Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Zapp VoIP

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#73
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,622
  • Înscris: 20.10.2006
Corect. Insa apelul la 111 de pe telefonul Zapp e gratuit. :D

#74
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

 LunaCrystal, on Sep 7 2007, 14:52, said:

Corect. Insa apelul la 111 de pe telefonul Zapp e gratuit. :D
era vb de altceva si am inteles: spunea asa: cand iti intra mesajul cu "sunati la 111 ca sa si sa..." te taxeaza nu era vb de sunat la 111..
probabil ca mai sunt unii care cand suna la 111 sunt taxati (mi--a zis cineva ca era cineva care etot suna la 111 si au zis sa fie  taxat...)

#75
mandylion

mandylion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.07.2005
Intreba cineva mai devreme,
O aplicatie (gratis) VoIp pentru PDA / windows mobile ... stie cineva ?
Thanks .

#76
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

 mandylion, on Sep 11 2007, 00:21, said:

Intreba cineva mai devreme,
O aplicatie (gratis) VoIp pentru PDA / windows mobile ... stie cineva ?
Thanks .

Mai jos gasesti o lista cu aplicatii VoIP, unele dintre ele merg si pe PDA, nu-ti ramane decat sa testezi :)

http://www.voip-info...age=VOIP Phones

#77
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
sjphone si x-lite

#78
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
-_-

 sigxcpu, on Sep 11 2007, 13:37, said:

sjphone si x-lite
ma poti ajuta te roog cu setarile de la sjphone pt wm5?
mercix-lite nu merge...
am facut setarile doar ca nu se conecteaza.
plus ca nu e optimizat pt ecrane mai mici si nu vad decat jumatate din aplicatie....

Edited by AcidMan, 13 September 2007 - 08:30.


#79
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
"Buna ziua,

Tariful este lunar si permite utilizarea nelimitata a serviciului,
bidirectional (Zapp->IP si IP->Zapp).
Nu sunt necesare minute Zapp incluse, convorbirile IP fiind tarifate
separat (cu pret zero).

Cu stima,

Echipa Zapp Global Free "


asta la tariful de 4,99 dolari pe luna ceea ce mi se pare rezonabil....

acum e friendly dupa spusele lor deci tot in teste, cei care o folosesc va trebui reactivata cand se va baga cu tariful respectiv.

asa se merita

#80
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

 Diabolik, on Sep 13 2007, 13:14, said:

"Buna ziua,

Tariful este lunar si permite utilizarea nelimitata a serviciului,
bidirectional (Zapp->IP si IP->Zapp).
Nu sunt necesare minute Zapp incluse, convorbirile IP fiind tarifate
separat (cu pret zero).

Cu stima,

Echipa Zapp Global Free "
asta la tariful de 4,99 dolari pe luna ceea ce mi se pare rezonabil....

acum e friendly dupa spusele lor deci tot in teste, cei care o folosesc va trebui reactivata cand se va baga cu tariful respectiv.

asa se merita

Da...este o oferta de bun simt

#81
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005

 Diabolik, on Sep 13 2007, 13:14, said:

"Buna ziua,

Tariful este lunar si permite utilizarea nelimitata a serviciului,
bidirectional (Zapp->IP si IP->Zapp).
Nu sunt necesare minute Zapp incluse, convorbirile IP fiind tarifate
separat (cu pret zero).

Cu stima,

Echipa Zapp Global Free "
asta la tariful de 4,99 dolari pe luna ceea ce mi se pare rezonabil....

acum e friendly dupa spusele lor deci tot in teste, cei care o folosesc va trebui reactivata cand se va baga cu tariful respectiv.

asa se merita
Totusi convorbirile Zapp-> IP trebuiau sa fie posibile fara vreo extraoptiune pentru ca vorbesti din minutele tale.Inca o problema este interconectarea dupa parerea mea slaba pe care Zapp o are cu provideri din Romania.Mie cel putin siteul Zapp imi merge cel mai greu.

#82
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007
M-am sunat de pe Vodafone pe PC pe nr de Voip. :P
Merge super. :D
Apropo,nr meu daca aveti chef de joaca :0780122851

Edited by jamesbond, 13 September 2007 - 15:17.


#83
TheBorg

TheBorg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 22.10.2002

 jovan, on Sep 13 2007, 14:44, said:

Totusi convorbirile Zapp-> IP trebuiau sa fie posibile fara vreo extraoptiune pentru ca vorbesti din minutele tale.

Pai tocmai asta e, nu vorbesti din minutele tale. E gratis. Mai putin extraoptiunea, evident.

#84
alin78

alin78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.02.2007

 zola, on Sep 5 2007, 14:02, said:

probabil ca ataca piata celor plecati afara. Ai zapp in tara, dai 5 $ si poti primi de la lista definita apeluri nelimitat. Asa merita ca-ti gasesti ruda din Romanica si pe mobil nu numai pe Skype :)


la skype ai nevoie de un “pocket PC” cu Windows Mobile si de stabilirea unei conexiuni separate la internet

probabil ca o sa fim anuntati in curand cum va functiona ;) ... doar ne-am dat adresele acolo, nu? :P

#85
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

 TheBorg, on Sep 13 2007, 19:47, said:

Pai tocmai asta e, nu vorbesti din minutele tale. E gratis. Mai putin extraoptiunea, evident.
nu ai inteles ce zicea.

Am incercat si vad ca nu e limitarea de un apel si 10 minute.

#86
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

 jovan, on Sep 13 2007, 14:44, said:

Totusi convorbirile Zapp-> IP trebuiau sa fie posibile fara vreo extraoptiune pentru ca vorbesti din minutele tale.Inca o problema este interconectarea dupa parerea mea slaba pe care Zapp o are cu provideri din Romania.Mie cel putin siteul Zapp imi merge cel mai greu.


pai ai extraoptiunea, tu ca aboinat zapp, pt a putea fi sunat si sa suni numar de VOIP. de ce sa imi consum minutele nationale pt zappVOIP?(am minute nationale incluse, nu talkfree)
deci mie imi convine
momenatn se pare ca este liber la vorbit si nu s e limieteaza la 10 minute....
si pe zi ce trece (eu vb pe acest serviciu cam 3-4 ore pe zi) se pare ca se imbunatateste incluv calitatea vocii. singura problema este  delay-ul de vreo 2 secunde... dar este ok.
plus ca persoanele din usa, celor carora le-am dat sa ma sune si sa ii sun, s-au interesat  la zapp si au posibilitatea sa aibe nr si in romania cand vor veni....adica li se va aloca acel numar sau, alta posibilitate, wi-fi de la zapp pt a folosi  serviciul de pe diverse chestii wi-fi (PDA, laptop etc).; alt amanunt ar fi ca providerii lor telefonie in usa le recomanda pentru servicii de date si voce , acela de la zapp.....

#87
danypas

danypas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 15.07.2006
momenatn se pare ca este liber la vorbit si nu s e limieteaza la 10 minute....
si pe zi ce trece (eu vb pe acest serviciu cam 3-4 ore pe zi) se pare ca se imbunatateste incluv calitatea vocii. singura problema este  delay-ul de vreo 2 secunde... dar este ok.
plus ca persoanele din usa, celor carora le-am dat sa ma sune si sa ii sun, s-au interesat  la zapp si au posibilitatea sa aibe nr si in romania cand vor veni....adica li se va aloca acel numar sau, alta posibilitate, wi-fi de la zapp pt a folosi  serviciul de pe diverse chestii wi-fi (PDA, laptop etc).; alt amanunt ar fi ca providerii lor telefonie in usa le recomanda pentru servicii de date si voce , acela de la zapp.....
[/quote]

imi vine greu sa cred

numai bine....

#88
danypas

danypas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 15.07.2006

 danypas, on Sep 14 2007, 15:35, said:

momenatn se pare ca este liber la vorbit si nu s e limieteaza la 10 minute....
si pe zi ce trece (eu vb pe acest serviciu cam 3-4 ore pe zi) se pare ca se imbunatateste incluv calitatea vocii. singura problema este  delay-ul de vreo 2 secunde... dar este ok.
plus ca persoanele din usa, celor carora le-am dat sa ma sune si sa ii sun, s-au interesat  la zapp si au posibilitatea sa aibe nr si in romania cand vor veni....adica li se va aloca acel numar sau, alta posibilitate, wi-fi de la zapp pt a folosi  serviciul de pe diverse chestii wi-fi (PDA, laptop etc).; alt amanunt ar fi ca providerii lor telefonie in usa le recomanda pentru servicii de date si voce , acela de la zapp.....
imi vine greu sa cred

numai bine....


#89
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005

 Diabolik, on Sep 14 2007, 14:33, said:

pai ai extraoptiunea, tu ca aboinat zapp, pt a putea fi sunat si sa suni numar de VOIP. de ce sa imi consum minutele nationale pt zappVOIP?(am minute nationale incluse, nu talkfree)
deci mie imi convine
momenatn se pare ca este liber la vorbit si nu s e limieteaza la 10 minute....
si pe zi ce trece (eu vb pe acest serviciu cam 3-4 ore pe zi) se pare ca se imbunatateste incluv calitatea vocii. singura problema este  delay-ul de vreo 2 secunde... dar este ok.
plus ca persoanele din usa, celor carora le-am dat sa ma sune si sa ii sun, s-au interesat  la zapp si au posibilitatea sa aibe nr si in romania cand vor veni....adica li se va aloca acel numar sau, alta posibilitate, wi-fi de la zapp pt a folosi  serviciul de pe diverse chestii wi-fi (PDA, laptop etc).; alt amanunt ar fi ca providerii lor telefonie in usa le recomanda pentru servicii de date si voce , acela de la zapp.....
Da dar eu am talkfree si mi se pare normal sa imi ia din minutele alea si sa pot suna acel numar de voip fara vreo extraoptiune deoarece este un numar zapp si mie imi spune in contract ca am 1000 min/luna catre orice numar zapp(nu specifica nimic de voip).

#90
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

 jovan, on Sep 14 2007, 16:17, said:

Da dar eu am talkfree si mi se pare normal sa imi ia din minutele alea si sa pot suna acel numar de voip fara vreo extraoptiune deoarece este un numar zapp si mie imi spune in contract ca am 1000 min/luna catre orice numar zapp(nu specifica nimic de voip).


mie nu mi se pare normal...este un alt serviciu fata de cel specificat in contract. in alta ordine de idei, prin comparatie, de ce sa plateasca numai o parte aceasta extraoptiune? tu platesti 8 dolari pe abonament si nu stiu daca nu platesti si convorbiri peste cele 1000 minute incluse in ab. eu platesc ab+ convorbiri cam 200 de dolari lunar (persoana fizica)....orium ti s epare mult 5 dolari?? sau vrei dpoar o extraoptiune pe care sa o ai la abonament?? pt cei care au nevoie de asa ceva cred ca este f utila si nu prea scumpa...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate