu. http://www.zappvoip.ro/
Acum puteți abuza de serviciu, momentan nu s-a impus limita de 10 minute. :coolspeak:

Edited by Speedo, 06 September 2007 - 08:43.


#49
tele_com

tele_com

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 31.08.2007

View PostLunaCrystal, on Sep 6 2007, 00:59, said:

Serviciul e foarte util, apeluri nelimitate catre mobil cu doar 5 $ pe luna, cine mai ofera asa ceva ?

Nimeni... ca nu exista cerere!  :lol:


Oricum, nelimitat in zapp = ZERO. (pentru cei 98% din utilizatorii de telefonie mobila)


In loc sa lanseze prepay sau sa faca ANYTIME minutele de la abonamentul de 5 usd... Zapp se tine de tampenii. Un alt serviciu util doar pentru 0,000001 % din populatie. Un alt serviciu gandit cu curu` care duce Zapp-ul cu inca un pas mai aproape de faliment.

Edited by tele_com, 06 September 2007 - 01:26.


#50
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 12.05.2007
Bă tu altceva nu știi să faci decât să critici? Este un serviciu ce poate fi utilizat de oricine moka, ceva și mai accesibil ca un prepay!
De ce nu dau alții 600 min la 5 usd? La muncă bei, telefonu costă!

#51
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 12.05.2007
Pentru cei care nu înțeleg importanța crucială a acestui serviciu:
Se Poate avea număr de fix MOKA pe telefonul mobil Zapp folosind o combinație nr de fix dat de smartcall sau alt provider +pbxes.com care va face redirectul.
Se poate suna aproape moka pe fix (și ieftin pe mobil) utilizând un provider de SIP și pbxes. Eu mă gândesc serios să renunț la voda/org/cosmo.

#52
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postsigxcpu, on Sep 5 2007, 23:07, said:

domnilor,

exista 2 categorii de oameni: cei care stiu sa foloseasca un calculator si cei care nu stiu si nici nu doresc sa invete.
inteleg ca sunt oameni care utilizeaza servicii "mai ieftine", dar, din cate stiu eu, nu exista nici un serviciu de acest gen (oficial si legal) si la aceste tarife care sa uneasca o retea "legacy" de telefonie si Internetul.

sigxcpu, pe numerele prepaid de Zapp se va putea activa optiunea VoIP? Se vor deduce cei $5 din creditul cartelei sau cum?

Quote

Utilizatorii:
vor obține un numar de telefon de forma 0688-xxxxxx, ce va constitui noua lor identitate.

Voi ati primit nr cu 0688 sau 0780?

Edited by Masterboy, 06 September 2007 - 04:07.


#53
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMasterboy, on Sep 6 2007, 05:00, said:

sigxcpu, pe numerele prepaid de Zapp se va putea activa optiunea VoIP? Se vor deduce cei $5 din creditul cartelei sau cum?
Voi ati primit nr cu 0688 sau 0780?
0780 :) tu ?

#54
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
@Masterboy: nu e decis inca nimic pentru prepay.
0688 a fost in development si mai sunt scapari.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate