Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modul wifi aparate aer cond Vortex

Cum sa castigi alegerile pe Tik-Tok

e ok un acumulator chinezesc?

laptop HP Omen
 Hemoroizi cauzati de sport de per...

Cum se demonteaza acest stop?

Combina frigorifica malfunction

recondiționare bucatarie
 La multi ani @honeybee!

La multi ani @canarel!

Intarzieri mari la deschiderea me...

Lenny Kravitz - TK421
 Intrebare pentru pariori vechi

Cat de incomod este sa creșt...

Recomandare router repeater

Unde se poate face o radiografie,...
 

Zapp VoIP

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
173 răspunsuri în acest subiect

#91
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.359
  • Înscris: 05.05.2005

 Diabolik, on Sep 14 2007, 16:40, said:

mie nu mi se pare normal...este un alt serviciu fata de cel specificat in contract. in alta ordine de idei, prin comparatie, de ce sa plateasca numai o parte aceasta extraoptiune? tu platesti 8 dolari pe abonament si nu stiu daca nu platesti si convorbiri peste cele 1000 minute incluse in ab. eu platesc ab+ convorbiri cam 200 de dolari lunar (persoana fizica)....orium ti s epare mult 5 dolari?? sau vrei dpoar o extraoptiune pe care sa o ai la abonament?? pt cei care au nevoie de asa ceva cred ca este f utila si nu prea scumpa...
Sunt student in anul I la Telecomunicatii nu angajat la Antena si mi se pare destul de mult 5$ pentru ca nu sunt numai aia si se aduna.Oricum e alegerea lor cum sa faca.Nu vreau sa ma cert dar sincer acum nu toata lumea are bani si am venit la zapp pentru ca este mai ieftin si imi da libertatea de a vorbi.Sincer nu prea am nevoie de acest serviciu dar mi se pare anormal sa nu pot suna un numar de voip pentru ca nu am dat 5$.

#92
beauzebuth

beauzebuth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 17.06.2006

 jovan, on Sep 14 2007, 18:03, said:

Sunt student in anul I la Telecomunicatii nu angajat la Antena si mi se pare destul de mult 5$ pentru ca nu sunt numai aia si se aduna.Oricum e alegerea lor cum sa faca.Nu vreau sa ma cert dar sincer acum nu toata lumea are bani si am venit la zapp pentru ca este mai ieftin si imi da libertatea de a vorbi.Sincer nu prea am nevoie de acest serviciu dar mi se pare anormal sa nu pot suna un numar de voip pentru ca nu am dat 5$.



foarte COREKT !! e anormal sa nu poti suna un numar de voip pentru ca nu dai 5$ ....... pana acum se putea ......
hai sa facem fronda toti si sa sunam un numar de voip fara sa dam 5 $ ; daca prind pa' unu' ca da 5 $ si suna ....!@3.3~*..

#93
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 746
  • Înscris: 02.04.2007
Orice minune tine 3 zile de obicei insa in cazul meu numai 1 zi.
Nu mai merge Voip-ul in sensul ca nu se mai conecteaza. :(
Am primit si pe mail un chestionar de feedback in legatura cu serviciul. I-am laudat cam degeaba...  :(

#94
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015
Nu am avut timp sa citesc detaliile despre tarife, dar (azi dupa amiaza am efectuat un apel zapp-zappvoiceip si mergea-pt. cei carora nu le functiona) stimabilii de la Zapp nu stiu cat este tariful dinspre 0788 spre 0780!
Cica este beta serviciul!
Cum e posibil sa nu stie tarifele dar sa ofere serviciul ca atare, fie si el beta?
Poate ma lumineaza careva.....
Sa ne auzim cu bine!

#95
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.359
  • Înscris: 05.05.2005

 Ares14, on Sep 14 2007, 21:25, said:

Nu am avut timp sa citesc detaliile despre tarife, dar (azi dupa amiaza am efectuat un apel zapp-zappvoiceip si mergea-pt. cei carora nu le functiona) stimabilii de la Zapp nu stiu cat este tariful dinspre 0788 spre 0780!
Cica este beta serviciul!
Cum e posibil sa nu stie tarifele dar sa ofere serviciul ca atare, fie si el beta?
Poate ma lumineaza careva.....
Sa ne auzim cu bine!
Problema e ca ei nu au anuntat oficial acest serviciu si nu te pune nimeni sa te inscrii.Ei fac teste pe noi acum si isi seteaza serverul pentru marele moment cand nu va mai fi free si va functiona asa cum isi doresc ei.

#96
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015

 jovan, on Sep 14 2007, 22:22, said:

Problema e ca ei nu au anuntat oficial acest serviciu si nu te pune nimeni sa te inscrii.Ei fac teste pe noi acum si isi seteaza serverul pentru marele moment cand nu va mai fi free si va functiona asa cum isi doresc ei.
Da mai, dar puteau macar sa le dea o lista cu tarife astora de la 111, dar ii pune in faza proasta si pe ei si pe mine ca nu stiu, dar ma rog, am testat azi si nu mi s-a parut ca ar taxa in vreun fel-sincer nu prea am fost f. atent la cost control, dar asa se pare.
Dar cum spuneai este Beta, si..........

Bye!

#97
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.359
  • Înscris: 05.05.2005

 Ares14, on Sep 14 2007, 23:10, said:

Da mai, dar puteau macar sa le dea o lista cu tarife astora de la 111, dar ii pune in faza proasta si pe ei si pe mine ca nu stiu, dar ma rog, am testat azi si nu mi s-a parut ca ar taxa in vreun fel-sincer nu prea am fost f. atent la cost control, dar asa se pare.
Dar cum spuneai este Beta, si..........

Bye!
Probabil nu taxeaza si din cauza asta nu exista tarife.E free momentan.

#98
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 527
  • Înscris: 27.03.2007
In momentul de fata e "free" in reteaua zapp (PC-Zapp; Zapp-PC)
Se aude surprinzator de bine convorbirea.

#99
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.269
  • Înscris: 02.04.2004

 mvh, on Sep 15 2007, 00:27, said:

In momentul de fata e "free" in reteaua zapp (PC-Zapp; Zapp-PC)
Se aude surprinzator de bine convorbirea.

nu mai merge

nici pagina de net, nici xlite... 408...request timeout

#100
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.824
  • Înscris: 08.12.2006

 bogdanan, on Sep 15 2007, 00:37, said:

nu mai merge

nici pagina de net, nici xlite... 408...request timeout
baga-ti net. mie imi merge.

#101
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 382
  • Înscris: 12.05.2007
Merge, dar numai http://voip.zappmobile.ro/
http://www.zappvoip.ro/ is dead.
Iar serviciul merge brici, și inbound și outbound :)

#102
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 719
  • Înscris: 16.01.2006
Au luat alt domeniu : http://www.zappglobalfree.ro

#103
dragos973

dragos973

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 07.09.2007
Serviciul e free pana pe 17...

#104
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.269
  • Înscris: 02.04.2004

 KALOO, on Sep 15 2007, 00:49, said:

baga-ti net. mie imi merge.

daca taceai....

 panamea, on Sep 15 2007, 00:50, said:

Merge, dar numai http://voip.zappmobile.ro/
http://www.zappvoip.ro/ is dead.
Iar serviciul merge brici, și inbound și outbound :)

dap.


am impresia ca nu e codata convorbirea... nu ca ma deranjeaza acest lucru

am vorbit azi cu canada si se aude super

cand se lanseaza?

mai fac doua abonamente special pentru acest serviciu (cred ca iau fixtel)

nu am putut suna (xlite-xlite insa)

#105
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.359
  • Înscris: 05.05.2005

 bogdanan, on Sep 15 2007, 23:26, said:

daca taceai....
dap.


am impresia ca nu e codata convorbirea... nu ca ma deranjeaza acest lucru

am vorbit azi cu canada si se aude super

cand se lanseaza?

mai fac doua abonamente special pentru acest serviciu (cred ca iau fixtel)

nu am putut suna (xlite-xlite insa)
Daca nu ai nevoie de ceva mobil de la  Zapp fixtel este super bun, se aude extraordinar fata de mobile, ai semnal bun si tarife bune.

#106
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 382
  • Înscris: 12.05.2007
Pe SIP a încercat cineva să vadă dacă mai sunt și alte puncte de prezență decât în Romania? Bănuiesc că sigur sunt și în America de ex.

#107
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.269
  • Înscris: 02.04.2004

 jovan, on Sep 16 2007, 10:23, said:

Daca nu ai nevoie de ceva mobil de la Zapp fixtel este super bun, se aude extraordinar fata de mobile, ai semnal bun si tarife bune.

din considerent de antena il iau si eu. dar vreau mai intai sa se lanseze oficial voip-ul

am testat iar azi voip... cu success de la mine (din romania) pe mobil, si cu probleme de interconectare cand se facea apelul din canada ( deconectat automat dupa 2 secunde).

am sunat de pe mobilul meu pe nr ce ma apelase si am lasat mesaj vocal, insa, surpriza... am inteles ca nu s-a auzit nimic.

de-abia astept lansarea oficiala.

m-am jucat cu sdk-ul lor si mi-am personalizat pagina de net, special pentru asta. ( un buton rapid, de apel, fara ca celalalt sa fac setari)
partea proasta e ca e html si nu stiu cum sa fac sa ascund datele de identificare ...inca
daca aveti sugestii...:D

Editat de bogdanan, 16 septembrie 2007 - 21:45.


#108
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.607
  • Înscris: 26.04.2006

 panamea, on Sep 6 2007, 04:26, said:

Pentru cei care nu înțeleg importanța crucială a acestui serviciu:
Se Poate avea număr de fix MOKA pe telefonul mobil Zapp folosind o combinație nr de fix dat de smartcall sau alt provider +pbxes.com care va face redirectul.
Se poate suna aproape moka pe fix (și ieftin pe mobil) utilizând un provider de SIP și pbxes. Eu mă gândesc serios să renunț la voda/org/cosmo.


scuze sunt cu un pas in urma...poti detalia mai mult si mai clar cum se poate face ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate